لیزر کندلا چیست ؟

لیزر کندلا چیست ؟ ❤️【 در سال 1401】

شاید برای شما سوال باشد که لیزر کندلا چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که روش هایی مانند تیغ، اپیلاسیون و انواع گیره ها که به طور موقت ساقه مو را از بین می برند باعث ایجاد موهای زیر پوستی، جوش، لک و حساسیت پوستی می شوند. اما امروزه روش های جدید جایگزین روش های قدیمی شده است که می تواند بسیار موثر باشد. لیزر موهای زائد روشی جدید و ابتکاری برای از بین بردن موهای زائد شما است. لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین روش های از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است. در سال های اخیر تقاضا برای لیزر موهای زائد به قدری بیشتر شده است که اکثر افراد علاقه مند به رفع موهای زائد هستند.

لیزر چیست ؟

لیزر یک پرتو نور است، اما این پرتو نور بسیار خاص است و ویژگی های خاص خود را دارد. لیزر در پزشکی و صنعت کاربردهای زیادی دارد. لیزر در صنعت برای برش و حکاکی و در پزشکی برای جراحی های مختلف مانند جراحی چشم استفاده می شود. لیزر دانش و فناوری است. به عبارت دیگر، بسته به کاربرد لیزر، می‌توان قابلیت‌های خاصی را گنجاند و آن را برای انجام یک کار خاص بهینه کرد.

حتی امروزه از لیزر برای کارهای مختلف مانند از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. باید بدانید که لیزر موهای زائد به گونه ای طراحی شده است که موهای زائد را بدون تأثیر بر سایر قسمت های پوست و بدن از بین ببرد. لیزر موهای زائد با ایجاد انرژی گرمایی سلول های تولید کننده مو را در ریشه هدف قرار داده و از بین می برد، بنابراین طولانی مدت و دائمی است.

لیزر چیست ؟

لیزر موهای زائد :

لیزر یکی از روش های از بین رفتن موهای زائد است. نگرانی از بین بردن موهای زائد از گذشته تا به امروز در بین مردم به ویژه خانم ها وجود داشته است. این روش نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد کمتر دردناک و ناراحت کننده است. یکی دیگر از مزایای لیزر این است که پوست را روشن می کند. از بین بردن موهای بسیار ضخیم که رشد و ضخامت آن ها را کم نمی کند با روش های دیگر از دیگر مزایای لیزر موهای زائد صورت است. بسیاری از افراد موهای زیر روییده دارند و برخی از روش‌های حذف موهای زائد می‌توانند موهای رشد کرده را بدتر کنند.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است ؟

لیزر بر فولیکول ها تأثیر می گذارد. لیزر موهای زائد به گونه ای طراحی و اجرا می شود که پیاز مو را گرم کرده و به فولیکول ها آسیب برساند. فولیکول ها اندام های کوچکی در داخل پوست هستند که موی بدن را تولید می کنند. هنگامی که فولیکول و پیاز مو آسیب می بینند، رشد مو برای همیشه متوقف می شود. نور لیزر هر چیزی که رنگ تیره داشته باشد گرم می کند و می سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موهای تیره رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول آسیب دیده و از بین می رود. هر موی بدن ما چرخه ای از رشد و استراحت دارد.

بیشتر موهای ما در مرحله استراحت و برخی در مرحله رشد هستند. اگر در حین لیزر موهای زائد، فولیکول مو در مرحله استراحت باشد، اشعه لیزر روی آن تأثیر نمی گذارد. به همین دلیل است که چندین جلسه لیزر درمانی در فواصل زمانی معین برای از بین بردن تمام موها مورد نیاز است. اگر فواصل زمانی لیزر به خوبی رعایت شود و لیزر موهای زائد منطقی انجام شود، کارایی فوق العاده لیزر را خواهید دید. با هر جلسه حذف موهای زائد تعداد مشخصی از فولیکول های فعال مو می سوزند و در نهایت پس از مدتی بیشتر موها از بین می روند.

لیزر کندلا چیست ؟

لیزر الکس کاندلا با نام تجاری GentleLase Pro یکی از سریع ترین و کارآمدترین دستگاه های لیزر مو تولید شده توسط شرکت کاندلا می باشد که با تابش نور لیزر با طول موج 755 نانومتر از طریق کریستال الکساندریت طراحی شده است که با آخرین تکنولوژی روز جهان، تقریبا برای همه بیمارانی که پوست آن ها سبز روشن است مناسب است. دستگاه لیزر Candela با مدل Gentle Laser Pro یا دستگاه Candela Alex از میله های کریستال الکساندریت با قطر 0.3 تا 0.7 و طول 7.6 تا 10 سانتی متر به عنوان منبع لیزر یا رابط استفاده می کند. این سیستم لیزر برای درمان استفاده می شود.

لیزر الکس طول موج خاصی از نور را از طریق لامپ های فلاش پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزر در طیف مادون قرمز ساطع می کند که به عنوان لیزر نور قرمز شناخته می شود. لیزر الکساندرایت در حالت سوئیچ کیو قابل استفاده است. در برخی از دستگاه ها تنها دو طول موج قابل تنظیم است، در حالی که در برخی دیگر محدوده ای از طول موج بین 710 تا 820 نانومتر قابل تنظیم است. نور ساطع شده از دستگاه لیزر کاندلا الکس با نور خورشید یا نور لامپ متفاوت است.

نور خورشید و نور لامپ ها از ترکیب تابش طول موج های مختلف ایجاد می شوند، نور لیزر از یک طول موج تشکیل شده است. هر طول موج اثرات متفاوتی بر روی سطوح مختلف دارد و بسته به این ویژگی ها از لیزر برای کاربردهای متفاوتی استفاده می شود. لیزر کاندلا الکساندرایت طول موج کوتاه تری دارد و می تواند موهای زائد را از بین ببرد. لیزر الکس در طیف الکترومغناطیسی از قرمز تا مادون قرمز انرژی تولید می کند که با بیشتر شدن دما میزان تابش آن افزایش می یابد. دقت لیزر Candela Alexandrite یا GentleLase pro به گونه ای است که می تواند بر روی سطح خاصی تمرکز کند بدون اینکه روی سطوح دیگر تأثیر بگذارد.

این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد از نواحی وسیع بدن و برای انواع پوست از سفید تا سبز استفاده می شود. لیزر کندلا الکس یکی از جدیدترین دستگاه های رفع موهای زائد موجود در بازار با تکنولوژی بسیار پیشرفته و سریعتر از انواع دیگر لیزرها می باشد. این لیزر روی افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بهترین کارایی را دارد. افرادی که موهای خاکستری یا روشن دارند، کاندیدای مناسبی برای این روش نیستند، زیرا از بین بردن موهای زائد آن ها بسیار دشوار است.

عملکرد لیزر کندلا :

لیزر موهای زائد کاندلا الکس نور لیزر را با پالس های بلند در محدوده طول موج مادون قرمز تولید می کند و با ایجاد گرما می تواند فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار دهد. این فناوری بر اساس خاصیت جذب نور توسط موهای شما طراحی شده است. تفاوت اصلی همه دستگاه های لیزر موهای زائد در طول موج لیزر، مدت زمان پالس، اندازه لکه لیزر و روش خنک سازی پوست است.

این ویژگی مهم است و می تواند تاثیر بسزایی در ایمنی و اثربخشی لیزر مو داشته باشد. انتخاب طول موج لیزر میزان نفوذ نور به پوست و میزان جذب آن توسط فولیکول مو را تعیین می کند. دستگاه های لیزر موهای زائد در شهرک غرب باید به عمق پوست نفوذ کنند تا به فولیکول مو برسند و ریشه مو را بسوزانند. عامل دیگری که بر دامنه طول موج تأثیر می گذارد، میزان ملانین در مو است. ملانین ماده اصلی موجود در مو و اپیدرم است که نور را جذب می کند. هر چه طول موج بیشتر باشد، کمتر جذب ملانین می شود.

در لیزر کاندلا الکساندرایت یا جنتل لیز پرو انرژی توسط ریشه مو جذب می شود. اگر مو ضخیم و تیره است؛ با تاباندن لیزر کم انرژی، انرژی کافی را جذب می کند، اما برای تاثیرگذاری روی موهای نازک، انرژی بیشتری در زمان کمتری مصرف می کند. اکثر دستگاه های لیزری نمی توانند انرژی کافی را در مدت زمان کوتاهی تامین کنند. اما لیزر GentleLase Pro candela alexandrite بر خلاف سایر دستگاه های لیزری می تواند به طور متناوب در مدت زمان کوتاهی تشعشعات پر انرژی ساطع کند.

لیزر کندلا چیست ؟

لیزر کندلا چه کاربرد هایی دارد ؟

لیزر موهای زائد الکساندرایت با تابش نور قرمز با انرژی بالا از طریق کریستال الکساندریت کار می کند. طول طیف نور تعیین کننده میزان نوری است که به پوست نفوذ می کند. اگر لیزر موی کندلا الکساندرایت روی حالت Q-switch تنظیم شود، طیف نوری با انرژی بسیار بالا و پالس های کوتاه ایجاد می کند که برای از بین بردن موهای زائد بسیار مناسب است. لیزر کندلا در مواردی مانند برداشتن تتو، برداشتن خال، جای بخیه سزارین، درمان واریس کاربرد دارد.

لیزر کاندلا الکس توسط ملانین موجود در پوست و فولیکول های مو جذب می شود. این لیزر دارای نفوذ بیشتر و جذب ملانین کمتری است. به همین دلیل می توان از آن در نواحی وسیع پوست با کارایی بسیار بالا استفاده کرد. این دستگاه در از بین بردن خال، آرایش دائمی و خالکوبی موثر است. لیزرهای مدرن مثل لیزر کاندلا الکس می توانند اکثر خالکوبی های جوهر را با خطر بسیار کمی از بین ببرند. لیزر کاندلا الکساندرایت GentleLase Pro می تواند تاتوها را به میزان قابل توجهی محو کند.

برای پاک کردن خالکوبی های سبز و سیاه مناسب است. جوهر تاتو با استفاده از طول موج خاصی ساخته می شود که از پوست عبور می کند و فقط توسط جوهر جذب می شود. جذب مکرر انرژی نور باعث محو شدن تاتو می شود، می توان آن را توسط سیستم های فیلتر طبیعی بدن پاک کرد. با ترکیب طول موج صحیح نور و تکرار پالس های آن، جوهر با کمترین آسیب به پوست پاک می شود. لیزر کاندلا الکس به جز کارهای درمانی در صنایعی مانند حکاکی، علامت گذاری، پوشش فلزی و سرامیک کاربرد دارد.

انواع خاصی از لیزر دایود الکساندرایت در سیتومتری جریان خون، میکروسکوپ کانفوکال، پارگی سنگ کلیه و تشخیص فلورسانس استفاده می شود. این لیزر نیاز به مراقبت زیادی ندارد و در صورت استفاده توسط متخصص آموزش دیده به بیمار آسیبی نمی رساند. به همین دلیل، Candela Alex تقریباً در هر سالن زیبایی استفاده می شود و هنوز هیچ دستگاه دیگری توسط FDA برای از بین بردن موهای زائد تأیید نشده است.

مزایای لیزر کندلا

لیزر کندلا دارای مزایایی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • لیزر Gentle Pro Series Kendela در میان سه دستگاه برتر مورد تایید FDA قرار دارد.
  • کارایی فوق العاده لیزرهای سری Candela Gentle Pro از رفع موهای زائد تا درمان واریس رضایت کامل پزشکان و بیماران را به همراه داشته است.
  • لیزر مو Candela سری جنتل پرو بیش از دو دهه است که با موفقیت در صنعت لیزر زیبایی و درمانی استفاده می شود. به همین دلیل عملکرد آن در از بین رفتن موهای زائد و سایر درمان ها کاملا تضمین شده است.
  • اضافه شدن قابلیت اسپری کرایوژن به منظور خنک سازی ناحیه لیزر از مزایای لیزرهای Candela Alex، Candela YG و Candela Max می باشد.
  • وجود صفحه نمایش لمسی برای تنظیم عملکرد دستگاه و امکان استفاده از دو سیستم خنک کننده DCD و ACC از دیگر مزایایی است که لیزر مو کندلا را از سری Gentle pro نسبت به سایر رقبا متمایز می کند.
  • درد کمتر، سرعت بیشتر، کارایی بیشتر از ویژگی های بارز لیزر موهای زائد کاندلا است.
  • قابلیت انتخاب سایز لکه های لیزری ظرفیت و کارایی لیزر موهای زائد جنتل پرو سری Candela را بسیار بیشتر می کند.
  • یکی دیگر از مزایای استفاده از لیزر موهای زائد کندلا سری جنتل پرو، کم شدن تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل دوره حذف موهای زائد و امکان بیشتر شدن فاصله بین جلسات است.

برای آشنا شدن با هزینه لیزر در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

لیزر کندلا و لیزر دایود چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

یکی از دستگاه های لیزر قابل مقایسه با لیزر کندلا الکساندرایت که به بازار آمده است لیزر دایود پالسی است که طول موج کمی بیشتر از لیزر الکساندرایت دارد. اما نتایج تحقیقات نشان می دهد که نتیجه حذف موهای زائد توسط Candela Alexandrite GentleLase pro در مدت 12 ماه حدود 90 درصد و با لیزر دایود حدود 85 درصد بوده است. به همین دلیل کندلا لیزر الکساندرایت به عنوان ایمن ترین و موثرترین دستگاه لیزر شناخته می شود.

لیزر کندلا و لیزر دایود چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

کلام آخر

برای انجام لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر کندلا سعی کنید از افراد با تجربه و پزشکان متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. برای انجام این کار بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
معایب لیزر موهای زائد ❤️【در سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
انواع لیزر موهای زائد ❤️【در سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست