تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟ ❤️【سال 1401】

شاید برای شما سوال باشد که تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پیشرفت های علم باعث پیدایش روش های مختلفی با هدف از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز روی پوست شده است. از جمله این روش ها می توان به تزریق فیلر به پوست اشاره کرد. دو مورد از رایج ترین تکنیک ها در بین پزشکان و بیماران، تزریق چربی و تزریق ژل است. در ادامه برای این که متوجه شوید تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل با ما همراه باشید.

تزریق ژل چیست ؟

در تزریق ژل، پزشک متخصص حجم مورد نیاز ژل را با استفاده از سرنگ های ظریف به نواحی لازم تزریق می کند. در نتیجه فرد از خطوط ایجاد شده بر روی صورت در اثر گذشت سن و عدم تقارن گونه ها رها می شود و می تواند سیاهی و گودی دور چشم را برطرف کند. تزریق ژل به برجسته تر شدن نواحی مورد نیاز صورت و بدن کمک می کند.

روش تزریق ژل به این صورت است که ابتدا محل تزریق بی حس و استریل می شود و سپس پزشک با توجه به تخصص و دانش خود در زوایای مورد نیاز تزریق می کند. روش تزریق ژل بسیار ساده است و در کمتر از یک ساعت انجام می شود. نتایج مثبت این روش زیبایی بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است و دوره نقاهت طولانی و سخت نیست.

تزریق ژل چیست ؟

نتایج و ماندگاری تزریق ژل :

نتایج مثبت تزریق چربی و ژل بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. البته به دلیل تحریک بافتی و پوستی احتمال بروز عوارضی مانند التهاب و قرمزی وجود دارد که در نهایت پس از 7 روز برطرف می شود و افراد می توانند پس از یک هفته نتیجه نهایی مطلوب را مشاهده کنند.

این بازه زمانی امکان دارد با توجه به شرایط مختلف متفاوت باشد. بنابراین سیستم ایمنی فرد، حجم ژل تزریق شده، برند و کیفیت ژل، مشاوره و مراقبت های ارائه شده توسط مشتری، سن فرد و … عمر مفید ژل را تحت تاثیر قرار می دهد. این دوره می تواند به طور متوسط ​​بین 6 ماه تا 1 سال متغیر باشد.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی یکی دیگر از روش های محبوب در دسته روش های زیبایی است. این روش به غیر از زیباسازی و شادابی پوست، به افراد نامزد برای خلاصی از چربی های اضافه بدن و رسیدن به اندامی زیباتر کمک می کند، زیرا در این روش چربی اضافی تجمع یافته در نواحی مانند ران، شکم و پهلو برداشته و به بدن منتقل می شود. سایر قسمت های بدن و در صورت نیاز تزریق می شود.

روش انتقال چربی به این صورت است که جلسه تزریق چربی با آماده سازی فرد شروع می شود. آماده سازی به معنای استفاده از بی حسی موضعی و استریلیزاسیون در مناطق برداشت چربی است. سپس با استفاده از روش مناسب، چربی اضافی بدن از بین می رود. پس از آن نوبت به تهیه چربی حذف شده می رسد. در این مرحله چربی ها تصفیه شده و آماده تزریق می شوند. سپس چربی ها به داخل سرنگ های مخصوص منتقل شده و توسط پزشک به نواحی صورت و بدن تزریق می شود.

نتایج و ماندگاری تزریق چربی :

در تزریق چربی ابتدا بافت چربی انباشته شده در قسمتی از بدن استخراج شده و به قسمت دیگری از بدن تزریق می شود، فرد دوره نقاهت خفیفی را پشت سر می گذارد. این دوره با درد خفیف، التهاب و کبودی همراه خواهد بود. به همین دلیل برای دیدن نتایج نهایی کمی صبر لازم است. این روند بین 7 تا 10 روز طول خواهد کشید. البته نتایج مثبت به محض اتمام کار قابل توجه است.

از آنجایی که چربی تزریق شده از بافت چربی بدن مشتری می آید، ماندگاری آن بیشتر از سایر فیلرهای تزریقی خواهد بود. ماندگاری تزریق چربی بیشتر است البته این بازه زمانی امکان دارد بسته به دلایلی مانند متابولیسم بدن، ناحیه تزریق، حجم چربی تزریق شده، سن فرد متفاوت باشد.

چقدر چربی به لب ها تزریق می شود ؟

حجم کل چربی صورت، از جمله گونه ها و لب ها، می تواند شبیه حجم مورد استفاده برای فیلرها باشد. انتقال چربی یکی از روش های درمانی است، در حالی که تزریق فیلر صورت می تواند به مرور زمان تدریجی باشد. جراحان پلاستیک نمی خواهند چربی زیادی به صورت یا لب ها تزریق کنند. حجم معمولی انتقال چربی صورت برای خطوط لب و لبخند می تواند بین 2 سی سی تا 10 سی سی باشد، اما هر بیمار و جراح با هم حجم و نواحی چربی تزریق شده را تعیین می کنند و این مقدار می تواند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد.

بهبودی بعد از تزریق چربی به لب :

زمان استراحت و نقاهت پس از تزریق چربی به لب طولانی تر از تزریق فیلر لب است. به یک دوره نقاهت هفته ها فکر کنید تا چند ساعت یا روز. بیماران در ابتدا باید انتظار تورم، کبودی، سفتی و ترک خوردن لب ها را داشته باشند. لب ها در ابتدا با انتقال چربی به دلیل تورم و کبودی قبل از جمع شدن ظاهر می شوند.

آیا تزریق ژل و چربی به لب دائمی هستند ؟

روش های تزریق چربی لب دائمی در نظر گرفته می شود. برخی از بیماران امکان دارد نیاز به تورم اضافی با انتقال چربی دیگر داشته باشند. بسیاری از جراحان پلاستیک قبل از انجام یک روش دیگر برای انتقال چربی حداقل 1 سال صبر می کنند. ژل های لب دائمی نیستند. مواد دائمی مانند سیلیکون هرگز نباید تزریق شوند. ایمپلنت های جامد باید تنها ماده دائمی در نظر گرفته شده برای تقویت زیبایی مانند کاشت گونه و چانه باشند.

به غیر از انتقال چربی به لب، سایر روش‌های تقویت لب دائمی شامل جراحی لیفت لب است. لیفت لب بالا تنها راه کم شدن پوست اضافی است که با بیشتر شدن سن ایجاد می شود. نه تنها به مرور زمان لب نازک می شود، بلکه با افزایش سن، لب بالایی بلندتر و صاف تر می شود. لیفت لب بالا یک عمل زیبایی جزئی برای کم شدن این پوست اضافی و ایجاد لب های پرتر است. این جراحی زیبایی لب را می توان به تنهایی یا همراه با لیفت صورت، جراحی پلک یا سایر عمل های زیبایی انجام داد.

مزایای تزریق چربی به لب :

ماندگاری نتایج تزریق چربی بیشتر از تزریق فیلر است. چربی ها نسبت به سایر فیلرها انعطاف‌پذیر تر هستند و می‌توان آن ها را با خیال راحت در هر نقطه از صورت تزریق کرد. آن ها حتی می توانند جایگزین خوبی برای تزریقاتی مانند بوتاکس برای بهتر شدن ظاهر خطوط و چین و چروک های اطراف پیشانی و چشم باشند. البته گاهی به صلاحدید پزشک از تزریق چربی و بوتاکس با هم استفاده می شود. چربی منبع غنی از سلول های بنیادی است که می تواند به جوانه زدن پوست زیرین در ناحیه درمان در طول روش انتقال کمک کند.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟

برای بیشتر بیماران، پر کننده های لب بهترین انتخاب خواهد بود، برای کسانی که می‌خواهند لب هایی با ظاهری طبیعی و با حداقل زمان استراحت داشته باشند ژل لب بهتر است. برای بیمارانی که قصد لیفت صورت یا جراحی پلک را دارند و به دنبال راه حل دائمی تری برای لب های نازک هستند و مطمئن نیستند که تزریق چربی لب یا ژل بهتر است، انتقال چربی گزینه ای برای بیشتر کردن حجم است.

یکی از مزایای تزریق چربی این است که می تواند بسیار ماندگار باشد و دائمی باشد. به خاطر داشته باشید که چهره به مرور زمان به تغییر و پیری ادامه می دهد، بنابراین حتی جراحی پلاستیک انتقال چربی امکان دارد به تنهایی دائمی نباشد. جایگزین دائمی تر برای ژل های تزریقی در حجیم کردن لب، تزریق چربی است. به جای فیلر مصنوعی، از چربی برای بیشتر شدن حجم و فرم دادن به لب ها استفاده می شود.

همیشه از چربی خود بیمار استفاده می شود که در روز درمان از بدن او خارج می شود و در عمل تصفیه می شود. از آنجایی که چربی مصنوعی نیست و از بدن شما می آید، خطر رد یا واکنش وجود ندارد. چربی از ناحیه ای که چربی زیادی وجود دارد استخراج می شود. چربی قبل از تزریق به لب به دقت تمیز، پردازش و تصفیه می شود. انتقال چربی نتایج نیمه دائمی را برای بسیاری از بیماران فراهم می کند. تهاجمی تر از تزریق ژل است و برخی از بیماران به چند روز مرخصی نیاز دارند.

فواید تزریق ژل به لب :

فیلرهای پوستی یا ژل های صورت غیر تهاجمی هستند و اگر به درستی انجام شوند می توانند نتایج خوبی به همراه داشته باشند. نیازی به آماده سازی قبل از تزریق ژل نیست، زیرا نیازی به مراحل اضافی برای تکمیل روش نیست. پس از این روش، زمان بهبودی کوتاه است و برخی از بیماران می توانند بلافاصله به زندگی روزمره خود بازگردند. هزینه های اولیه به طور قابل توجهی کمتر از پیوند چربی است. التهاب امکان دارد اتفاق بیفتد، اما به اندازه پیوند چربی طول نمی کشد. اکثر فیلرها نتایج فوری را ارائه می دهند، برخی از آن ها مدت بیشتری طول می کشد تا اثرات کامل خود را نشان دهند.

تزریق چربی به لب چه معایبی دارد ؟

در این روش احتمال نداشتن تقارن در لب، احتمال عفونت، خونریزی و تورم طولانی مدت وجود دارد. برخلاف تزریق ژل، تزریق چربی نیاز به بیهوشی یا بی حسی طولانی تری دارد. عوارض تزریق چربی به لب بیشتر از تزریق ژل است و امکان دارد برای مشتری سخت باشد. تزریق چربی نسبت به روش تزریق ژل دوره نقاهت طولانی تر و درد ناک تری دارد، زیرا این دوره به جای چند ساعت یا روز، چندین هفته طول می کشد. هزینه تزریق چربی حدود 4 تا 5 برابر هزینه یک تزریق ژل است.

معایب تزریق ژل به لب :

ممکن است با خونریزی، حساسیت، تورم، کبودی و قرمزی در محل تزریق همراه باشد. نتایج این روش طولانی است، اما نتایج دائمی نیستند و امکان دارد نیاز به تزریق مجدد یک بار در ماه داشته باشند.

ماندگاری تزریق ژل بیشتر است یا تزریق چربی ؟

بیماران می توانند انتظار داشته باشند که فیلرهای پوستی حدود 12 تا 18 ماه قبل از نیاز به تزریق دیگر دوام داشته باشند. این امکان دارد بسته به نوع فیلر مورد استفاده، سرعت تجزیه فیلر در بدن بیمار و سایر عوامل تا حدودی متفاوت باشد. نتایج انتقال چربی می تواند سال ها یا حتی دهه ها باقی بماند. در حالی که نوسانات وزن و بیشتر شدن سن می تواند بر نتایج انتقال چربی صورت تأثیر بگذارد، تکرار این روش می تواند به بازیابی نتیجه اولیه بیمار کمک کند.

مدت زمان نتایج تزریق ژل لب

مانند روش تزریق و اقدامات احتیاطی بعد از پر کردن برای حفظ نتایج. برای به دست آوردن اثرات مختلف، از پرکننده های مختلف، با چگالی متفاوت و در نتیجه مدت زمان متفاوت استفاده می شود. برای تعریف مجدد خطوط لب، به عنوان مثال، از فیلر مایع بیشتری استفاده می شود، در حالی که اسید هیالورونیک بیشتری برای بیشتر شدن حجم استفاده می شود. ترکیب متفاوت اسیدهای هیالورونیک مورد استفاده و نوع مختلف ناحیه تزریق میزان متفاوت جذب مجدد محصول را تعیین می کند.

اثر پرکننده لب با تزریق اسید هیالورونیک از 4 تا 12 ماه بسته به ترکیب محصول تزریقی باقی می ماند. پس از این مدت، اسید هیالورونیک به طور کامل توسط بدن بازجذب و متابولیزه می شود و درمان باید تکرار شود. اولین فیلر لب نسبت به درمان های بعدی زمان کمتری می برد، زیرا تکرار مداوم تزریق فیلر به شما امکان می دهد نتایج را در طول زمان بیشتر کنید.

مدت زمان نتایج تزریق ژل لب

کلام آخر 

قبل از انجام تزریق چربی و یا ژل سعی کنید از پزشکان با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید تا نتیجه مناسبی بگیرید و دچار خطرات و عوارض نشوید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه لیزر موهای زائد آقایان ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
کاربرد تزریق چربی ❤【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست