هزینه کاشت مو در شهرک غرب

هزینه کاشت مو در شهرک غرب

ما در این مقاله قصد داریم شما را با هزینه کاشت مو در شهرک غرب آشنا کنیم و اطلاعاتی در رابطه با کاشت مو در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امروزه به دلایل متعددی افراد از ریزش موی خود رنج می برند و این امر منجر به کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شود، از این رو همواره در صدد راهی برای رسیدن به رویش مجدد مو و افزایش اعتماد به نفس خود می باشند. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا در رابطه با هزینه کاشت مو در شهرک غرب اطلاعات ارزنده ای را کسب نمایید.

کاشت مو چیست؟

مو یکی از عوامل مهم در زیبایی چهره و هم چنین افزایش اعتماد به نفس هر فردی می باشد. از این رو افرادی که به دلایلی چون مشکلات ارثی، افزایش سن، مشکلات عصبی، مشکلات هورمونی، استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی و … موهای خود را از دست داده  اند، دست به اقدام کاشت مو می زنند. به دلیل این که کاشت مو جزء جراحی های زیبایی محسوب می شود، بیشتر بیمه های کشور هزینه کاشت مو را برعهده نمی گیرند.

انواع ریزش مو

ریزش مو به دلایل مختلفی رخ می دهد که به طور کلی می توان آن را به دو دسته تقسیم نمود، این دو دسته شامل موارد زیر می باشد:

1-ریزش مو الگوی زنانه(ری اکشنال): ریزش مو با الگوی زنانه بر اثر واکنش سریع به یک اتفاق ناگهانی رخ می دهد، این اتفاق ناگهانی به موجب تغییرات به وجود آمده در رژیم غذایی، فشار و یا شوک عصبی ناگهانی، که باعث کم شدن حجم کلی موها و در نهایت با ریزش مو همراه است. درمان این مدل ریزش مو باید زیر نظر پزشک متخصص و ماهر صورت گیرد و درمان های خانگی و خودسرانه ممکن است ریزش مو را افزایش دهد.

2-ریزش مو الگوی مردانه(مزمن): یکی از رایج ترین دلایل در نازک شدن تار موها و ریزش موها در بانوان و آقایان ریزش مو با الگوی مردانه است که این ریزش مو به دلایل متعددی مانند مشکلات هورمونی(تغییرات هورمونی بدن) می باشد که به هورمون های مردانه در بدن بستگی دارد. در این مدل ریزش مو با کم شدن حجم موها، عقب رفتن خط رویش موها، نازک شدن تار موها، مشخص شدن فرق سر و جلوی سر رو به رو خواهید شد. روش درمان ریزش مو با الگوی مردانه نیز این است که باید به سراغ پزشک متخصص بروید و درمان های لازم را انجام دهید، در صورتی که داروها و درمان های پزشک برای شما بی تاثیر باشد، گزینه کاشت مو را باید انتخاب نمایید و از ریزش و طاسی موی خود نگران نباشید.

دوره زندگی هر تار مو به عوامل بسیاری بستگی دارد، از جمله این عوامل سن ، قسمت رویش مو می باشد و به سه قسمت مختلف تقسیم می شود:

 • مرحله آناژن(فاز رشد): اکثر موهای شما (به طور تقریبی 90 درصد) در این مرحله به سر می برند. مدت زمان مرحله آناژن دو سال الی هفت سال می باشد.
 • مرحله کاتاژن(فاز بدون تغییر): در این مرحله فولیکول های مو تحلیل می روند و مدت زمان مرحله کاتاژن دو تا سه هفته به طول می انجامد.
 • مرحله تلوژن(فاز ریزش): مدت زمان این مرحله سه ماه است و در انتهای آن، موی سر به طور کامل می ریزد.

انواع ریزش مو

چه موهایی برای کاشت مو استفاده می شود؟

عامل مهم در کاشت مو این است که از کدام بخش بدن، مو استخراج شود و عمل کاشت مو صورت گیرد. فولیکول های مورد استفاده برای پیوند مو و نتیجه کار بسیار اهمیت دارد و به همین سبب در طول درمان، آزمایشات و بررسی های نهایی به منظور شناسایی منطقه مناسب برای استخراج فولیکول های مو انجام می شود.

بیمارانی که به دلیل طاسی مو به سراغ کاشت مو رفته اند، پزشک متخصص برای عمل کاشت، موهای پشت گردن ایشان را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت سالم بودن فولیکول های موی این بخش، از آن استفاده می نماید و در صورتی که بیمار دارای موهای کم پشت و نازکی در پشت گردن خود باشد، پزشک موردنظر از قسمت های دیگری چون موهای ریش، زیر چانه و یا روی سینه به منظور اهدا سازی مو بهره می برد.

 روش های کاشت مو چند نوع هستند؟

روش های کاشت و پیوند مو پنج نوع می باشند که در ادامه هر کدام را به مختصر توضیح می دهیم:

1-کاشت مو به روش FUT: اولین و قدیمی ترین روش کاشت موی طبیعی، روش FUT می باشد. در این روش موهای مورد استفاده از پشت سر فرد استخراج می شود و این موها به طول تقریبی سی سانتی متر و عرض دو سانتی متر می باشد. پس از برداشت نمودن موهای مورد استفاده، گرافت ها را به ایجاد روزنه هایی بر روی سطح بدون مو کاشت می کنند.

فولیکول های مو در روش FUT، به طور همزمان مانند یک نوار پیوسته جداسازی می شوند و پزشک متخصص این عمل را در زیر میکروسکوپ انجام می دهد. در این روش از تیغه ظریف و کوچکی استفاده می شود که پزشک موردنظر برش های لازم را به کمک این تیغه می زند و متاسفانه پس از جراحی و کاشت مو، اثرات این تیغه بر روی قسمتی که عمل انجام شده، باقی می ماند.

این روش به دلیل قدیمی بودن، معایبی را با خود به همراه دارد که از جمله این معایب شامل وجود برش های کوچک در قسمت برداشت و پیوند مو و هم چنین باقی ماندن اسکار جراحی در قسمت بانک مو می باشد.

2-کاشت و پیوند مو به روش FIT: به دلیل معایبی که در روش FUT وجود داشت، روش جدیدی ایجاد شد که در این روش از محل بانک مو، برداشت فلپ جراحی صورت نمی گیرد و برای برداشت گرافت از هولدرهای دستی به صورت دانه ای استفاده می کنند. نکته قابل توجه این است که در این روش نیز همانند روش قبلی مرحله کاشت به همان شکا انجام می شود.

در روش FIT بر خلاف روش قبلی، فولیکول های مو را به وسیله ابزارآلات ظریفی که قطری کمتر از یک میلی متر دارند و هم چنین به کمک میکرو موتورها کار می کنند را جدا می نمایند.

از مزایا و ویژگی های این روش می توان گفت که هیچ گونه اسکار جراحی و جای سوزنی بر جای نمی ماند و هم چنین ترکم کمتری برای استخراج فولیکول های مو نیاز دارد و به طور تقریبی سه الی چهار هزار فولیکول مو برای پیوند کافی می باشد و این عمل منجر به رشد طبیعی و افزایش ضخامت مو نیز می باشد.

3-کاشت مو به روش BHT: در صورتی که پزشک متخصص پس از بررسی های موی بیمار، متوجه نبود بانک موی مناسب در بیمار شود، از روش BHT به منظور برداشت گرافت مو و پیوند مو بهره می برد. در این روش از قسمت های دیگر بدن مانند موهای روی سینه بیمار استفاده می شود که این روش زیاد کارآمد و نتیجه بخش نمی باشد و این امکان وجود دارد که موهای پیوند خورده از سینه به سر بیمار، جواب ندهد و رشد نکند. بنابراین روش BHT در بین پزشکان کاشت مو کارایی ندارد.

4-کاشت مو به روشSUT: روش SUT روش تغییر یافته و به روز شده روش FIT می باشد. به این صورت که در این روش از هولدر های اتوماتیک برای استخراج گرافت های مو استفاده می شود و در نتیجه آسیبی به گرافت ها و فولیکول های مو در این روش وارد نمی شود و هم چنین در کاشت مو تراکم بسیار بالاتری به وجود می آید.

لازم به ذکر است که مرحله کاشت روش SUT نیز همانند روش های پیشینBHT ،FIT ،FUT صورت می گیرد.

5:کاشت مو به روشMicro Graft: جدید ترین روش کاشت مو و هم چنین بی عیب ترین روش پیوند مو، روش میکرو گرافت می باشد که در این روش بر خلاف روش های قبلی هیچ گونه معایبی وجود ندارد و درمان بسیار قطعی و مطمئن در کاشت مو و رویش مو می باشد.

در روش میکرو گرافت، برداشت مو به کمک هولدرهایی با ظرافت بسیار کم و در حدود 0.4 میکرون انجام می شود و کاشت مو بر خلاف روش های پیشین، به وسیله دستگاه های کاشت اتوماتیک در سایز میکرو انجام می شود که دیگر نیازی به برش و روزنه ای در سطح موی سر بیمار نمی باشد و در نهایت شاهد هیچ گونه جای زخم و اسکاری بعد از جراحی نیز نخواهید بود.

از مزایای دیگر این روش می توان گفت که کاشت مو در سایز میکرو تا چند برابر تراکم افزایش می یابد و دارای ظرافت و دقت بسیار بالاتری نسبت به روش های قبلی دارد و در نتیجه کاشت موی شما هرگز نمایان نمی باشد و کسی متوجه پیوند مو نخواهد بود. با تمام این تفاسیر، این روش، دارای هزینه کاشت موی بالاتری نسبت به سایر روش ها می باشد و شما می توانید برای آگاهی بیشتر در زمینه هزینه کاشت مو در شهرک غرب از کلینیک ها سوال بفرمایید و سپس اقدام به پیوند مو بزنید.

 روش های کاشت مو چند نوع هستند؟

چه عواملی بر هزینه کاشت مو در شهرک غرب تاثیر گذار می باشد؟

همواره عوامل بسیاری در هزینه کاشت مو در شهرک غرب بستگی دارد، از این رو در ادامه توضیحی کامل در رابطه با این موضوع در اختیار شما قرار می دهیم:

 1. ناحیه کاشت مو: هرچه میزان ناحیه کاشت مو وسیع تر باشد و طاسی فرد بیشتر باشد، گرافت های بیشتری نیز استفاده می شود و در نتیجه هزینه کاشت مو در شهرک غرب نیز بالاتر می رود. به این دلیل که در صورت بهره مندی از گرافت های بیشتر، زمان، انرژی و مواد مصرفی بیشتری نیز استفاده می شود.
 2. منطقه جغرافیایی: از عوامل موثر دیگر در هزینه کاشت مو در شهرک غرب، منطقه ای که مطب یا کلینیک کاشت مو در آن جا قرار دارد، می باشد و هزینه کاشت مو در کلینیک شهرهای بزرگی چون تهران با کلینیک شهر و یا حتی منطقه دیگر متغیر می باشد.
 3. روش کاشت مو: مهم ترین عامل در مشخص شدن هزینه کاشت مو در شهرک غرب، روش کاشت مو می باشد. کاشت مو به روش های مختلفی انجام می شود و از این رو با توجه به روش انتخابی هزینه ها نیز متغیر می باشد. برای مثال کاشت مو به روش Micro FIT به دستگاه خاصی نیاز دارد و از این رو هزینه کاشت مو با این روش بالا می باشد و در صورتی که کاشت مو به روش FIT کاملا به صورت دستی می باشد و نیازی به دستگاه ندارد و در نتیجه از هزینه کمتری برخوردار می باشد.

اقدامات پیش از جراحی کاشت مو

کاشت مو یکی از حساس ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود که به دقت بسیار بالایی نیاز دارد و از این رو نکاتی را قبل از عمل باید در نظر گرفته باشید و رعایت کنید، از جمله این نکات به شرح زیر می باشد:

 • در صورتی که به منظور لاغری از رژیم های غذایی استفاده می کنید، بهتر است آن را دو هفته قبل از کاشت مو متوقف کنید و پس از جراحی و بهبودی کامل، رژیم غذایی خود را مجددا ادامه دهید.
 • دو هفته پیش از پیوند مو از مصرف الکل حتی به مقدار ناچیز خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون هم چون قرص آسپیرین، مکمل ها و ویتامین ای پرهیز نمایید.
 • سعی کنید تا زمان عمل کمتر چای بنوشید.
 • پزشک متخصص از شما می خواهد تا یک هفته پیش از عمل، ورزش های سنگین را کنار بگذارید و از دخانیاتی چون سیگار استفاده نکنید.
 • برای عمل استرسی نداشته باشید و شب ها با آرامش بخوابید.
 • روز قبل از پیوند از خوردن قرص های ایبوپروفن و ناپروکسن جلوگیری نمایید.
 • شب قبل از کاشت مو، باید غذایی میل کنید که دارای پروتئین، کربوهیدرات و قند به میزان کافی باشد.
 • به منظور راحتی خود، بهتر است در روز عمل از لباس های راحت استفاده نمایید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید. امیدواریم مطالب گفته شده راجع به هزینه کاشت مو در شهرک غرب، روش های کاشت مو و نیز دلایل ریزش مو و … برای شما مفید واقع شده باشد، هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین دکتر کاشت مو در شهرک غرب، به مقاله قبلی ما مراجعه کنید. در صورت داشتن سوال، انتقاد و یا پیشنهاد با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین دکتر بلفاروپلاستی در شهرک غرب
نوشتهٔ بعدی
بهترین دکتر کاشت مو در شهرک غرب

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست