انواع لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای زائد ❤️【در سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع لیزر موهای زائد آشنا کنیم. موهای زائد یا ناخواسته به موهایی گفته می شود که در نقاط غیرعادی بدن رشد می کنند و رنگ تیره آن این رشد غیر طبیعی را بیشتر نشان می دهد. رشد موهای زائد در چانه، لب بالایی، نواحی دو طرف صورت، از ناف به پایین و در فرورفتگی خط کمر، به رنگ تیره و سیاه دیده می شود. ریشه هر مو دارای رنگدانه ای به نام ملانین است که در روند رویش مو این رنگدانه به تدریج فعال شده و کل بدن یک مو را تیره و سیاه، قهوه ای، بلوند می کند. امروزه با وجود دستگاه های لیزر می توان با موهای زائد برای همیشه خداحافظی کرد و پوستی صاف داشت. برای آشنا شدن با انواع لیزر موهای زائد در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین روش های از بین رفتن موهای زائد است. این روش غیر تهاجمی و مبتنی بر حمله به فولیکول مو بوده و باعث آسیب پوستی مانند قرمزی، خارش و جوش نمی شود. در اثر تابش لیزر، فولیکول مو گرم شده و ریشه مو از بین می رود. مو در چرخه های زمانی مختلف رشد می کند.

به همین دلیل است که لیزر موهای زائد باید در چند مرحله و در فواصل زمانی مختلف استفاده شود. این روش با هدف قرار دادن ملانین در فولیکول مو باعث ریزش مو می شود. به همین دلیل، هر چه موها تیره تر و پرپشت تر باشند، نتیجه بهتری حاصل می شود. 6 هفته قبل از شروع درمان برای شما بسیار مهم و حیاتی است. توجه داشته باشید که حداقل 6 هفته قبل از لیزر، بدن خود را برنزه نکنید و از آفتاب گرفتن خودداری کنید.

زیرا این عمل باعث ایجاد تاول و سوختگی می شود. ناحیه مورد نظر را قبل از لیزر اصلاح کنید، اما 6 هفته قبل از استفاده از دستگاه لیزر جداگانه از اپیلاسیون، سفید کردن و الکترولیز خودداری کنید. قبل از انجام لیزر حتما بدن خود را بشویید تا چیزی روی لایه های پوست شما نباشد و قبل از شروع درمان از مرطوب نبودن بدن خود مطمئن شوید. 24 ساعت قبل از درمان از فعالیت های استرس زا خودداری کنید و تا حد امکان از مصرف غذاهای کافئین دار خودداری کنید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

انواع لیزر موهای زائد

متخصصان پوست معتقدند زمانی که پوست بیمار روشن تر و موها تیره تر باشد، احتمال اثربخشی لیزر افزایش می یابد. برای لیزر درمانی از دستگاه های مختلفی استفاده می شود و دانستن تفاوت لیزر موهای زائد و مزایای هر یک از آن ها دغدغه اصلی بسیاری از افرادی است که می خواهند از این روش استفاده کنند. در ادامه با انواع لیزر موهای زائد آشنا می شوید :

لیزر الکساندرایت :

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت برای بیماران با پوست سفید و موهای تیره بسیار موثر است. اگر پوست تیره تری دارید، لیزر الکساندرایت امکان دارد برای شما مناسب نباشد. لیزر پالس بلند الکساندرایت این قابلیت را دارد که به عمق درم نفوذ کند.

گرمای ایجاد شده در تارهای مو انباشته شده و فولیکول های مو را که در مرحله رشد فعال هستند غیرفعال می کند و نتایج لیزر موهای زائد را به دست می آورد. خطرات این لیزر این است که لیزر می تواند باعث تغییر رنگدانه های پوست شود و برای پوست های تیره مناسب نیست.

لیزر Nd- YAG :

لیزر Nd-YAG یا لیزر پالس بلند روشی ایمن و موثر برای از بین رفتن موهای زائد در دراز مدت برای افرادی با پوست تیره است. در این نوع لیزرها، طول موج مادون قرمز نزدیک به عمق پوست نفوذ می کند و سپس توسط رنگدانه مو جذب می شود. یافته های جدید نشان می دهد که این نوع لیزر بر بافت های اطراف اثر نمی گذارد. یکی از معایب لیزر ND Yag این است که روی موهای سفید یا روشن تاثیری ندارد و تاثیر آن روی موهای نازک ضعیف است. درد این لیزر نسبت به سایر لیزرها بیشتر است و خطر سوختگی، زخم، قرمزی، تغییر رنگ پوست و تورم وجود دارد.

لیزر ICE PLATINUM و ICE PLATINA PLUS :

این دو دستگاه از پیشرفته ترین و بهترین دستگاه های حال حاضر دنیا هستند که در نوع خود انقلابی هستند چه از نظر تکنولوژی و چه از نظر کیفیت و مزیت این دستگاه نسبت به سایر رقبای خود در برخورداری از تمامی فناوری های 3 دستگاه الکساندریت، Nd:YAG و دایود مستقل است.

یعنی دارای 3 طول موج دستگاه های ذکر شده است، اگر موهای بور یا روشن یا موهای نازک دارید و یا پوست تیره و برنزه دارید، این دستگاه با تغییر فرکانس متناسب با پوست شما می تواند موهای شما را به راحتی از بین ببرد. مو این دستگاه با ترکیب 3 طول موج مختلف می تواند به بهترین شکل به ساختار و عمق پوست شما نفوذ کند و موهای زائد شما را از بین ببرد.

لیزر دایود و الکس آلما سوپرانو :

لیزر آلما اولین دستگاهی است که رفع موهای زائد بدون درد را به بازار عرضه کرد و چند سالی است که به یک برند محبوب و معروف در بین دستگاه های لیزر تبدیل شده است. جدیدترین سیستم موجود در این دستگاه پک چند منظوره سوپرانو است که روشی جدیدتر و موثرتر برای از بین بردن موهای زائد به حساب می آید.

این دستگاه یک راه حل مناسب برای لیزر موهای زائد برای انواع پوست با رنگ پوست می باشد. دستیابی به چنین دستاوردی در فناوری حذف موهای زائد ترکیبی از مزایای طول موج بالای جذب لیزر الکساندرایت با ویژگی های مثبت لیزر دایود است. این رویکرد درمانی جدید با چندین لیزر و چندین فناوری به پزشکان این امکان را می دهد که بسیاری از نواحی بدن را بپوشانند و انواع مو را از بین ببرند.

ویژگی شگفت انگیز این دستگاه این است که موهای روشن و نازک را سریع و بدون درد درمان می کند. پکیج مولتی سوپرانو ICE با تکنولوژی الکس کامل ترین و موثرترین سیستم رفع موهای زائد را به شما ارائه می دهد. لیزر آلما پیشگام دستگاه‌های چند فناوری است، انقلابی در روش‌های درمانی موجود ایجاد کرده است و تلاش می‌کند تا نیازهای متنوع و رو به رشد بیماران و پزشکان در سراسر جهان را برآورده کند.

لیزر ایلایت :

دستگاه لیزر E-light ترکیبی از مزایای لیزر IPL و RF است. مکانیسم اثر E-light بر اساس تفاوت مقاومت بین بافت هدف و پوست طبیعی است و اثر آن حاصل اثر جذب انتخابی انرژی نور توسط پوست است. انرژی فرکانس رادیویی به لایه میانی و عمیق پوست نفوذ کرده و بافت ها را گرم می کند، بنابراین در مقایسه با درمان IPL انرژی کمتری مصرف می شود، بیمار ناراحتی کمتری را متحمل می شود و نتیجه بهتری می گیرد.

به غیر از این سیستم خنک کننده دستگاه لیزر Illight باعث کاهش درد و ناراحتی بیمار می شود. انرژی فرکانس رادیویی برای جذب نیازی به ملانین ندارد و به همین دلیل E-light برای از بین بردن موهای نرم یا نازک مناسب است که درمان آن با روش IPL عوارض متعددی را به همراه داشته است.

لیزر IPL :

IPL Intense Pulsed Light مخفف Intense Pulsed Light Devices است. اساساً لیزر نیست، بلکه لامپ‌های فلاش زنون هستند که نور چند طول موج و غیر منسجم ایجاد می‌کنند که می‌تواند تأثیرات مختلفی بر ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و با انتخاب فیلترهای مناسب می‌توان به اثر مورد نظر برای اهداف خاص دست یافت. دستگاه IPL روشی محبوب برای از بین بردن موهای زائد، جوان سازی پوست و از بین بردن لکه های صورت و اثرات سطحی آکنه صورت است.

دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و کارایی مشابهی دارد. ارزانتر است و سریعتر کار می کند. دستگاه IPL با یک پالس نور شدید برای از بین بردن موهای صورت، ساق پا، پشت و ناحیه تناسلی به روشی ملایم و ایمن استفاده می شود. پالس های نور با تمرکز بر روی فولیکول مو، گرما تولید می کنند و بدون سوزاندن یا آسیب رساندن به پوست، آن ها را از بین می برند. دستگاه حذف موهای زائد IPL سریع و کاملا بدون درد است.

عوارض جانبی کم است، اما ممکن است شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت ناپدید می شود. IPL کاندیدای خوبی برای افرادی است که پوست روشن و موهای تیره دارند زیرا IPL رنگدانه داخل فولیکول مو را هدف قرار می دهد. بسیاری از افراد حذف کامل موهای زائد را با این روش تجربه می کنند و اگر موها دوباره رشد کنند، نازک می شوند.

انواع لیزر موهای زائد

 

لیزر روبی :

لیزر روبی اولین دستگاه لیزری است که برای از بین بردن موهای زائد استفاده شد. این دستگاه ملانین را با طول موج کوتاه 194 نانومتر هدف قرار می دهد. این دستگاه لیزر بیشترین میزان جذب نور را در ملانین دارد بنابراین برای افرادی که پوست تیره دارند مناسب نیست زیرا در پوست تیره به دلیل جذب زیاد خطر تغییر رنگدانه وجود دارد.

لیزر سوپرنوا :

جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد استفاده از دستگاه لیزر Supernovat می باشد که امروزه در کلینیک های رفع موهای زائد دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه که Supernova Ice نامیده می شود و با ترکیب چندین فناوری و طول موج، قادر به لیزر موهای زائد بر روی انواع پوست بدون درد و سوزش بود. طول موج های این دستگاه عبارتند از دایود 810 نانومتر، الکس 755 نانومتر، ان دیاگ 1064، هر کدام از این طول موج ها موهای ناخواسته خاصی را هدف قرار داده و آن ها را از بین می برند.

از لیزر در چه نواحی از بدن استفاده می شود و چه آسیب هایی دارد ؟

لیزر را می توان برای کل صورت، دست ها، زیر بغل، پشت، شکم، سینه، پاها، ناحیه بیکینی و در تمام بدن به جز چشم ها استفاده کرد. بحث های مختلفی در مورد خطرات لیزر برای سلامتی وجود دارد. یکی از این بحث ها استفاده از لیزر در ناحیه تناسلی خانم ها در صورتی که باعث ایجاد مشکل در رحم شود است، اما نمونه ای در این مورد ثبت نشده است.

لیزر روی پوست اثر منفی می گذارد، اما هیچ بیماری مشاهده نشده است که مستقیماً زیر لیزر مو دچار مشکلات پوستی شده باشد. یکی از نکات مهمی که بعد از لیزر باید به آن توجه کرد، استفاده از کرم ضد آفتاب با فاکتور محافظت در برابر آفتاب 50 و دوری از نور مستقیم خورشید است.

عوارض استفاده از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در شهرک غرب ممکن است باعث تحریک خفیف پوست شود. حتی زمانی که لیزر موهای زائد با دقت و احتیاط در یک محیط بالینی استفاده می شود، باعث تحریک پوستی جزئی در بیشتر بیماران می شود. این سوختگی مانند آفتاب سوختگی نیست زیرا لیزری که در این روش استفاده می شود مقدار مشابهی از گرما و نور متمرکز را به لایه های بالایی پوست آزاد می کند. به عنوان یک قاعده، این تحریک پس از اولین درمان ها بدتر می شود.

پوست در ناحیه مورد نظر با تنظیم نور لیزر و گرما در طول یک رژیم درمانی درمان می شود. برای تسکین کوتاه مدت، بیماران باید از کمپرس سرد یا یخ در ناحیه آسیب دیده استفاده کنند. در برخی موارد، متخصصان از بی حسی موضعی پوست برای کاهش این درد در حین عمل استفاده می کنند. لیزر موهای زائد همیشه بی خطر نیست. لیزر موهای زائد در بین افرادی که به دنبال راه حل های آرایشی و درمانی برای کم شدن موهای زائد بدن هستند بسیار محبوب شده است.

این افزایش محبوبیت باعث ایجاد رقابت زیادی در این زمینه شده است. دستورالعمل های متخصصان لیزر را باید جدی گرفت. در بسیاری از حوزه های قضایی، هر کسی می تواند روش های لیزر موهای زائد را انجام دهد. متخصصان معتبر در این زمینه شامل پرستاران، پزشکان و متخصصان زیبایی هستند که دارای گواهینامه های مناسب از یک گروه استاندارد مبتنی بر صنعت مانند موسسه ملی لیزر هستند.

در ادامه برای آشنا شدن با فواید لیزر موهای زائد به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

برای رسیدن به نتیجه مناسب لیزر چند جلسه لازم است ؟

این درمان در یک یا دو درمان کامل نمی شود. برای مشاهده اثر واضح و قطعی در رفع موهای زائد، انجام حداقل 4 تا 6 جلسه لیزر ضروری است. اگرچه این عدد به میزان مو و ساختار بدن افراد مختلف بستگی دارد. افرادی که موهای ضخیم دارند امکان دارد به 8 تا 10 جلسه لیزر برای از بین رفتن دائمی موهای زائد نیاز داشته باشند. در قسمت های مختلف بدن میزان ریزش مو متفاوت است. از بین بردن موهای زائد زیر بغل به زمان و جلسات کمتری نیاز دارد تا به یک اثر رضایت بخش دست یابد و لیزر موهای پاها زمان بیشتری می برد.

برای رسیدن به نتیجه مناسب لیزر چند جلسه لازم است ؟

کلام آخر

سعی کنید برای انجام این روش از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. درباره انواع لیزر موهای زائد تحقیق کنید و با پزشکان متخصص مشورت کنید. همچنین شما می توانید برای انجام لیزر به بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب مراجعه کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
لیزر کندلا چیست ؟ ❤️【 در سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
تزریق چربی به لب ❤️【در سال 2022】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست