اندولیفت غبغب چیست ؟

اندولیفت غبغب چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد که اندولیفت غبغب چیست ؟ با افزایش سن، متابولیسم شما کم می شود. کاهش متابولیسم باعث کم شدن عضلات بدن می شود. در نتیجه استخوان ها ضعیف می شوند و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد که موجب تشکیل غبغب می شود. با تجمع بافت چربی زیر پوست و کاهش کلاژن در پوست,گردن آویزان می شود و سن افراد را بیشتر از واقعی نشان می دهد. در ادامه برای آشنا شدن با اندولیفت غبغب با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست ؟

اندولیفت صورت چیست ؟ اندولیفت روشی برای جوان سازی پوست با حداقل تهاجم اعضای بدن قرار است با لیزر انجام شود، در این روش نیازی به برش پوست، بخیه، بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان نیست، به همین خاطر افراد به ندرت  عوارضی را تجربه می کنند. مشکلات در مقایسه با روش های مشابه مثل لیفت جراحی صورت، کمتر دیده می شود و پوست صورت و بدن دچار اسکار و آسیب  نمی شود.

اندولیفت چیست ؟کارایی اندولیفت :

هدف از این نوع لیزر کشیدن یا لیفت پوست  و یا چربی سوزی است که با کشیدن قسمت هایی که دارای چین و چروک هستند باعث از بین رفتن چین و چروک، از بین رفتن چربی اضافی پوست و سفت شدن پوست آن قسمت می شود. این نوع لیزر مانند لیزر موهای زائد نیست که پرتو آن به صورت سطحی بر روی پوست تابیده می شود و آن ها را از بین می برد. در لیزر اندولیفت اشعه لیزر توسط فیبر نوری ظریف که وارد زیر پوست شده ، به لایه های زیرین پوست تابیده می‌شود  حل کردن چربی ها در این قسمت و تحریک کلاژن سازی باعث سفت شدن پوست و کم شدن چین و چروک می شود.

نتیجه اندولیفت چیست ؟

این لیزر باعث ایجاد کانتور، سفتی پوست صورت می شود. موج نوری که به لایه های زیرین پوست تابیده می‌شود به انرژی گرمایی تبدیل می شود، گرما باعث حل شدن چربی و تحریک کلاژن سازی ‌افزایش خونرسانی به ناحیه می‌شود  و در نتیجه پوست پوست سفت و کشیده و جوان‌تر  می‌شود . اندولیفت ناحیه مانند بازوها، گردن و صورت را که دارای افتادگی جزئی هستند درمان می کند. از عوامل اصلی افتادگی پوست بافت های لنفاوی و چربی هستند، اندولیفت که باعث چربی سوزی می شود می تواند این چربی ها را کم کند.

کلاژن ها یکی از عوامل مهم در مقاومت بافت های پوست هستند که با انجام اندولیفت تغییراتی در لایه ها و بافت های پوست ایجاد می شود که باعث تولید کلاژن می شود. در اکثر موارد مقدار کمی چربی زیر پوست باعث به جود آمدن چین و چروک در صورت می شود، اندولیفت با سوزاندن چربی باعث کم شدن چربی و پوستی صاف می شود.

ویژگی های مهم اندولیفت

شاید برخی از افراد بگویند که برگشت پذیری گزینه مناسبی برای همه انواع لیفت صورت نیست، اما برخی از افراد امکان دارد نوع ظاهری که بعد از جراحی لیفت صورت دارند را دوست نداشته باشند، امکان دارد فردی از ظاهر خود پس از جراحی راضی نباشد، اما این روش غیرقابل برگشت است.

بیهوشی یکی از خطرات مرتبط با جراحی است. در بسیاری از موارد شنیدید که بیهوشی باعث عوارض و حتی مرگ بسیاری شده است. اندولیفت نیازی به بیهوشی ندارد. در کسانی که نمیتونن و یا نمیخواهند بیهوشی را تقبل کنند اندولیفت بهترین گزینه است چون با بیحسی موضعی هم قابل انجام است

عوارض اندولیفت بسیار کمتر از جراحی است، در جراحی در همان ابتدا با بیهوشی فرد می تواند عوارض جبران ناپذیری را تجربه کند. پس از آن می تواند باعث خونریزی، عفونت و باز شدن بخیه ها در حین جراحی شود که البته به ندرت اتفاق می افتد. ریکاوری سریع یکی از ویژگی های مناسب اندولیفت است، افراد پس از چند روز می توانند به زندگی روزمره بازگردند

کاربرد های اندولیفت چیست ؟

اندولیفت فقط برای یک جنس خاص نیست و هم زنان و هم مردان می توانند این درمان را انجام دهند. انجام بیشتر روش های جوان سازی با اندولیفت مشکلی ایجاد نمی کند و حتی می تواند تاثیر آن را بیشتر کند. از اندولیفت می توان برای نواحی مثل باسن، زانو، مچ پا، اطراف ناف، باسن و داخل ران استفاده کرد اما بیشتر برای گردن و صورت استفاده می شود.

مزایای انجام اندولیفت :

اندولیفت مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم :

  • اندولیفت عوارض کمی دارد.
  • از مهم ترین نتایج اندولیفت، حذف چربی‌های زیرپوست  است تا پوست بتواند دوباره سفت شود.
  • دوره نقاهت کمتری نسبت به بقیه روش‌های زیبایی دارد.
  • درمان اندولیفت در یک جلسه انجام می شود.
  • در طول مدت درمان هیچ زخم و اسکاری در صورت مشاهده نمی شود.
  • ضریب دقت و درستی در این روش بسیار بالا است.
  • به خاطر غیر تهاجمی بودن، این روش نیازی به بخیه زدن ندارد.
  • هزینه مناسب تری در مقایسه با بقیه روش‌ها دارد.
  • برای انجام این عمل، نیازی به بیهوشی نیست و با تزریق بی حسی صورت می گیرد.

برای آشنا شدن با هزینه اندولیفت در شهرک غرب با ما همراه باشید.

اندولیفت چه عوارضی دارد ؟

قبل از انجام این روش، باید با پزشک مشورت کنید. پزشک می تواند معایب و عوارض این روش را بهتر برای شما باز گو کند. اندولیفت عوارض خطرناکی ندارد، فقط بعد از عمل دچار کبودی و تورم می شوید که بعد از چند روز از بین می رود. بعد از انجام کامل این روش باید مراقبت ها را انجام دهید. انتخاب یک پزشک خوب و یک کلینیک معتبر تا حدودی بر نتیجه تاثیر گذار است.

غبغب چیست ؟

برآمدگی زیر چانه را غبغب می گویند که به دلیل وضعیتی که در زیر چانه آویزان است ایجاد می شود. ظاهر پف کرده در اثر افتادگی عضلات و افتادگی صورت و گردن است. وجود پف زیر چانه هم در خانم ها و هم در آقایان رخ می دهد و ظاهری چاق به صورت می بخشد. در قدیم از بین رفتن غبغب از طریق جراحی لیفت صورت انجام می شد اما امروزه با کمک روش های نوین پزشکی بدون جراحی انجام می شود.

ویژگی های مهم اندولیفت

دلایل ایجاد غبغب

به وجود آمدن غبغب می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

ضعف غدد فوق کلیوی :

غدد فوق کلیوی یا غدد فوق کلیوی دو غده درون ریز هستند که هورمون های متفاوتی مانند اپی نفرین و نوراپی نفرین و استروئیدهایی مانند آلدوسترون و کورتیزول را ترشح می کنند. این دو غده روی کلیه ها قرار دارند. هر غده یک قسمت خارجی به نام بخش قشری و یک قسمت داخلی به نام بخش مرکزی است. قسمت قشری هورمون های استروئیدی تولید می کند. برخی از نارسایی های غدد فوق کلیوی می تواند باعث جمع شدن چربی در گردن و بالای استخوان ترقوه و به اصطلاح باعث ایجاد گردن بوفالویی شود.

چاقی و سبک زندگی نامناسب :

عادات غذایی نادرست و مصرف زیاد غذاهای پرچرب و فرآوری شده باعث تجمع چربی در بافت های مختلف بدن مانند شکم می شود. یک رژیم غذایی خوب و پرهیز از عادات بد غذایی نقش مهمی در سبک زندگی سالم دارد.

عادت های غلط :

یکی از دلایل اصلی غبغب عادت به پایین آوردن سر و چانه است. با اعمال فشار مداوم بر ناحیه زیر چانه، حالت پف زیر چانه تشدید می‌شود

بیشتر شدن سن :

با بیشتر شدن سن، متابولیسم شما کم می شود. کاهش متابولیسم باعث کم شدن حجم ماهیچه های بدن می شود، در نتیجه استخوان های بدن دچار ضعف ساختاری می شوند، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، که باعث ایجاد پف می شود. با زیاد شدن بافت چربی زیر پوست و  کاهش کلاژن در پوست گردن آویزان می شود و سن افراد را بیشتر از واقعی نشان می دهد. تشکیل و افتادگی غبغب یکی از دلایل رایجی است که بسیاری از افراد برای اندولیفت غبغب به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.

ژنتیک و عوامل ارثی :

نقش عوامل ژنتیکی و ارثی در پیدایش خصوصیات و شکل گیری مشکلات مختلف در بدن افراد بسیار مهم است. بسیاری از افراد ژن یا ژن های دخیل در به وجود آمدن غبغب را از والدین خود به ارث می برند. بسیاری از افرادی که برای درمان غبغب مراجعه می کنند به دلایل ارثی با این مشکل مواجه می شوند. اگر دلیل غبغب در فردی ژنتیکی یا ارثی باشد، حتی پس از رعایت رژیم های غذایی و ورزش های متفاوت  مربوط به لاغری و استفاده از روش هایی که به از بین رفتن غبغب می گویند، این مشکل برطرف نمی شود و از بین نمی رود.

کم کاری تیروئید :

کم کاری تیروئید یکی از دلایل چاقی و بروز کم کاری تیروئید در فرد است. کم کاری تیروئید بعد از دیابت شایع ترین مشکل در بین بیماری های غدد درون ریز است. اگر غده تیروئید نتواند مقدار هورمون های مورد نیاز بدن را تولید کند، کم کاری تیروئید اتفاق می افتد. این بیماری در زنان سه برابر مردان است.

نامناسب بودن ارگونومی گردن و سر :

پایین آوردن مداوم سر و چانه یکی از عوامل اصلی غبغب در بسیاری از افراد است. دلیل آن این است که فشار مداوم به ناحیه زیر چانه باعث افتادگی عضلات فک به خصوص عضله پلاتیسما می شود که در زیر فک تا انتهای گردن قرار دارد که باعث تشکیل توده ای در زیر چانه می شود.

کمبود ویتامین و پروتئین :

ویتامین ها و پروتئین ها مواد مهمی هستند که نقش عمده ای در حفظ خاصیت ارتجاعی پوست دارند. وجود انواع متفاوت ویتامین ها در بدن و تنظیم هضم و تغذیه بافت های پوست در ناحیه گردن باعث می شود این بافت ها استحکام خود را به طور کامل حفظ کنند و کمبود این مواد باعث اختلال در بافتهای نگهدارنده شده و غبغب تشدید شود .

اندولیفت غبغب چیست ؟

جدیدترین روش جوان سازی پوست صورت و بدن اندولیفت است که به خاطر نداشتن عوارض جانبی، خطرات جراحی و عدم بیهوشی طرفداران زیادی دارد. اندولیفت یک روش لیزر درمانی ساده است که روش کشش پوست در ناحیه زیر بغل را با کارایی بالا و در حد روش های جراحی انجام می دهد.

در اندولیفت از اشعه لیزر به صورت موضعی و سطحی استفاده نمی شود. این لیزر با استفاده از الیافی به ضخامت یک مو تابش می کند و به زیر پوست و بافت های عمیق فرستاده می شود. لیزر به طور انتخابی چربی را می شکند و اسکلت پروتئینی بافت را سازماندهی می کند. این لیزر با ایجاد گرما در لایه میانی پوست، تولید و بازسازی الیاف کلاژن را تحریک می کند که مسئول خاصیت ارتجاعی پوست است.

هنگام استفاده از این لیزرها، به دلیل تبدیل انرژی نور از اندولیفت به انرژی گرمایی، جریان خون بیشتر می شود و خون رسانی بیشتری به ناحیه تحت درمان می شود. این اتفاق باعث بازسازی سلولی و تحریک سلول های بنیادی پوست می شود که زیبایی و طراوت پوست را بیشتر می کند. از طرفی لیزر اندولیفت با القای انرژی و حرارت دادن به لایه های میانی پوست، کلاژن و الاستین بیشتری را در ناحیه عمل شده تحریک می کند. کلاژن و الاستین بیشتر به معنای استحکام و کشسانی بیشتر پوست است که در نتیجه کیفیت پوست را بهبود می بخشد.

راه های درمان و از بین بردن غبغب چیست ؟

راه های درمان و از بین بردن غبغب به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه با آن آشنا می شوید :

درمان های تهاجمی :

جراحی غبغب امکان دارد به دلایلی مانند ترس از بیهوشی یا عوارض آن برای برخی افراد خوشایند نباشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند درمان را بدون جراحی انجام دهند تا با مشکلات در اثر جراحی مواجه نشوند. درمان و از بین بردن پف با روش های غیر جراحی مانند اندولیفت غبغب بسیار آسان است.

درمان های غیر تهاجمی :

روش های غیر تهاجمی از بین رفتن غبغب مزایایی دارند که بیشتر افراد این روش درمانی را انتخاب می کنند.

تعداد جلسات درمانی اندولیفت چقدر است ؟

اگر از نتیجه اولین جلسه درمانی این روش راضی نبودید، می توانید بعد از 12 ماه این روش درمانی را تکرار کنید.  همه بیماران پس از یک جلسه از نتایج راضی بودند. این روش درمانی برای هر فرد متفاوت است و به سابقه سلامتی فرد مانند سن، جنسیت و وضعیت سلامتی بستگی دارد.

اندولیفت غبغب چیست ؟

کلام آخر

قبل از انجام اندولیفت غبغب سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب را برای این روش انتخاب کنید. دستورات و مراقبت ها را به خوبی انجام دهید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اندولیفت صورت چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
اندولیفت بینی چیست ؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست