عوارض اندولیفت

عوارض اندولیفت در سال 1401 ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض اندولیفت آشنا کنیم. هر مرد یا زن در هر سنی ممکن است از چربی اضافی در چانه، گردن یا گونه ها و لپ رنج ببرد. تغییر وزن بدن یکی از عوامل مهم در این زمینه محسوب می شود، اما روند پیری یکی از دلایل افتادگی، شلی و افتادگی پوست گردن و کم شدن لطافت پوست صورت است. در صورت بیشتر شدن وزن، پوست شما کشیده می شود و در صورت کم شدن وزن با افتادگی پوست در ناحیه گردن مواجه می شوید. اما امروزه لیزر صورت با اندولیفت این مشکل را حل کرده است. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض اندولیفت با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست ؟

اندولیفت یکی از جدیدترین روش های زیباسازی و جوان سازی پوست است. اندولیفت روشی جدید برای تحریک بافت عمیق پوست با استفاده از لیزر است. در این روش یک فیبر نوری بسیار ظریف با ابعاد میکرومتر به لایه های زیرین پوست وارد می شود. پس از آن در فضای بین بافت چربی و قسمت عمیق لایه درم قرار می گیرد.

لیزر دایود توسط فیبر دیگری به فیبر اول متصل می شود و انرژی لیزر به لایه های زیرین پوست تابش می شود. فیبر نوری پوست را تحریک می کند و این تحریک منجر به تولید کلاژن جدید و در نتیجه کاهش افتادگی پوست می شود. اندولیفت در مقایسه با سایر روش های زیبایی عوارض کمی دارد، به خوبی عمل می کند و قیمت مناسبی دارد.

اندولیفت چیست ؟

نحوه کار و تاثیر گذاری اندولیفت :

در اندولیفت یک فیبر نوری بسیار ظریف با قطر تقریبا 300 میکرون یا 400 تا 600 میکرون به لایه های زیرین پوست وارد می شود. این فیبر نوری به یک منبع انرژی لیزر دیود متصل است. این فیبر از لایه زیرین پوست وارد هیپودرم می شود. لیزرهای پوستی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند، تنها توانایی تاثیر بر سطح پوست را دارند، اما این روش قادر است انرژی لیزر را به لایه های زیرین پوست منتقل کند.

اندولیفت را می توان به تنهایی یا با سایر روش های جوان سازی پوست مانند هایفوتراپی استفاده کرد. اندولیفت از خواص فیزیکی اجسام برای جذب و انعکاس پرتوهای نور بهره می برد. هر یک از اجسام توانایی دریافت طول موج های خاص را دارند و طول موج های دیگر را دریافت نمی کنند. لیزر Endolift این قابلیت را دارد که از طول موج 1470 نانومتر استفاده کند تا بافت های خاصی را به روشی خاص تحت تاثیر قرار دهد و روی بافت های دیگر بی تاثیر باشد.

طول موج 1470 نانومتر می‌تواند بدون بریدن ریز فیبرهای ظریف به پوست نفوذ کند و با انرژی لیپولیتیک انتخابی و انرژی مدیولوژیکی به بیرون جاری شود. این میکروفیبرها با عبور از لایه درم به عنوان یک مسیر نور داخل پوستی عمل می کنند و انرژی حرارتی را منتقل می کنند که رگ های خونی را تحریک می کند و کلاژن را تحریک می کند. انرژی نوری از لیزر که به وسیله فیبر نوری ظریف منتقل می شود به گرما تبدیل می شود و این گرمای منتقل شده به پوست باعث لیپولیز یا سوزاندن چربی بافت می شود.

اساس بسیاری از روش های جوان سازی پوست مانند لیفت بینی، لیفت غبغب، لیفت صورت، لیفت ابرو ،  لیفت شکم  و بازو کلاژن سازی است. اندولیفت علاوه بر چربی سوزی باعث تولید کلاژن و تولید الاستین می شود که در عین حال پوست را انعطاف پذیر و سفت می کند. یکی دیگر از نکات مثبت اندولیفت ترمیم عروق بدن است. گرمای ایجاد شده در بافت ها متابولیسم سلول ها را بیشتر می کند و تغذیه بیشتر آن ها باعث بیشتر شدن تولید کلاژن در آنها و همچنین در عروق انتقال دهنده آن ها می شود.

اندولیفت چه کاربردهایی دارد ؟

اندولیفت کاربردهایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

 • زوایای صورت و گردن و سایر نواحی بدن را اصلاح می کند.
 • باعث سفت کردن پوست شل و رفع افتادگی پوست می شود.
 • فیبرهای کلاژن و الاستین را برای استحکام و انعطاف بیشتر فعال می کند.
 • میزان اکسیژن رسانی به سلول های پوست را افزایش می دهد.
 • کیفیت متابولیسم سلولی از طریق فعال شدن بیشتر میتوکندری را بیشتر می کند.
 • تغذیه سلول های پوست را افزایش می دهد.
 • باعث لیپولیز بافت‌های زیر پوستی می شود.
 • گرمای درون بافت‌ها برای بیشتر شدن ساخت رگ در بدن را بالا می برد.

اثرات اندولیفت :

در قسمت های عمقی یا سطحی پوست، تخریب خاص و کنترل شده رخ می دهد که باعث تشکیل شبکه موقتی از بافت فیبری می شود. هنگامی که بافت بدن آسیب می بیند، بافت همبند فیبری جایگزین آن می شود تا به مرور زمان ترمیم بافت کامل شود. ایجاد بافت فیبری باعث تحریک کلاژن سازی و بازآرایی اسکلت پوست و در نهایت جوان سازی پوست می شود.

لیزر بدون آسیب رساندن به بافت‌ها، سلول‌ها، اعصاب و رگ‌های خونی اطراف، اثراتی از خود بر جای می‌گذارد که این اثرات به دلیل تولید و بازآرایی فیبرهای کلاژن در محل درمان، اثرات اندولیفت برای مدت طولانی باقی می ماند. درمان اندولیفت تقریباً مانند لیفت با نخ ولی بیشتر از آن است . ناحیه تحت درمان تا ماه ها پس از اندولیفت به ترمیم و بهبود ادامه می دهد و وضعیت پوست روز به روز بهبود می یابد. چربی های بافت های موضعی را از بین می برد  که به آن لیپوامولسیون می گویند. ناحیه تحت درمان به سرعت سفت و بلند می شود.

چرا اندولیفت از بقیه روش های لیفت و زیبایی بهتر است ؟

به دلیل امکان اصلاح خطوط گردن، صورت و سایر قسمت های بدن؛ بدون نیاز به بیهوشی و بستری در بیمارستان بدون نیاز به برش پوست یا بخیه و بدون خونریزی. اندولیفت ارزان تر از جراحی است. امنیت بالایی دارد. در واقع دستگاه لیزر اندولیفت ایمن ترین دستگاه بدون عوارض است. اندولیفت را می توان با سایر روش های درمانی مانند هایفوتراپی استفاده کرد. نتایج مشابه جراحی لیفتینگ دارد. اندولیفت بر خلاف روش جراحی باعث ایجاد زخم و اسکار پوستی در فرد نمی شود. غیر جراحی، مناسب برای افرادی که از تیغه های جراحی و عوارض بیهوشی می ترسند.

اولین نتایج از همان اولین جلسه درمانی قابل مشاهده است، اگرچه نتایج اصلی 6 ماه پس از شروع زایمان قابل مشاهده است. کلاژن و الاستین را افزایش می دهد و فعالیت ماتریکس میتوکندری را افزایش می دهد. عروق اطراف نواحی بدن که با این روش درمان می شوند به دلیل افزایش گرما بازسازی می شوند. اندولیفت توانایی تعیین دقیق بافت مورد نظر در عمق مشخصی از پوست را دارد تا از اشعه مادون قرمز لیزر اندولیفت برای ایجاد گرمای ویژه در سلول ها استفاده کند. به جز در موارد بسیار نادر، اندولیفت باعث خونریزی بافتی در افراد  نمی شود. افرادی که درخواست اندولیفت با لیزر دارند نیازی به دوره نقاهت ندارند و می توانند به سرعت به فعالیت های روزانه خود بازگردند.

مراقبت های بعد از اندولیفت :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از اندولیفت با ما همراه باشید :

 • برای جلوگیری از تورم به مدت دو تا سه هفته پس از اندولیفت از ورزش و فعالیت های بدنی شدید خودداری کنید.
 • محل درمان را با آب نمک رقیق شده به آرامی بشویید.
 • فعالیت های بدنی سبک را برای گردش خون و بهبود کیفیت نتایج اندولیفت انجام دهید.
 • از داروهای ضد انعقاد استفاده نکنید.
 • اگر قرمزی در ناحیه درمان وجود دارد، استفاده از کیسه یخ ممکن است مفید باشد.
 • به طور مرتب رطوبت پوست را در ناحیه مورد نظر تامین کنید.
 • استفاده منظم از داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص.
 • پس از انجام این درمان حداقل تا چند روز آرام و بدون استرس باشید.
 • از تابش مستقیم نور خورشید در ناحیه درمان اجتناب کنید.
 • حداقل تا مدتی پس از درمان سیگار نکشید یا مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 • از لوازم آرایشی با اسیدیته بالا استفاده نکنید.
 • هنگام خواب، سر باید بالای سینه قرار گیرد.

اندولیفت چه کاربردهایی دارد ؟

اندولیفت چه مزایایی دارد ؟

اندولیفت مانند روش های دیگر دارای مزایایی است. از مزایای اندولیفت این است که تنها یک جلسه درمانی نیاز دارد؛ زمان بهبودی بعد از عمل بسیار کوتاه بوده یا نیازی نیست؛ بدون خونریزی و ایجاد خون مردگی؛ هزینه کم نسبت به سایر روش های لیفتینگ صورت؛ بدون برش، امنیت بالا و حداقل عوارض.

ماندگاری لیزر اندولیفت :

افراد طبق مواردی مانند میزان مراقبت فرد از پوست خود، جنس پوست، شدت مشکلات پوستی، وضعیت سلامتی کلی بدن، نوع مشکلات پوستی نتایج مختلفی از درمان با اندولیفت می گیرد. نمی توان تعیین کرد که نتایج اندولیفت تا چه مدت برای افراد ماندگار خواهد بود. با این وجود بسیاری از افرادی که اندولیفت انجام دادند از اثربخشی و ماندگاری این روش راضی هستند و حداقل ماندگاری اندولیفت چند  سال خواهد بود.

جلسات درمان اندولیفت چقدر طول می کشد ؟

زمان مورد نیاز برای درمان افراد با روش اندولیفت کمتر از روش های جراحی لیفت است. اندولیفت نیازی به دوره نقاهت ندارد. مدت زمان جلسات اندولیفت بسیار کم است و از نیم ساعت تا یک ساعت و نیم تغییر می کند. پس از آن افراد می توانند با رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند.

عوارض اندولیفت

استفاده از اندولیفت عوارض درمانی خاصی ندارد. با انجام مراقبت های بعد از اندولیفت می توان تعداد عوارض احتمالی و نادر را کم کرد. گاهی اوقات برخی از افراد پس از نفوذ فیبر نوری نازک به زیر پوست خود دچار التهاب یا تورم خفیف در این ناحیه می شوند که در نهایت ظرف یک هفته به طور کامل از بین می رود. برخی افراد امکان دارد کمی قرمزی روی پوست احساس کنند که به سرعت از بین می رود.  برای کم شدن عوارض و اطمینان از روش و دستگاه مورد استفاده در اندولیفت، باید با یک متخصص پوست مشورت کنید.

آیا اندولیفت درد دارد ؟

احساس درد در افراد اتفاقی نسبی است. با توجه به سطح حساسیت بدن و سیستم عصبی افراد مختلف، آستانه تحمل درد متفاوت است. این روش غیر تهاجمی است و از آنجایی که نیازی به برش، بخیه و بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی  انجام می شود، روشی مدرن و پیشرفته و بدون درد یا حداقل درد محسوب می شود.

اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی :

اندولیفت و هایفوتراپی برای سفت کردن، از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست استفاده می شود. اندولیفت و هایفوتراپی به صورت موضعی باعث کلاژنسازی  و لیپولیز در بدن می شود. هزینه اندولیفت در شهرک غرب دو برابر هایفوتراپی است. از اندولیفت برای از بین رفتن افتادگی پوست پلک بالا وپایین و هایفوتراپی برای از بین رفتن افتادگی پوست پلک بالا استفاده می شود.

اندولیفت  بیشتر از هایفوتراپی طول می کشد. اندولیفت حدود سه چهار سال  و هایفوتراپی حدود یک سال طول می کشد. طول عمر جراحی لیفت صورت حدود 10 سال است. لیفت با نخ طول عمری مشابه هایفوتراپی دارد. ماندگاری ژل از یک تا دو سال و استفاده از بوتاکس تا 6 ماه است. عوارض اندولیفت که نادر است اما در برخی افراد امکان دارد اتفاق بیفتد، بی حسی، خارش و سوزش، تورم، قرمزی و کبودی است.

هایفوتراپی عوارضی مانند تورم، قرمزی، بی حسی و هایپرپیگمنتیشن یا تیره شدن پوست به دلیل بیشتر شدن شدید میزان رنگدانه پوست دارد. گاهی اوقات استفاده ترکیبی اندولیفت و هایفوتراپی نتایج بهتری به همراه دارد. پزشک متخصص با بررسی مشکلات پوستی می تواند بهترین روش درمانی را بر اساس شرایط فرد پیشنهاد دهد.

اثر اندولیفت بر آب کردن چربی

در اندولیفت صورت یا بدن، فیبر نوری اندولیفت به فیبر لیزر متصل می شود. پزشک می تواند این فیبر نوری را زیر پوست شما حرکت دهد. انرژی لیزر دیود به بافت چربی تابش می شود. پس از ذوب شدن چربی، بافت چربی به سرعت کوچک می شود. گاهی اوقات پوست به دلیل تجمع بافت چربی شل می شود. به لطف اندولیفت، ماتریس سلولی بافت چربی از بین می رود و عملیات درمان با کلاژن و سفت شدن پوست دوباره آغاز می شود.

جوان سازی پوست چیست ؟

چین و چروک، آکنه، کک و مک و لک، خشکی و پوسته پوسته شدن شایع ترین مشکلات پوستی هستند که به مرور زمان یا به دلیل مراقبت نادرست ایجاد می شوند. یکی از راه های پیشگیری و درمان پوست، روش های جوان سازی پوست است. اندولیفت به طور گسترده ای برای جوان سازی صورت، گردن، دست ها و سایر قسمت های بدن استفاده می شود. با انجام روش های مختلف جوان سازی پوست می توانید به میزان قابل توجهی از پیری پوست جلوگیری کنید.

اثر اندولیفت بر آب کردن چربی

کلام آخر

قبل از انجام اندولیفت سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و با پزشک متخصص گفت و گو کنید و انتظارات و خواسته های خود را با او در میان بگذارید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب را برای انجام این روش انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اندولیفت زیر چشم چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
ماندگاری اندولیفت【 در سال 1401 ❤️】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست