هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب

هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب آشنا کنیم. بلفاروپلاستی یکی از عمل جراحی است که می تواند ظاهر پلک را بهتر کند و این جراحی روی هر دو پلک بالایی و پایینی صورت می گیرد. بلفاروپلاستی هم برای زیباسازی نواحی اطراف چشم و هم برای درمان مشکلات استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با بلفاروپلاستی و هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب با ما همراه باشید.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست ؟

یکی از دلایلی که افراد زیادی می خواهند این جراحی را انجام دهند جراحی پلک، افتادگی و پوست اضافه است. این جراحی می تواند پوست ناحیه هایی اطراف چشم را لیفت کند و ظاهری زیبا به شما هدیه دهد. از بلفاروپلاستی برای از بین رفتن بینایی در اثر پلک های افتاده استفاده می شود. در روش درمانی عضلات و پوست اضافی و بافت چربی از ناحیه پلک بالایی و پایینی برداشته می شود و بعضی اوقات هم پوست اضافی از پلک برداشته می شود.

بلفاروپلاستی پلک بالا که به آن لیفت پلک یا بالا بردن پلک هم گفته می شود و نباید آن را با جراحی از بین رفتن افتادگی پلک اشتباه گرفت. در جراحی افتادگی پلک تاندون های پلک بالا و عضلات که مسئول بالا نگه داشتن پلک هستند سفت می شود تا ایرادات از بین برود. بلفاروپلاستی هنگامی باعث از بین رفتن افتادگی پلک می شود که پوست اضافی باعث سنگین شدن و افتادن پلک شده باشد. این دو جراحی با هم فرق دارند اما هر دو می توانند افتادگی پلک را از بین ببرند.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست ؟

بلفاروپلاستی زیبایی :

یکی از کاربرد های این جراحی بلفاروپلاستی زیبایی است که از نظر پزشکی در انجام آن ضرورتی نیست اما می تواند باعث زیبایی و جوانی صورت شما شود. پلک بالایی و پلک پایینی می تواند در اثر بالا رفتن سن و جمع شدن چربی پف کند و متورم شود و باعث  افتادگی می‌شوند. این روش پیری باعث افتادگی و تورم پلک ها هم می شود. با بالا رفتن سن پوست پلک شما شل می شود و  عضلات آن ضعیف می شود و بالشتک‌های چربی آن دچار تورم می شود و بیشتر دیده می شود. از دید زیبایی این موارد می‌توانند جذابیت و زیبایی چشم‌ها و صورت شما راکم کند و باعث می شود که پیرتر به نظر برسید.

بلفاروپلاستی درمانی :

بلفاروپلاستی درمانی دسته از جراحی های پلک هستند که باعث به وجود آمدن مشکلات در پلک ها یا ساختارهای آن انجام می شود.. این دسته از جراحی ها ضروری و مهم هستند. بلفاروپلاستی درمانی هنگامی انجام می شود که پوست اضافی پلک ها را سنگین می کند که افراد نتوانند دید مناسبی داشته باشند. تورم پلک بالا یا پایین عینک زدن یا قرار دادن لنز های طبی را سخت می کند که باید از جراحی پلک استفاده کرد. درمان التهابات پوستی در اثر قرار گرفتن چین‌های پلک روی هم یکی از کاربردهای این جراحی است. پوست اضافی پلک‌ها به حدی پلک را سنگین می‌کند که افراد مجبور می‌شود برای بالا نگه داشتن پلک از عضلات پیشانی استفاده کند. خستگی و ناراحتی عضلات پیشانی با جراحی پلک قابل درمان است.

کاربرد های جراحی پلک

جراحی پلک می تواند کاربرد هایی داشته باشد که در ادامه با این کاربردها آشنا می شوید :

 • از بین رفتن پف و تورم پلک‌ها
 • از بین رفتن افتادگی پلک پایین که موجب بیشتر دیده شدن ناحیه سفید چشم در زیر قرنیه می‌شود.
 • درمان افتادگی پوست یا شلی پوست پلک بالا که موجب به وجود آمدن چین و چروک روی پلک می‌شود و می‌تواند باعث مشکلات در انحنای سطحی پلک شود.
 • از بین رفتن پف و تورم زیر چشم
 • برداشت پوست اضافی و از بین رفتن چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی
 • درمان افتادگی پلک در اثر سنگینی پوست اضافه که موجب اختلال در بینایی افراد می‌شود.

چه افرادی برای بلفاروپلاستی مناسب هستند ؟

به طور کلی اگر پوست اطراف چشم‌هایتان تورم و افتادگی دارد جراحی پلک می تواند باعث جوان سازی صورت شما شود. پف کردن چشم‌ها می‌تواند در اثر ادم یا آلرژی باشد و به همین خاطر قبل از جراحی باید مطمئن شوید که افتادگی یا تورم در اثر افزایش سن است. اگر همه‌ی شرایط برای انجام بلفاروپلاستی مناسب باشد باید توقعات مناسبی از این  جراحی داشته باشید مثلا همه روش‌های زیبایی و جوان سازی این جراحی می‌تواند در زیبایی شما تاثیر گذار باشد اما به معنی رسیدن به اکسیر جوانی نیست. بعد از همه درمان‌های جوان سازی پوست شما روش پیری را ادامه می‌دهد و امکان دارد در آینده نیاز باشد که دوباره این درمان را انجام دهید یا برای ترمیم نتیجه از روش‌های جوان سازی دیگر استفاده کنید.

آیا از بلفاروپلاستی برای جوان سازی هم استفاده می شود ؟

جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین تنها برای درمان بهتر شدن دید و اختلالات دید و برای زیبایی و جذابیت در چشم ها صورت می گیرد. به گزارش WebMD عمل بلفاروپلاستی برای جوان سازی کاربرد خوبی دارد. این جراحی بعد از تمام شدن 5 تا 7 سال افراد را جوان تر می کند.

آیا با انجام بلفاروپلاستی خشکی چشم به وجود می آید ؟

اکثر پزشکان بی‌تجربه یا غیرمتخصص در انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین بدون محاسبه میزان پوست اضافی اقدام به برش و برداشتن پوست می‌کنند. این موضوع باعث می شود که افراد در زمان خواب نتوانند چشمشان را کامل ببندند و افراد با اختلال در پلک زدن کامل دچار خشکی چشم می‌شوند.

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی

در این جراحی از بی حس کننده استفاده می شود. در روش بی حسی داروی بی حسی به ناحیه اطراف چشم تزریق می شود.  برای راحتی داروی آرام بخشی به شکل خوراکی یا تزریقی استفاده می شود. برای اینکه از خطرات و عوارض جراحی کم کنید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بلفاروپلاستی آشنا می شوید :

 • بعد از جراحی سعی کنید فردی را انتخاب کنید تا از شما مراقبت کند و شما باید چند ساعت استراحت کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون و داروهای ضد انعقادی و مسکن‌هایی مثل ایبوپروفن به مدت 1 تا 2 هفته قبل از عمل استفاده نکنید زیرا این داروها خطر خونریزی را زیاد می‌کنند.
 • در روز جراحی هیچ آرایشی روی صورت خود انجام ندهید و قبل از مراجعه صورت خود را بشویید.
 • صبح روز جراحی باید داروهای ضروری را همراه داشته باشید و مصرف کنید. داروهایی مثل داروی فشار خون.

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی 

اقدامات بعد از جراحی بلفاروپلاستی :

برای اینکه از خطرات و عوارض جراحی کم کنید و نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی می پردازیم :

 •  به مدت 2 هفته بعد از جراحی نباید از کرم یا آرایش در چشم و اطراف آن استفاده کنید. اما می توانید از کرم و آرایش در بقیه صورت خود استفاده کنید.
 •  تا 2 هفته بعد از جراحی از لنز استفاده نکنید اما می توانید از عینک استفاده کنید.
 •  در 3 یا 4 روز اول بعد از جراحی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش دوری کنید.
 • بعد از مرخص شدن از بیمارستان از عینک آفتابی تیره استفاده کنید زیرا امکان دارد به نور حساس باشید.
 •  اگر دچار حالت تهوع هستید یا علائم سرماخوردگی دارید به پزشک خود اطلاع دهید زیرا باید از عطسه، سرفه و استفراغ جلوگیری کنید چون که این اتفاق می تواند فشار خون شما را بالا ببرند و باعث خونریزی در ناحیه جراحی و بخیه ها بشوند.
 •  به مدت 2 هفته بعد از عمل بلفاروپلاستی از خم شدن یا بلند کردن وسایل سنگین تر از 2 کیلوگرم بپرهیزید.
 •  پماد استفاده شده در هنگام عمل بلفاروپلاستی امکان دارد بینایی شما را تار کند و  این مشکل موقتی است و  24 ساعت بعد از بین می رود.
 •  در 3 روز اول بعد از جراحی پلک غذاهای نرم بخورید و لقمه های کوچک بردارید و دهان خود را بیش از اندازه باز نکنید. خوراکی هایی مثل ماست، پنیرهای نرم، سبزیجات پخته شده، میوه های نرم، نان نرم، ماکارونی یا گوشت های آسیاب شده استفاده کنید.

برای بار دوم می توان از بلفاروپلاستی استفاده کرد ؟

جراحی بلفاروپلاستی عمل زیبایی است که یک بار استفاده می شود و  این به این معنی است که یک بار می‌توان با انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک، زیبایی و جذابیت پلک را به وجود آورد اما اگر با اولین جراحی بلفاروپلاستی افراد از جراحی رضایت نداشتند و پزشک شرایط انجام عمل ترمیمی بلفاروپلاستی را فراهم کرد انجام آن برای بار دوم امکان دارد.  در همه جراحی‌های زیبایی، انجام جراحی ترمیمی مشکل‌تر از اولین جراحی است.

هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب

هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب شامل هزینه‌های اقامت، آزمایش‌های پزشکی مثل آزمایش خون پیش از عمل، هزینه‌ی داروها و مراقبت‌های بعد از عمل است. بعد از جراحی پلک نیاز به بستری ندارید و می‌توانید بعد از جراحی به خانه بروید و به این دلیل هزینه‌ای بابت بستری شدن ندارید. هزینه جراحی بلفاروپلاستی می تواند به موقعیت جغرافیایی شما هم بستگی داشته باشد برای مثال جراحی در تهران نسبت به جراحی در شهرستان پر هزینه تر است.

مراحل جراحی بلفاروپلاستی :

بلفاروپلاستی هم در در پلک پایین و هم در پلک بالا صورت می گیرد.  در هنگام جراحی برش‌هایی با خطوط طبیعی پلک در زیر شکاف پلک فوقانی و کمی پایین‌تر از مژه‌های پلک پایینی به وجود می آید و ایجاد برش‌ها طوری است که بعد از بهتر شدن دیده نمی شود. قبل از به وجود آمدن برش‌ها هنگامی که روی تخت جراحی دراز کشیدید پزشک ناحیه هایی که باید پوست اضافی یا بالشتک‌های چربی آن ها برداشته شود را مشخص می‌کند.

برش به کمک وسیله جراحی صورت می گیرد و ناحیه زخم با استفاده از بخیه‌های ظریف یا چسب بافتی طوری بسته می‌شود که به ظاهر دلخواه خود برسید. این که چقدر از پوست اضافی، چربی‌ها یا عضلات پیرامون چشم باید حذف شوند به پزشک در هنگام جراحی و معاینات قبل از عمل بستگی دارد. مواردی مثل ساختار عضلانی صورت، ساختار استخوانی و تقارن ابروهای شما مانند  عوامل تعیین کننده هستند. اگر نیاز باشد پزشک از لیزر کربن دی اکسید برای بهتر شدن نتیجه و جوان سازی لایه‌های سطحی پوست استفاده می‌کند تا چین و چروک‌های ظریف از بین برود.

نتیجه بلفاروپلاستی موقتی است ؟

میزان ماندگاری جراحی های زیبایی به افراد کمک می کند که بهتر درباره آن جراحی تصمیم بگیرند. اگر جراحی بلفاروپلاستی توسط پزشک پزشک متخصص انجام شود نتیجه جراحی تا مدت طولانی باقی می ماند و نتیجه آن دائمی است.

اسکار پوستی بلفاروپلاستی محو می شود ؟

پوست ناحیه پلک و زیر پلک نازک است و این اتفاق باعث می شود تا ترمیم پوست سریع انجام شود و به بهترین شکل جای زخم ها از بین برود. استفاده از پمادهای ترمیم کننده و لیزر برای پوست های خاصی که جای زخم را نشان می دهد کاربرد دارد اما این اسکار ها زیر چروک پشت پلک محو می شود و دیده نمی شود.

انواع روش های جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی می تواند ظاهر پلک بالا و پایین را زیباتر کند. در ادامه با روش های جراحی بلفاروپلاستی آشنا می شوید :

تزریق بوتاکس :

بوتاکس شل کننده ی عضلانی است که در چند ناحیه  اطراف چشم ها برای از بین بردن چین و چروک ها تزریق می شود و باعث زیبایی چشم ها می شود.

فیلرهای قابل تزریق :

این فیلر ها در اطراف چشم برای از بین بردن چین و چروک ها تزریق می شود و برای از بین بردن پف زیر چشم استفاده می شود.

تزریق چربی :

تزریق چربی از ناحیه بدن افراد گرفته می شود و به زیر چشم برای از بین رفتن پف و بهتر شدن زیبایی چشم استفاده می شود.

جراحی پلک بالا :

روی پلک بالا برای برداشتن پوست افتاده، چربی اضافه، و چین و چروک استفاده می شود.

جراحی پلک پایین :

روی پلک پایین برای برداشتن پف و چین و چروک زیر چشم استفاده می شود.

جراحی پلک بالا و پایین :

وقتی که جراحی پلک روی هر دو تا پلک صورت می گیرد بلفاروپلاستی ترکیبی بالا و پایین می گویند.

انواع روش های جراحی بلفاروپلاستی 

عوارض  و خطرات جراحی بلفاروپلاستی :

یکی از مهم ترین عوارضی که امکان دارد بعد از جراحی بلفاروپلاستی مشاهده کنید عدم توانایی در کامل بستن چشم ها است که این عوارض تا چند هفته بعد بهتر می شود. باید از قطره چشم و بخور و پانسمان چشم استفاده کنید تا چشم هایتان خشک نشود. در ادامه با خطرات بلفاروپلاستی آشنا می شوید :

 • کوتاه شدن پلک‌ها
 • تشکیل اسکار یا جای زخم واضح
 • عفونت پلک
 • دوبینی
 • بی‌حسی پلک‌ها
 • عدم برداشت کامل پوست اضافه
 • اشکال در قرارگیری پلک‌ها

کلام آخر

قبل از جراحی پلک از افراد با تجربه کمک بگرید و با آگاهی این کار را انجام دهید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره هزینه بلفاروپلاستی در شهرک غرب در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر رفع غبغب در شهرک غرب
نوشتهٔ بعدی
هزینه کاشت ابرو در شهرک غرب

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست