بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب

بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب در سال 1401 ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب آشنا کنیم. یکی از نشانه های پیری کاهش حجم صورت و سایر بافت های بدن است. با افزایش سن، لایه های چربی در قسمت های مختلف بدن به آرامی تحلیل می روند و ظاهری استخوانی به بدن می دهند و عمق خطوط و چین و چروک ها را افزایش می دهند. راه های زیادی برای جبران کاهش حجم، از بین بردن چین و چروک ها و به طور کلی جوان تر به نظر رسیدن وجود دارد. مراقبت از پوست وجود دارد. تزریق چربی یکی از موثرترین روش ها برای جوان سازی و حجیم شدن پوست است که در سال های اخیر بسیار رایج شده است. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

در این روش جوان سازی از چربی به عنوان پرکننده استفاده می شود. فیلرها یا افزایش دهنده حجم پوست گروهی از مواد تزریقی هستند که با نفوذ به لایه ای از پوست باعث جوان سازی و شادابی پوست می شوند. فیلرها انواع مختلفی دارند و در ایران به تزریق ژل معروف هستند. اما ژل ها تنها یکی از انواع پرکننده های قابل استفاده هستند و تزریق چربی در دسته فیلرها قرار می گیرد.

در تزریق چربی از چربی خود بدن استفاده می شود. اثرات آن بیشتر دوام می آورد و بافت های بدن نسبت به چربی های تزریق شده واکنش بدی نشان نمی دهند. در صورت رعایت اصول درمان، عوارض تزریق چربی بسیار کم و محدود است.

تزریق چربی چیست ؟

کاندیدای مناسب تزریق چربی :

هدف از تزریق چربی افزایش حجم کلی یا پر کردن قسمت‌هایی از بدن است که حجم از دست داده‌اند. رایج ترین نواحی برای تزریق چربی عبارتند از : پشت دست ها، صورت، افتادگی پوست و همچنین بزرگ کردن باسن و سینه. برای انجام همه این کارها، باید چربی کافی در بدن شما وجود داشته باشد تا بتواند چربی را از ناحیه اهداکننده به ناحیه دیگر منتقل کند. افرادی که وضعیت سلامت عمومی خوبی دارد، از بیماری‌های سیستم گردش خون رنج نمی‌برد، انتظارات واقع‌گرایانه و روحیه‌ای مثبت دارد می توانند از این روش استفاده کنند.

چه زمانی می توانید از تزریق چربی استفاده کنید ؟

اگر قسمت هایی از صورت شما فرورفته و حجم خود را از دست داده است. اگر می خواهید روش جوان سازی اثرات ماندگارتری نسبت به فیلرها یا ژل های موقت داشته باشد. اگر می خواهید انحنای سطحی بدن و صورت خود را بهبود ببخشید، جای زخم ها و زخم ها را از بین ببرید و دست ها یا صورت خود را جوان کنید. همچنین می توان از تزریق چربی برای عادی سازی نتایج ایمپلنت سینه استفاده کرد.

مراحل تزریق چربی

در این روش درمانی ابتدا چربی از قسمت های مختلف بدن با استفاده از لیپوساکشن استخراج می شود. چربی استخراج شده استریل و خالص می شود و سپس با استفاده از سرنگ های مخصوص به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. در ادامه با مراحل تزریق چربی آشنا می شوید :

استخراج جربی :

قبل از شروع عمل، جراح با رضایت شما، محل استخراج چربی را تعیین می کند و با استفاده از بی حس کننده موضعی، ناحیه استخراج را بی حس می کند. سپس یک برش کوچک در آنجا ایجاد می کند و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن مقدار مورد نظر چربی را استخراج می کند.

خالص سازی و انتقال :

چربی استخراج شده در سانتریفیوژ قرار می گیرد. این دستگاه با استفاده از عملکرد گریز از مرکز، ناخالصی ها را از چربی استخراج شده جدا می کند. چربی آماده شده را در سرنگ های کوچک مخصوص قرار می دهند تا برای مرحله قرار دادن آماده شود.

جایگذاری :

در این مرحله نواحی مورد نظر برای تزریق چربی آماده می شوند. جراح یا متخصص پوست سرنگ مخصوصی را وارد نواحی مورد نظر می کند. در این مرحله می توان از تکنیک های مختلف جراحی استفاده کرد. معمولا سوزن تزریق چندین بار داخل و خارج پوست می شود و هر بار مقدار کمی چربی تزریق می شود. با هر بار تزریق، یک خط چربی در لایه های زیرین پوست قرار می گیرد تا شبکه ای از این خطوط در لایه مورد نظر ایجاد شود.

این روش چندین بار تکرار می شود تا به نتایج دلخواه و حجم مناسب برسید. گاهی اوقات جراح ناحیه تحت درمان را پس از تزریق ماساژ می دهد تا به کانتور مورد نظر برسد. برخی از جراحان تکنیک های مختلف قرار دادن دارند و ناحیه مورد نظر را ماساژ نمی دهند. این موارد به خود جراح بستگی دارد و اینکه یکی بر دیگری برتری دارد درست نیست. پس از اتمام کار، می توان بانداژ را روی نواحی تزریق چربی قرار داد.

در چه نواحی از بدن می توان از تزریق چربی استفاده کرد ؟

در بعضی از نواحی بدن تزریق چربی صورت می گیرد که در ادامه به آن می پردازیم :

تزریق چربی به صورت :

تزریق چربی صورت برای از بین بردن چین و چروک هایی مانند خط لبخند، خط اخم، چروک های افقی پیشانی یا چروک های پنجه کلاغی بسیار مناسب است. در این حالت چربی شکم، ران یا سایر قسمت های بدن شما با استفاده از لیپوساکشن استخراج می شود و پس از آماده سازی به قسمت های مورد نظر تزریق می شود.

فرورفتگی های ناشی از افزایش سن یا گودال های ناشی از آکنه و جوش را می توان به خوبی با این روش درمان کرد. افزایش حجم لب ها، فرم دادن به خط فک، اصلاح عقب نشینی چانه و مواردی از این دست  با تزریق چربی حل می شود.

تزریق چربی به سینه :

اگر می خواهید سایز سینه های خود را افزایش دهید، کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به سینه هستید. اما توجه داشته باشید که برای این کار سینه های شما باید فرم و بافت پوست خوبی داشته باشد. اگر سینه ها بیش از حد آویزان هستند، اگر قوام پوست سینه ضعیف است یا اگر می خواهید حجم آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، تزریق چربی برای شما مناسب نیست.

اگر قبلاً پروتز سینه انجام دادید و اکنون می خواهید شکل یا حجم سینه های خود را بهبود ببخشید، می توانید از تزریق چربی استفاده کنید. گاهی اوقات پس از کاشت، ناهماهنگی کوچکی در ظاهر سینه ها مشاهده می شود. در این موارد استفاده از چربی برای رفع عیوب بسیار مناسب است.

اگر در اثر لامپکتومی به دلیل سرطان سینه، پستان‌ها دچار مشکلی شده باشند، تزریق چربی روش بسیار مناسبی برای پر کردن و ترمیم عیوب ایجاد شده خواهد بود. همچنین می توان از تزریق چربی برای بازسازی سینه بعد از ماستکتومی استفاده کرد. البته در این حالت به ۲ تا ۴ جلسه درمانی نیاز دارید.

حجم دهی به باسن :

بسیاری از افرادی که خواهان باسن پرتر و انحنادار تر هستند می توانند از روش لیفت باسن برزیلی استفاده کنند. این روش نوعی تزریق چربی است که بدون نیاز به ایمپلنت باعث افزایش انحنا و حجم باسن می شود. در این روش از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از نواحی مجاور و تزریق چربی برای پرکردن باسن استفاده می شود.

جوان سازی پوست دست :

از تزریق چربی می توان برای جوان سازی پوست دست، افزایش حجم و پوشاندن تاندون ها و عروق سطحی قابل مشاهده در پشت دست در سنین بالا استفاده کرد.

مراحل تزریق چربی

تزریق چربی چقدر طول می کشد ؟

تزریق چربی می تواند بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد. بستگی به محل و میزان تزریق چربی دارد. به عنوان مثال، برای تزریق چربی به سینه یا باسن، این عمل حتی تا 4 ساعت طول می کشد.

آیا تزریق چربی درد دارد ؟

پاسخ به این سوال منفی است، زیرا نواحی تحت درمان قبل از عمل با بی‌حس کننده‌های موضعی بی‌حس می‌شوند. میزان درد ناشی از تزریق چربی به میزان تحمل شما و نوع عمل بستگی دارد. ممکن است هنگام تزریق سرنگ درد زیادی احساس کنید، ممکن است برای شما دردناک نباشد.

عوارض و خطرات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از کم عارضه ترین و ایمن ترین روش های جوان سازی پوست است. عوارض جانبی جدی بسیار نادر است. برخی از عوارض جانبی طبیعی مانند تورم و کبودی بدون نیاز به درمان و تا 2 هفته پس از درمان از بین می روند. برخی از این عوارض جانبی به شرایط شما بستگی دارد، و برخی از آن ها در تمام روش های جوان سازی کم تهاجمی مشترک هستند. در ادامه با عوارض و خطرات تزریق چربی آشنا می شوید :

 • اختلال در حس پوستی
 • آسیب به ساختارهای عمقی پوست به خاطر مهارت یا تجربه کم پزشک
 • حساسیت و واکنش آلرژیک به بی‌حسی موضعی
 • نتایج نامطلوب که امکان دارد نیاز به جلسات درمانی بیشتر داشته باشد.
 • عفونت
 • واکنش آلرژیک به چربی تزریقی به خاطر عدم رعایت نکات ایمنی
 • اسکار

برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آیا بعد از جراحی جای زخم یا اسکار دیده می شود ؟

تزریق چربی باعث آسیب یا زخم نمی شود. اما در مرحله استخراج، یک برش کوچک برای انجام لیپوساکشن ایجاد می شود که می تواند باعث ایجاد اسکار شود. برشی که برای لیپوساکشن ایجاد می شود بسیار کوچک است و در قسمتی ایجاد می شود که قابل مشاهده نیست. احتمال تشکیل اسکار بستگی به مهارت جراح و ویژگی های ژنتیکی شما دارد. برخی افراد تمایل به ایجاد اسکار یا اسکار کلوئیدی دارند. بیشتر اسکارهای ناشی از لیپوساکشن به مرور زمان محو می شوند و دیگر قابل مشاهده نخواهند بود.

در روش لیپوساکشن از یک میله فلزی به نام کانولا برای استخراج چربی استفاده می شود. برخی از کانول ها ضخیم تر هستند و برای نفوذ به بافت چربی نیاز به برش بزرگتری دارند. در این صورت امکان ایجاد اسکارهای بزرگتر وجود دارد. کانول های بزرگ در مراکز با استفاده از دستگاه های قدیمی دیده می شوند. اسکار ایجاد شده پس از لیپوساکشن به دو صورت دیده می شود: یکی اسکار واقعی و دیگری اسکار ناشی از تغییر رنگ پوست. این تغییر رنگ می تواند باعث تیره شدن یا روشن شدن شود.

مزایا و معایب تزریق چربی :

تزریق چربی مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم :

مزایا :

 • نتایج تزریق چربی ماندگار، طبیعی و ایمن است.
 • تزریق چربی روشی کم تهاجمی و موثر برای جوان سازی پوست است.
 • در تزریق چربی از چربی‌های بدن خودتان استفاده می‌شود.  احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ی خارجی کم می شود.

معایب :

 • برای بیشتر شدن حجم سینه‌ها یا باسن، امکان دارد به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشید.
 • استخراج و آماده‌سازی چربی بدن برای تزریق نسبت به تزریق ژل که در آن مواد تزریقی از پیش آماده هستند، وقت بیشتری می‌برد.
 • نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ماندگاری بیشتری دارد اما هزینه بیشتری برای شما دارد.

آیا تزریق چربی از شکم به صورت امکان دارد ؟

با افزایش سن، بدن انسان کلاژن کمتری تولید می کند و چربی صورت به طور طبیعی کاهش می یابد. با کاهش سطح چربی و کلاژن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و باعث افتادگی، چین و چروک می‌شود و صورت فرورفته باقی می‌ماند. انتقال چربی یک روش طبیعی، بی ضرر و موثر برای بازگرداندن حجم صورت است و یکی از محبوب ترین روش های زیبایی است. برای انجام این روش می توان از قسمت هایی از بدن زیبا که دارای مقدار مناسبی چربی است استفاده کرد و مقدار مشخصی از آن را استخراج کرد و به نواحی بدون چربی صورت تزریق کرد.

معمولا بهترین ناحیه برای استخراج چربی ناحیه شکم است، تزریق چربی از ناحیه شکم به صورت می تواند به روش لیپوماتیک شکم انجام شود، یعنی ابتدا چربی با لیپوماتیک استخراج شده و سپس به صورت تزریق می شود. برخلاف ژل های تزریقی که تاثیر موقتی روی صورت و سایر قسمت های بدن دارند، انتقال چربی اثرات طولانی تری به جا می گذارد و اگر تزریق چربی صورت توسط جراح مجرب و با تجربه انجام شود، می تواند نتایج طولانی مدت و حتی دائمی را برای بیمار به همراه داشته باشد. شخص تزریق چربی یک روش شبه جراحی جزئی و ساده است که می تواند در اتاق درمان جراح یا در اتاق عمل توسط پزشک متخصص انجام شود. چربی استخراج شده از شکم می تواند بسیاری از نواحی صورت را که به دلیل افزایش سن، اسکار آکنه، جراحات با مشکلاتی روبرو هستند، ترمیم کند.

بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب

بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب باید ویژگی های داشته باشد که افراد بتوانند به آن ها اعتماد کنند و بعد از تزریق نتیجه مناسبی دریافت کنند. در ادامه با خصوصیات بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب آشنا می شوید :

 • بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب باید گواهی انجام این کار را از مراکز معتبر دریافت کرده باشد.
 • داشتن تجربه بالا یکی از اولین معیارها جهت انتخاب بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب است.
 • پزشکی که شما برای انجام این جراحی انتخاب می‌کنید باید توانایی تشخیص داشته باشد.
 • کلینیک یا مرکزی است که تزریق در آن انجام می‌شود باید مطمئن باشد زیرا که کیفیت تجهیزاتی که برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند اهمیت زیادی دارد.
 • بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب باید به خوبی با روش‌های روز دنیا آشنایی داشته باشد تا بتواند بهترین روش خارج کردن چربی با کمترین عوارض و بهترین نتیجه را انتخاب کند که این کار تنها توسط بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب انجام می‌شود.
 • یک پزشک متعهد، حتما باید شما را از عوارض احتمالی آگاه کند تا به شما در تصمیم‌گیری نهایی کمک کند.

بهترین دکتر تزریق چربی در شهرک غرب

کلام آخر

قبل از تزریق چربی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب سال 1401 ❤️
نوشتهٔ بعدی
هزینه اندولیفت در شهرک غرب【سال 1401 ❤️】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست