بهترین دکتر بلفاروپلاستی در شهرک غرب

بهترین دکتر بلفاروپلاستی در شهرک غرب

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر بلفاروپلاستی در شهرک غرب آشنا کنیم. امروزه جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می تواند چین و چروک ها و افتادگی پلک را از بین ببرد و ظاهر زیبا برای شما به وجود بیاورد. بسیاری از افراد هستند که در اثر این اتفاق و با بالا رفتن سن اعتماد به نفس خود را از دست دادند اما با وجود این جراحی می توانید این مشکلات را برطرف کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بلفاروپلاستی و بهترین دکتر بلفاروپلاستی در شهرک غرب با ما همراه باشید.

جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟

این جراحی یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی در ایران است و امکان دارد پلک های بالایی و پلک های پایینی در اثر پیری و یا ارثی ضعیف و افتاده شود و امکان دارد ابروهای شما در اثر این روش آویزان باشد که به این مشکلات افتادگی پلک می گویند. در این جراحی در 1 تا 3 ساعت می توانید حالت افتاده چشم ها را درمان کنید و چشم هایی زیبا داشته باشید. در این جراحی افتادگی پلک های بالا و پف زیر چشم از بین می رود.

بیشتر وقت ها جراحی پلک را یک جراحی زیبایی می دانند و در زمینه درمانی بلفاروپلاستی می تواند دید افرادی که افتادگی پلک دارند و باعث کم شدن میزان دید آن ها شده را با از بین بردن افتادگی پلک بهتر کنند. پلک های بالا را می توان در جلسه جدا و پلک های پایین را هم در جلسه ای جدا جراحی کرد اما بیشتر افراد می خواهند که پف زیر چشم پلک های بالا و پایین با هم در یک جلسه انجام شود.

جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟

دلیل انجام جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟

اگر در اثر افتادگی پلک نتوانید چشم های خود را باز کنید یا پلک های تحتانی شما پایین بیاید باید جراحی پلک انجام دهید. برداشتن بافت اضافی از پلک های فوقانی می تواند در بینایی شما تاثیر گذار باشد. بلفاروپلاستی درب بالا و پایین می تواند باعث زیبایی چشم شما شود. اگر پلک های بالا یا برافروخته داشته باشید،اگر پوست روی پلک های پایین بیش از اندازه باشد، اگر پوست اضافی پلک های فوقانی که در بینایی شما اختلال ایجاد کرده است می توانید جراحی پلک انجام دهید.

کاربرد های جراحی پلک

جراحی پلک می تواند کاربرد هایی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • از بین رفتن پف و تورم زیر چشم
 • برداشت پوست اضافی و از بین رفتن چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی
 • از بین رفتن پف و تورم پلک‌ها
 • درمان افتادگی پوست یا شلی پوست پلک بالا که باعث به وجود آمدن چین و چروک روی پلک می‌شود و می‌تواند باعث مشکلات در انحنای سطحی پلک شود
 • از بین رفتن افتادگی پلک پایین که باعث می شود ناحیه سفید چشم در زیر قرنیه دیده شود
 • درمان افتادگی پلک در اثر سنگینی پوست اضافه که باعث اختلال در بینایی فرد می‌شود

چه افرادی می توانند جراحی بلفاروپلاستی انجام دهند ؟

این جراحی  روی افراد بالاتر از 30 سال انجام می شود اما بعضی مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث می شود که در سن پایین تر هم انجام شود. در چشم های بعضی افراد شیار پلک بالا درست تشکیل نشده است و این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند و این افراد می توانند جراحی پلک انجام دهند. جراحی پلک برای جوان سازی پلک ها در افراد مسن هم استفاده می شود که یک جراحی زیبایی است.  این جراحی برای ترمیم شلی بیش از اندازه پلک بالا و پایین چشم هم صورت می گیرد. در این جراحی پلک عملکرد پلک ها درست می شود.  به این مدل از جراحی پلک هم Functional Blepharoplasty می گویند.اگر بیماری چشمی مثل خشکی چشم، گلوکوم، اختلالات تیروئید، تیروئید کم کار یا بیش فعال، بیماری های قلبی عروقی و فشار خون یا اختلالت گردش خون و دیابت به پزشک اطلاع دهید.

آیا جراحی بلفاروپلاستی به بیهوشی نیاز دارد ؟

بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری شدن ندارد. این جراحی نیاز به بیهوشی ندارد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این اتفاق باعث می شود که خطرات و عوارض بیهوشی کمتر شود. بعضی اوقات این جراحی نیاز به جراحی های دیگر دارد. جراحی های مانند لیفت ابرو، فیکس کردن ابرو، پیوند چربی، بوتاکس، فیکس کردن ابرو غده اشکی که در مشاوره پزشک به شما توضیح می دهد. اگر نیاز باد این جراحی برای کودکان هم انجام می شود و در این صورت از بیهوشی استفاده می شود.

مزایای جراحی بلفاروپلاستی

بیشتر افرادی که می خواهند جراحی پلک انجام دهند بیشتر برای زیبایی این کار را انجام می دهند. این وضعیت زیبایی ظاهری را هدف قرار می دهد و جذابیت صورت را کم می کند. این افراد بلفاروپلاستی را برای زیباتر شدن انجام می دهند. این جراحی درد سر زیادی ندارد و وقت زیادی نمی گیرد. در مدت کم می توانید تغیرات زیادی از آن را به شکل غیر قابل انکاری می بینید. کیسه های چربی و پلک های افتاده ظاهر نامناسبی به ظاهر شما می دهد و با درست کردن آن ها چند سال سن جوان تر می شود.

بیشتر افرادی که زیبا هستند اعتماد به نفس دارند. تغییر حالت چشم ها امکان دارد قضاوت هایی نامناسب برای افراد ایجاد کنند. برخی از افراد گمان می کنند که پلک هایی افتاده دارند و از بیماری یا خستگی اذیت می شوند. جراحی پلک می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد شود. جراحی پلک باعث می شود زاویه دید زیاد شود و امکان دارد افراد به دلیل عادت عادت نکردن به این حالت متوجه شوند که وسعت دید آن ها کم است اما بعد از جراحی تفاوت آن را احساس می کنند و متوجه تغییرات می شوند.

بیشتر شدن حجم چربی و افتادن پلک مشکلات زیادی روی کره چشم می گذارد و جراحی و برداشتن بافت های اضافی باعث می شود فشار چشم کمتر شود و از به وجود آمدن آب مروارید و فشار شبکیه و کم شدن بینایی جلوگیری شود. با جراحی پلک پوست اطراف چشم بهتر می شود و با برداشتن پوست اضافی اطراف چشم و سفت شدن پوست صورت در ناحیه اطراف چشم به بهتر شدن وضعیت ماهیچه های اطراف چشم کمک می شود. بلفاروپلاستی باعث جوان سازی در ظاهر افراد می شود و سن افراد را کمتر می کند. اولین نقاط بدن چشم ها هستند که نشانه های بالا رفتن سن را نشان می دهند و جراحی پلک تاثیر زیادی در چشم ها دارد.

مزایای جراحی بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی :

برای اینکه از عوارض و خطرات جراحی پلک کم شود باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی آشنا می شوید :

 • هنگام جراحی لباس های دکمه دار و راحت بپوشید تا اذیت نشوید.
 •  در روز جراحی باید یک همراه داشته باشید که تا 8 ساعت از شما مراقبت کند.
 • صبح روز عمل غذا و نوشیدنی استفاده نکنید.
 • برای استفاده از هر گونه دارویی باید قبل از آن با پزشک مشورت کنید.
 • نباید قبل از جراحی هیچ آرایشی داشته باشید.
 • هنگام جراحی نباید جواهرات داشته باشید.
 • تا چند روز قبل از جراحی از مصرف سیگار و قلیان بپرهیزید زیرا باعث رقیق شدن خون شما می شود و باعث طولانی شدن دوران نقاهت می شود.
 • قبل از جراحی با پزشک مشورت کنید و اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید حتما با پزشک در میان بگذارید. این جلسات مشاوره می تواند اهمیت زیادی در نتیجه جراحی داشته باشد.  در این جلسه خواسته ها و انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • پزشک دستورالعمل دارویی خاصی را برای شما در نظر می‌گیرد برای مثال بعضی از دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی و وارفارین را نباید قبل از عمل استفاده کنید زیرا این دارو ها به خاطر رقیق کردن خون امکان دارد باعث مشکلاتی در هنگام جراحی شود و عوارضی برای افراد داشته باشد. سعی کنید 2 هفته قبل از جراحی از این داروها استفاده نکنید.
 •  سعی کنید قبل از جراحی تا 2 هفته از تابش مستقیم نور خورشید دوری کنید و برای این کار می‌توانید از کلاه‌های لبه‌دار، عینک آفتابی و کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. تابش نور خورشید به پوست شما آسیب وارد می کند عمل را برای شما سخت می کند.
 • پزشک با معاینه‌های لازم و انجام آزمایش‌های اولیه و نمونه‌گیری از چشم وضعیت افراد را بررسی می کند و برای پی بردن به تغییرات نهایی بعد از عمل بلفاروپلاستی در همان جلسه‌های اولیه مشاوره از وضعیت چشم افرادی که می خواهند جراحی انجام دهند عکس‌برداری می شود.
 •  روز های قبل از جراحی نباید سیگار و الکل مصرف کنید. الکل خون شما را رقیق می‌کند و باعث تقویت عوارض جانبی ناشی از این روش می‌شود و سیگار سرعت بهبود شما را به شدت کم می کند.

اقدامات بعد از جراحی بلفاروپلاستی

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجم دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از جراحی پلک آشنا می شوید :

 • برای چند روز در هنگام خوابیدن و استراحت کردن به پشت بخوابید و با استفاده از یک بالشت سر خود را بالا تر از بقیه بدن قرار دهید. این کار تورم را کاهش می دهد.
 • بعد از جراحی برای جلوگیری از عفونت‌های ناحیه جراحی و ورود آن به چشم که امکان دارد خطر زیادی داشته باشد و باید از آنتی‌بیوتیکی که پزشک تجویز می‌کند استفاده کنید. آنتی‌بیوتیک برای شما تجویز می‌شود که باید چند روز اول آن را روی پلک بمالید.
 • شستشوی چشم بعد از جراحی باید به نرمی انجام شود. جریان زیاد آب و یک ماساژ سنگین امکان دارد نتیجه انجام این جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد و به پلک شما آسیب وارد کند. باید همه فعالیت‌های لازم برای شستشو را در آرامش انجام دهید.
 • بعد از جراحی تا 2 روز باید استراحت کنید و فعالیت زیادی نداشته باشید تا تورم، کبودی و درد از بین برود.
 •  بخیه 1 هفته بعد برداشته می‌شود.
 • اگر احساس درد می‌کنید یا دچار تورم شدید می‌توانید از کمپرس سرد برای کاهش درد و از بین بردن علائم تورم استفاده کنید. در زمان استفاده از این کمپرس نباید فشاری روی ناحیه عمل وارد کنید زیرا این کار تاثیرات منفی زیادی دارد. برای کاهش درد می‌توانید از استامینوفن استفاده کنید.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی در معرض تابش مستقیم اشعه‌های خورشید قرار نگیرید و از سولاریوم و هر کاری که حرارتی بیش از حد به بدن شما وارد می‌کند خودداری کنید. برای جلوگیری از برخورد مستقیم آفتاب به چشم خود می‌توانید از عینک‌های دودی استفاده کنید. سعی کنید که این عینک‌ها به پلک شما فشار وارد نکند.
 •  1 تا 2 هفته بعد از جراحی از فعالیت های سنگین خودداری کنید. فعالیت‌های سنگین ورزشی تا 14 روز امکان دارد به بخیه‌ها آسیب وارد کند و امکان دارد باعث خونریزی در محل انجام جراحی شود.
 • بعد از جراحی از داروهایی که پزشک تجویز می کند استفاده کنید. مصرف دارو بعد از عمل امکان دارد آسیب و خطراتی داشته باشد.

بلفاروپلاستی با روش های ترمیم و افتادگی پلک چه فرقی دارد ؟

امکان دارد روش های زیادی برای درمان پلک افتاده باشد و یکی از بیشترین روش های بدون جراحی استفاده از کرم های ضد چروک است. این محصولات طوری هستند که باعث می شود پوست این نواحی سفت شود و با تحریک کلاژن چروک از بین برود. افتادگی پلک خیلی کم درمان می شو. یکی دیگر از این روش ها پلاسماتراپی است که زیاد به کار گرفته می شود. در این روش با کمک دستگاه های لیزری پلک را در جلسات زیادی می سوزانند و توسط این به کاهش سلول های پلکی کمک می کند.

این روش زمان زیادی لازم دارد و تاثیر آن مثل جراحی پلک نیست. استفاده از کرم های ضد چروک تا هنگامی که از آن استفاده می کنید پاسخگو است. پلاسماتراپی برای افتادگی پلک استفاده می شود و در تخلیه کیسه چربی اطراف چشم تاثیر ندارد. در این روش تکرار می تواند تاثیر گذار باشد. این روش ها هزینه های زیادی دارد اما بلفاروپلاستی در یک جلسه می تواند مشکلات را از بین ببرد و زمان بر نیست و هزینه آن کمتر است.

اقدامات بعد از جراحی بلفاروپلاستی

کلام آخر

قبل از انجام جراحی پلک از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام جراحی بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه کاشت ابرو در شهرک غرب
نوشتهٔ بعدی
هزینه کاشت مو در شهرک غرب

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست