اندولیفت صورت چیست ؟

اندولیفت صورت چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد که اندولیفت صورت چیست ؟ با افزایش سن افراد، مشکلاتی مانند لکه های پوستی و چین و چروک ظاهر می شوند که بزرگترین دغدغه زیبایی در بین عموم مردم است. امروزه اندولیفت به دلیل نداشتن عوارض و خطرات جراحی، بدون نیاز به بیهوشی و در کمتر از دو ساعت نور لیزر  را به وسیله فیبر نوری به زیر پوست می رساند و جدیدترین روش جوان سازی است. در ادامه برای آشنا شدن با اندولیفت صورت با ما همراه باشید.

اندولیفت صورت چیست ؟

اندولیفت روشی جدید برای تحریک بافت های عمقی پوست با استفاده از لیزر است. به لطف این تحریک، این بافت ها می توانند فیبرهای کلاژن جدیدی بسازند و در نتیجه افتادگی پوست را کم کنند. در این روش یک فیبر نوری بسیار ظریف با ابعاد میکرومتر به لایه های زیرین پوست وارد می شود. پس از آن بین بافت چربی و قسمت عمیق لایه درم قرار می گیرد. لیزر دایود توسط فیبر دیگری به فیبر اول متصل می شود و انرژی لیزر که در ناحیه مادون قرمز طیف فرکانس مرئی است به لایه های زیرین پوست تابیده می شود.

اندولیفت یک روش درمانی غیر تهاجمی است که در پزشکی زیبایی استفاده می شود که به صورت سرپایی انجام می شود. برای انجام اندولیفت نیازی به بیهوشی کامل نیست. مهمترین ویژگی این روش درمانی این است که نتایجی مشابه جراحی لیفت صورت بدون نیاز به برش یا بخیه پوست و بدون بیهوشی و بستری شدن دارد. اندولیفت بر روی پوست جای زخم ایجاد نمی کند.

اندولیفت صورت چیست ؟

نحوه کار و اثر گذاری اندولیفت :

Endolift از دو کلمه Endo و Lift تشکیل شده است. در این روش یک فیبر نوری بسیار ظریف با قطر بین 200 تا 30 میکرون یا 400 تا 600 میکرون در لایه‌های زیرین قرار داده می‌شود. این فیبر نوری به یک منبع انرژی لیزر دیود وصل است. این فیبر از لایه زیرین پوست اولیه وارد هیپودرم می شود. لیزرهای پوستی که برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند، تنها توانایی تاثیر بر سطح پوست را دارند، اما این روش قادر است انرژی لیزر را به لایه های زیرین پوست انتقال دهد.

اندولیفت را می توان به تنهایی یا با سایر روش های جوان سازی پوست مثل هایفوتراپی استفاده کرد. Endolift از یک ویژگی فیزیکی خاص که در اشیاء مختلف وجود دارد استفاده می کند. هر یک از اجسام توانایی دریافت طول موج های خاص را دارند و طول موج های دیگر را دریافت نمی کنند. لیزر Endolift این قابلیت را دارد که از طول موج 1470 نانومتر استفاده کند تا بافت های خاصی را به روشی خاص تحت تاثیر قرار دهد و روی بافت های دیگر بی تاثیر باشد.

انرژی انتقال یافته از فیبر نوری ظریف باعث لیپولیز یا سوزاندن چربی بافت می شود. اساس بسیاری از زیر شاخه های اندولیفت مثل لیفت بینی، لیفت صورت، لیفت چشم است. اندولیفت علاوه بر چربی سوزی، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند که پوست را هم انعطاف پذیر و هم سفت می کند. بازسازی رگ های بدن یکی از نکات مثبت این روش است. گرمای ایجاد شده در بافت ها متابولیسم سلول ها را بیشتر می کند و تغذیه بیشتر آن ها باعث بیشتر شدن تولید کلاژن در آن ها و همچنین عروق انتقال دهنده آن ها می شود.

چه افرادی برای انجام اندولیفت مناسب هستند ؟

فناوری Endolift نتایج مناسبی را به همراه دارد. به خصوص برای افرادی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست دادند یا دارای بافت چربی اضافی هستند. این روش بدون توجه به نیاز افراد در هر گروه سنی و انواع پوست صورت می گیرد.

مراحل اندولیفت صورت

قبل از مراجعه به کلینیک صورت خود را با آب و صابون بشویید و آثار لوازم آرایشی، گرد و غبار و سایر آلودگی ها را از بین ببرید. با این کار امکان ورود آلودگی به لایه های زیرین و به وجود آمدن حساسیت یا عفونت وجود ندارد. پس از ویزیت، عمل اندولیفت انجام می شود که این عمل مراحلی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

آماده سازی ناحیه درمان :

در مشاوره های قبل از اندولیفت، پزشک مشخص می کند که فیبر لیزر به کجا وارد شود و تا چه حد به عمق آن نفوذ کند. در روز عمل با توجه به معاینات انجام شده ناحیه تابش روی صورت مشخص می شود. این منطقه با استفاده از مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن هرگونه آلودگی تمیز می شود. اندولیفت بدون درد است اما پزشک بسته به شرایط متقاضی می تواند از پمادهای بی حس کننده موضعی استفاده کند.

استفاده از لیزر :

در این مرحله دستگاه لیزر اندولیفت با توجه به معاینات قبلی تنظیم شده و لیزر روی ناحیه مورد نظر تابش می شود. این نور توسط الیافی به ضخامت 200 تا 300 میکرون به زیر پوست هدایت می شود و پس از رسیدن به ناحیه مورد نظر، انرژی لیزر آزاد می شود. این انرژی می تواند باعث آسیب کنترل شده به بافت زیر جلدی شود که سلول ها را تحریک می کند تا آسیب را با تولید کلاژن و بیشتر شدن خون رسانی به بافت پوست ترمیم کنند.

کل فرآیند تابش لیزر و درمان اندولیفت در 5 دقیقه تا نیم ساعت انجام می شود و پس از آن می توانید به خانه بروید. زمان لازم برای انجام این روش به ناحیه تحت درمان و میزان آسیب بستگی دارد و بدون به وجود آمدن اسکار یا بریدگی و با حداقل عوارض باعث زیبایی و شادابی شما می شود.

چرا اندولیفت از سایر روش های لیفت بهتر است ؟

افرادی که درخواست اندولیفت با لیزر دارند نیازی به دوره نقاهت ندارند و می توانند به زندگی روزمره خود بازگردند. اندولیفت توانایی تعیین دقیق بافت مورد نظر در عمق مشخصی از پوست را دارد تا از اشعه مادون قرمز لیزر اندولیفت برای به وجود آمدن گرمای ویژه در سلول ها استفاده کند. در روش اندولیفت هم متقاضی و هم پزشک خاص مجری این روش از امنیت بالایی برخوردار هستند.

اندولیفت را می توان با سایر روش های درمانی مثل هایفوتراپی استفاده کرد. این روش یک روش غیر تهاجمی به حساب می آید. این روش باعث بیشتر شدن کلاژن و الاستین و بیشتر شدن فعالیت ماتریکس میتوکندری می شود. عروق اطراف نواحی بدن که با این روش درمان می شوند به خاطر بیشتر شدن گرما بازسازی می شوند.

در مقایسه با جراحی، این روش درمانی نسبت به تأثیر آن هزینه کمتری دارد. در اندولیفت نیازی به برش پوست و خونریزی یا بخیه نیست. به جز در مواقع کم، اندولیفت باعث خونریزی بافتی در مردان نمی شود. روش اندولیفت نیازی به بیهوشی ندارد.

این روش به فرد اجازه می دهد خطوط گردن و صورت و سایر قسمت های بدن را اصلاح کند. اولین نتایج از همان اولین جلسه درمانی قابل مشاهده است، اگرچه نتایج اصلی 6 ماه پس از شروع قابل مشاهده است. اندولیفت بر خلاف روش جراحی باعث به وجود آمدن زخم و اسکار پوستی در فرد نمی شود.

مزایای اندولیفت صورت :

اندولیفت صورت مانند روش های دیگر دارای مزایا و معابی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 •  بعد از انجام اندولیفت، نیازی به بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.
 • این روش نیازی به بی هوشی در مراحل اجرای وجود ندارد.
 •  کاربرد این روش آسان است و می تواند در هر شرایطی انجام شود.
 •  کبود شدن و یا خون ریزی بعد از این جراحی لیزری رخ نمی دهد..
 •  ماندگاری اثر آن تا مدت های زیادی باقی می ماند.
 •  نیازی به برش و بریدن ناحیه نیست و بعد از انجام روش، اثری از زخم روی پوست دیده نمی شود.
 •  یک جلسه برای انجام آن کافی است و نیازی به جلسات زیادی وجود ندارد.

اندولیفت چه مزایا و معایبی دارد ؟

اندولیفت یکی از روش های ایمن و کم خطر برای جوان سازی و لیفت صورت است. اما این روش بدون عوارض است. تورم و کبودی بعد از اندولیفت در بسیاری از افراد دیده شده است و این ها عوارض اصلی آن هستند. تورم و کبودی زیاد طول نمی کشد و در بیشتر بیماران ظرف چند روز از بین می رود.

در صورتی که اندولیفت در مراکز معتبر و با استفاده از دستگاه های به روز انجام شود عوارضی ایجاد نمی شود و پس از انجام آن می توانید با خیال راحت به فعالیت خود ادامه دهید. برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید.

مراحل اندولیفت صورت

نتیجه استفاده از اندولیفت صورت :

اندولیفت با لیزر انجام می شود و نیازی به برش و جراحی ندارد. اندولیفت باعث به وجود آمدن بافت فیبروزی، باعث تحریک کلاژن سازی و بازآرایی اسکلت پوستی شده که باعث جوان سازی پوست می شود. اندولیفت باعث بیشتر شدن کلاژن که باعث ترمیم و بازسازی پوست برای از بین رفتن بعضی از عوارض پوستی می‌شود.  اندولیفت موجب کم شدن چربی های موضعی موجود در مناطقی از صورت و بدن می شود.

اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی ؟

هایفو روشی مناسب برای جوان سازی پوست است اما امکان دارد برای برخی افراد مناسب نباشد. اندولیفت همین شرایط را دارد. برای مثال این روش برای افرادی که در صورت خود جوش و آکنه دارند مناسب نیست و در این صورت هایفو گزینه مناسبی است.

پزشک پس از معاینه هر فرد مشخص می کند که هایفو یا اندولیفت برای او بهتر است. این که شما روشی را بر اساس توصیه دوستان و آشنایان امتحان کنید ایده خوبی نیست و باید آن را به متخصص پزشکی بسپارید تا روش مناسب را تعیین کند.

مراقبت های بعد از اندولیفت

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی اندولیفت بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه با مراقبت های بعد از اندولیفت صورت آشنا می شوید :

 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را در اسرع وقت استفاده کنید.
 • چند روز از فعالیت ها و ورزش های شدید پرهیز کنید.
 • عوارضی مانند قرمزی، تورم ملایم یا بی‌حسی وجود دارد که امکان دارد در بعضی مراجعین دیده شده که چند ساعت بعد از بین می رود.
 • تورم، التهاب و کبودی در ناحیه انجام عمل امکان دارد تجربه شود که 2 هفته از بین می رود.
 • تا 2 هفته از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • بعد از اندولیفت باید پوست خود را تمیز کنید و شست و شو دهید.
 • هنگام خوابیدن و استراحت، سر باید در مکانی بالاتر از قفسه سینه و سایر نقاط بدن قرار داشته باشد.
 • استفاده از یخ روی پوست‌هایی که دارای تورم یا قرمزی هستند می‌تواند تاثیر ضد التهابی داشته باشد.
 • امکان انجام فعالیت‌های روزمره بعد از اندولیفت وجود دارد.
 • سعی کنید استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی به خصوص محصولات دارای اسیدیته را چند روز بعد از درمان متوقف کنید.
 • حفظ پوست در برابر نور خورشید و آسیب‌های محیطی ضروری است.
 • پوست خود را دائما مرطوب نگه دارید.
 • سعی کنید استرس نداشته باشید و از استرس دور بمانید.
 • از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.

آیا اندولیفت درد دارد ؟

اندولیفت نیاز به تزریق بی حس کننده موضعی برای بی حس کردن ناحیه تحت درمان دارد که امکان دارد باعث سوزن سوزن شدن موقت شود و برخی از بیماران گرما و درد موقتی را تجربه کنند. در پایان درمان، مقداری قرمزی و تورم خفیف در ناحیه تحت درمان دیده می شود که امکان دارد برای چند هفته بی حس شود.

ماندگاری نتیجه اندولیفت :

ماندگاری نتایج حاصل از درمان لاغری، جوان سازی و اندولیفت مثل سایر روش ها در شرایط مختلف، متفاوت است. سن، نوع پوست، روش مراقبت از پوست و سبک زندگی را می توان از جمله عوامل موثر بر طول مدت این روش نام برد. در صورت تشخیص توسط پزشک، اندولیفت می تواند در فواصل زمانی معینی برای تاثیر بیشتر تکرار شود. ماندگاری اندولیفت نسبت به بسیاری از روش های جوان سازی مثل تزریق بوتاکس و ژل بیشتر است و حداقل 2 تا 3 سال طول می کشد.

اندولیفت بهتر است یا اولتراپی ؟

اولتراپی یک روش غیر تهاجمی است که از اولتراسوند میکرو متمرکز (MFU-V) برای هدف قرار دادن لایه های عمیق تر پوست و تحریک تولید کلاژن طبیعی برای لیفت و تغییر شکل صورت، گردن و قفسه سینه استفاده می کند. Endolift یک فناوری مبتنی بر لیزر است که می‌تواند هر ناحیه از صورت و بدن را درمان کند، اما اولتراپی تنها زمانی کار می‌کند که روی صورت، گردن و سینه انجام شود. نتایج اندولیفت باید 3 تا 5 سال دوام داشته باشد، اما نتایج اولتراتراپی معمولا تا 12 ماه دوام می‌آورد.

اندولیفت بهتر است یا اولتراپی ؟

کلام آخر

قبل از انجام اندولیفت سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه تزریق چربی در شهرک غرب ❤️【سال 1401 】
نوشتهٔ بعدی
اندولیفت غبغب چیست ؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست