تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب ❤️【در سال 2022】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق چربی به لب آشنا کنیم. بزرگ کردن لب را می توان محبوب ترین گزینه برای زیبایی و جوان سازی صورت دانست. اکثر افراد خواستار این هستند که بتوانند حجم لب های خود را به روشی کاملا طبیعی افزایش دهند. تزریق چربی به لب ها یکی از موثرترین راه ها برای بیشتر کردن حجم لب به طور طبیعی است. به دلیل استخراج چربی از بدن فرد، پس از تزریق هیچ واکنش آلرژیکی ایجاد نمی شود. تزریق چربی نه تنها حجم از دست رفته لب را بیشتر می کند، بلکه می تواند چین و چروک های ریز و درشت ایجاد شده در اطراف لب را از بین ببرد. برای آشنا شدن با تزریق چربی به لب با ما همراه باشید.

تزریق چربی به لب چیست ؟

بیشتر شدن سن روی لب ها و حجم آن ها تاثیر می گذارد. از پیامدهای اصلی پیری روی لب ها می توان به کاهش حجم لب، کاهش ارتفاع لب، کاهش برجستگی لب ها اشاره کرد. لب بالا از دو قسمت سفید و قرمز تشکیل شده که توسط لبه لب از یکدیگر جدا می شوند. حجم قسمت سفید لب در مقایسه با قسمت قرمز کمتر است. در نتیجه چین و چروک های عمودی و افقی عمدتا در قسمت سفید ایجاد می شود. افراد بسیار مسن هنگام استفاده از رژ لب می توانند خطوط عمودی زیادی روی لب های خود ببینند که ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند.

اگر به لب ها دقت کنید شکلی کاملا مشابه دارند. بنابراین هنگام تزریق چربی یا ژل به لب ها باید صورتی آن ها حفظ و تقویت شود. چربی از بدن فرد استخراج و تصفیه می شود تا در هر نقطه از صورت تزریق شود. در نتیجه احتمال واکنش های آلرژیک به میزان قابل توجهی کم می شود. برای زیباتر شدن صورت، تزریق چربی به لب اغلب با حجم دادن به لب ها و تاکید بر کانتور لب همراه است.

تزریق چربی به لب چیست ؟

چگونگی انجام تزریق چربی به لب :

تزریق چربی در صاف کردن پوست، پرکردن چین و چروک ها یا بیشتر شدن حجم بافت، به ویژه در صورت و لب ها که چربی جابجا شده یا کاهش یافته است، موثر است. در نتیجه با استفاده از تزریق چربی، چهره ای جوان و زیبا به شما بازگردانده می شود. بزرگ کردن لب ها با انتقال چربی روشی است که در این قسمت تاثیر بسزایی دارد و چهره شما را زیباتر و جوان تر نشان می دهد. این روش کم تهاجمی را می توان به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام داد. در مورد روش دقیق تزریق چربی و روش انجام آن باید گفت که با لیپوساکشن کم فشار چربی از بدن خود شما خارج می شود. از آنجایی که چربی از بدن فرد می آید، هیچ واکنش آلرژیکی به تزریق چربی وجود ندارد.

چربی به دلیل اینکه منبع غنی از سلول های بنیادی است، علاوه بر پر کردگی، ظاهر پوست را بهبود می بخشد. پس از برداشت و خالص سازی سلول های چربی، تزریق چربی در لب ها به وسیله سرنگ بدون نیاز به برش انجام می شود. لب یکی از قسمت هایی از بدن است که تحرک زیادی دارد پس در تزریق چربی باید بدانید که ماندگاری زیادی نخواهد داشت. جای نگرانی نیست؛ زیرا با برداشتن چربی از نواحی مقاوم مانند کمر، پهلو و شکم می توان تا حدی از آب شدن چربی پس از تزریق جلوگیری کرد.

پس از برداشتن چربی از این نواحی و در مرحله لیپوساکشن، بافت چربی وارد سانتریفیوژ می شود. جایی که مایع اضافی خارج می شود و چربی خالص باقی می ماند. در این مرحله باید مراقب بود که چربی آسیبی نبیند. زیرا امکان دارد کل روند عملیات را مختل کند. تزریق چربی به لب به دلیل حساس بودن ناحیه و حجم بالای رگ ها و خون می تواند تورم زیادی داشته باشد که البته بعد از 3-4 روز برطرف می شود و نتایج تزریق چربی در لب ها به وضوح قابل مشاهده است.

چه افرادی برای انجام تزریق چربی به لب مناسب هستند ؟

 • افرادی که می خواهند از مواد طبیعی برای بیشتر شدن حجم لب های خود استفاده کنند.
 • سالمندانی که حجم لب هایشان کم شده است.
 • افرادی که به هر دلیلی می خواهند حجم لب های خود را بیشتر کنند.
 • افرادی که عدم تقارن لب دارند.
 • افرادی که لب های چروک یا نازکی دارند.

مراحل تزریق چربی به لب

تزریق چربی لب باید در کلینیک های معتبر و توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام شود، زیرا انجام روش های تزریق چربی لب با دقت و مهارت بالا تاثیر بسزایی در ایجاد نتیجه نهایی دارد. در ادامه با مراحل تزریق چربی به لب آشنا می شوید :

جلسه مشاوره پزشک و افراد :

قبل از انجام هر کاری باید یک جلسه مشاوره بین شما و پزشک انجام شود. در این جلسه وضعیت جسمانی شما بررسی می شود و با صلاحدید پزشک مناسب ترین ناحیه برای رفع چربی انتخاب می شود. انتظارات مشتری در نظر گرفته شده و لحظه اصلی برای تزریق چربی به لب مشخص می شود.

آماده سازی افراد برای تزریق :

اولین کاری که باید در روز اصلی تزریق چربی انجام دهید این است که فرد را آماده کنید. به این معنی که نواحی لازم استریل شده و بی حسی موضعی روی آن ها انجام می شود.

استخراج چربی :

مهم ترین کاری که باید در روز اصلی تزریق چربی انجام دهید، استخراج چربی است. برای این منظور با روشی انتخابی مقدار مشخصی چربی از ناحیه از پیش تعیین شده خارج می شود.

آماده سازی چربی خارج شده :

برای این که چربی حاصله تزریق شود باید یک سری عمل روی آن انجام شود. این عمل شامل جداسازی بافت و خون اضافی از چربی توسط سانتریفیوژ و سپس عمل دستی است.

تزریق چربی به لب :

آخرین مرحله تزریق چربی به لب است. برای این کار پزشک با استفاده از سرنگ های مخصوص در جهات لازم مقدار مشخصی از چربی فرآوری شده را به لب ها تزریق می کند. از آنجایی که تزریق چربی با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بی حسی نیست، فرد می تواند پس از اتمام کار کلینیک را ترک کرده و به فعالیت های روزانه خود بپردازد. البته که رعایت مراقبت های لازم پس از تزریق چربی برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن و داشتن دوره نقاهت کوتاه ضروری است.

مدت زمان بهبودی بعد از تزریق چقدر است ؟

این دوره بستگی به ضربه ناشی از تزریق دارد. در بیشتر موارد از دستگاه های بسیار ظریف برای تزریق چربی استفاده می شود. به همین دلیل خطر کبودی روی لب ها کم می شود. اگر پزشک به هر دلیلی مجبور به استفاده از کانولای بزرگتر شود، احتمال کبودی روی لب بیشتر می شود. اما این کبودی در مدت زمان کوتاهی به طور کامل از بین خواهد رفت. تورم ایجاد شده در لب پس از تزریق طی چند روز به طور کامل از بین می رود. هیچ محدودیتی برای فعالیت و زندگی روزمره پس از تزریق وجود ندارد.

ماندگاری تزریق چربی به لب :

پس از تزریق چربی، بخشی از آن جذب می شود، بنابراین پس از یک دوره یا یک دوره کوتاه، حجم ناحیه تزریق کمی کم می شود. این کاهش حجم از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بین 18 تا 60 درصد چربی تزریق شده جذب می شود. بنابراین هنگام تزریق چربی کمی بیشتر از نیاز بدن در این نقطه تزریق می شود. پس از جذب چربی، لب‌ها، گونه‌ها، سینه‌ها و باسن اندازه دلخواه را پیدا می‌کنند. ماندگاری تزریق لب برای افراد مختلف متفاوت است. چربی تزریق شده در عرض شش ماه یا یک سال به طور کامل جذب می شود. اما اگر فردی بنا به توصیه پزشک خود در یک دوره 12 یا 6 ماهه مجددا چربی تزریق کند، می تواند یک دهه ماندگاری خود را بیشتر کند.

چه روش هایی برای جایگزین کردن تزریق چربی وجود دارد ؟

تزریق چربی مطمئن ترین روش برای حجم دهی لب است. اگر خواستار ظاهر طبیعی هستید، چربی تزریقی را انتخاب کنید. اما اگر گزینه های دیگری مانند هزینه باعث می شود روش های دیگری را امتحان کنید، بهتر است از تزریق ژل اسید هیالورونیک یا کاشت ایمپلنت استفاده کنید. در این مواقع بهتر است برای تزریق چربی خود با بهترین پزشک مشورت کنید.

مراحل تزریق چربی به لب

مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب

لب های شما به احتمال زیاد بعد از عمل متورم خواهند شد. امکان دارد مقداری قرمزی یا کبودی در محل های تزریق دیده شود که طبیعی است. شما برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از تزریق چربی می پردازیم :

 • اگر قصد دارید قبل از یک رویداد خاص تزریق انجام دهید، مطمئن شوید که زمان کافی برای بهبود کامل لب های خود بگذارید.
 • پس از تزریق، کمپرس یخ یا کیسه یخ پیچیده شده در پارچه را روی لب های خود قرار دهید. این کار به کاهش تورم، خارش، کبودی و هر درد دیگری کمک می کند.
 • از پزشک خود سوال کنید که کدام مسکن در روزهای بعد از درمان برای شما بهترین است.
 • تا 24 تا 48 ساعت پس از تزریق لب از ورزش شدید خودداری کنید. بیشتر شدن فشار خون و ضربان قلب در اثر ورزش می تواند تورم یا کبودی را بدتر کند. پیاده روی سبک در این مرحله گزینه مناسب تری برای شما است.
 • تا 48 ساعت پس از درمان از قرار گرفتن در معرض دمای بالا مانند اتاق بخار، سونا یا زمین های ورزشی گرم خودداری کنید. گرمای بیش از حد می تواند تورم شما را بدتر کند.
 • بدن خود را هیدراته نگه دارید. نوشیدن آب زیاد به بهبود سریع و بهتر بدن کمک می کند.
 • مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید و سعی کنید از مصرف بیش از اندازه سدیم خودداری کنید که می تواند تورم را تشدید کند.

برای آشنا شدن با هزینه تزریق چربی در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه کنید.

آیا تزریق چربی به لب همیشگی است ؟

برای رسیدن به لب هایی پرتر، نرم و پرتر که این روزها یکی از معیارهای زیبایی صورت است، بسیاری از افراد به اعمال زیبایی مانند تزریق چربی گرایش پیدا می کنند. عوامل مختلفی بر زیبایی و ظاهر لب‌ها تأثیر می‌گذارند که از جمله آن‌ها فرآیند پیری می‌تواند لب‌ها را نازک‌تر و حجیم‌تر کند. بسیاری از افراد صرف نظر از سن و عوامل دیگر از زیبایی لب های خود راضی نیستند. یک جراح زیبایی ماهر می‌تواند به شما کمک کند تا با استفاده از تکنیک‌های مختلف، لب‌هایی صاف و طبیعی داشته باشید.

در حال حاضر تزریق چربی به لب ایده آل ترین روش برای پرکردن و حجیم کردن لب است. اثر ماندگار، ایمن بودن، سازگاری با سیستم ایمنی بدن و نداشتن عارضه، روش زیبایی تزریق چربی را بسیار محبوب کرده است. تنها نقطه ضعف در مقایسه با روش های دیگر این است که برای برداشتن آن به کمی جراحی نیاز داریم. اما به دلیل فوایدی که دارد، تزریق چربی نسبت به فیلرهای مصنوعی برتری دارد. مشتری در طول عمل هیچ دردی احساس نخواهد کرد. زیرا بی حسی موضعی اعمال می شود. پس از عمل درد زیادی را تحمل نمی کند و کبودی و تورم که معمولا به شکل خفیف بروز می کند را می توان با کمپرس یخ به طور کامل درمان کرد.

نتایج تزریق چربی

در تزریق چربی لب از چربی قسمت دیگری از بدن به عنوان پرکننده لب استفاده می شود. انتقال چربی شامل جراحی لیپوساکشن در نواحی مختلف بدن است و این روش بدون ایجاد برشی روی صورت یا لب ها انجام می شود. انتقال چربی فقط باید توسط یک جراح مجرب و آموزش دیده انجام شود. این روش زیر نظر بهترین پزشک تزریق چربی می تواند لب ها را به زیبایی فرم دهد و بسیار طبیعی به نظر برسد به گونه ای که سال ها ماندگاری داشته باشد. پس انتخاب یک پزشک و یک مرکز پزشکی معتبر که حذف و انتقال چربی را به درستی انجام دهد در ماندگاری آن تاثیر دارد.

کلینیکی که در آن عمل انجام می دهید باید بهداشتی و استریل باشد، در غیر این صورت باعث عفونت می شود و استفاده از آنتی بیوتیک های زیادی می تواند ماندگاری چربی تزریق شده را کاهش دهد. در طول تزریق چربی به لب، سلول های چربی خود را در خون سازی قرار می دهند و به طور طبیعی زنده می مانند. همانطور که چربی در نقاط مختلف آب می شود، همین اتفاق برای لب ها خواهد افتاد. اما انتقال چربی از 6 ماه تا 2 سال طول می کشد. در صورتی که رژیم غذایی شما مناسب باشد، پس از انجام عمل تزریق چربی، مراقبت هایی انجام شود و به توصیه های پزشک متخصص عمل شود، ماندگاری انتقال چربی به لب ها به بالاترین حد یعنی 2 سال می رسد و هر چه ماندگاری بیشتر باشد، زمان تزریق بعدی طولانی تر است.

نتایج تزریق چربی به لب

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی به لب از افراد با تجربه مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. همچنین شما می توانید برای انجام این روش به بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب مراجعه فرمایید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
انواع لیزر موهای زائد ❤️【در سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
ماندگاری تزریق چربی به صورت ❤️【سال 2022】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست