مزایای اندولیفت

مزایای اندولیفت سال 2022 ❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای اندولیفت آشنا کنیم. جوان سازی پوست از دیرباز آرزوی بسیاری از افراد بوده است. با گذشت زمان و با پیشرفت علم روش های درمانی و زیبایی پوست پیشرفت چشمگیری پیدا کرده است. در بین فناوری های جدید، لیزر حرف اول را زده است و امروزه در بسیاری از روش های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اندولیفت روشی برای جوان‌سازی پوست صورت و سایر قسمت‌های بدن است که نوعی لیزر درمانی کم تهاجمی است که هدف آن تحریک بافت‌های عمیق برای ساخت کلاژن جدید برای کاهش افتادگی پوست و سفت کردن آن است. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای اندولیفت با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست ؟

اندولیفت روشی برای لیفت و لیفت قسمت های صورت است که برای تاثیرگذاری بیشتر باید توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود. این روش جدید بدون بیهوشی پوست را لیفت می کند و با کمترین تهاجم بهترین اثر را بر روی پوست می گذارد. اندولیفت دستگاه لیزری است که دارای طول موج 1470 نانومتر است و با تاثیر بسیار زیاد بر روی آب و چربی بافت پوست می تواند چین و چروک و افتادگی پوست را از بین ببرد و نتیجه ای مشابه نتیجه لیفت صورت را برای ما به ارمغان بیاورد.

در اندولیفت پرتوهای ساطع شده از لیزر به اندازه یک تار مو باریک است و بر خلاف لیزر، موهای ناخواسته به عمق پوست نفوذ می کنند. این اشعه ها می توانند چربی ها را بشکنند و شکل اسکلت پروتئین را تغییر دهند. الیاف ریز وارد شده به پوست تا محل دقیق بافت های عمیق پوست نفوذ کرده و کار خود را از آنجا آغاز می کنند. این اشعه ها بر روی بافت های عمیق پوست متمرکز می شوند و نتایجی را به ما می دهند.

این لیزر با اثر چربی سوزی خود می تواند بسیاری از چین و چروک ها و افتادگی پوست ناشی از تجمع چربی در زیر آن را برطرف کند. از این روش می توان برای رفع چین و چروک گردن یا بازوهای افتاده استفاده کرد. این لیزرها به دلیل شرایطی که در لایه های پوست ایجاد می کنند باعث ایجاد کلاژن می شوند که یکی از عوامل اصلی جوان سازی پوست است.

کلاژن ها با عملکرد خود مقاومت پوست انسان را افزایش می دهند. در اثر لیزر بر روی پوست، یک سری متابولیسم ها در پوست صورت می گیرد که باعث شادابی پوست می شود. وقتی لیزر به پوست نفوذ می کند، نوعی تبدیل انرژی نور به گرما خواهیم داشت. وقتی بافت گرم می شود، سایر اجزا با خون رسانی و افزایش رگ ها دما را کاهش می دهند که باعث ترمیم مشکلات پوستی می شود. افزایش متابولیسم در اثر لیزر منجر به کاهش حجم بافت چربی و لنفاوی می شود. اندولیفت با اثرات خود باعث بازسازی پوست می شود.

اندولیفت چیست ؟

عملکرد لیزر اندولیفت :

اندولیفت که یک روش زیبایی پوست است بر بافت چربی و بافت همبند تاثیر می گذارد. پوست از سه لایه تشکیل شده است : اپیدرم، درم و هیپودرم. درم لایه میانی پوست است که بافت های همبند، کلاژن، چربی پوست و تمام رگ های خونی در آن قرار دارند. پرتو لیزر با طول موج 1470 نانومتر به لایه درم نفوذ می کند و توسط بافت های همبند و عروق خونی جذب می شود. این تابش این ناحیه را گرم می کند و دما را افزایش می دهد اما به بافت های دیگر آسیب نمی رساند. هدف این لیزر تاثیر گذاشتن روی بافت های هدف و آسیب رساندن به بافت های دیگر است.

اندلیفت چه ویژگی های مهمی دارد ؟

مهمترین ویژگی اندولیفت حداقل تهاجم آن است. عملکرد اندولیفت مشابه عملکرد لیزرهای لیپولیز است که در آن بافت چربی در سایر نواحی بدن مانند شکم و پهلوها تخریب می شود. در لیپولیز از میله های نازکی به نام کانولا استفاده می شود که سر آن سوراخ های ریزی دارد تا با مکش چربی را استخراج کند. از میکروفیبر به جای کانولا در اندولیفت لیزری استفاده می شود که ضخامت آن 200 میکرون است و شبیه یک نخ ضخیم است. این میکروفیبرها در ضخامت های بالاتر موجود هستند که بسته به محل درمان ما استفاده می شود. این روش غیر تهاجمی بوده و بدون برش پوست انجام می شود.

تاثیرات اندولیفت

اندولیفت روشی است که بسته به تشخیص پزشک می تواند عمق یا سطح پوست را تحت تاثیر قرار دهد و تخریب کنترل شده ای در ناحیه ایجاد کند. این امر باعث ایجاد بافت فیبروزی در ناحیه می شود. بافت فیبروزی بافتی است که به عنوان بافت جایگزین در هنگام آسیب بافت ایجاد می شود و بدن را مجبور به تولید کلاژن و ترمیم اسکلت پوست می کند که منجر به جوان سازی و لیفت پوست می شود.

اساس کار لیزر اندولیفت، نفوذ و تخریب انتخابی است که در صورت انجام توسط بهترین متخصص پوست و مو، مطمئناً بدون آسیب به بافت ها و سلول های اطراف انجام می شود. ورود میکروفیبرها به پوست باعث از بین رفتن چربی و حذف آن از بافت ها می شود و بلافاصله بعد از لیزر پوست سفت شده و به سمت بالا هدایت می شود.

این روش روشی با تاثیر طولانی مدت است زیرا بر کلاژن تاثیر می گذارد و باعث تولید و بهبود آن می شود. بنابراین تاثیر این روش همانند لیفت با نخ است اما با کمترین تهاجم، درد و خونریزی. بخشی از نتیجه اندولیفت بلافاصله پس از لیزر دیده می شود، اما بخشی دیگر در طولانی مدت ظاهر می شود زیرا پوست دائما در حال بازسازی است. به این معنی که عملیات تعمیر روز به روز در حال افزایش است و هر روز فرد شاهد بهبود وضعیت است.

اندولیفت چه کاربرد هایی دارد ؟

اندولیفت در قسمت هایی از بدن استفاده می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

اندولیفت صورت :

این روش چین و چروک های صورت و لکه های پوست صورت را از بین می برد. تکنیک اندولیفت باعث از بین رفتن چربی صورت می شود که طی آن زاویه سازی فک و صورت و سفت کردن پوست صورت انجام می شود.

اندولیفت گونه :

لیفت پوست صورت و افتادگی گونه ها فعال می شود و همچنین کلاژن سازی نیز فعال می شود.

اندولیفت زیر چشم :

چین و چروک دور چشم از بین می رود، ریزش زیر پلک به دلیل تحریک کلاژن سازی فعال می شود و تجمع چربی زیر پوست از بین می رود.

اندولیفت اطراف دهان :

چربی های انباشته شده در نواحی مختلف صورت در طی درمان اندولیفت برداشته می شود و خطوط فک در این ناحیه اصلاح می شود و نوعی زاویه سازی صورت انجام می شود.

اندولیفت غبغب :

همانطور که اندولیفت نوعی روش چربی سوزی است، با کمک اندولیفت می توانید چربی های ناحیه زیر بغل را از بین ببرید.

اندولیفت بازو :

در این روش افتادگی و شلی بازو کمی از بین رفته و ناحیه تحت درمان سفت می شود.

اندولیفت شکم :

با استفاده از لیزر و قطر ظریف سوزن که بسته به ناحیه درمان متفاوت است، چربی و افتادگی پوست برداشته شده و کمی سفت می شود.

اندولیفت چه عوارضی دارد ؟

روش لیزر اندولیفت به دلیل کم تهاجمی بودن عوارض بسیار کمی دارد. هیچ عارضه جانبی جدی وجود ندارد، عوارض جانبی خفیف به ندرت دیده می شود و اکثر عوارض جانبی بخشی از روند طبیعی التیام و ترمیم پوست پس از درمان است. زمانی که اندولیفت در مراکز غیر معتبر انجام می شود شاهد عوارض هستیم. تورم، قرمزی یا کبودی جزئی از عوارض اندولیفت است که پس از چند روز به طور کامل از بین می رود.

مزایای اندولیفت

این روش دارای مزایایی است که در ادامه با مزایای اندولیفت آشنا می شوید :

  • اندولیفت هیچ گونه اسکار یا زخمی روی پوست ایجاد نمی کند.
  • روشی غیر جراحی و غیر تهاجمی است.
  • خون مردگی در بافت ایجاد نمی‌شود.
  • با روش هایفوتراپی استفاده می شود.
  • هزینه اندولیفت کمتر از جراحی است.
  • در اندولیفت نیازی به برش، خونریزی و بخیه نیست.

مزایای اندولیفت

اندولیفت چه مدت زمان طول می کشد ؟

لیزر اندولیفت به طور کلی یکی از سریع ترین روش های سفت کردن پوست است. اما زمان بهبودی بسته به اندازه ناحیه درمان متفاوت است. لیفت جزئی صورت می تواند 10 تا 15 دقیقه طول بکشد، لیفت کامل صورت می تواند 30 دقیقه طول بکشد. زمان در سایر قسمت های بدن مانند بازو طولانی تر است.

هزینه لیزر اندولیفت :

هزینه لیزر اندولیفت به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از :

  • موقعیت جغرافیایی و شهر یا استان محل زندگی شما
  • دستگاه لیزر و سایر مواد مورد استفاده در طی درمان لیزری
  • متخصص یا کلینیک زیبایی که برای لیزر درمانی به آن مراجعه می‌کنید.

همه این عوامل باعث می شود نتوان قیمت دقیقی به شما ارائه داد. اما اگر می خواهید قیمت دقیق آن را بدانید، باید مستقیماً به متخصص زیبایی یا لیزر مراجعه کنید.

آیا نتیجه لیزر اندولیفت همیشگی است ؟

اندولیفت روش زیبایی است. اثرات این فرآیند دائمی نخواهد بود، اما شما می توانید برای مدت طولانی از پوست جدید و سفت تر خود لذت ببرید. اثرات آن به ماهیت پوست و سبک زندگی بیمار بستگی دارد. یک سبک زندگی سالم که نیاز به یک رژیم غذایی سالم و ورزش دارد می تواند به افزایش اثرات این فرآیند کمک کند.

ماندگاری نتیجه اندولیفت :

ماندگاری اندولیفت باید دائمی در نظر گرفته شود. این تنها در صورتی محقق می شود که پس از لیزر به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم ادامه دهید. اندولیفت از افزایش وزن در آینده جلوگیری نمی کند. علاوه بر این، روند پیری با این روش متوقف نمی شود. انتظار داشته باشید که تغییرات طبیعی پیری را در طول زمان مشاهده کنید.

اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی ؟ 

هایفو و لیزر اندولیفت صورت و گردن دو روشی هستند که می توانند چین و چروک های پوست را از بین ببرند و به جوان سازی آن کمک کنند. کاربردهای این دو روش در سوزاندن موضعی چربی و تحریک کلاژن سازی مشابه است. با این حال، تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد.

هزینه اندولیفت دو برابر هزینه هایفوتراپی است. از اندولیفت برای رفع افتادگی پلک پایین استفاده می شود اما از هایفو برای افتادگی پلک بالا استفاده می شود. نتایج اندولیفت اندکی ماندگارتر از هایفو است. اندولیفت حدود یک سال و نیم و هایفو تا یک سال طول می کشد.

هایفو همچنین می تواند سیاهی دور چشم، منافذ بزرگ پوست و خطوط اخم را از بین ببرد. تفاوت بین اندولیفت و هایفو به این معنی است که سخت است که بگوییم کدام روش بهتر است. با مراجعه به متخصص زیبایی و مشاوره با آن ها می توانید متوجه شوید که کدام گزینه برای شما مناسب است.

جایگزین غیر جراحی برای اندولیفت

برای اندولیفت می توان جایگزین هایی آورد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

تزریق ژل :

اکثر بیماران احساس می کنند با افزایش سن حجم بدن آن ها کاهش یافته است و اندولیفت با ژل های تزریقی ممکن است بهترین درمان برای آن ها باشد. این جایی است که پرکننده ها وارد می شوند و برای پوشاندن علائم پیری، استخوان های افتاده ابرو، بلند کردن ابروها، افتادگی پلک ها و پر کردن چین و چروک ها استفاده می شوند. حتی با پرکردن حجم از دست رفته بدن می توان نواحی خاصی از پوست را لیفت کرد. اگرچه فیلرهای تزریقی تنها یک راه حل جزئی هستند، اما اگر با تکنیک های دیگر ادغام شوند، می توانند جایگزین خوبی برای اندولیفت باشند.

لیفت با نخ :

لیفت با نخ درمانی است که در آن با استفاده از بخیه های موقت، لیفت ظریف و قابل توجهی در پوست ایجاد می شود. جراح زیبایی به جای برداشتن پوست اضافی و شل با جراحی، این پوست شل را با بخیه زدن قسمت هایی از آن از بین می برد. این باعث می شود که پوست به عقب کشیده شود و صورت کشیده و سفت شود.

علاوه بر ارتباط این روش برای لیفتینگ پوست، در لیفت ابرو نخ ها با علائم پیری مبارزه می کند. زیرا در لیفت ابرو با نخ واکنش ترمیمی بدن تحریک می شود و این امر باعث افزایش تولید کلاژن در بدن می شود. این فرآیند به دلیل نقش بسیار مهم کلاژن در پیری بسیار ضروری و حیاتی خواهد بود.

آیا اندولیفت درد دارد ؟

در اندولیفت باید از تزریق بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده شود که ممکن است کمی دردناک و سوزن سوزن شود و برخی افراد کمی احساس گرما یا ناراحتی کنند. پس از درمان، ناحیه تحت درمان کمی قرمز و متورم می شود و ناحیه مورد نظر برای چندین هفته متورم و بی حس می شود.

جایگزین غیر جراحی برای اندولیفت 

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب را انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ماندگاری اندولیفت【 در سال 1401 ❤️】
نوشتهٔ بعدی
مراقبت های قبل از اندولیفت ❤️

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست