لیزر موهای زائد آقایان

لیزر موهای زائد آقایان ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیزر موهای زائد آقایان آشنا کنیم. لیزر موهای زائد اخیرا به عنوان یک روش بسیار راحت و دائمی برای از بین بردن موهای زائد از قسمت های مختلف بدن، توجه بسیاری از آقایان را به خود جلب کرده است. سهولت و بدون درد بودن لیزر موهای زائد و عدم تکرار هفتگی یا حتی روزانه چالش بسیاری از مردانی را که در همه یا قسمتی از بدن خود مشکل مو دارند حل کرده است. لیزر موهای زائد توانسته است تراکم موهای بدن آقایان را در نواحی سینه، شکم، کمر، صورت، گردن، پاها، ناحیه تناسلی و باسن از بین ببرد یا کم کند. برای آشنا شدن با لیزر موهای زائد آقایان در ادامه با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد آقایان چیست ؟

لیزر موهای زائد یک روش بالینی حذف موهای زائد است که در آن اشعه های نور پرانرژی بر روی پوست تابیده می شود و چرخه رشد مو را غیرفعال می کند. این بدون آسیب رساندن به پوست اتفاق می افتد. در واقع اندام های کوچکی به نام فولیکول های مو با لیزر از بین می رود. هنگامی که فولیکول آسیب می بیند، ساقه مو ضعیف و شل می شود. طی چندین جلسه درمانی، به فولیکول‌ها آنقدر آسیب رسانده می شود که در نهایت فولیکول می‌میرد و دیگر مویی رشد نمی‌کند.

انرژی و طول موج پرتو لیزر برای جذب رنگدانه های مو طراحی شده است. به این ترتیب انرژی نور لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می شود و گرما به فولیکول آسیب می رساند. چون تراکم رنگدانه ها در پیاز مو بیشتر از پوست است، قبل از داغ شدن یا سوختن پوست، آسیب مورد نظر به پیاز مو و فولیکول مو وارد می شود. موهای زائد فقط موهای ناحیه تناسلی یا زیر بغل نیستند. منظور از موهای ناخواسته، تمام موهای اضافی است که باید مدام یا گهگاه کوتاه شود. در ورزشکاران بدنسازی که باید هر از چند گاهی موهای بدن خود را به طور کامل بتراشند، تمام موهای بدن موهای زائد محسوب می شود.

لیزر موهای زائد آقایان چیست ؟

نحوه انجام لیزر موهای زائد آقایان :

استفاده از بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از شروع عمل برای کم شدن هرگونه تحریک در طول درمان، بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین باید از محافظ چشم مناسب استفاده کنید. محافظت از لایه بیرونی پوست  با استفاده از یخ ژل یا دستگاه خنک کننده مخصوص انجام می شود. تکنسین پالس های نور را به ناحیه تحت درمان اعمال می کند و آن را برای چند دقیقه مشاهده می کند تا مطمئن شود که بهترین تنظیمات استفاده می شود و واکنش های نامناسب را بررسی می کند. در پایان، به احتمال زیاد به شما بسته های یخ، پمادها و لوسیون های ضد التهابی یا آب یخ برای تسکین هرگونه تحریک داده می شود.

چرا آقایان باید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

آقایان به چند دلیل باید لیزر موهای زائد انجام دهند که در ادامه با آن آشنا می شوید :

کم شدن تراکم برای مردان پر مو :

لیزر موهای زائد و رفع موهای زائد بدن می تواند کمک بزرگی برای مردانی باشد که احساس می کنند موهایشان بیش از حد متراکم یا بسیار مودار است. اگر موهای زائد زیادی در پشت، قفسه سینه، شکم یا سایر نواحی بد دارید، لیزر موهای زائد مانند یک معجزه عمل می کند.

بسیاری از مردان نگران دریافت لیزر موهای زائد هستند. نتیجه نهایی لیزر موهای زائد این نیست که تمام موهای شما از بین رفته و پوست شما صاف و بدون مو شود. از آنجایی که اکثر کاندیدهای لیزر موهای زائد زنان هستند و می‌خواهند تمام موهایشان به طور کامل از بین برود، این تصور که لیزر موهای زائد تمام موهای بدن را برای همیشه از بین می‌برد، اشتباه است.

لیزر موهای زائد به قدری موثر است که می تواند بیش از 90 درصد موهای بدن را برای همیشه از بین ببرد. اما در عین حال می توان برنامه و روند درمان شما را طوری تنظیم کرد که تراکم موهای بدن شما به نصف کم شود. بسیاری از مردانی که لیزر موهای سینه را انتخاب می کنند، نمی خواهند موهای سینه را به طور کامل از بین ببرند. برعکس، آن ها می‌گویند که می‌خواهند تراکم موهای سینه‌شان کم شود. به شرطی که ناخوشایند به نظر نرسد یا زیر لباس بیرون نیاید. بسیاری از متقاضیان مایلند به طور کامل از شر موهای پشت و کمر خلاص شوند.

بهداشت و سلامت پوست :

داشتن موهای زیاد به معنای عدم رعایت بهداشت نیست. عمل ساده کوتاه کردن مو به بسیاری از مردان کمک می کند تا کمتر دچار التهاب و تحریک پوستی شوند. برخی موهای بدن خود را به دلیل خارش ایجاد می کنند. خارش که در ماه های تابستان بدتر می شود. گاهی اوقات توزیع مو در بدن جالب نیست. برخی از مردان موهای کمی در پشت خود دارند، اما در ناحیه باسن بسیار پر مو هستند. این توزیع نامتناسب این افراد را مجبور می کند موهای ناحیه تناسلی خود را کوتاه کنند که بسیار شرم آور است.

چرا آقایان باید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

اصلاح راحت و از بین رفتن موهای زیر پوستی :

سومین دلیل رایج لیزر موهای زائد برای مردان، تسهیل اصلاح صورت و بدن است. بسیاری از مردان از مشکل رشد موهای زیر پوستی یا موهای زیر روییده در ناحیه گردن رنج می برند. به این مشکل سئودوفولیکولیت باربی یا التهاب ریش کاذب می گویند و تنها درمان موثر آن لیزر موهای زائد است. دلیل التهاب کاذب ریش یا موهای زیر پوستی این است که موهای این ناحیه در همه جهات رشد می کنند و می توانند باعث تحریک پوست شوند. موها حتی می توانند از پوست بیرون بیایند، قوس پیدا کنند و از جای دیگری به پوست نفوذ کنند و باعث التهاب شوند.

خوشه هایی از جوش های قرمز یا سیاه ملتهب که در مدت کوتاهی پس از اصلاح روی گردن ظاهر می شوند به دلیل همین مشکل ایجاد می شوند. تنها با ۲ یا ۳ جلسه لیزر می توان تمام موهای زیر پوست را از بین برد و پوست را به حالت طبیعی خود بازگرداند. لیزر موهای زائد برای افرادی که از فولیکولیت مکرر رنج می برند بسیار مفید است. این افراد جوش های سر سفید کوچکی دارند که در اثر التهاب فولیکول های مو است. زیر در لیزر موهای زائد فولیکول ها را از بین می رود، هیچ فولیکولی وجود ندارد که بخواهد ملتهب شود. بنابراین مشکل حل می شود.

آیا لیزر موهای زائد آقایان درد دارد ؟

دستگاه های لیزر و سیستم های خنک کننده جدید درد لیزر را قابل تحمل کردند، اما به طور کلی دردناک بودن یا نبودن درد لیزر به میزان تحمل شما بستگی دارد. در بیشتر موارد، مردان درد لیزر را به عنوان یک احساس سوزن سوزن شدن خفیف توصیف می کنند، مانند یک نوار لاستیکی که پوست را لمس می کند. کلینیک ها مجهز به جدیدترین فناوری های لیزر موهای زائد هستند که ناراحتی و درد ناشی از لیزر را به میزان قابل توجهی کم می کند و آن را کاملا قابل تحمل می کند. اگر درد لیزر برای شما زیاد است، می توانید از کرم های بی حس کننده استفاده کنید که درد را حدود 50 درصد کم می کند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد مردان

برای موهای پشت و سینه مردان، 6-8 جلسه درمانی با فواصل زمانی حدود 2 ماه می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.  در لیزر موهای زائد کاهش دائمی موهای بدن وجود دارد و نه از بین بردن موهای زائد دائمی. زیرا فولیکول های زیادی در پوست وجود دارند که غیرفعال هستند و زمانی که فولیکول های مجاور از بین می روند، این فولیکول های غیرفعال شروع به تولید مو می کنند. رشد مو در چند مرحله مختلف انجام می شود و تعداد موها در مراحل مختلف برای هر فرد متفاوت است.

30 تا 60 درصد موهای بدن در فاز آناژن هستند که مرحله رشد مو است. بقیه موها در مرحله ریزش یا استراحت هستند. لیزر فقط می تواند موها را در مرحله رشد یا آناژن از بین ببرد. هنگامی که فولیکول به دلیل قرار گرفتن در معرض لیزر می میرد، موهای مربوط به آن فولیکول می ریزند. فواصل جلسات لیزر طوری تنظیم می شود که موهای دیگر شما که در مرحله استراحت یا ریزش هستند به مرحله رشد مو برسند تا بتوان آن ها را هدف قرار داد. اگر جلسات درمانی را در فواصل منظم کامل کنید، تراکم مو در ناحیه تحت درمان 50 تا 85 درصد مادام العمر و به طور دائم کم می شود.

قبل از لیزر موهای زائد مردان چه نکاتی باید رعایت شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد آقایان آشنا می شوید :

اصلاح کردن :

یک روز قبل از جلسه درمان، ناحیه تحت درمان را اصلاح کنید.

انجام ندادن وکس :

چهار هفته قبل از قرار ملاقات خود اپیلاسیون نکنید. زیرا رنگدانه های فولیکول مو برای لیزر درمانی موثر ضروری هستند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد آقایان

برنزه نکردن پوست :

از هر نوع کرم پوستی که پوست را تیره می کند خودداری کنید. اگر اخیرا پوست خود را برنزه یا تیره کردید، پزشک ممکن است کرم روشن کننده پوست را تجویز کند.

پرهیز از داروهای رقیق کننده :

از پزشک خود در مورد پرهیز از مصرف داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهاب قبل از درمان سوال کنید.

دوری کردن از آفتاب :

هفت روز قبل از لیزر درمانی از قرار گرفتن در معرض مستقیم اشعه ماوراء بنفش خودداری کنید.

بعد از لیزر موهای زائد آقایان چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از لیزر بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آقایان آشنا می شوید :

  • نتایج لیزر بر روی افراد مختلف بسیار متفاوت است و پیش بینی آن بسیار دشوار است. اکثر افراد در عرض چند ماه موهای خود را از دست می دهند و می توانند سال ها ادامه دهند. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند.
  • ممکن است پوست بلافاصله قرمز شود و فولیکول های مو در ناحیه تحت درمان برجسته شوند. این در عرض چند ساعت برطرف می شود، اما ممکن است برای برخی از بیماران تا 48 ساعت طول بکشد.
  • موها فوراً نمی ریزند، اما به مرور زمان، طی روزها و هفته ها آن را از دست می دهید.
  • برای بهترین نتیجه، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
  • نور لیزر فقط موهای در حال رشد را هدف قرار می دهد، بنابراین چندین جلسه برای درمان تمام موها لازم است.
  • به مدت 48 ساعت از حمام و استخر خودداری کنید.
  • تا 24 ساعت بعد از جلسه درمان از ورزش خودداری کنید.
  • برای جلوگیری از تعریق در ناحیه تحت درمان، لباس های گشاد بپوشید.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر

در طول روش لیزر موهای زائد، دستگاه پالس های انرژی نور را به پوست منتشر می کند تا به ریشه ها و فولیکول های مو ضربه بزند. ریشه ها و فولیکول های مو در اثر انرژی لیزر از بین می روند و موها دیگر قادر به رشد مجدد نخواهند بود. در نتیجه این فرآیند موهای زائدی که در مرحله رشد بودند کم می شود. موهای هر فرد در سه مرحله متفاوت است و لیزر فقط توانایی تاثیر بر موهایی را دارد که در مرحله رشد هستند. به همین دلیل برای داشتن اثر کامل لیزر موهای زائد باید چندین جلسه این روش را انجام داد. به این ترتیب لیزر به فولیکول های تمام موهای بدن ضربه می زند.

آیا لیزر ناحیه تناسلی آقایان باعث ناباروری می شود ؟

لیزر موهای زائد تاثیری بر باروری ندارد. لیزر موهای زائد هیچ خطری برای بیضه ها ندارد و تاثیری بر اسپرم مردان ندارد. عمق نفوذ نور لیزر برای اتفاق جدی کافی نیست. لیزر 3-4 میلی متر در داخل پوست نفوذ می کند و به هیچ وجه بر اندام های داخلی تاثیر نمی گذارد و فقط توسط فولیکول مو جذب می شود. لیزرهای زنانه و مردانه ایمن هستند، مشروط بر اینکه تکنسین به درستی آموزش دیده و از دستگاه لیزر معتبر استفاده شود.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
لیزر موهای زائد صورت ❤️【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست