عوارض تزریق چربی به صورت

عوارض تزریق چربی به صورت ❤️【در سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. یکی از تاثیرات گذر زمان و افزایش سن بر ظاهر افراد این است که برخی از قسمت های بدن کم حجم می شوند. این مشکل در قسمت های خاصی مانند صورت، قفسه سینه و باسن بیشتر دیده می شود. نوعی روش زیبایی به نام پیوند چربی یا تزریق چربی وجود دارد. در این روش، بخشی از چربی از قسمت های خاصی از بدن برداشته شده و به سایر قسمت های بدن تزریق می شود. در نتیجه قسمت هایی که حجم آن ها کم شده است ظاهر طبیعی خود را حفظ می کنند. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض تزریق چربی به صورت با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی در زیباسازی صورت کاربرد فراوانی دارد. تزریق چربی یک روش ایمن و طولانی مدت برای حجم دادن به نواحی از صورت است که به آن نیاز دارند. روش تزریق چربی شامل برداشتن چربی از شکم یا پهلو، شستن و تصفیه آن و سپس تزریق آن با سوزن های مخصوص به نواحی است که نیاز به افزایش حجم دارند. برای دستیابی به بهترین نتایج، امکان دارد لازم باشد این تزریق ها چندین بار تکرار شوند. ناحیه تزریق شده متورم می شود که در عرض 2 تا 3 هفته بهتر می شود. میزان تورم بعد از تزریق بستگی به ناحیه ای دارد که تزریق شده است.

تزریق چربی چیست ؟

چگونگی انجام تزریق چربی 

روش تزریق چربی به میزان تزریق بستگی دارد. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. البته زمانی که تزریق برای قسمت کوچکی از بدن انجام شود از بی حسی موضعی استفاده می شود. در ادامه با مراحل تزریق چربی آشنا می شوید :

برداشتن چربی :

اولین چیزی که برای شروع این جراحی لازم است چربی است. از بین بردن چربی لازم برای این روش با لیپوساکشن انجام می شود. چربی از نواحی مانند شکم، ران ها و باسن برداشته می شود. محلول های لیدوکائین و برای کاهش درد و خونریزی در طول روش حذف چربی استفاده می شود. چربی فیبری برای این جراحی توصیه نمی شود. از روش هایی که با لیزر، لیپوساکشن انجام می شود، نباید استفاده کرد.

جدا کردن و پاکسازی سلول های چربی :

بعد از برداشتن مقدار مورد نیاز چربی از هر قسمت از بدن، سلول های آسیب دیده باید از سلول های سالم جدا شوند.

تزریق دوباره چربی :

در نهایت چربی آماده شده به ناحیه مورد نظر تزریق می شود تا این روش زیبایی تکمیل شود. روش های مختلف تزریق به شکل قطعه مورد نظر و حجم مورد نیاز بستگی دارد. هر مقدار چربی تزریق شده پس از مدتی جذب بدن می شود. شاید این اتفاق نیفتد، اما احتمال آن بسیار زیاد است. به همین دلیل تزریق به میزان 1.5 برابر مقدار لازم انجام می شود. البته این مشکل باید تحت نظر و تشخیص پزشک باشد.

همانطور که ویژگی های بدن هر فرد با یکدیگر متفاوت است، واکنش بدن هر فرد به هر تغییری متفاوت است. مدت زمان تکنیک تزریق چربی برای هر فردی متفاوت است. اما به احتمال زیاد پس از اولین تزریق چربی متوجه خواهید شد که چقدر با بدن شما سازگار است و بدن شما چه زمانی این تغییر را حفظ می کند.

تزریق چربی در چه مناطقی انجام می شود ؟

در زیر به برخی از نقاط بدن که تزریق چربی طرفداران زیادی دارد و توضیح مختصری در مورد چرایی، نحوه عملکرد آن اشاره شده است. در ادامه به آن می پردازیم :

تزریق چربی به صورت :

در میان نواحی مختلف بدن انسان، صورت اولین ناحیه ای است که تحت تاثیر بیشتر شدن سن قرار می گیرد. در واقع اثرات پیری قبل از هر جای دیگری روی صورت ظاهر می شود. با گذشت زمان و افزایش سن، چربی صورت کم می شود. این به دلیل کم شدن مواد مغذی اتفاق می افتد. کم شدن حجم نواحی مختلف صورت به خصوص گونه ها، زیر چشم ها و لب ها در نتیجه از بین رفتن چربی صورت است که پزشکان توصیه می کنند این کار با تزریق چربی صورت انجام شود.

تزریق چربی به دست و پا :

در بین نواحی مختلف بدن، علامت پیری در پوست دست آشکار می شود. با از بین رفتن چربی پوست دست، استخوان ها، سیاهرگ ها و تاندون ها ظاهر می شوند.

تزریق چربی به زیر چشم :

پوست زیر چشم نسبت به سایر قسمت های بدن حساس تر است. در شرایط خاصی عامل ایجاد چین و چروک، تیرگی و گودی زیر چشم است. این وضعیت خاص می تواند پیری یا یک مشکل داخلی باشد. اگر به دنبال جوان سازی صورت هستید این را بدانید که تزریق چربی زیر چشم اهمیت بیشتری دارد. حساسیت این روش زیبایی بالاتر است. از متخصصان مجرب در زمینه تکنیک زیبایی تزریق چربی زیر چشم مشاوره و کمک بگیرید.

تزریق چربی به گونه :

گونه قسمتی از صورت است که در زیبایی فرد تاثیر بسزایی دارد. تزریق چربی گونه به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود. دلایل تزریق چربی گونه می تواند عواملی مانند علل ژنتیکی و مشکلات مادرزادی، پیری و افتادگی گونه ها، نازک شدن و کاهش حجم گونه باشد.

تزریق چربی به لب :

راه های مختلفی برای بزرگ کردن لب ها و بیشتر شدن حجم آن ها وجود دارد. یکی از بهترین روش ها تزریق چربی به لب است به گونه ای که چربی مورد نیاز از بدن فرد خارج شود. عوارض تزریق چربی بسیار کمتر از روش هایی مانند تزریق ژل یا کاشت پروتز است.

تزریق چربی به سینه :

اگر چربی به سینه تزریق شود، حجم آن بیشتر می شود. روش مورد نظر آن ها را بر اساس نظر فرد شکل می دهد. نتایج این بررسی نشان داد که تزریق چربی به سینه طبیعی تر از ایمپلنت به نظر می رسد. از چربی پشت یا بازوها در این جهت استفاده می شود. یعنی از چربی های این قسمت در روش تزریق چربی سینه استفاده می شود.

تزریق چربی به باسن :

هدف از تزریق چربی به باسن، بهبود شکل آن است. برای این روش به مقدار زیادی چربی نیاز است. این چربی از چربی اضافی انباشته شده در شکم و ران ها تامین می شود.

تزریق چربی واژن :

یکی از اصول مهم زندگی زناشویی، لذت بردن از رابطه جنسی سالم است. با گذشت زمان و افزایش سن از زیبایی اندام تناسلی زنان کاسته می شود. این مشکل می تواند به دلایل ژنتیکی ایجاد شود. تاثیر منفی این موضوع بر روابط زناشویی قابل انکار نیست. دلیل محبوبیت تکنیک جوان سازی واژن با تزریق چربی و سفت کردن واژن در سال های اخیر قابل توجیه است. اثر ماندگار تزریق چربی می تواند 1-2 سال باشد.

تزریق چربی چه مزایایی دارد ؟

برای تزریق چربی ابتدا به بررسی و تحقیق در این زمینه بپردازید. جوان سازی صورت تزریق چربی برای افرادی مناسب است که در قسمت های مختلف بدن خود چربی زیادی دارند. اگر چربی کافی در بدن وجود ندارد، این روش برای شما مناسب نیست. اگر افسردگی به دلیل آکنه است، بهتر است از روش دیگری برای جوان سازی پوست استفاده کنید. زیرا حذف چربی از بدن شدت بیماری های نامطلوب فعلی پوست صورت را بیشتر می کند. در ادامه با مزایای تزریق چربی آشنا می شوید :

کم شدن احتمال بروز واکنش آلرژیک :

برخی از افراد به دلیل شناختی که از بدن خود دارند، انتظار دارند پس از هر بار تزریق، واکنش آلرژیک داشته باشند. این نگرانی تا حدودی قابل درک است، زیرا برخی از مواد تزریقی به دلیل وجود مواد شیمیایی آلرژی زا می توانند باعث ایجاد آلرژی و حساسیت شوند. در حین انجام روش تزریق چربی از چربی بدن بیمار استفاده می شود. احتمال آلرژی و حساسیت به شدت کاهش می یابد.

نتیجه طبیعی و ماندگار :

برخی از روش‌های جوان سازی پوست، مانند پر کننده های پوست، اگرچه ارزان هستند، اما ماندگاری کمی دارند و برای حفظ این وضعیت به جلسات زیادی نیاز دارند. تزریق چربی یک شکل طبیعی برای افراد ایجاد می کند که ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش های جوان سازی دارد.

کم تهاجم بودن روش :

گزینه های زیادی برای جوان سازی پوست وجود دارد. اما بسیاری از این روش ها در دسته لیزرهای تهاجمی و سایر روش های تهاجمی قرار می گیرند. با تزریق چربی ضمن جوان‌تر نشان دادن پوست، بهبودی پس از این فرآیند سریع‌تر حاصل می‌شود و احتمال عفونت، حساسیت و سایر موارد غیرقابل پیش‌بینی بسیار کمتر می‌شود.

تزریق چربی در چه مناطقی انجام می شود ؟

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

ماندگاری بافت چربی به منابع خونی در محل تزریق بستگی دارد، مقدار مشخصی از چربی تزریق شده ذوب می شود که به آن انحلال می گویند. با توجه به این کاهش مورد انتظار، چربی اضافی در زمان جراحی برای اصلاح چربی اضافی تزریق می شود. این تزریق چربی یخ زده در صورت برای جبران تجزیه و تحلیلی است که اتفاق می افتد. انتظار می رود اکثریت جذب در 6-8 هفته اول پس از جراحی اتفاق می افتد. پس از این مدت، هر حجم تزریق چربی باقیمانده باید دائمی باشد.

برای برداشتن چربی از بافت مورد نظر، یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه ای که چربی اضافی وجود دارد ایجاد می شود و لیپوساکشن چربی انجام می شود. برای تزریق چربی، برش کوچکی در نزدیکی ناحیه مورد نظر در صورت ایجاد می شود که نیاز به حجم، کانتور و جوان سازی دارد. برش‌ها به صورت استراتژیک در چین‌های طبیعی صورت قرار می‌گیرند تا دید آن‌ها را به حداقل برسانند و پس از بهتر شدن باید نامحسوس باشند.

عوارض تزریق چربی به صورت

عوارض تزریق چربی به صورت نسبت به سایر روش های جوان سازی کمتر است، اما نمی توان گفت که این روش خطرناک نیست. سعی کنید یک پزشک متخصص و یک کلینیک معتبر را برای انجام این کار در نظر بگیرید تا از نتایج آن احساس راحتی کنید. البته با رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی تا حدود زیادی می توان از این عوارض جلوگیری کرد. در ادامه با عوارض تزریق چربی به صورت آشنا می شوید :

 • نبود تقارن در ناحیه تزریق
 • عفونت
 • جمع شدن خون و یا مایع در زیر پوست
 • اثرگذاری اندک تزریق
 • نابودی عصب‌های پوست
 • به وجود آمدن لخته در خون
 • حساسیت نسبت به ماده بی‌حسی
 • آمبولی
 • صدمه دیدن لایه زیری پوست
 • تغییر کردن رنگ پوست به صورت دائمی
 • نابودی بافت‌های اصلی در پوست

برای آشنا شدن با هزینه تزریق چربی در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه کنید.

تزریق چربی به صورت لاغر چگونه انجام می شود ؟

جوان سازی صورت با تزریق چربی به صورت سرپایی انجام می شود و همان روز به خانه می روید. این عمل تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود. چربی از بدن شما گرفته می شود و به ناحیه دیگری از بدن به خصوص صورت برای جوان سازی صورت تزریق می شود. چربی اضافی را می توان از هر قسمتی از بدن خارج کرد. شایع ترین نواحی برای بیشتر شدن چربی شکم و ران ها هستند و می توان چربی را از ران به صورت تزریق کرد و از شکم به صورت تزریق کرد.

چربی به عنوان یک فیلر طبیعی استفاده می شود و بدن شما اهدا کننده این چربی است و در نهایت به خود بدن تزریق می شود، بنابراین خطر انتقال یا رد پیوند وجود ندارد. تزریق چربی به صورت می تواند نتایج بسیار طبیعی و طولانی مدتی را ارائه دهد. بیماران بیشتر درمان پیوند چربی را با سایر روش های تکمیلی مانند جراحی پلک یا لیفت صورت ترکیب می کنند تا به جوان سازی کامل صورت دست یابند.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت

برخلاف سایر مواد تزریقی آرایشی ساخته شده از مواد مصنوعی، تزریق چربی هیچ واکنش آلرژیکی ایجاد نمی کند زیرا بافت چربی از بدن شما گرفته می شود. اگرچه تزریق چربی روند پیری را متوقف نمی کند، اما بهبود و زیباسازی صورت با تزریق چربی می تواند نیاز به روش های تهاجمی مانند لیفت صورت، لیفت ابرو، لیفت پلک یا سایر جراحی ها را به تاخیر بیندازد.

تزریق چربی علاوه بر زیبایی صورت، از راه های دیگری مفید است. بهترین راه برای تعیین اینکه آیا کاندیدای ایده آل برای تزریق چربی هستید یا خیر، مشورت با جراح زیبایی صورت است. تزریق چربی گزینه خوبی برای افراد است اگر از لحاظ جسمی سالم هستند، می خواهند میزان حجم دهی به صورت بالا باشد و یا نیاز به تزریق عمقی بافتی دارند، برای بهتر شدن ظاهر خود اهداف خاص، اما واقع بینانه دارند، درجه پیری صورت خفیف یا متوسطی دارند.

چه افرادی برای تزریق چربی به صورت مناسب نیستند ؟

همه کاندیدای مناسبی برای جراحی تزریق چربی نیستند. شرایطی مانند مشکلات قلبی قابل توجه، سرکوب سیستم ایمنی، استفاده از آکوتان در سه ماه گذشته، شیمی درمانی بیماران را در معرض خطر عوارض جدی قرار می دهد. همیشه جراح خود را در مورد هر گونه شرایط پزشکی یا مشکلات جسمی که قبل از جراحی دارید، مطلع سازید.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید درباره عوارض تزریق چربی به صورت با افراد با تجربه صحبت کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تزریق چربی به صورت ❤️【 در سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
هزینه تزریق چربی به صورت ❤️【 سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست