انواع اندولیفت

انواع اندولیفت در سال 1401❤️

ما در این مقاله سعی داریم شما را با انواع اندولیفت آشنا کنیم. افراد همیشه سعی کرده است علائم پیری را پنهان کند و ظاهر زیبا و جوان خود را به تصویر بکشد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور تکنولوژی لیزر، جوان سازی صورت آسانتر شده و روش های مختلفی برای زیباتر و جوانتر نشان دادن صورت به وجود آمده است. یکی از این روش‌ها که از فناوری لیزر استفاده می‌کند، اندولیفت است. این روش یک روش موثر، با حداقل تهاجمی و خطر است. در ادامه برای آشنا شدن با انواع اندولیفت با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست ؟

با پیشرفت علم، روش های درمان و زیبایی پوست پیشرفت چشمگیری داشته است. در بین فناوری های جدید، لیزر حرف اول را زده است و امروزه در بسیاری از روش های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از فناوری لیزر در جوان سازی صورت با اندولیفت استفاده می شود. اندولیفت یک روش لیزر درمانی کم تهاجمی است که به صورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود.

اندولیفت بافت های عمیق پوست را تحریک می کند تا کلاژن جدید بسازد تا افتادگی پوست را کم کند و آن را سفت کند. در این روش یک فیبر بسیار ظریف به پوست نفوذ می کند. سپس بین درم عمیق و بافت چربی قرار می گیرد و لیزر دایود توسط فیبر دیگری به این فیبر متصل می شود، با حرکت فیبر در ناحیه تحت درمان، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابش می شود.

اندولیفت چیست ؟

اندولیفت چگونه کار می کند ؟

اندولیفت در واقع نوعی لیزر برای جوان سازی صورت، گردن و بدن است که به منظور لیفت یا بالا بردن قسمت هایی از صورت انجام می شود که نتیجه ای مشابه جراحی لیفتینگ دارد. برخلاف لیفت صورت، این روش بدون برش در پوست، بدون بیهوشی و بستری شدن در بیمارستان انجام می شود و هیچ بخیه و جای زخمی بر جای نمی گذارد. اما تاثیر این روش درمانی بسیار شبیه به جراحی لیفت صورت است و شاهد بهبود افتادگی پوست و از بین رفتن چین و چروک هستید.

در اندولیفت بر خلاف لیزر موهای زائد، اشعه لیزر به صورت موضعی و سطحی استفاده نمی شود، بلکه به عمق پوست نفوذ می کند. دستگاه اندولیفت از لیزر دایود با طول موج 1470 نانومتر استفاده می کند. این پرتو لیزر نوعی نور مادون قرمز است. این لیزر با استفاده از الیافی به ضخامت یک رشته مو که به زیر پوست فرستاده می شود، به بافت های عمیق تابش می کند.

الیاف مورد استفاده برای صورت 200-300 میکرون معادل 0.2 یا 0.3 میلی متر و 400-600 میکرون برای بدن است. لیزر به طور انتخابی چربی را می شکند و اسکلت پروتئینی بافت را سازماندهی می کند. این طول موج بیشترین تاثیر را روی آب و چربی زیرپوست دارد. هدف اصلی اندولیفت، ذوب چربی اضافی پوست و سفت کردن آن است. درمان اندولیفت به تنهایی یا همراه با سایر روش های جوان سازی از جمله هایفوتراپی امکان پذیر است.

نقش لیزر در دستگاه اندولیفت و عملکرد آن روی پوست :

لیزر دایود مورد استفاده در اندولیفت با تولید، تقویت و تمرکز پرتوهای نوری که انرژی یکسانی دارند، باعث تحریک تولید کلاژن در پوست، سفت شدن و از بین بردن چین و چروک و چین های صورت می شود. لیزر بر روی بافت پوست با تخریب انتخابی و خاصیت فوتوترمیک عمل می کند. این اساس کار لیزر است. طول موج لیزر دایود 1470 نانومتری اندولیفت برای درمان موضعی رسوبات بافت چربی تایید شده است.

بنابراین اشعه های نور دارای انرژی هستند و اگر جذب پوست شوند این انرژی را به پوست منتقل می کنند. در طول درمان اندولیفت، این انرژی حرارتی به بافت چربی و بافت همبند لایه های پوست نفوذ می کند. از نظر بافت شناسی، پوست از سه لایه تشکیل شده است: اپیدرم، درم و زیر پوست. لایه میانی و زیر جلدی شامل بافت همبند، فیبرهای کلاژن، چربی، عروق خونی و اعصاب است.

چربی و اجزای هدف بافت همبند پرتوهای نور با طول موج مشخص را جذب می کنند و بقیه را منعکس می کنند. طول موج 1470 نانومتر که در دستگاه اندولیفت استفاده می شود، توسط بافت های چربی و همبند جذب شده و دمای محلی آن ها را افزایش می دهد. در حالی که سایر بافت ها آسیب نمی بینند. در واقع در اندولیفت از پرتو نوری استفاده می شود که فقط بر بافت های هدف تاثیر می گذارد.

در این روش الیافی به ضخامت یک تار موی انسان توسط پزشک متخصص از طریق سوراخ ریز به زیر پوست فرستاده می شود. هنگام عبور از لایه های پوست، میکروفیبر بسیار ظریف پرتو لیزر را بر روی بافت های عمیق پوست متمرکز می کند و مسیر لیزر را به محل مورد نظر هدایت می کند. انرژی حاصل از پرتو لیزر به بافت های عمیق پوست تابیده می شود و به طور انتخابی سلول های چربی را حذف می کند، پروتئین ها را بازسازی می کند و فیبرهای کلاژن را در پوست تحریک می کند.

جراحی لیفت بهتر است یا اندولیفت ؟

اندولیفت روشی برای جوان سازی پوست صورت و سایر قسمت های بدن است که نتایجی مشابه جراحی لیفت صورت دارد. اندولیت جایگزین بسیار مناسبی برای کسانی است که از تیغه های جراحی و عوارض بعد از جراحی می ترسند. نتایج این روش درمانی در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار رضایت بخش و زیبا بوده و با کمترین تهاجم، خطرات و عوارض همراه است. بر خلاف روش های جراحی، اندولیفت بدون بیهوشی، بستری شدن در بیمارستان، برش، بخیه و اسکار یا اسکار روی پوست انجام می شود.

مزایای لیزر اندولیفت :

این روش مانند روش های دیگر دارای مزایای است که در ادامه با مزایای اندولیفت آشنا می شوید :

 • هزینه کمتر نسبت به سایر روش های لیفت صورت از جمله جراحی
 • حداقل تهاجم
 • دوره نقاهت بسیار کوتاه
 • اصلاح زوایای صورت، گردن و بازوها
 • ایمنی بالای درمان
 • قابلیت استفاده از این روش با سایر روش های زیبایی از جمله فیلرها
 • دقت و درستی بالا
 • بدون خونریزی و ایجاد خون مردگی
 • فعال سازی عملکردهای متابولیکی ماتریکس خارج سلولی
 • بدون نیاز به بی‌هوشی
 • بهترین روش غیر جراحی بلفاروپلاستی پلک یا بینی
 • امنیت بالا و کم عارضه
 • بی حسی موضعی یا انجام بدون بی حسی
 • بدون ایجاد برش در پوست
 • بیشتر شدن حرارت و تحریک ساخت عروق
 • تنها یک جلسه درمانی نیاز دارد.
 • فعال سازی ساخت دوباره کلاژن ها
 • عدم به جا گذاشتن اسکار و جای زخم

اندولیفت چه تاثیراتی دارد ؟

اساس اندولیفت، تخریب انتخابی پرتو لیزر است. با استفاده از اندولیفت، تخریب انتخابی و کنترل شده در قسمت های عمقی یا سطحی پوست صورت می گیرد که باعث تشکیل شبکه موقتی از بافت فیبروز می شود. هنگامی که بافت بدن آسیب می بیند، بافت همبند فیبری جایگزین آن می شود تا ترمیم بافت به مرور زمان کامل شود. ایجاد بافت فیبری باعث تحریک کلاژن سازی و بازآرایی اسکلت پوست می شود که باعث جوان سازی پوست می شود. لیزر بدون آسیب رساندن به بافت‌ها، سلول‌ها، اعصاب و رگ‌های خونی اطراف، اثرات زیر را ایجاد می‌کند :

 • به لطف تولید و بازآرایی فیبرهای کلاژن در محل درمان، اثرات اندولیفت طولانی مدت باقی می ماند.
 • پوست ناحیه تحت درمان به سرعت سفت و لیفت می شود.
 • چربی های بافت های موضعی را از بین می برد و از بین می برد که به آن لیپوامولسیون می گویند.

تفاوت اندولیفت با لیزر لیپولیز :

اساس اندولیفت شبیه روش دیگری به نام لیزر لیپولیز است که برای برداشتن بافت چربی در نواحی بزرگتر مانند شکم استفاده می شود. در لیزر لیپولیز از یک لوله فلزی باریک استفاده می شود که در روش اندولیفت برداشته شده و با یک میکروفیبر بسیار نازک جایگزین می شود. قطر ریز فیبرهای استفاده شده در اندولیفت برای صورت 200-300 میکرون معادل 0.2 یا 0.3 میلی متر و 400-600 میکرون است که بسته به نوع آن برای سایر قسمت های بدن استفاده می شود. این روش درمانی سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی و بدون ایجاد بریدگی روی پوست است.

چرا روش های کم تهاجمی مثل اندولیفت بهتر از جراحی هستند ؟

 زمان بهبودی کوتاه‌تری دارند :

دو روز پس از اندولیفت، می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید و نتایج درمان بلافاصله قابل مشاهده است. در مورد جراحی لیفت صورت، 2 هفته طول می کشد تا بتوانید اولین نتایج درمان را مشاهده کنید.

 نیازی به بی‌هوشی عمومی ندارند :

یکی از خطرات همه جراحی ها بیهوشی عمومی است که شامل سکته مغزی و مرگ می شود.

خطرات و عوارض کمتری دارند :

همه جراحی ها با خطراتی همراه هستند. قبل از اینکه تیغ جراحی بدن شما را لمس کند، خطر مرگ ناشی از واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی وجود دارد. عوارض جراحی بیشتر است. عفونت، خونریزی، باز کردن بخیه و مواردی از این دست اگرچه نادر است، اما در برخی بیماران مشاهده می شود.

جراحی لیفت بهتر است یا اندولیفت ؟

 زمان درمان کوتاه‌تر از جراحی است :

برای جراحی گاهی لازم است روز قبل یا صبح همان روز به کلینیک یا بیمارستان مراجعه و در بیمارستان بستری شود. گاهی اوقات باید ساعت ها صبر کرد تا اتاق عمل خالی شود. جراحی ها معمولا حدود یک ساعت طول می کشد. اندولیفت برای قسمت کوچکی از صورت حدود 10 دقیقه و برای کل صورت حدود نیم ساعت طول می کشد.

برگشت پذیر هستند :

جراحی زیبایی برگشت پذیر نیست. حتی برخی از آن ها قابل تعمیر نیستند. روش های کم تهاجمی مانند هایفوتراپی، کربوکسی تراپی و اندولیفت اثرات طولانی مدتی دارند، اما در نهایت برگشت پذیر هستند. با همه پیش‌بینی‌های انجام شده، ممکن است از ظاهر خود پس از جراحی لیفت صورت خوشتان نیاید.

آیا اندولیفت بهترین روش جوان سازی پوست صورت است ؟

اندولیفت یکی از موثرترین و کم خطرترین روش های جوان سازی پوست است. اما نمی توان گفت که بهترین روش است. به عنوان مثال روش کربوکسی تراپی برای درمان خطوط ریز صورت بسیار موثر است اما برای چین و چروک های عمیق استفاده از هایفوتراپی توصیه می شود. یا شاید تزریق ژل برای جوان سازی پوست شما مناسبتر از اندولیفت باشد.

یکی از مزایای این روش امکان ترکیب آن با سایر روش های جوان سازی است. به همین دلیل زمانی اثربخشی این روش مشخص می شود که متخصص پزشکی با بررسی علت چین و چروک، افتادگی و افتادگی پوست بهترین روش جوان سازی را توصیه کند. پزشک به شما خواهد گفت که جوان سازی صورت با اندولیفت به تنهایی یا همراه با روش های دیگر مانند هایفوتراپی نتیجه بهتری خواهد داشت.

عوارض اندولیفت

روش اندولیفت به دلیل حداقل تهاجمی بودن عوارض بسیار کمی دارد و اکثر عوارض جزئی از روند طبیعی ترمیم و ترمیم پوست پس از درمان است. اگر این درمان و عمل زیبایی در بهترین مرکز زیبایی پوست و مو توسط پزشک مجرب انجام شود، عارضه خاصی به دنبال ندارد. زمانی که اندولیفت در مراکز غیر معتبر انجام می شود شاهد عوارض هستیم. در برخی افراد امکان دارد کبودی و تورم در محل قرار دادن فیبر وجود داشته باشد که پس از دو تا سه روز کاملا برطرف می شود. تورم، قرمزی یا کبودی جزئی از عوارض طبیعی اندولیفت است که پس از چند روز به طور کامل از بین می رود.

هزینه اندولیفت چقدر است ؟

هزینه اندولیفت به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه لیزر اندولیفت به ناحیه درمان، دستگاه مورد استفاده، وجود چربی اضافی برای تخلیه چربی، سطح مهارت متخصص پوست یا جراح، تعداد جلسات مورد نیاز، داروهای تجویز شده و قیمت آن بستگی دارد. فیبر استفاده شده در دستگاه قیمت اندولیفت به دلیل غیر تهاجمی بودن آن نسبت به سایر روش های مشابه و تهاجمی که در کلینیک های زیبایی انجام می شود کمتر است. با توجه به اینکه اندولیفت عمر مفید بسیار بالایی دارد، ارزش صرف هزینه برای آن را دارد. کار با دستگاه اندولیفت بسیار تخصصی و حساس بوده و تنها توسط تعداد بسیار کمی از پزشکان انجام می شود.

ماندگاری اندولیفت :

مانند تمام درمان‌ها در همه رشته‌های پزشکی، ماندگاری درمان‌های زیبایی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به نوع پوست، وضعیت بدن و میزان و نوع مشکلات پوستی افراد کاندید تا اندولیفت بستگی دارد. در برخی موارد، در صورت تشخیص توسط پزشک متخصص، اندولیفت می تواند برای افراد در فواصل زمانی معین تکرار شود تا اثر بیشتری داشته باشد.

ماندگاری اندولیفت مانند روش لیفت با نخ است اما عوارض و خطرات خود را ندارد. علاوه بر این، ناحیه تحت درمان تا ماه ها پس از اندولیفت به ترمیم و بهبود ادامه می دهد، به این معنی که وضعیت پوست روز به روز بهبود می یابد. حداقل ماندگاری اندولیفت 1 سال می باشد.

چه مناطقی از پوست را می توان با اندولیفت درمان کرد ؟

اندولیفت بر روی صورت و گردن انجام می شود. گرمای ناشی از پرتو تابشی در اندولیفت سلول های چربی ناحیه تحت درمان را ذوب می کند و در عین حال باعث انقباض فوری پوست در ناحیه تحت درمان می شود. اما می توان از آن برای بلند کردن پوست اطراف ناف، ماهیچه گلوتئال، قسمت داخلی ران، بازوها، زانوها، مچ پا، باسن و لگن استفاده کرد. هر جا که نیاز به از ین رفتن افتادگی یا شلی پوست باشد، اندولیفت در درمان آن ناحیه موثر است.

مراقبت های بعد از اندولیفت

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از اندولیفت آشنا می شوید :

 • 2-3 روز پس از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم از کیسه یخ استفاده کنید.
 • پوست را مرطوب نگه دارید و به آرامی تمیز کنید.
 • تا 3 روز پس از درمان از مصرف الکل، تنباکو و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • به مدت 24 ساعت از آرایش خودداری کنید.
 • این مهم است که بدن خود را به حرکت درآورید و خونتان را به جریان بیندازید زیرا به شما کمک می کند سریعتر بهبود پیدا کنید.
 • به طور مرتب از دارو و کرم تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • از ورزش شدید بدنی خودداری کنید.
 • صورت را با نمک یا محلول بسیار رقیق سرکه بشویید.
 • وقتی شب می خوابید، سرتان باید بالاتر از سینه باشد.
 • از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

مراقبت های بعد از اندولیفت

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. بهترین کلینیک و بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب را برای انجام این روش انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین مرکز اندولیفت در شهرک غرب در سال 1401 ❤️
نوشتهٔ بعدی
مهم ترین کاربرد های اندولیفت【در سال 1401 ❤️】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست