هزینه لیزر در شهرک غرب

هزینه لیزر در شهرک غرب ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیزر در شهرک غرب آشنا کنیم. لیزر موهای زائد به یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است که در سال های اخیر تقاضا برای لیزر موهای زائد را افزایش داده است که از شر سالن های موهای زائد، تیغ، وکس، قیچی و دستگاه های اپیلیدی و همچنین آکنه و موهای زیر پوستی خلاص می شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیزر در شهرک غرب با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

برای از بین بردن موهای زائد از لیزرهای مختلفی استفاده می شود. لیزرهای الکساندرایت، Nd:YAG و دیود از جمله پرکاربردترین لیزرها برای رفع موهای زائد هستند. این لیزرها از نظر کاربرد متفاوت هستند. به عنوان مثال، الکساندریت برای پوست های روشن موثرتر است و Nd:YAG برای پوست های تیره بیشتر استفاده می شود.

این تفاوت عملی به دلیل تفاوت در خواص فیزیکی لیزرها مانند فرکانس و طول موج است. لیزر یک علم و فناوری است. یعنی بسته به کاربرد آن می توانید ویژگی های خاصی را در آن قرار دهید و برای انجام یک کار خاص آن را بهینه کنید. لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد بدون تأثیر بر سایر قسمت های پوست و بدن طراحی شده است.

لیزر فولیکول ها را تحت تاثیر قرار می دهد. لیزر موهای زائد برای گرم کردن پیاز مو و آسیب رساندن به فولیکول ها طراحی شده است. فولیکول ها اندام های کوچکی در داخل پوست هستند که موهای بدن را تولید می کنند. هنگامی که فولیکول مو و پیاز مو آسیب ببینند، رشد مو برای همیشه متوقف می شود.

لیزر موهای زائد را برای همیشه کاهش می دهد. این روش می تواند بین 70 تا 90 درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود نه حذف دائمی موهای زائد. زیرا نمی توانیم صددرصد موهای زائد را در یک دوره درمان حذف کنیم. اما آن 70-90 درصدی که حذف شدند هرگز دوباره رشد نخواهند کرد.

لیزر آسیب انتخابی ایجاد می کند. نکته مهم این است که گرمای لیزر به فولیکول ها آسیب می رساند و از کار می اندازد اما این آسیب کاملا انتخابی است. این بدان معنی است که هیچ آسیبی به پوست و بافت های مجاور فولیکول به طور همزمان وجود ندارد. البته گاهی به دلیل خطای اپراتور پوست آسیب می بیند.

عملکرد لیزر موهای زائد :

نور لیزر هر چیزی که به رنگ تیره باشد را گرم کرده و می سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موهای سیاه داخل فولیکول مو، خود فولیکول آسیب دیده و از بین می رود. هر موی بدن ما چرخه ای از رشد و استراحت دارد. در هر زمان، بیشتر موهای ما در مرحله استراحت و برخی در مرحله رشد هستند.

اگر در حین لیزر موهای زائد فولیکول مو در مرحله استراحت باشد، اشعه لیزر روی آن تاثیری ندارد. به همین دلیل است که چندین جلسه لیزر درمانی در فواصل منظم برای از بین بردن تمام موها ضروری است. با هر جلسه حذف موهای زائد تعدادی از فولیکول های فعال مو می سوزند و در نهایت پس از مدتی تمام موها از بین می روند.

لیزر موهای زائد چیست ؟

چه افرادی برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند ؟

 • وجود اختلالات هورمونی
 • مصرف دارو های خاص
 • وجود بعضی بیماری ها
 • سابقه گوشت اضافه در محل عمل
 • سابقه تبخال مکرر
 • سابقه عفونت فعال مثل جوش های چرکی
 • برنزه بودن
 • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
 • مصرف ایزوترتینویین
 • مصرف داروهای حاوی طلا
 • سابقه بیماریهایی مثل لوپوس
 • افراد باردار

اولین جلسه لیزر موهای زائد :

در اولین جلسه لیزر موهای زائد، پزشک ناحیه آسیب دیده را با یک کرم بی حس کننده موضعی بی حس می کند تا حد امکان احساس درد نکنید. به همین دلیل و برای توضیحات لازم، بهتر است برای اولین جلسه لیزر کمی زودتر به کلینیک مراجعه کنید. تمام لوازم آرایشی، عطرها یا سایر مواد شیمیایی را از ناحیه لیزر شده پاک کنید. حتما لباس های گشاد بپوشید تا موقعیت مورد نظر به راحتی قابل دسترسی باشد. اگر پوست بسیار حساسی دارید می توانید یک ساعت قبل از لیزر درمانی از کرم زایلوژل استفاده کنید. این کرم باید قبل از لیزر از روی پوست پاک شود. مهم این است که استرس نداشته باشید. استرس می تواند باعث شود که شما و پزشکتان در طول درمان احساس ناراحتی کنید.

آیا لیزر بیکینی درد دارد ؟

امکان دارد کمی درد احساس کنید، اما نه در حدی که غیر قابل تحمل شوید. اکثر مشتریان درد لیزر را به عنوان برخورد یک نوار لاستیکی به پوست توصیف می کنند. بسیاری از مشتریان ما هیچ دردی احساس نمی کنند و می گویند که پوست آن ها خیلی کم خارش می کند. به طور معمول، کمتر از 1 درصد از مشتریان به کرم های بی حس کننده نیاز دارند.

مزایا لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مانند سایر روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به این مزایا می پردازیم :

سرعت انجام لیزر : 

از مزایا لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان از بین رفتن موهای زائد با لیزر برای ناحیه مختلف بدن متفاوت است برای مثال زمان لازم برای لیزر قسمت های کوچک تر مثل لب پایین امکان دارد فقط چند ثانیه طول بکشد اما لیزر پا حدود 1 ساعت زمان می برد. زمان لازم برای لیزر موهای زائد آقایان نسبت به خانم ها بیشتر است.

صرفه جویی در هزینه حذف موهای زائد :

تعداد جلسات در تعیین لیزر موهای زائد بسیار تاثیر می گذارد و هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد قیمت لیزر مو هم بیشتر می شود اما چون نتیجه لیزر مو باند مدت است و باعث کاهش رشد موهای زائد به صورت طولانی می شود و هزینه آن قابل توجیه نیست.

آسیب نرسیدن به پوست :

لیزر موهای زائد روشی است که هیچ آسیبی به بافت های کناری پوست وارد نمی کند و در صورت رعایت نکات و استفاده صحیح کمترین عوارض را خواهد داشت.

نداشتن درد در لیزر موهای زائد :

آستانه تحمل درد در افراد مختلف است. درد ناشی از حذف موهای زائد با لیزر هم در افراد مختلف متفاوت است. شدت درد در بعضی از قسمت های بدن که حساس تر است بیشتر می باشد و بیشتر کسانی که لیزر انجام دادند معتقدند که درد موم بیشتر از درد لیزر است. لیزر مو در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر موها امکان دارد درد بیشتری به همراه داشته باشد.

کاهش موهای زیر پوستی با لیزر :

روش اصلاح با تیغ و اپیلاسیون باعث رشد موهای زیر پوستی می شود و این اتفاق بسیار ناخوشایند است. لیزر بافت موها را تغییر می دهد و این اتفاق باعث کاهش رشد موهای زیر پوستی می شود.

از بین رفتن دائم موهای زائد :

لیزر مو یکبار برای همیشه انجام می شود و بعد از آن دیگر رشد مو در ناحیه پاکسازی شده را مشاهده نمی کنید.

روش مناسب برای حذف موهایی که به مدت طولانی تراشیده شدند :

لیزر مانند سایر درمان های دیگر بهتر انجام می شود و در فواصل بین جلسات هم می توانید موهای خود را بتراشید.

مزایا لیزر موهای زائد

یک روش سالم و موثر برای حذف موهای زائد :

امن و بدون خطر بودن لیزر بیشتر از 20 سال است که تایید شده است. اما انتخاب دستگاه لیزر خانگی مناسب و با کیفیت مراجعه به مراکز درمانی معتبر و رعایت اصول و دستورالعمل ها اهمیت زیادی دارد.

روشی مناسب برای قسمت هایی که اپیلاسیون نمی شود :

اپیلاسیون برای مناطقی از بدن که مویرگ های قرمز دارند توصیه نمی شود. لیزر را می توان برای تمام قسمت های مختلف بدن استفاده کرد، حتی در ناحیه حساس مانند بین چشم ها، لیزر می تواند مشکلات پوستی را با مسدود کردن مویرگ های قرمز و ناپدید شدن آن ها درمان کند.

روش درمانی مناسب برای آقایان  :

میزان هورمون تستستورون در مردان بالا است و این اتفاق باعث رشد موهای ضخیم و پر مویی در مردان است و کندن این موهای زائد دردناک است. لیزر موهای مردان نسبت به روش های دیگر درد کمتری دارد و مردان با انجام این روش دیگر نیاز به اپیلاسیون در هر هفته یا اصلاح چند روز یکبار ندارند.

لیزر برای خانم هایی که تنبلی تخمدان دارند چگونه است ؟

موهای صورت یک مشکل بزرگ برای زنانی است که از کیست تخمدان یا سندرم تخمدان پلی کیستیک رنج می برند. موهای صورت در این حالت ضخیم و زیاد می شوند. باز هم اپیلاسیون، موچین و بستن راه حل های مناسبی نیستند زیرا باعث ضخیم شدن و رشد موهای اضافی می شوند. اگرچه لیزر موهای زائد برای زنان مبتلا به تنبلی تخمدان به اندازه سایر زنان موثر نیست، اما می تواند به کاهش موهای زائد صورت کمک شایانی کند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

هر مو در بدن ما دارای سه مرحله رشد است: آناژن (فاز فعال)، کاتاژن (مرحله گذار کوتاه بین آناژن و تلوژن) و تلوژن (مرحله استراحت و آماده سازی مجدد برای فاز آناژن). سه مرحله به طور همزمان انجام می شود و هر فولیکول مو مستقل است و یک چرخه رشد را در زمان های مختلف طی می کند، به همین دلیل است که تمام موهای ناخواسته شما در یک جلسه لیزر حذف نمی شوند. در هر زمان، حدود 85 تا 90 درصد موهای شما در فاز آناژن، 1 تا 2 درصد در فاز کاتاژن و 10 تا 14 درصد در فاز تلوژن هستند. تفاوت اصلی بین موهای بدن و موهای سر در دوره آناژن است. فاز آناژن برای بازوها، پاها، ابروها فقط 30-45 روز ماندگاری دارد در مقایسه با موهایی که 3-7 سال طول می کشد. هر چه موها بیشتر در فاز آناژن بمانند، بیشتر رشد می کنند.

سرعت انجام لیزر به چه صورت است ؟

یکی از مزایای لیزر مو صرفه جویی در زمان است. مدت زمان لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن متفاوت است به عنوان مثال زمان لازم برای لیزر موهای زائد نواحی کوچکتر مانند لب پایین امکان دارد چند ثانیه طول بکشد. این زمانی است که لیزر پا حدود 1 ساعت طول می کشد. زمان لازم برای لیزر موهای زائد برای مردان بیشتر از زنان است.

عوارض لیزر موهای زائد :

بسیاری از عوارض جانبی از عوارض طبیعی لیزر محسوب می شوند. قرمزی، تورم و احساس گرما از جمله عوارضی است که پس از لیزر درمانی قابل مشاهده است. برای کاهش درد و تورم از یخ استفاده کنید. ممکن است برای شما کرم های مخصوص برای کاهش التهاب تجویز شود. سایر عوارض جانبی شامل خشکی و پوسته پوسته شدن است که به ندرت دیده می شود. ضخیم شدن موهای ریز و کرکی یکی دیگر از عوارض لیزر بدن است زیرا موهای اصلی از بین رفته است. موهای نازک و کرکی این شانس را دارند که ضخیم شوند. جلسات سالانه ترمیم مو با لیزر به همان دلیلی که موهای جدید رشد کرده را حذف می کنیم، برنامه ریزی می شود.

آیا ماندگاری لیزر موهای زائد دائمی است ؟

اگر فولیکول های مو کاملا از بین بروند، نتیجه لیزر موهای زائد دائمی خواهد بود. اما در بسیاری از موارد همه فولیکول‌ها از بین نمی‌روند و حتی پس از پایان جلسات لیزر، موهای ناحیه مورد نظر دوباره رشد می‌کنند. با گذشت زمان، امکان لیزر مجدد همان نواحی برای کاهش تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند وجود دارد.

رشد مجدد مو بعد از جلسات لیزر به عوامل مختلفی مثل نوع موهای شما و مهارت تکنسین لیزر بستگی دارد. اگر فولیکول مو آسیب دیده باشد اما به طور کامل از بین نرود، مو می تواند دوباره رشد کند. از آنجایی که برداشتن تک تک فولیکول‌های مو دشوار است، اکثر مردم شاهد رشد مجدد موهای خود خواهند بود. بنابراین پس از اتمام جلسات لیزر، بهتر است سالی 1 یا 2 بار برای شارژ مجدد به کلینیک مراجعه کنید.

هزینه لیزر در شهرک غرب

برخی از کلینیک ها از شما هزینه های بسیار بالا می گیرند و با تکنیک های تبلیغاتی و وعده های غیرواقعی قیمت های خود را افزایش می دهند. مثلاً دستگاهی را به عنوان بهترین دستگاه لیزر معرفی می کنند یا به شما قول می دهند که در2 تا 3 جلسه مراحل درمان را به پایان برسانند.

گول این تبلیغات جعلی را نخورید. قبل از هر چیز باید بدانید که هر دستگاه لیزر مزایا و معایبی دارد. مثلا لیزر الکساندرایت سرعت و تاثیر بالایی دارد اما برای پوست های تیره مناسب نیست. دوم، تمام لیزرها حداقل به 4 تا 6 جلسه درمانی نیاز دارند.

بهترین کلینیک لیزر موهای زائد باید خدمات عالی و قیمت مناسب داشته باشد. هزینه لیزر در شهرک غرب باید مجهز به فناوری های مختلف و بهره مندی از تیم پردازش حرفه ای باشد. مرکز لیزر درمانی باید مجوزهای لازم را داشته باشد و تمامی درمان ها زیر نظر بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب انجام شود.

هزینه لیزر در شهرک غرب

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد از افراد با تجربه و پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله هزینه لیزر در شهرک غرب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه اندولیفت در شهرک غرب【سال 1401 ❤️】
نوشتهٔ بعدی
هزینه تزریق چربی در شهرک غرب ❤️【سال 1401 】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست