هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به صورت ❤️【 سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. یکی از شایع ترین نشانه های پیری کم شدن چربی در صورت است. در هنگام فرآیند طبیعی پیری، کلاژن و الاستین در صورت شروع به تجزیه و چروک شدن می کنند. این تغییرات همراه با کم شدن حجم چربی صورت می تواند باعث ایجاد خطوط ریز، چین و چروک و سوراخ در صورت شما شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه تزریق چربی به صورت با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

اصطلاحات متفاوتی برای توصیف انتقال چربی از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر استفاده می شود. بعضی از این اصطلاحات شامل پیوند چربی، انتقال چربی و تزریق چربی است. تمام این اصطلاحات روش استفاده از چربی به عنوان پرکننده طبیعی برای بهتر شدن ظاهر صورت را توصیف می کند. هدف از تزریق چربی از بدن به صورت، جوان سازی صورت با بیشتر شدن حجم، تغییر خطوط و کاهش چین و چروک است.

تزریق چربی به صورت می تواند به بازگرداندن پری بافت های صورت که با افزایش سن از بین رفتند کمک کند. مشاهدات نشان می دهد که تزریق چربی به صورت باعث بهبود کیفیت پوست و بافت پوست می شود. جوان سازی صورت با انتقال چربی در نواحی مانند گونه ها، لب ها، پلک ها، شقیقه ها و برای چین و چروک های اطراف دهان استفاده می شود.

تزریق چربی می تواند با تغییر حجم و کانتور صورت را جوان کند، اما این فرآیند را تنها با حداقل لیفت یا سفت کردن بافت انجام می دهد. بیمارانی که شلی قابل توجه یا افتادگی پوست روی صورت و گردن دارند امکان دارد از لیفت صورت یا گردن سود بیشتری ببرند. در طول مشاوره خود، با متخصص تزریق چربی خود صحبت کنید که کدام گزینه برای جوان سازی صورت به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند.

تزریق چربی چیست ؟

نحوه انجام تزریق چربی به صورت

روش پیوند چربی دو جز اصلی دارد. ابتدا از یک لوله بسیار ظریف به نام کانولا برای استخراج به آرامی چربی از ناحیه ای از بدن با مقدار کافی بافت چربی اضافی استفاده می شود. این کار از طریق روش های لیپوساکشن دستی با استفاده از یک سرنگ 10 سی سی انجام می شود که به طور کلی امکان کنترل جراحی و بقای پیوند چربی را در طول انتقال سلول های چربی به حداکثر می رساند.

در مرحله بعد چربی سانتریفیوژ می شود که چربی و خون اضافی را خارج می کند. این کار سلول های بنیادی و چربی را قبل از تزریق به نواحی مورد نظر صورت پاک می کند. سپس سلول‌های چربی و سلول‌های بنیادی با هم برای پر کردن حفره‌های صورت، صاف کردن چین و چروک‌ها و بازگرداندن حجم جوان به نواحی تحت درمان استفاده می‌شوند.

تزریق چربی به صورت چه نتایجی دارد ؟

انتقال چربی می تواند با کم شدن علائم قابل مشاهده پیری صورت، که می تواند شامل چین و چروک های عمیق زیر پلک ها و از بینی تا گوشه های دهان و بهتر شدن فرم گونه ها باشد، به جوان سازی صورت شما کمک کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج انتقال چربی دائمی است. انتقال چربی روند پیری را متوقف نمی کند. یک پزشک زیبایی یا جراح پلاستیک می تواند به شما کمک کند.

عوارض تزریق چربی به صورت :

هنگامی که همه اثرات بیهوشی عمومی از بین رفت و پس از جراحی، می توانید در همان روز با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوست خود به خانه بروید. شما باید در طول روز در خانه استراحت کنید و تا یک هفته پس از جراحی از هرگونه فعالیت بدنی که باعث بیشتر شدن ضربان قلب یا فشار خون شما می شود خودداری کنید. در این مدت می توانید فعالیت های سبکی مانند مطالعه یا استفاده از رایانه انجام دهید. شب ها باید در حالی که سرتان بالاتر از بدنتان است، روی بالش یا روی صندلی بخوابید.

بالا نگه داشتن سر به کم شدن تورم صورت پس از تزریق چربی کمک می کند. می توانید انتظار کمی درد خفیف داشته باشید و امکان دارد در نواحی که چربی برداشته شده است احساس کبودی کنید. جراح داروهای مسکن تجویز می کند. در طی 1 تا 2 هفته اول، باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. این کبودی ها و تورم ها به تدریج هر هفته بهتر می شوند. می توانید انتظار داشته باشید که 1 تا 2 هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت های خود را بیشتر کنید. تا 4 تا 6 هفته پس از جراحی نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید.

چه افرادی برای تزریق چربی مناسب هستند ؟

اگر ناحیه ای از صورت شما نیاز به بیشتر شدن حجم دارد، کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستید. بیمارانی که برای تزریق چربی انتخاب می شوند باید در سلامت کامل جسمی و روحی باشند. شما باید تمام بیماری هایی که داشتید یا دارید و همه داروهایی که مصرف می کنید را برای پزشک خود شرح دهید. وجود بیماری هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، مشکلات تیروئید، آلرژی مواردی هستند که پزشک در مورد آن ها از شما سؤال می کند. اگر سابقه خونریزی یا تورم پس از ضربه یا جراحی دارید، جراح خود را در جریان بگذارید.

 روش های جایگزین برای تزریق چربی :

همیشه جایگزین هایی برای هر نوع جراحی وجود دارد. اهداف تقویت صورت شما عوامل مهمی در تعیین اینکه کدام روش برای شما مناسب است هستند. اگر می خواهید بافت پوست خود را بهبود ببخشید یا چین و چروک ها را کاهش دهید، لیفت صورت راه خوبی نیست.

اگر می‌خواهید خطوط موجود بین سوراخ‌های بینی و گوشه‌های دهان را از بین ببرید، لیفت صورت امکان دارد آن ها را صاف‌تر کند، اما به طور کامل آن ها را از بین نبرد. لیفت صورت روی یک سوم بالایی صورت، پلک ها و ابروها تاثیر نمی گذارد. هر عمل لیفت صورت نیمه پایینی صورت، گردن، خط فک و قسمت‌های پایین گونه‌ها را ترمیم می‌کند.

ورزش های صورت و سایر ورزش ها می توانند پوست صورت را بهبود بخشیده و صاف کنند. لوسیون‌ها، معجون‌ها، میکرودرم ابریژن، لایه‌برداری پوست، و درمان‌های گاز CO2 و لیزر می‌توانند تغییرات بزرگی در بافت و رنگ پوست شما ایجاد کنند، اما چربی اضافی را از بین نمی‌برند، ماهیچه‌ها و پوست قسمت زیرین صورت و گردن را سفت نمی‌کنند. هر حجم اضافی را به ساختار صورت اضافه کنید.

گاهی اوقات لیپوساکشن صورت به تنهایی می تواند تفاوت چشمگیری در بیماران نسبتا جوان با پوست خوب ایجاد کند. بسیاری از مواد مختلف به عنوان پرکننده پوست صورت استفاده می شود، از جمله کلاژن، گورتکس، آلودرم و مواد دیگر است. چربی خودتان، که تا حد زیادی طبیعی‌ترین، ارزان‌ترین و ایمن‌ترین ماده‌ای است که می‌توان برای بازگرداندن حجم از دست رفته به صورتتان استفاده کرد.

چگونه باید برای تزریق چربی آماده شد ؟

تزریق چربی نسبت به سایر فیلرهای زیبایی تزریقی روش گسترده تری است زیرا از روش های لیپوساکشن در این روش استفاده می شود. این روش ها برای استخراج چربی قبل از تزریق استفاده می شود. تزریق چربی یک روش غیر جراحی است که با بی حسی موضعی انجام می شود، اما اگر مقدار زیادی چربی با لیپوساکشن جمع آوری شود، امکان دارد نیاز به بی حسی موضعی همراه با آرامبخش داشته باشید.

مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت :

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به صورت آشنا می شوید :

 • در روز تزریق باید از آرایش صورت، چشم ها و ناحیه مورد تزریق خودداری شود.
 • 2 هفته قبل از تزریق از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.
 • آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک باید قبل از تزریق مصرف شود.
 • هیچ دارویی که امکان دارد خونریزی را بدتر کند مصرف نکنید.
 • سعی کنید برای چند روز تعطیل برنامه ریزی کنید.
 • آزمایشات تجویز شده را انجام دهید.

چربی تزریقی از کجا برداشته می شود ؟

در زنان، چربی برداشته شده از داخل زانو، قسمت داخلی ران، پایین شکم یا باسن می آید. در مردان، این چربی بیشتر از پایین شکم یا کمر می آید. فقط حدود 150 سی سی چربی برداشته می شود و فقط حدود 60 سی سی برای جوان سازی صورت به بدن شما تزریق می شود، اما برای بعضی از نواحی میزان تزریق امکان دارد کمتر یا بیشتر باشد. این مقدار چربی تزریقی تفاوت بسیار جزئی در ظاهر فرد ایجاد می کند.

نحوه انجام تزریق چربی به صورت

مراقبت های بعد از تزریق چربی

برای این که نتیجه مناسبی از تزریق چربی بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق چربی آشنا می شوید :

 • تا چند روز از تماس با آب در نواحی آسیب دیده خودداری کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور صحیح و منظم مصرف کنید.
 • پانسمان ها و مناطق استخراج و تزریق چربی را تمیز نگه دارید.
 • از فعالیت های شدید خودداری کنید.
 • از ماساژ دادن یا مالش ناحیه تزریق چربی خودداری کنید.

چرا بعضی مناطق خاص برای برداشت چربی استفاده می شود ؟

هدف حذف چربی از نواحی است که با رژیم غذایی و ورزش قابل تغییر نیستند و مناطق مشکل شما هستند. این چربی با تغییرات بعدی وزن بدن یا بیشتر شدن سن تغییر می کند و بهترین و طولانی ترین نتیجه را روی صورت شما ایجاد می کند.

برخلاف تصور رایج، پزشکان می‌خواهند آن مقدار چربی را بدون توجه به اینکه برداشتن آن بر وزن بدن شما تأثیر می‌گذارد، به صورت شما تزریق کنند، حتی با کم شدن وزن و لاغری گردن، چهره شما همیشه زیبا و جوان به نظر می‌رسد. پزشکان می خواهند این حجم از دست رفته را بازیابی و حفظ کنند تا ظاهری جوان تر داشته باشند.

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی در شهرک غرب مانند هر روش زیبایی تحت تاثیر عوامل مختلفی است و  هزینه نهایی حجم دهنده صورت، سینه و سایر اندام ها قیمت واحدی ندارد. هزینه تزریق چربی به صورت تحت تأثیر عواملی هستند که در ادامه به آن می پردازیم :

دستگاه مورد استفاده :

هزینه دستگاه مورد استفاده برای استخراج چربی از بدن افراد نسبت به سایر دستگاه ها قیمت متفاوتی دارد.

تعداد جلسات :

تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق چربی عامل تاثیر گذار دیگری است که هزینه تزریق را تعیین می کند.

روش تزریق :

مهارت و تجربه پزشک تزریق کننده و شهرت کلینیک زیبایی در قیمت نهایی پیوند چربی موثر است.

ناحیه تحت درمان :

هزینه انتقال چربی بدن به صورت و بدن بسته به وسعت و اندازه اندام های تحت درمان و تعداد آنها مختلف است.

امکانات و تجهیزات :

اهمیت تجهیزات و امکانات مورد استفاده برای عملیات تزریق را نمی توان به دلیل کار و قیمت نادیده گرفت. طبیعی است که کلینیک هایی که از تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تری استفاده می کنند، هزینه بیشتری برای تزریق چربی اتولوگ دریافت کنند.

بعد از تزریق چربی چه زمان می توان به فعالیت خود ادامه داد ؟

بیشتر بیماران باید ظرف 5 تا 7 روز بهبود یابند و به سر کار بازگردند و در این مدت کمی کبودی و تورم ناشی از عمل را تجربه خواهند کرد. بعد از 2 تا 3 روز به اندازه کافی راحت خواهید بود که بیشتر وظایف را در محل کار یا خانه انجام دهید، اما تورم و کبودی باقی می ماند. بعد از 7-14 روز احساس بهتری دارید.

اگر ظاهر شما در محل کار مهم نیست، می توانید 2-3 روز پس از عمل به محل کار خود بازگردید. اگر کار شما در ارتباط مستقیم با دیگران است و به شدت نگران ظاهر خود هستید یا نمی خواهید کسی بداند که شما عمل جراحی داشتید، حداقل به 5 تا 8 روز ساعت کاری قبل از از سرگیری کار نیاز دارید. شرایط هر بیمار متفاوت خواهد بود، اما 2-3 روز بعد از عمل در خانه خواهید بود.

دلایل از بین رفتن چربی پوست :

هنگامی که پوست چربی خود را از دست می دهد، شل می شود. دلایل از بین رفتن چربی پوست می تواند متفاوت باشد. این دلایل می تواند ژنتیک، عدم تغذیه سالم، قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید باشد. برخی افراد به دلیل اضافه وزن امکان دارد مقدار زیادی چربی از دست بدهند و در مدت زمان کوتاهی به سرعت لاغر شوند و به همین دلیل پوست آن ها بدون آماده سازی مناسب چربی از دست می دهد و در نتیجه شل می شود.

یکی از مهم ترین دلایل از بین رفتن چربی پوست بالا رفتن سن است، در واقع پیری منجر به از دست رفتن کلاژن و الاستین می شود که دو پروتئین مهم برای تولید چربی و خاصیت ارتجاعی پوست و در نتیجه آن هستند. بارداری می تواند باعث از بین رفتن چربی زیر پوست شود. زیرا در این دوران هورمون های بدن زن به قدری پیچیده می شود که متابولیسم او بیشتر می شود و در نتیجه بدن برای دریافت انرژی لازم برای جنین و مادر شروع به سوزاندن چربی می کند.

هزینه تزریق چربی به صورت

کلام آخر 

قبل از تزریق چربی سعی کنید درباره هزینه تزریق چربی به صورت از پزشکان متخصص پرس و جو کنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
عوارض تزریق چربی به صورت ❤️【در سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
لیزر موهای زائد در شهرک غرب ❤️【در سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست