هزینه لیزر موهای زائد آقایان

هزینه لیزر موهای زائد آقایان ❤️【سال 1401】

ما در این مقال سعی داریم شما را با هزینه لیزر موهای زائد آقایان آشنا کنیم. از بین بردن موهای زائد برای افراد از دو جنبه زیبایی و بهداشت شخصی بسیار مهم است. با توجه به اهمیت این مشکل در طول تاریخ روش های مختلفی برای از بین رفتن موهای زائد بدن ارائه شده است. اما اکثر روش ها دردناک و زمان بر هستند. در سال های اخیر با پیشرفت علم و استفاده از دستگاه های پیشرفته، لیزر موهای زائد آقایان توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. با کمک این روش مردان می توانند برای همیشه از شر موهای زائد بدن خود خلاص شوند.

لیزر موهای زائد آقایان چیست ؟

به هر نوع موهای ضخیم و تیره ای که در قسمت میانی بدن مانند سینه، صورت، چانه و گلو رشد می کند، موهای زائد گفته می شود. موهای زائد به دلایل هورمونی و غیر هورمونی رشد می کنند. اگر دلایل هورمونی باعث رشد بیش از اندازه مو در بدن شما شود، نمی توانید بدون درمان بیماری اولیه لیزر انجام دهید. اختلالات هورمونی باعث رشد موهای ضخیم و تیره در قسمت هایی از بدن می شود که مو ندارند.

اگر مشکلات هورمونی دارید، درمان دارویی از رشد موهای ناخواسته جلوگیری می کند و استفاده از لیزر فقط یک هزینه اضافی است. لیزر موهای زائد روشی مناسب برای از بین بردن موهای زائد است. لیزر موهای زائد را کاهش داده و آن ها را نازک می کند. در این روش از نور لیزر و گرمای حاصل از تابش آن تا عمق مشخصی از پوست نفوذ کرده و فولیکول مو را تحت تاثیر قرار داده و به آن آسیب می رساند. فولیکول مو عامل اصلی رشد مو است.

آسیب رساندن به آن باعث توقف رشد مو و از بین بردن موهای زائد می شود. لیزر موهای زائد سلول های تولید کننده مو را در ریشه هدف قرار می دهد و باعث حذف طولانی مدت یا دائمی آن ها می شود. این روش نتایج بهتری نسبت به روش های دیگر می دهد. یکی از مزایای لیزر درمانی سرعت بالا، تاثیر قابل توجه و دقت بالای آن است. لیزر موهای زائد برای مردان بسیار رایج شده است و می تواند شامل لیزر موهای زائد در پشت، سینه، شانه ها، پاها و حتی نواحی بیکینی مردان باشد.

لیزر موهای زائد آقایان چیست ؟

نواحی مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان

افراد از نظر رشد موهای اضافی بدن متفاوت هستند و این مشکل به شدت تحت تأثیر ژنتیک است. اما وجود موهای زائد در بدن مردان بیشتر از زنان است. اما آقایان با کمک لیزر می توانند برای همیشه با آن موهای زائد خداحافظی کنند. نواحی مناسبی برای لیزر مو های زائد آقایان وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

لیزر موهای زائد پاها :

شاید برخی از مردان از داشتن موهای اضافی روی پاهای خود خوششان نیاید و اصلاح کنند، این اشتباه است. هر بار که تیغه فلزی روی پوست کشیده می شود، لایه بیرونی آن آسیب می بیند، بنابراین به مرور زمان پوست می افتد و پوسته می شود. تراشیدن فقط ساقه مو را از بین می برد در حالی که فولیکول در پوست باقی می ماند. اما با لیزر موهای زائد پا، گرمای ناشی از پالس نور باعث از بین رفتن ریشه مو می شود. در نتیجه تراکم موهای زائد کم می شود. از طرفی این روش به پوست آسیبی نمی رساند.

لیزر موهای زائد زیر بغل :

رشد موهای زیر بغل محیطی را برای رشد باکتری ها ایجاد می کند و در نتیجه عرق بوی بسیار بد و تند می دهد. مردان بیشتر از زنان با این مشکل مشکل دارند زیرا هر روز سر کار می روند و به دلیل فعالیت زیاد بدن به شدت عرق می کند. بهتر است به جای اینکه هر چند روز یکبار موهای این ناحیه را کوتاه کنید، لیزر موهای زائد زیر بغل را انجام دهید. تراشیدن هر روز باعث بیشتر شدن تراکم مو می شود در حالی که لیزر فولیکول را از بین می برد و تراکم مو کم می شود.

لیزر موهای زائد دست :

برخی از مردان بازوهای پرمو دارند و به همین دلیل از پوشیدن لباس های آستین کوتاه خودداری می کنند. سعی کنید اط اصلاح کردن موهای زائد خود با تیغ خودداری کنید زیرا کسانی که از این روش استفاده کردند از بیشتر شدن تراکم مو بعد از هر بار اصلاح شکایت دارند. بهتر است لیزر موهای زائد دست را انتخاب کنید. اگر تمام جلسات تکمیل شود، تراکم مو در این ناحیه به میزان قابل توجهی کم می شود.

لیزر موهای زائد صورت :

اگر صورت پر از مو دارید یا از کوتاه کردن ریش خود خسته شدید، به شما پیشنهاد می شود لیزر موهای زائد صورت را انجام دهید. شرط لازم برای این کار داشتن موهای تیره روی صورت است. پوست صورت نقش بسیار مهمی در جوانی و زیبایی انسان دارد. کوچکترین چین و چروک ما را پیر می کند. آقایانی که هر هفته صورت خود را با ژیلت اصلاح می کنند، بهتر است هر چه زودتر این کار را متوقف کنند زیرا علائم پیری زودرس را در صورت خود احساس می کنند. نه تنها باید به فکر از بین بردن موهای زائد صورت باشید، بلکه باید سلامت و شادابی پوست را در نظر بگیرید.

نتیجه لیزر موهای زائد در آقایان چگونه است ؟

امکان دارد در هنگام لیزر موهای زائد بوی سوزش مو را حس کنید و سپس قرمزی و تورم را در اطراف نواحی تحت درمان احساس کنید، به این معنی که فولیکول های مو به خوبی به لیزر واکنش نشان دادند. لیزر موهای زائد روشی است که در آن پرتو خاصی از نور اپیدرم را دور می زند و فولیکول های آن را هدف قرار می دهد و چرخه تولید مثل و رشد مو را بدون آسیب رساندن به پوست مختل می کند.

با از بین رفتن فولیکول، ساقه مو ضعیف می شود و در نهایت با چرخه های منظم درمان، این فولیکول می میرد و هیچ مویی در نواحی تحت درمان رشد نمی کند. یکی از مزایای مهم لیزر این است که درد ایجاد شده در حین درمان حدود 40 درصد کمتر از اپیلاسیون است و فرد در معرض خطر پارگی، بریدگی و آسیب به پوست نیست. لیزر اپیدرم را دور می زند و بنابراین به پوست آسیب نمی رساند و در واقع کلاژن را تحریک می کند.

نواحی مناسب برای لیزر موهای زائد آقایان

خطرات لیزر موهای زائد آقایان :

کار با لیزر نیاز به تجربه، تخصص و مهارت دارد. در غیر این صورت، عوارض لیزر موهای زائد می تواند باعث سوختگی و لکه های پوستی شود. احتمال عوارض و صدمات در اثر لیزر بسیار کم است و بیشتر زمانی دیده می شود که دستگاه لیزر در دست یک اپراتور غیر ماهر باشد. اپراتورهای کم تجربه از میزان تنظیم لیزر و نحوه انجام آن در هر جلسه لیزر موهای زائد آگاهی ندارند و همین عدم آگاهی باعث آسیب های جدی به بدن افراد و سوختگی های به جا مانده از لیزر شده است.

اگر لیزر توسط اپراتورهای حرفه ای و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، با یکی از کم خطر ترین و کم عوارض ترین روش های از بین رفتن موهای زائد طرف هستید و شاید تنها عوارض آن درد خفیفی باشد که برخی از مراجعین تجربه می کنند. در انتخاب کلینیک مناسب و پزشک متخصص خود دقت کنید تا میزان آسیب پوستی به حداقل مقدار خود برسد. لیزر بدون آسیب رساندن به لایه سطحی پوست از اپیدرم عبور می کند. لیزر نه تنها به پوست آسیب نمی رساند، بلکه می تواند باعث تحریک کلاژن سازی در لایه های عمقی پوست و بهتر شدن بافت پوست شود.

چند جلسه لیزر برای آقایان نیاز است ؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای افراد بسیار فرق می کند و به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما تعداد جلسات لیزر موهای زائد برای آقایان بین 6 تا 12 جلسه است. برای موهای پشت و سینه مردان، 6-8 جلسه درمانی با فواصل زمانی حدود 2 ماه می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. کم شدن دائمی موهای زائد بدن وجود دارد نه حذف دائمی موهای زائد. زیرا فولیکول های زیادی در پوست وجود دارند که غیرفعال هستند و زمانی که فولیکول های مجاور از بین می روند، این فولیکول های غیرفعال شروع به تولید مو می کنند.

رشد مو در چند مرحله مختلف صورت می گیرد و تعداد موها در مراحل مختلف برای هر فرد متفاوت است. 30 تا 60 درصد موهای بدن در فاز آناژن هستند که مرحله رشد مو است. بقیه موها در مرحله ریزش یا استراحت هستند. لیزر فقط می تواند موها را در مرحله رشد یا آناژن از بین ببرد. هنگامی که فولیکول به دلیل قرار گرفتن در معرض لیزر می میرد، موهای مربوط به آن فولیکول می ریزند. فواصل جلسات لیزر طوری تنظیم می شود که موهای دیگر شما که در مرحله استراحت یا ریزش هستند به مرحله رشد مو برسند تا بتوان آن ها را هدف قرار داد. اگر جلسات درمانی را در فواصل منظم انجام شود، تراکم مو در ناحیه تحت درمان 50 تا 85 درصد کم می شود.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان

عوامل زیادی در هزینه لیزر موهای زائد آقایان موثر است که یکی از مهمترین آن ها نوع دستگاه لیزر است. هر چه دستگاه لیزر کیفیت بالاتری داشته باشد و مدل های جدیدتر با امکانات بیشتر، قیمت بالاتری داشته باشد که تاثیر مستقیمی بر قیمت خدمات لیزر موهای زائد صورت دارد. تفاوت هزینه های نگهداری و تعمیر دستگاه های لیزر یکی از دلایل مهم تفاوت هزینه لیزر موهای زائد آقایان می باشد.

بسته به نوع پوست، ضخامت مو و عوامل دیگر، تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین بردن موهای زائد با لیزر برای هر فرد امکان دارد متفاوت باشد. هر چقدر موهای ناخواسته و ضخیم صورت فرد بیشتر باشد، جلسات بیشتری برای از بین بردن دائمی آن‌ها طول می‌کشد که هزینه لیزر در شهرک غرب را بالا می‌برد. یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای زائد صورت، نوع مرکز ارائه دهنده این خدمات با توجه به کیفیت تجهیزات مورد استفاده برای از بین رفتن موهای زائد صورت است. به غیر از این تفاوت قیمت دستگاه های لیزر عامل دیگری است که هزینه لیزر موهای زائد آقایان را تغییر می دهد.

هزینه لیزر موهای زائد آقایان

چه نکاتی در لیزر موهای زائد آقایان باید رعایت شود ؟

قبل از لیز باید نکاتی انجام دهید تا دچار خطرات و عوارض نشوید و نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. در ادامه با این نکات آشنا می شوید :

شیو کردن :

قبل از لیزر باید موهای خود را کوتاه یا اصلاح کنید. تعداد دقیق روزهای قبل و نحوه اقدام توسط مشاور کلینیک به طور کامل برای شما توضیح داده می شود. دلیل شیو کردن این است که انرژی لیزر باید از ساقه مو عبور کند تا به فولیکول برسد. هرچه ساقه مو کوتاهتر باشد، انرژی سریعتر حرکت می کند و درصد بیشتری از انرژی به فولیکول می رسد. اما اگر مو بلند باشد انرژی کمی به فولیکول می رسد و فولیکول آسیب نمی بیند.

دوری کردن از آفتاب :

یکی از دلایلی که بسیاری سعی می کنند در فصل زمستان لیزر موهای زائد را انجام دهند، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. حداقل 3 هفته قبل از لیزر باید از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. بهترین نتیجه لیزر موهای زائد برای آقایان زمانی حاصل می شود که فرد دارای پوست روشن و موهای تیره باشد. هر چه تفاوت بین پوست و مو بیشتر باشد، عملکرد لیزر بهتر است. اگر پوست شما برنزه شده یا موهایتان در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش رنگ پریده شده است، لیزر تاثیر خوبی ندارد و می تواند به پوست آسیب برساند و باعث سوختگی شود.

اهمیت رنگ پوست در انتخاب دستگاه لیزر

برخی از دستگاه های لیزر به گونه ای طراحی شدند که روی پوست روشن بهترین عملکرد را دارند. برخی برای لیزر موهای زائد برای مردان با پوست تیره بهینه شدند. کاندیدای ایده آل برای لیزر موهای زائد، افرادی است که پوست روشن و موهای تیره دارند. لیزر موهای زائد برای کسانی که موهای قرمز، خیلی بلوند و سفید دارند بی تاثیر است و این افراد نباید لیزر دریافت کنند. مردانی که پوست روشن دارند در طبقه بندی رنگ پوست به گروه های 1، 2 یا 3 تعلق دارند. برای این افراد بهترین دستگاه لیزر لیزر الکساندرایت است.

این فناوری لیزر از طول موج کم استفاده می کند که باعث ایجاد استرس کمی بر روی پوست می شود و برای از بین بردن موهای سبک تر موثر است. مردانی که پوست سبز و تیره دارند در طبقه بندی رنگ پوست در گروه های 4، 5 و 6 قرار می گیرند. در گروه 4، سبزه ها و در گروه 6، سیاه پوستان حضور دارند. برای این گروه ها می توان از لیزر Nd:Yag استفاده کرد که طول موج بیشتری دارد و برای این رنگ پوست ها بسیار ایمن است.

اهمیت رنگ پوست در انتخاب دستگاه لیزر

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد در شهرک غرب سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات دکتر را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مزایای تزریق چربی به صورت ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
تزریق چربی به لب بهتر است یا ژل ؟ ❤️【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست