بلفاروپلاستی

روشی که بسیاری از نشانه های پیری پلک بالایی را بر می گدارند قطعا بلفاروپلاستی می باشد ، انجام این روش زیبایی به دلیل نزدیک بودن به چشم ها باید توسط بهترین پزشک متخصص زیبایی انجام شود ،دکتر میر احد موسوی متخصص پوست مو و زیبایی ، لیزر و کاشت مو می باشند . جناب دکتر موسوی با سابقه 20 ساله ، عضو انجمن متخصصین پوست و موی ایران می باشند و بعنوان بهترین دکتر در حوزه ی زیبایی و لیزر خدمات درمانی و زیبایی با کیفیت بالا ارائه میکند.

پف و چربی ها در زیر پلک ریشه ارثی و خانوادگی دارد و با گذشت زمان و بالا رفتن سن میان سالی کیسه های چربی موجب می شود که عضلات نگه دارنده پوست که دیگر پیر و ضعیف شوند و دیگر نتوانند خاصیت ارتجاعی پوست خود را حفظ کنند و کاملا شل و افتاده شوند و کیسه های چربی موجود به صورت متورم در پایین پلک های تحتانی دیده می شود ، عمل جراحی پلک های تحتانی بسیار برای افراد بسیار حساس تر می باشد و به پزشک جراح و پزشک با تجربه نیاز دارد .

کاربرد بلفاروپلاستی

به طور کلی کاربرد های عمل زیبایی بلفاروپلاستی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد :

 • درمان شلی پوست و افتادگی پوست پلک های بالا که موجب ایجاد چین و چروک روی پلک ها می شود و می تواند انحنا های سطحی پلک را با مشکلات بسیار مواجه کند .
 • درمان افتادگی پلک ها به دلیل سنگینی پوست های اضافه که موجب اختلال در بینی افراد می شود .
 • برطرف کردن پف و تورم پلک‌ ها
 • برطرف کردن پف و تورم زیر چشم
 • رفع افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه می‌ شود.
 • برداشت پوست اضافی و رفع چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی.

کاربرد پلفاروپلاستیمدت زمان عمل بلفاروپلاستی

عمل جراحی پلک بلفاروپلاستی آن هم به صورت سرپایی در مدت 2 تا 3 ساعت برای افراد انجام می شود و فرد بیمار بلافاصله بعد از آن می تواند به خانه خود برگردد ، در برخی از موارد ممکن است برای نتیجه بهتر و رسیدن به یک حالت دلخواه پزشک زیبایی جراحی لیفت پلک را در دو مرحله برای افراد انجام دهد .

سن مناسب برای انجام

به طور کلی هیچ سن خاصی برای انجام این عمل زیبایی برای افراد در نظر گرفته نشده است و زیرا این روش تنها برای افتادگی پلک به دلیل افزایش سن نمی باشد و ممکن است یک فرد در سنین جوانی به صورت کاملا ژنتیکی پف و یا افتادگی پلک را داشته باشد ، نتیجه عمل زیبایی بلفاروپلاستی برای افرادی که سن آن ها بالا که در دهه چهل و یا پنجاه سالگی خود هستند به مدت 10 یا 12 سال ماندگار و ثابت می باشد اما بعد از آن احتمال دوباره جمع شدن پوست پلک وجود دارد و نتیجه آن کاملا طبیعی می باشد .

مزایای بلفاروپلاستی

 • پوست و چربی بیش از حد پلک‏ های فوقانی، علاوه بر ظاهری پف کرده ای که دارند باعث سنگین شدن پلک ‏ها نیز می ‏شوند و در بینایی افراد اختلال ایجاد می‏ کند. با حذف پوست و چربی اضافی می‏ توان دید فرد را بهبود بخشید.
 • همچنین زیر چشم‏ ها سه بخش جداگانه چربی ‏های مداری قرار دارند که به مرور زمان کاهش این چربی ‏ها باعث آویزان شدن پوست می‏ گردد. برداشتن چربی اضافی زیر چشم‏ ها باعث از بین رفتن چروک و سفت شدن پوست می‏ شود.

آیا بلفاروپلاستی همیشه جنبه زیبایی دارد؟

عمل جراحی زیبایی پلک همواره جنبه زیبایی را برای افراد ندارد و در بسیاری از موارد کاملا یک عمل درمانی نیز به حساب می آید تا از خطرات احتمالی که ممکن است به چشم ها و بینایی شما جلوگیری شود ، قبل از تصمیم گیری و اقدام برای انجام این روش زیبایی باید با پزشک و جراح خود مشورت کنید و نمونه کار های قبلی آن را به خوبی مشاهده کنید ، تمامی ابهامات و سوالات خود را در جلسات مشاوره بپرسید تا بتوانید با آگاهی بسیار کامل یک انتخاب درست را داشته باشید .

عوارض بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به دلیل اینکه در حساس ترین ناحیه صورت انجام می گردد خطرات احتمالی متعددی نیز به همراه دارد.

 • یکی از مهم ترین عوارض عمل بلفاروپلاستی به جا ماندن جای زخم و بخیه در پلک افراد می باشد .
 • همچنین ب دلیل حساس بودن منطقه حساس پشت چشم ها ممکن است که بینایی فرد را دچار مشکل کند .
 • یکی دیگر از مهم ترین عوارض جانبی عمل زیبایی بلفاروپلاستی می توان به خشکی چشم ها ، آسیب به عضله های پلک ، خارش نواحی اطراف چشم ها و نا توانی در بستن چشم ها و پلک زدن اشاره کرد .
 • شما باید در انتخاب پزشک جراح زیبایی خود بسیار دقیق و نکته سنج باشد. شما حتما باید نمونه کار های قبلی پزشک انتخابی خود را مشاهده کنید و با مشاوره و آگاهی تصمیم به انجام این عمل زیبایی بگیرید. در صورتی که پزشک جراح شما نتواند عمل را به خوبی به سرانجام برساند، افتادگی پلک، تاری دید و مسدود شدن دامنه دید را بدتر می کند.

عوارض بلفاروپلاستی

بهترین پزشک جراحی بلفاروپلاستی 

به طور کلی یکی از مهم ترین نکاتی که باید در انتخاب بهترین دکتر بلفاروپلاستی حتما به آن توجه داشته باشید تخصص و تحصیلات جراح چشم می باشد ، مهارت، سابقه جراح و بررسی نمونه جراحی‌ هایی که پزشک جراح به تا به حال انجام داده است ؛ می‌ تواند در انتخاب پزشک دکتر تاثیر بسیاری را بگذارد . دکتر میر احد موسوی با ارائه خدمات کاشت مو مانند کاشت مو طبیعی،  کاشت ابرو،  کاشت ریش و سیبیل و همچنین خدمات زیبایی اعم از تزریق چربی،  زاویه ساز ی صورت،  اصلاح فرم بینی ،  برجسته سازی صورت،  اصلاح خط خنده،  پر کردن شقیقه ها،  برجسته سازی گونه و ایجاد خط گونه ، رفع گودی زیر چشم ، اصلاح کوچکی چانه،  تزریق ژل و  تزریق بوتاکس،  بوتاکس رفع تعریق ، رفع غبغب ، مزوتراپی،  لیزر رفع جای لک و جوش،  لیفت صورت و آندولیفت توانسته است اعتماد بسیاری از مراجعه کنندگان را جلب نماید.

فهرست