اندولیفت بینی چیست ؟

اندولیفت بینی چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد اندولیفت بینی چیست ؟ داشتن پوستی جوان و زیبا همیشه دغدغه بیشتر خانم ها بوده است. به همین خاطر روش های زیادی در دوران مختلف ابداع می شود تا زیبا و جوان به نظر برسید. اندولیفت صورت یکی از جدیدترین روش ها برای زیبایی و جوان سازی پوست است. از امواج لیزر در اندولیفت صورت استفاده شده است تا متقاضی بتواند بدون هیچ گونه ناراحتی از شر چین و چروک های سطحی و افتادگی پوست خلاص شود. برای آشنا شدن با اندولیفت بینی با ما همراه باشید.

اندولیفت بینی چیست ؟

حفظ زیبایی، جوان ماندن و سلامت کامل اعضا و قسمت های مختلف بدن  اهمیت زیادی دارد. اهمیت این موارد در زنان نقش پر رنگ تری نسبت به دیگران و مردان دارد. بسیاری از روش های درمان و جوان سازی پدید آمده است. که به شما در رسیدن به زیبایی و حفظ پوستی سالم و جوان در صورت و سایر قسمت های بدن کمک می کند. این روش ها می تواند شامل روش هایی مثل اندولیفت، لیزر، لیفت صورت باشد.

در این روش نتیجه نهایی بسیار رضایت بخش تر از سایر روش های جوان سازی و زیبایی است. این روش مزایای بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد. هدف اصلی این روش بالا کشیدن قسمت های مختلف صورت و بیشتر شدن قدرت عضلات صورت است. این روش یک روش لیزر درمانی است که با استفاده از امواج مادون قرمز بر بافت های زیرین پوست و چربی های آن تاثیر می گذارد. لیزر اندولیفت با سایر روش های لیزر درمانی متفاوت است. در این روش پرتوها و امواج به صورت فیبر چند میلی متری به زیر پوست نفوذ کرده و فعالیت جوان سازی خود را اعمال می کنند.

اندولیفت بینی چیست ؟

کاربرد های اندولیفت بینی :

برخلاف جراحی لیفت، اندولیفت یک روش لیزری است که بدون بیهوشی، درد، برش یا اسکار است. این روش جوان سازی و زیباسازی پوست صورت با انتشار امواج روی پوست صورت و نفوذ به لایه های زیرین، فرآیند جوان سازی پوست را انجام می دهد. پرتوها و امواج در این روش چربی ها و بافت های اضافی زیر پوست را تحت تاثیر قرار داده و باعث از بین رفتن آن ها می شود. این عمل باعث از بین رفتن افتادگی و افتادگی پوست می شود.

هنگامی که اشعه لیزر به لایه میانی پوست صورت نفوذ می کند، کلاژن سازی پوست صورت می گیرد. تشکیل کلاژن باعث سفت شدن، صاف شدن و روشن شدن عضلات صورت می شود. با ساخت این فیبرهای پروتئینی، مقاومت و قوام پوست بیشتر می شود. اشعه و امواج این روش باعث بیشتر شدن میزان متابولیسم در سلول های زیر پوست می شود. بیشتر شدن متابولیسم باعث می شود پوست شما شاداب و سالم به نظر برسد.

یکی دیگر از کاربردها و ویژگی های اندولیفت خون رسانی به سلول ها و بافت های پوست است. از آنجایی که پرتو لیزر دارای گرما است، این گرما رگ های خونی را فعال می کند و میزان خون منتقل شده به این ناحیه بیشتر می شود. بیشتر شدن عرضه خون باعث بازیابی سلول های زیر جلدی می شود. به عبارت دیگر سلول ها و در نتیجه پوست صورت زنده و شاداب می شوند. با بیشتر شدن خون رسانی، مواد لازم برای سلول های پوست تامین می شود. چربی و بافت اضافی زیر پوست یکی از بزرگترین عواملی است که باعث افتادگی و چروک شدن پوست صورت شما می شود. با استفاده از این روش لیزر این چربی ها می سوزند و از بین می روند.

طریقه انجام اندولیفت بینی چگونه است ؟

در این روش درمانی، توسط الیاف ظریف، بافت عمیق پوست برای تولید کلاژن جدید تحریک می شود تا از افتادگی یا شل شدن پوست جلوگیری شود. به عبارت دیگر پس از قرار دادن یک فیبر نوری نازک بین درم عمقی و بافت چربی پوست، از فیبر دیگری برای اتصال لیزر دایود به آن استفاده می شود که می تواند با حرکت دادن لیزر، انرژی لیزر را در طیفی از اشعه ساطع کند. فیبر به منطقه هدف و در نتیجه برای تقویت به بازسازی، کاهش افتادگی و افزایش استحکام پوست کمک می کند.

مزایای اندولیفت بینی

این روش درمانی کم تهاجمی در مقایسه با جراحی لیفت خطرات و عوارض کمتری دارد و برای دیدن نتایج موثر آن نیازی به بستری و بیهوشی بیمار نیست و به خاطر نداشتن وجود برش و بخیه، اسکار و جای زخم روی پوست پوست باقی نمی ماند. در ادامه با مزایای اندولیفت بینی آشنا می شوید :

 • ذوب شدن چربی های انباشته شده موضعی
 • درمان افتادگی و شل شدگی پوست در زیر پلک‌های پایینی، ناحیه چانه، غبغب، گردن، خط فک، گونه‌ها و اطراف دهان
 • سفت سازی آنی پوست
 • قابل استفاده برای همه افراد فارغ از جنسیت آن ها
 • برگشت پذیر با توجه به نوع پوست، وضعیت بدن، میزان و نوع مشکلات پوستی
 • تمرکز بیشتر روش درمانی اندولیفت بر روی صورت و گردن
 • پروسه درمانی کوتاه مدت آن حدود 2 روز
 • لیفت پوست دور ناف، داخل ران، بازو، زانو، مچ پا، باسن و لگن
 • امکان استفاده از دیگر روش های جوان سازی پوست در کنار اندولیفت مانند هایفوتراپی

برای آشنا شدن با بهترین دکتر اندولیفت در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

اندولیفت بینی چه عوارضی دارد ؟

اندولیفت یکی از روش های کم تهاجمی و ایمن است که برای درمان و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و خیلی کم شاهد عوارض جانبی خفیفی هستید که می توان آن را به حساسیت های پوستی طبیعی و واکنش فرد به اشعه لیزر نسبت داد که شامل تورم، قرمزی، التهاب یا کبودی است و در طی مراحل بهبودی پس از درمان پوست، ترمیم و ناپدید می شوند. برای جلوگیری از عوارض خطرناک، بهتر است از مراجعه به مراکز اندولیفت نامعتبر خودداری کنید و برای این کار باید به یک فرد متخصص و واجد شرایط مراجعه کنید.

ماندگاری اندولیفت بینی :

روش اندولیفت روشی مفید و موثر است که در صورت انجام توسط پزشک مجرب می تواند سال ها دوام بیاورد. توجه داشته باشید که داشتن سبک زندگی مناسب شامل رژیم غذایی سالم، دوری از استرس و سیگار کشیدن و ورزش می تواند به ماندگاری بیشتر نتیجه این روش کمک کند.

بعد از اندولیفت بینی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از اندولیفت بینی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه به مراقبت های بعد از اندولیفت بینی می پردازیم :

 • داروهایی که پزشک تجویز می کند را در اسرع وقت و به طور منظم استفاده کنید.
 • هنگام خوابیدن باید سر در ناحیه بالاتر از قفسه سینه قرار بگیرد.
 • اگر در ناحیه درمان قرمزی وجود داشت می توانید از یخ استفاده کنید.
 •  ورزش و فعالیت‌های سنگین بدنی برای جلوگیری از تورم، برای 2 یا 3 هفته پس از اندولیفت باید انجام نشود.
 • استفاده نکردن از لوازم آرایشی، بهداشتی که میزان اسیدیته آن ها بالا است.
 • سعی کنید از تابش مستقیم نور خورشید به ناحیه درمان جلوگیری کنید.
 • ناحیه درمان را با استفاده از آب نمک رقیق شست و شو دهید.
 • رطوبت پوست در ناحیه موردنظر را تامین کنید.
 • سعی کنید فعالیت‌های سبک بدنی برای به جریان انداختن خون و بالابردن کیفیت نتایج اندولیفت انجام دهید.
 • برای مدتی بعد از درمان سعی کنید سیگار نکشید و از مشروبات الکلی استفاده نکنید.
 • بعد از انجام اندولیفت سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و استرس نداشته باشید.
 • از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند استفاده نکنید.

نواحی قابل درمان با اندولیفت

اندولیفت کل صورت را تغییر می دهد، افتادگی جزئی پوست و تجمع چربی در گردن و یک سوم پایینی صورت را اصلاح می کند. همچنین پوست پلک پایین شل است که با اندولیفت می توان آن را درمان کرد. در روش اندولیفت، لیزر القایی از طریق منافذ میکروسکوپی پوست به لایه های زیرین نفوذ کرده و با ذوب شدن چربی ها باعث بازسازی فوری پوست می شود. بر اساس نتایج دریافتی و واکنش بدن به لیزر، نواحی مختلفی مانند باسن، زانو، نواحی شکمی، قسمت داخلی ران و مچ دست را می توان با اندولیفت درمان کرد.

نواحی قابل درمان با اندولیفت

آیا اندولیفت نیاز به استفاده از روش تهاجمی بافتی دارد ؟

فیبرهای نوری ریز مو مانند، فقط از طریق سوراخ های بسیار کوچک می توانند به لایه های پوست نفوذ کنند و نیازی به بیهوشی بیمار یا استفاده از بخیه در ناحیه ترمیم شده نیست. امکان دارد التهاب و تورم دیده شود در نهایت این عوارض چند ساعت طول می کشد و نیازی به بانداژ یا پانسمان نیست و می توانید پس از انجام اندولیفت به فعالیت های عادی روزانه خود ادامه دهید.

کاندیدای نامناسب اندولیفت بینی :

افراد مبتلا به دیابت، افرادی که بیماری های کبدی و کلیوی و قلبی دارند، افرادی که پوست خیلی آویزان دارند، زنان باردار و شیرده، افرادی که کاهش وزن بیشتر از 25 کیلو گرم دارند، افراد مبتلا به سرطان فعال نمی توانند از اندولیفت استفاده کنند.

آیا اندولیفت می تواند با بقیه روش های ترمیمی و جوان سازی همراه و ترکیب می شود ؟

اندولیفت می‌تواند اثر هم افزایی و تقویت‌کننده سایر روش‌های زیبایی درمانی فعلی داشته باشد که می‌توان اندولیفت را همزمان یا با تاخیر با سایر فرآیندهای زیبایی ترمیمی انجام داد مانند :

روش ترمیم لایه بردار غیر سایشی :

به گونه ای که پرتوهای لیزر عامل انتقال انرژی به لایه های پوست هستند که با اندولیفت قابل اعمال است.

استفاده همزمان روش HIFU :

روش حاصل از استفاده از امواج فراصوت متمرکز با چگالی بالا در ناحیه پوست با روش اندولیفت مجاز است.

ماسک های صورت پیچ پوستی :

قطعه ای که سطح پوست را می پوشاند که دارو یا ماده مورد نظر را با سرعت ثابتی جذب می کند.

آیا اندولیفت یک روش ترمیمی همراه با اثرات پایدار است ؟

اثرات ترمیمی اندولیفت به مدت 2 تا 3 سال حفظ می شود. به خاطر روند طبیعی پیری پوست، پس از این مدت چندین سال، افتادگی پوست در لایه های عمقی ادامه خواهد داشت. تعدادی از عوامل سبک زندگی می تواند بر دوام اثرات درمانی اندولیفت تأثیر بگذارد. رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم روزانه، ممنوعیت مصرف نوشیدنی های الکلی و ترک سیگار می تواند سرعت و شدت روند پیری را کم کند.

مقایسه اندولیفت با سایر روش های کم تهاجمی :

در بقیه روش‌های جوان‌سازی پوست با حداقل تهاجم، امواج مورد استفاده نمی‌توانند به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کنند. لیزر و روش فرکشنال یا کونتراج از نظر میزان نفوذ به بافت پوست محدود است و اگر بخواهیم در لایه های عمقی پوست اثر داشته باشد، احتمال آسیب رساندن به لایه های سطحی زیاد است. برای این که بتوان روی لایه های عمقی پوست عمل کرد و به لایه های سطحی حمله نکرد، علاوه بر اندولیفت، از 2 روش کم تهاجمی دیگر می توان استفاده کرد که در ادامه به آن می پردازیم :

لیفت با نخ : در این روش با استفاده از بخیه های موقت و قابل جذب، داربستی در زیر پوست ایجاد می شود که باعث لیفت و بهبود کانتور پوست صورت می شود.

هایفوتراپی : در این روش با استفاده از امواج فراصوت آسیب جزئی در لایه های عمقی پوست و چربی زیر پوست ایجاد می شود که باعث لیفت پوست می شود.

هر سه روش اندولیفت، لیفت با نخ و هایفوتراپی روش های خوبی برای لیفت صورت هستند و در کل نمی توان گفت کدام بهتر است. اندولیفت و هایفوتراپی روی چربی زیر پوست تاثیر می گذارد اما لیفت با نخ روی پوست تاثیر می گذارد. هایفوتراپی و لیفت با نخ می توانند تولید کلاژن را تحریک کنند، اما اندولیفت تأثیر بیشتری بر چربی و کمتر بر تولید کلاژن دارد.

بهترین روش برای لیفت صورت بر اساس شرایط و اهداف شما تعیین می شود. باید دید افتادگی پوست چه مشکلی دارد و افراد باید بگویند که چقدر و چه تغییراتی می خواهند در پوست خود ایجاد کنند. بررسی این عوامل و سایر عوامل موثر کمک می کند تا بهترین روش ها را برای لیفت صورت و جوان سازی پوست انتخاب کنید.

هزینه اندولیفت بینی چقدر است ؟

در روز مقرر، قبل از شروع درمان، پزشک به شما لیدوکائین تزریق می کند تا درمان بسیار راحت و قابل تحمل شود. اولین قدم این است که یک لیزر فیبر نوری 1 میلی متری را به پوست وارد کنید تا چربی موجود را ذوب کند و در عین حال تولید کلاژن را در بافت های اطراف تحریک کند. این کار باعث تقویت پوست شده و نتایج بهتری به همراه دارد. مرحله دوم تخلیه چربی ذوب شده برای شکل دادن به قسمت پایین صورت و گردن است. کل جلسه درمان کمتر از یک ساعت طول می کشد و می توانید بلافاصله نتایج را مشاهده کنید.

در روزهای بعد، شب ها باید از بانداژ فشاری استفاده کنید. پزشک امکان دارد داروهای مسکن و ضد التهاب تجویز کند. نتایج لیزر اندولیفت دائمی است و می توانید در عرض 2 روز فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. هزینه لیزر اندولیفت می تواند به عواملی مانند ناحیه درمان، انتخاب پزشک، انتخاب کلینیک، موقعیت جغرافیایی و .. بستگی داشته باشد. هزینه دقیقی برای این روش وجود ندارد و می تواند از فردی به فرد دیگر تفاوت داشته باشد. شما سعی کنید قبل از انجام اندولیفت بینی با پزشک درباره هزینه گفت و گو کنید.

هزینه اندولیفت بینی چقدر است ؟

کلام آخر

قبل از انجام لیزر اندولیفت بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. دستورات و مراقبت های پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذرید.

نوشتهٔ پیشین
اندولیفت غبغب چیست ؟
نوشتهٔ بعدی
اندولیفت زیر چشم چیست ؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست