بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب

بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب سال 1401 ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب آشنا کنیم. در گذشته افراد برای از بین بردن موهای زائد خود از مواد شیمیایی، موم، تیغ، اپیلاسیون استفاده می کردند که بسیار وقت گیر و زمان بر بود و بسیاری از افراد از این بابت رنج می بردند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان از شر موهای زائد بدن خلاص شد و برای همیشه با آن ها خداحافظی کرد. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

در واقع لیزر نوعی فناوری است که پرتوهای نور را در طول موج و فرکانس خاصی متمرکز می کند. در لیزر، تمام فوتون های نوری توسط دستگاه های الکترونیکی فازبندی شده و در یک جهت قرار می گیرند و انرژی و قدرت نفوذ پرتوها را افزایش می دهند. لیزر در بسیاری از صنایع مانند خدمات چاپ و برش، فعالیت های پزشکی مانند جراحی چشم و پارگی سنگ کلیه کاربرد دارد. دستگاه های لیزر موهای زائد برای تولید یک پرتو نور با طول و انرژی مشخص طراحی و ساخته می شوند. این اشعه ها فقط باید روی فولیکول های مو تاثیر بگذارند و به سایر نواحی آسیب نرسانند یا به عمق پوست نفوذ نکنند.

دستگاه های لیزر با تولید انرژی خاصی اشعه های نور را به فولیکول های مو می رسانند. در نتیجه این تابش نور با رنگدانه تیره به فولیکول مو جذب شده و به گرما تبدیل می شود. این گرما باعث از بین رفتن موهای تیره می شود. هر چه مو تیره تر و ضخیم تر باشد رنگدانه بیشتری دارد و با تابش لیزر حرارت بیشتری تولید می شود و فولیکول مو از بین می رود. به همین دلیل به افرادی که قصد لیزر موهای زائد را دارند توصیه می شود که موهای خود را با تیغ بتراشند و از اپیلاسیون و بستن خودداری کنند.

لیزر موهای زائد چیست ؟

انواع فناوری دستگاه لیزر موهای زائد :

هر دستگاه لیزر با تکنولوژی خاص خود کار می کند. دستگاه های موجود در ایران از برندهای چینی، کره ای، آمریکایی و اروپایی هستند که تکنولوژی یا طول موج مورد استفاده آن ها با یکدیگر مختلف است. در ادامه با انواع فناوری دستگاه لیزر آشنا می شوید :

فناوری الکساندرایت :

لیزر الکساندرایت دارای طول موج 755 نانومتر است. این طول موج فقط توسط ملانین ها و رنگدانه های مو جذب می شود و در از بین بردن موهای زائد موثر است. این لیزر روی اکثر انواع پوست با طیف رنگی متفاوت کار می کند، اما در افرادی که رنگ پوست روشن تری دارند، بهتر و موثرتر عمل می کند. الکساندرایت تکنولوژی مورد استفاده در ساخت دستگاه های لیزری است و به اشتباه در جامعه به عنوان دستگاه لیزر شناخته می شود.

فناوری دایود :

این نوع لیزر با طول موج 808 نانومتر یکی از فناوری های از بین بردن موهای زائد می باشد. میزان جذب این نوع لیزر نسبت به الکساندرایت کمتر است اما به عمق فولیکول مو نفوذ می کند. این فناوری لیزر با پوست اکثر ایرانیان سازگار است.

فناوری لیزر اندیاگ :

این لیزر با طول موج 1064 نانومتر یک پرتو نور مادون قرمز است. این تکنولوژی آندیاگ ملانین پوست را در نظر نمی گیرد و فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار داده و آن ها را از بین می برد. این نوع لیزر برای افرادی با پوست سبز و نواحی تیره بدن استفاده می شود. اما این لیزر به دلیل این که نفوذ عمیق تری دارد می تواند بعد از لیزر عوارض پوستی محدودی برای افراد ایجاد کند.

لیزر موهای زائد برای چه افرادی مضر است ؟

استفاده از این روش محدودیت جنسیتی ندارد. اگرچه لیزر عوارض خاص و جدی ایجاد نمی کند، اما برخی از افراد با شرایط زیر باید لیزر موهای زائد خود را به تعویق بیندازند یا از انجام آن پرهیز کنند. این افراد عبارتند از :

 • وجود خالکوبی یا خال در محل لیزر به هیچ نتیجه ای منجر نمی شود.
 • کسانی که دارای اختلالات هورمونی هستند.
 • افرادی که بیماری لوپوس دارند.
 • افرادی که به تازگی پوست خود را برنزه کردند نباید از لیزر استفاده کنند.
 • افرادی که داروهای خاصی مثل راکوتان و ایزوترتینوئین استفاده می کنند.
 • بانوان در دوران بارداری نباید لیزر موهای زائد انجام دهند.
 • اگر به طور مرتب تبخال می زنید و یا در زمان لیزر درمانی تبخال دارید.
 • اگر در جایی که لیزر هدف گرفته شده گوشت اضافی وجود داشته باشد.

برای آشنا شدن با بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

لیزر موهای زائد مردان

مردان نسبت به زنان موهای پرپشت‌تر و پرپشت‌تری دارند زیرا تستوسترون بیشتری در بدن خود دارند. به همین دلیل استفاده از لیزر موهای زائد برای آقایان توصیه می شود. مردان با استفاده از دستگاه های مختلف می توانند تمام نواحی بدن خود را لیزر کنند. از آنجایی که موهای مردان ضخیم تر است، لیزر موهای زائد قوی تر است. پرکاربردترین نواحی لیزر مردانه کوتاه کردن ریش و گردن، لیزر موهای زائد سر، شانه ها و پشت و لیزر ناحیه بیکینی است.

بسیاری از مردان فکر می کنند که موهای بدن آن ها بیش از حد متراکم و پر از مو است. به همین دلیل استفاده از لیزر باعث بیشتر شدن اعتماد به نفس آن ها می شود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت لیزر موهای زائد برای مردان این است که بیشتر آن ها در تراشیدن پوست خود اشتباه کرده و صورت خود را زخمی کردند یا بعد از تراشیدن صورت دچار خارش و جوش می شدند. لیزر صورت به مردان این امکان را می دهد که همیشه صورت اصلاح شده داشته باشند.

تعداد جلسات لیزر چقدر است ؟

میزان تأثیر لیزر بر موهای بدن شما به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت مو، تعداد موها، ناحیه لیزر مورد نظر و نوع مو بستگی دارد. بیشتر کلینیک های زیبایی معتبر قبل از انجام لیزر موهای زائد برای مراجعین، یک یا دو جلسه مشاوره با متخصص پوست دارند که طی آن تمامی موارد فوق بررسی می شود. در این جلسه مشاوره، تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر تخمین زده می شود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک لیزر موهای زائد با جدیدترین دستگاه ها بین 6 تا 8 جلسه است که در بازه زمانی 40 تا 45 روزه انجام می شود. لیزر نواحی مانند دست و پا زودتر و لیزر صورت و بیکینی دیرتر نتیجه می دهد. مراقب باشید که قبل و در طول جلسات لیزر فقط از ژیلت برای رفع موهای زائد استفاده کنید.

لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد در بارداری :

با توجه به تغییرات هورمونی زیاد در دوران بارداری، استفاده از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد در این دوران برای زنان باردار توصیه نمی شود. تحقیقات در مورد تاثیر لیزر بر روی جنین هنوز به طور کامل تایید نشده است. به همین دلیل کلینیک های لیزر موهای زائد نباید خدمات لیزر موهای زائد را به زنان باردار ارائه دهند.

اگر قبل از بارداری جلسات لیزر خود را ادامه دادید و در این مدت باردار شدید، حتما متوجه شدید که در این مدت به دلیل تغییرات هورمونی، امکان دارد موهای لیزر برگشته یا موهای جدید فشار آورده باشند. بیشتر موهای زائد ایجاد شده در دوران بارداری به تدریج می ریزند و پس از زایمان از بین می روند.  امکان دارد بعد از زایمان به 1 یا 2 جلسه لیزر اضافی نیاز داشته باشید.

لیزر موهای زائد چه مزایایی دارد ؟

لیزر موهای زائد مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با مزایای آن آشنا می شوید :

 • درد لیزر، کمتر از اپیلاسیون موهای زائد است.
 • دستگاه‌های لیزر، سیستم خنک کننده دارند. این اتفاق موجب می‌شود هنگام لیزر، درد کمتری احساس شود و از سوختگی پوست جلوگیری می کند.
 • یکی از مهمترین مزایای لیزر موهای زائد این است که می توان از آن برای تمام نقاط بدن استفاده کرد.
 • سرعت انجام لیزر بیشتر از دیگر روش‌های رفع موی زائد است.
 • تاثیر این روش طولانی است و تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل به یکی از روش های محبوب برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است.
 • پس از اتمام لیزر درمانی، در صورت رشد مو، موها نازک و کرکی می شود.

عوارض لیزر موهای زائد

بعد از لیزر امکان دارد عوارضی ایجاد شود که برخی از آن ها عوارض طبیعی لیزر مانند قرمزی پوست، تورم و احساس گرما هستند. هرچه تاثیر لیزر روی پوست شما بهتر باشد، تورم یا ادم پوست بیشتر می شود و ظرف 1 تا 2 ساعت از بین می رود. امکان دارد پوست شما پس از لیزر خشک یا پوسته پوسته شود. یکی از شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد که ممکن است برای شما اتفاق بیفتد، سوختگی و تاول های پوستی است. اما این عارضه به ندرت پیش می آید و در صورت مراجعه به مرکز لیزر مناسب احتمال به وجود آمدن این مشکل کم می شود.

برای کم شدن احتمال عوارض لیزر موهای زائد و خطرات ناشی از آن می توانید در اولین و مهمترین قدم به جستجوی مرکز و کلینیک لیزر موهای زائد مناسب بپردازید. اطمینان حاصل کنید که اپراتورهای هر کلینیک لیزر موهای زائد دانش کافی برای کار با هر دستگاه را دارند. کلینیک باید دارای متخصص پوست باشد. لوازم خانگی باید نو و به روز باشند و به طور مرتب نگهداری و تعمیر شوند. در حین لیزر موهای زائد حتما از اپراتور دستگاه بخواهید که چشمان شما را ببندد. استفاده از لیزر بدون عینک محافظ می تواند به چشم شما آسیب برساند.

قبل از لیزر موهای زائد چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

قبل از لیزر موهای زائد باید مراقبت هایی را انجام دهید تا دچار عوارض و خطرات نشوید. 24 ساعت قبل از لیزر، ناحیه ای که قرار است لیزر شود را با تیغ اصلاح کنید تا اثری از مو باقی نماند. اگر پوست خود را برنزه کردید و به سولاریوم رفتید، نمی توانید لیزر را انجام دهید. اگر آستانه درد شما پایین است، 30 تا 40 دقیقه قبل از لیزر، پوست خود را با کرم های بی حس کننده بی حس کنید. قبل از شروع لیزر مطمئن شوید که تمام کرم ها باید از روی پوست پاک شوند. برای رعایت بهداشت خود و مرکز لیزر با پوست تمیز به مرکز مراجعه کنید. 3 روز قبل از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

3 هفته قبل از لیزر، استفاده از موم و موچین را متوقف کنید. 2 هفته قبل از لیزر، لایه بردار را روی پوست خود قرار ندهید. اگر از داروهایی مانند آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسی، هیدروکینون، رتینول ها/رتینوئیدها، تازوراک و دیفرین استفاده می کنید، 7 روز قبل از لیزر استفاده از آنها را متوقف کنید. قبل و بعد از لیزر فعالیت هایی که باعث افزایش فشار خون و دمای بدن می شود انجام ندهید. هیچ گونه مواد آرایشی، عطر و مواد شیمیایی نباید روی پوست شما باشد. در غیر این صورت باید قبل از لیزر آن را به طور کامل حذف کنید. اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید، قبل از لیزر موهای زائد با پزشک خود صحبت کنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد :

برای این که نتیجه مناسبی از لیزر موهای زائد بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. اگر پوست شما تاول دارد، به آن دست نزنید و با پزشک مشورت کنید تا داروی مناسب را برای شما تجویز کند. برای کاهش عوارض طبیعی بعد از لیزر می توانید از ژل های خنک کننده یا آلوئه ورا استفاده کنید. پس از لیزر درمانی تا چند روز در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید.

لیزر درمانی خود را نیمه تمام رها نکنید. جلسات خود را تا انتها ادامه دهید تا نتیجه موثری بگیرید. بعد از لیزر حمام نکنید و پوست خود را گرم نکنید. تا 2 هفته بعد از لیزر از روش های شیمیایی و لایه برداری پوست خودداری کنید. بعد از لیزر موهای زائد به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید.

بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب

بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب باید ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد تا افراد داوطلب بتوانند به آن ها اطمینان کنند و با خیال راحت لیر خود را نزد بهترین دکتر لیزر انجام دهند. بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب ویژگی هایی دارد که در ادامه به ان می پردازیم :

 • بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب مجوز های لازم را دارد.
 • مشاوره باید با بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب باشد.
 • پزشک باید در بهترین کلینیک لیزر موهای زائد از بهترین دستگاه ها استفاده کند.
 • یک کلینیک خوب با قیمت مناسب داشته باشد.
 • صبور باشد و به تمام سوالات بیماران پاسخ دهد.

بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد از افراد با تجربه و پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. سعی کنید بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب در سال 1401 ❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست