بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب

بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب آشنا کنیم. امروزه ریزش موها و ابروها برای بسیاری از افراد مشکل است و افراد از این بابت رنج می برند و به دنبال راهی برای پرپشت کردن ابروها و موهای خود می گردند. یکی از این روش ها کاشت ابرو است که با این روش می توان ابروهایی پرپشت داشت و برای همیشه از ریزش ابرو و با ابروهایی کم پشت خداحافظی کرد. در ادامه برای آشنا شدن با کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

اکثر خانم ها فکر می کنند تاتو و هاشور بهترین رو برای پر کردن ابرو ها است. این اتفاق ناشی از عدم شناخت کافی از هر یک از روش های زیبایی است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای شما نمی دهد. رنگ تاتو شیمیایی است و و با موهای طبیعی ابرو فرق دارد و بعد از مدتی باید آن ها را تمید کنید و در هر بار تمدید باید در دو زخم را تحمل کنید و به نتیجه دلخواه خود نرسید. کاشت ابرو یکی از روش هایی است که زیبایی را به صورت دائمی به شما هدیه می دهد. در روش کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره گوش برداشته می شود و در ناحیه ابرو کاشته می شود و همین اتفاق باعث می شود شما نتیجه طبیعی داشته باشید.

کاشت ابرو مانند کاشت مو است و شبیه هم هستند و کاشت ابرو را نوعی کاشت مو در ناحیه ابرو می دانند. در این روش به غیر از موها ارگان های کوچک تولید کننده مواد مورد نیاز برای رشد تار موها انتقال می یابد و این موضوع باعث می شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بماند و ابروهایی بهتر از روز اول داشته باشید. موهای کاشته شده طبیعی هستند و رشد می کنند و شما می توانید بعد از مدتی آن را اصلاح کنید.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابروها چیست ؟

دلیل ریزش ابرو یکی از مهم ترین مرحله ها برای انتخاب روش مناسب کاتش ابرو است. قبل از کاتش ابرو باید دلیل ریزش شما مشخص شود  و آن را درمان کنید و بعد اقدام به جراحی کاتش ابرو کنید. موهایی که طبیعی هستند و روش رشد آن ها با موهای طبیعی فرقی ندارد و به هر دلیلی که باعث ریزش ابرو می شود می تواند روی موهای کاشته شده تاثیر بگذارد. بعضی از دلایل مانند ارثی بودن امکان دارد درمان نشود. در ادامه با دلایل ریزش ابرو آشنا می شوید :

 • افزایش سن افراد
 • آلوپسی آره‌تا
 • تاتو و هاشور ابرو
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • عفونت
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • سوختگی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروهای خود را از دست دادند.

هر یک از موارد بالا می تواند در ریز ابروی شما نقش داشته باشد و بهترین راه برای خلاص شدن از هر یک از این موارد کاتش ابرو است. روش هایی مانند هاشور و تاتو می تواند کمی ظاهر شما را طبیعی نشان دهد اما در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان هستند. در همه روش های زیباسازی و طبیعی بودن نتیجه برای همه افرادی که می خواهند کاتش ابرو انجام دهند اهمیت دارد.

یکی از مهم ترین دلایل ریزش ابروها بیشتر شدن سن است. با بالا رفتن سن مواد مغذی در بدن کم می شود و فعالیت سلول های بدن کاهش می باید. خون رسانی و اکسیژن رسانی به موها انجام نمی شود و به این دلیل موها شروع به ریزش می مند. با بیشتر شدن سن موها کم کم ضخامت و استحکام خود را از دست می دهند و می ریزند. در افرادی که در جوانی دچار ریزش ابرو شدند باید دلایل دیگر را پیدا کرد. ارثیه خانوادگی می تواند یکی از این دلایل باشد. بعضی از افراد به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و به این دلیل دوست دارند با استفاده از روش های کاشت ابرو ابروهای خود را پهن کنند. بیماری های مختلف مثل بیماری های مربوط به سیستم ایمنی، اختلالات رشد موها و ابروها به طور مادرزادی، اختلالات تیروئید و انواع سرطان ها می تواند دلایل ریزش ابرو باشد.

برداشتن بیش از اندازه ابرو و اصلاح نادرست ابروها می تواند باعث از بین رفتن فولیکول های موهای برداشته شده شود و کم کم رشد موها در ناحیه اصلاح شده کم می شود. امکان دارد مواد شیمیایی استفاده شده برای تاتو و هاشور باعث ریزش ابروها شود. اگر تعداد دفعات تمدید این روش زیاد باشد. بیماری هایی مانند آلوپسی آره‌تا که باعث ریزش موهای سر می شود بر موهای ابرو تاثیر می گذارد. بعضی بیماری های عفونی یا سوختگی می تواند دلایل کم پشتی ابروها و ریزش موهای آن باشد.

تعیین طرح ابرو قبل از کاشت ابرو :

تعیین طرح ابرو یکی دیگر از کارهای مهمی است که باید قبل از کاشت ابرو و بعد از ریخت شناسی مشخص شود. این اتفاق باعث می شود که فولیکول های برداشته شده باید در چه محلی قرار بگیرد و زاویه آن ها باید چطور باشد. تعین طرح ابرو با توجه به اصول زیبایی شناختی و بر اساس حالت فعلی ابروها و چهره افراد انجام می شود.

در تعیین طرح ابرو یکی از مهم ترین موارد این است که طرح جدید باید با کل صورت و حالت چشم هماهنگی داشته باشد و در این روش باید نقطه شروع ابرو مشخص شود. تعیین نقطه شروع باعث می شود که ابروهای کاشته شده به هم نزدیک نشوند و فاصله زیادی هم نداشته باشند. به غیر از نقطه شروع باید نقطه پایانی هم مشخص شود و این نقطه تا شقیقه ها کشیده شود یا به کناره صورت نزدیک باشد. خم ابرو یکی از مهم ترین قسمت ابرو است تعیین می شود. ناحیه قرارگیری خم ابرو تاثیر زیادی در حالت چهره افراد دارد. اگر خم ابرو بیش از اندازه بالا و پایین باشد به چهره افراد حالت متعجب و یا خشمگین و ناراحت می دهد و این مناسب نیست.

مراحل کاشت ابرو

طراحی ابرو :

در این مرحله از افرادی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند می خواهیم شکل ابروی خود را ترسیم کنند و بعد پزشک با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از قبل آماده شده هم استفاده کرد اما ظاهر این طرح‌ها کمی غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

استخراج گرافت ها :

برای کاشت ابرو از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و چند تایی هستند اما موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین گردن ظریف‌تر است و واحدهای فولیکولی تک تار مویی زیادی دارند. برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

کاشت گرافت ها :

بعد از استخراج گرافت‌ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت مشغول می شود و محصول کار خود را به پزشک ارائه می‌دهند. پزشک قبل از این که شروع به کاشت موها کند ناحیه ابروها را با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند. و با استفاده از تیغ های کوچک سوراخ هایی در طرح از قبل تعیین شده ابرو ایجاد می کند و گرافت را درون آن قرار می دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر پزشک از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد شما نتیجه مناسبی از کاشت ابرو خود نمی گیرید.

مراحل کاشت ابرو 

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

کاشت ابرو روشی است برای افرادی که می خواهند ابروهایی پرپشت داشته باشند. افرادی که مادرزادی ابروهای نازک یا کم پشتی دارند یا به دلایل مختلف ابروهای آن ها می ریزد می توانند از کاشت ابرو استفاده کنند. بعضی از افراد امکان دارد ابروهای بی حالت داشته باشند یا فرم ابروی آن ها قرینه نباشد که با کاشت ابرو می توانند این مشکلات را از بین ببرند.

کاشت ابرو برای افرادی که به دلیل ارثی و بیماری مانند آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش شدند مناسب نیست. باید صبر کنند تا بیماری آن ها کنترل شود و تا زمانی که کنترل نشود و از بین نرود نمی توانند از کاشت ابرو استفاده کنند. بعضی از افراد به دلایل مختلفی مانند سوختگی و شکستگی کل ابرو یا نصف ابروی خود را از دست می دهند این افراد می توانند کاشت ابرو انجام دهند. در ادامه با افرادی که می توانند کاشت ابرو انجام دهند آشنا می شوید :

 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.
 • اگر به دلیل آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی همه یا بخشی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید یا موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر به دلیل یک بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند و بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید کاشت ابرو انجام دهید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از اندازه ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.

بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب

یکی از مهم ترین اقدامات در کاشت ابرو انتخاب بهترین دکتر کاشت ابرو است زیرا پزشک می تواند در نتیجه عمل شما نقش مهمی داشته باشد. در ادامه با بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب آشنا می شوید :

 • حمایت از فرد متقاضی
 • انتخاب روش مناسب کاشت ابرو
 • توانایی تشخیص و پیش‌بینی
 • ارائه مشاوره در زمینه کاشت ابرو طبیعی
 • تبحر و دقت بالا در کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

یکی از بیشترین عوارض کاشت ابرو تورم، قرمزی، التهاب و خارش و کبودی است. این عوارض طبیعی هستند و بعد از مدتی از بین می رود. سعی کنید ابروهای خود را دست کاری نکنید و داروهایی که پزشک تجویز نکرده است را مصرف نکنید زیرا این کار باعث می شود موهای کاشته شده آسیب ببیند. اگر کاشت ابرو در کلینیک معتبر و نزد پزشک انجام شده باشد هیچ عوارض و خطراتی ندارد.

کاشت ابرو در مراکز نامعتبر باعث به وجود آمدن تقارن در ابروها و رشد نامناسب موها می شود و رنگ موهای کاشته شده با رنگ موهای طبیعی فرق می کند و گرافت ها رشد نمی کنند و آن حالتی که شما می خواهید نمی شود. امکان دارد جای برداشت و کاشت گرافت عفونت کند یا زخم شود و این زخم ها برای مدت زیادی باقی می ماند و بعد از آن جای آن ها در ابرو دیده می شود. اگر در مراکز معتبر اقدام به کاشت ابرو کنید نتیجه بهتری می گیرد.

در کاشت ابرو می توان از موهای بدن استفاده کرد ؟

از این کار می توان استفاده کرد اما سعی کنید که از موهای بدن برای کاشت ابرو استاده نکنید زیرا درصد کمی از گرافت های که از بدن خارج می شود در جای جدید رشد می کند و امکان فر خوردن این موها وجود دارد و به این دلیل برای ابروها از موهای بدن استفاده نمی شود. تعداد گرافت مورد نیاز برای کاشت ابرو بیشتر از 400 عدد نیست.

برای استخراج گرافت در روش FIT و روش های دیگر از تیغ کوچک که قطر کمتر از یک میلی متر دارد استفاده می شود. اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک مو بیشتر برای کاشت ابرو است و از هر طرف 200 گرافت برداشته می شود. تعداد گرافت ها می تواند به وضعیت تراکم ابرو فرق داشته باشد. برداشت گرافت با استفاده از روش FIT بدون درد و خونریزی صورت می گیرد زیرا پوست ناحیه برداشت به کمک داروی بی حسی بی حس می شود و بعد از عمل به علت کوچک بودن زخم ها بهتر می شود و درد را احساس نمی کنید.

عوارض کاشت ابرو 

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بگیرد و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت ابرو بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای کاشت انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره بهترین دکتر کاشت ابرو در شهرک غرب در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شهرک غرب
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر رفع غبغب در شهرک غرب

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست