مراقبت های بعد از لیزر

مراقبت های بعد از لیزر【سال 1401】❤

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراقبت های بعد از لیزر آشنا کنیم. بسیاری از افراد با روش های دیگر اصلاح موهای خود نتیجه خوبی نمی گیرند و چند روز بعد همان موها دوباره شروع به رشد می کنند. لیزر موهای زائد راهی برای از بین بردن ریشه موهای زائد و کم شدن تدریجی رشد مو و در نهایت رفع موهای زائد است. لیزر موهای زائد می تواند برای از بین بردن موهای زائد از قسمت های مختلف بدن استفاده شود. تعداد جلسات حذف موهای زائد به رنگ پوست فرد، نوع و نوع ریزش مو و قسمتی که قرار است لیزر شود بستگی دارد. در ادامه برای آشنا شدن با مراقبت های بعد از لیزر با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

در سال های اخیر لیزر موهای زائد بسیار رایج شده است و بسیاری از افراد از این روش برای رهایی از اپیلاسیون مداوم استفاده می کنند. در این روش نور بسیار متمرکز از سطح پوست به فولیکول های مو می رسد. رنگدانه های این فولیکول ها نور را جذب کرده و در اثر حرارت زیاد از بین می روند. در طول جلسه لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می کند که توسط کیسه های لوله ای داخل پوست که موها را تولید می کنند جذب می شود.

انرژی نور به گرما تبدیل می شود و به این کیسه ها یا فولیکول های مو آسیب می رساند. این آسیب به طور قابل توجهی رشد مو را در آینده مهار یا کند می کند. در حال حاضر بسیاری از منابع پزشکی از لیزر موهای زائد به جای حذف دائمی موهای زائد تحت عنوان رفع موهای زائد طولانی مدت استفاده می کنند. زیرا امکان دارد تمام فولیکول ها ناپدید نشوند و بعد از چند ماه یا چند سال بتوانید شاهد رشد مجدد بخشی از موهای خود باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

انواع روش های لیزر موهای زائد :

لیزر موهای زائد به دو روش موقت و دائمی صورت می گیرد. در ادامه با انواع روش های لیزر موهای زائد آشنا می شوید :

روش موقت :

برای از بین بردن موهای زائد می توانید از چندین روش استفاده کنید. ژیلت یکی از گزینه های سریع برای کوتاه کردن موهای ناخواسته است. رشد مو بعد از اصلاح با تیغ سریع است. برای از بین بردن موهای زائد می توانید از کرم های موبر استفاده کنید. این کرم ها بوی بدی دارند و تاثیری در کم شدن سرعت رشد مو ندارند.

بنابراین، با لیزر تمام بدن، نگرانی در مورد مضر بودن یا نبودن این روش برای دختران را از بین خواهید برد. اپیلاسیون موهای زائد گزینه های معمولی برای از بین بردن موهای زائد هستند. در این روش رشد مو هفته ها به تعویق می افتد. اما این روش علاوه بر اینکه باعث تحریک و خارش پوست می شود، دردناک هست.

روش دائمی :

روش های دائمی از بین بردن موهای زائد شامل لیزر و الکترولیز است. استفاده از روش های موقتی برای از بین بردن موهای زائد در نواحی خاصی از بدن دردناک است. اما لیزر موهای زائد روشی طولانی مدت است که 90 درصد موهای شما را در حداقل 6 جلسه از بین می برد.

لیزر موهای زائد چه مراحلی دارد ؟

لیزر یک پرتوی متمرکز و تک رنگ از نور است که انرژی زیادی دارد. وجود این انرژی قابل کنترل باعث استفاده های فراوان از لیزر در زمینه پزشکی شده است. یکی از مفیدترین کاربردهای لیزر، از بین بردن موهای زائد است. روش لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر موهای زائد صورت به این صورت است که این دستگاه با ساطع طول موج نور پوست را هدف قرار می دهد، انرژی حاصل از این طول موج نور به پوست و رنگدانه ملانین مو منتقل می شود.

برای از بین بردن موهای زائد بدون آسیب رساندن به پوست، نور لیزر سلول های بنیادی پوست به نام فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. فولیکول مو در فولیکول مو قرار دارد. هنگام استفاده از لیزر مو، رنگدانه های ملانین موجود در مو، این انرژی را جذب کرده و به ریشه مو منتقل می کند. این انتقال انرژی ریشه مو را از بین می برد و شما را از شر موهای زائد خلاص می کند.

از آنجایی که سطح پوست حاوی رنگدانه ملانین است، آنچه در لیزر موهای زائد مهم است این است که نور لیزر توسط رنگدانه مو دریافت می شود و رنگدانه پوست نور لیزر را جذب نمی کند. لیزر مو زمانی بدون عارضه است که به پوست آسیبی نرساند و فقط به فولیکول مو آسیب برساند و آن را بسوزاند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به بافت پوست، مراجعه به کلینیک لیزر موهای زائد معتبر و انتخاب دستگاه لیزر مناسب برای پوست ضروری است.

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش عالی و موثر برای از بین بردن موهای زائد است. بسیاری از قسمت های بدن با موهای درشت یا ظریف پوشیده شده است. با مراجعه به پزشک متخصص می توانید مطمئن شوید که کدام قسمت از بدن خود را می توانید لیزر کنید. لیزر می تواند برای تمام قسمت های بدن مفید باشد. با یک معاینه کلی می توانید با توجه به نیاز خود لیزر موهای زائد را انجام دهید. در ادامه به کاربردهای لیزر موهای زائد می پردازیم :

لیزر زیر بغل :

لیزر موهای زائد زیر بغل یکی از محبوب ترین روش های رفع موهای زائد است. به ویژه موهای این ناحیه تیره تر و ضخیم تر از سایر قسمت ها هستند و به دلیل اصلاح مداوم یا اپیلاسیون، رنگ این ناحیه تیره تر می شود. لیزر زیر بغل نتیجه قابل مشاهده ای را از اولین جلسات برای شما به ارمغان می آورد. اما برای کم شدن دائمی موهای زیر بغل باید جلسات حذف موهای زائد خود را به مدت ۶ تا ۸ ماه ادامه دهید.

لیزر دست :

اکثر افراد موهای زائد را روی دست خود می بینند. این موی مچ تا آرنج ضخیم‌تر از موهای بازو است و لیزر بهتر به آن پاسخ می‌دهد. اما قسمت هایی از دست که موهای ظریف، بلوند و کرکی دارند با لیزر موهای زائد پاک نمی شوند. بهتر است با پزشک لیزر دست مشورت کنید و در صورت عدم مناسب از لیزر موهای زائد در آن قسمت از دست خودداری کنید.

لیزر پاها :

پاها از دیگر قسمت های بدن هستند که با لیزر می توانید با خیال راحت موهای زائد را از بین ببرید. زیرا موهای ساق پا به طور کلی ضخیم تر و تیره تر از موهای سایر قسمت های بدن هستند. به همین دلیل است که در اولین جلسات از نتیجه لیزر پا شگفت زده می شوید.

کاربرد لیزر موهای زائد

لیزر بیکینی :

موهای ناحیه بیکینی، مانند موهای ساق پا و زیر بغل، اغلب تیره و ضخیم هستند و این ناحیه را به یکی از مناطقی تبدیل می کند که بهترین نتایج را در لیزر موهای زائد می گیرد. اکثر بیماران پس از 4-6 جلسه لیزر موهای زائد بیکینی نتایج قابل توجهی را مشاهده می کنند.

لیزر صورت :

موهای زائد صورت می تواند ظاهری ناخوشایند برای ما ایجاد کند. اگرچه موهای این قسمت بسیار ظریف، ظریف و رنگ پریده است. آن ها تأثیر خود را بر روی صورت نشان می دهند. در حالی که برای گرفتن بهترین نتیجه از لیزر موهای زائد، بهتر است موهای پرپشت و تیره داشته باشید، باید صبورتر باشید تا بهترین نتیجه لیزر صورت را به دست آورید. موهای صورت نسبت به سایر موها فاز استراحت طولانی تری دارند و امکان دارد لازم باشد فاصله بین جلسات لیزر را بیش از حد معمول بیشتر کنید.

لیزر شکم :

رفع موهای زائد شکم یکی دیگر از کاربردهای لیزر موهای زائد است. البته برای انجام لیزر در این ناحیه باید بسیار مراقب باشید. زیرا در بیشتر موارد موهای معده به قدری ریز و کم رنگ است که لیزر روی آن اثر نمی کند.

لیزر کمر :

اگر موهای پشت شما ضخیم و تیره است، می توانید با استفاده از لیزر از شر آن خلاص شوید. اما اگر پشت شما مو ندارد یا موهایتان کرکی و بلوند است، لیزر برای شما توصیه نمی شود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند ؟

لیزر موهای زائد در واقع نوری است که توسط رنگدانه های موجود در فولیکول ها جذب می شود. بنابراین افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد هستند. این روش حذف موهای زائد برای انواع پوست قابل استفاده است. لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد قسمت های مختلف بدن مانند صورت، پاها، دست ها، شکم، کمر، زیر بغل و ناحیه بیکینی استفاده می شود، اما پلک ها و اطراف آن ها برای لیزر درمانی مناسب نیستند. زیرا نور لیزر می تواند به چشم آسیب برساند.

تعداد جلسات لازم برای از بین رفتن موهای زائد :

میزان تأثیر لیزر بر موهای بدن شما به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست، رنگ موهای ناخواسته، ضخامت مو، تعداد موها، ناحیه لیزر مورد نظر و نوع دستگاهی که لیزر را با آن انجام می دهید بستگی دارد. اکثر کلینیک های زیبایی معتبر قبل از انجام لیزر موهای زائد برای مراجعین، یک یا دو جلسه مشاوره با متخصص پوست دارند که طی آن تمامی موارد فوق بررسی می شود. در این جلسه مشاوره، تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر تخمین زده می شود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد در بهترین و مجهزترین کلینیک لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه ها بین 6 تا 8 جلسه می باشد که در بازه زمانی 40 تا 45 روزه انجام می شود. لیزر نواحی مانند دست و پا زودتر و لیزر صورت و بیکینی دیرتر نتیجه می دهد. مراقب باشید که قبل و در طول جلسات لیزر فقط از ژیلت برای رفع موهای زائد استفاده کنید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند ؟

نور لیزر فقط باید توسط رنگدانه های مو جذب شود نه رنگدانه های پوست. بنابراین، کسانی که تاتو دارند نمی توانند ناحیه خالکوبی شده را لیزر کنند. تضاد رنگ بین رنگدانه های پوست و مو بهترین نتیجه را برای فرد به ارمغان می آورد. با این حال، کسانی که پوست تیره و موهای سفید، خاکستری، بلوند یا قرمز دارند، با لیزر موهای زائد نتایج خوبی نخواهند دید. اما گزینه های لیزر درمانی برای موهای روشن هنوز در حال توسعه هستند.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آشنا می شوید :

  • لیزر درمانی خود را نیمه تمام رها نکنید. جلسات خود را تا انتها ادامه دهید تا نتیجه موثری بگیرید.
  • پس از لیزر درمانی تا چند روز خود را در معرض نور شدید خورشید قرار ندهید.
  • بعد از لیزر موهای زائد به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید.
  • اگر پوست شما تاول دارد، به آن دست نزنید و با پزشک مشورت کنید تا داروی مناسب را برای شما تجویز کند.
  • تا دو هفته بعد از لیزر از روش های شیمیایی و لایه برداری پوست خودداری کنید.
  • برای کم شدن عوارض طبیعی بعد از لیزر می توانید از ژل های خنک کننده یا آلوئه ورا استفاده کنید.
  • بعد از لیزر حمام نکنید و پوست خود را گرم نکنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

برای آشنا شدن با مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا ماندگاری لیزر موهای زائد دائمی است ؟

اگر فولیکول های مو به طور کامل از بین بروند، نتیجه لیزر موهای زائد دائمی خواهد بود. اما در بسیاری از موارد، همه فولیکول های از بین نمی‌روند و حتی پس از اتمام جلسات لیزر امکان دارد موهای ناحیه مورد نظر دوباره رشد کنند. با گذشت زمان، امکان لیزر مجدد همان نواحی برای کم شدن تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند وجود دارد.

رشد مجدد مو بعد از جلسات لیزر به عوامل مختلفی مانند نوع موهای شما و مهارت تکنسین لیزر بستگی دارد. اگر فولیکول مو آسیب دیده باشد اما به طور کامل از بین نرود، مو می تواند دوباره رشد کند. از آنجایی که برداشتن تک تک فولیکول های مو دشوار است، اکثر مردم شاهد رشد مجدد موهای خود خواهند بود. بنابراین پس از اتمام جلسات لیزر، بهتر است سالی یک یا دو بار برای شارژ مجدد به کلینیک مراجعه کنید.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد به عوامل متفاوتی بستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

نوع دستگاه :

نوع دستگاه و پیشرفته یا قدیمی بودن آن در قیمت نهایی لیزر تاثیر دارد. زیرا لیزرهای مدرن تر موثرتر، دردناک تر و نتایج بهتری ارائه می دهند. پس مراجعه به کلینیکی که دستگاه پیشرفته تری دارد نوعی سرمایه گذاری در زیبایی است و تجربه بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

ناحیه لیزر :

قیمت لیزر موهای زائد برای هر قسمت از بدن به طور خاص تعیین می شود. هر چه ناحیه تحت درمان حساس تر و بزرگتر باشد، قیمت این ناحیه بیشتر است. می توانید هر قسمت از بدن خود را که نیاز به حذف موهای زائد دارد از تکنسین لیزر بخواهید. در نهایت قیمت کل این فضاها تعیین کننده قیمت کل جلسه است. البته کلینیک های زیبایی بسته های مقرون به صرفه تری را برای مناطق پرکاربرد در نظر می گیرند.

تعداد جلسات :

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای زائد، تعداد جلساتی است که برای به دست آوردن نتیجه نهایی باید طی کنید. می توانید تعداد جلسات را از پزشک خود بپرسید و او تعداد جلسات مورد نیاز را بسته به نوع و تراکم موهایتان به شما می گوید.

هزینه لیزر موهای زائد

کلام آخر

قبل از انجام این روش درباره مراقبت های بعد از لیزر موها زائد تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله مراقبت های بعد از لیزر همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه لیزر صورت آقایان【سال 1401】❤
نوشتهٔ بعدی
مراحل لیزر موهای زائد【سال 1401】❤

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست