مزایای اندولیفت غبغب

مزایای اندولیفت غبغب ❤【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای اندولیفت غبغب آشنا کنیم. با افزایش سن، متابولیسم افراد کم می شود. سوخت را کاهش می دهد و بدن را کوچکتر می کند. در نتیجه استخوان ها ضعیف می شوند و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و باعث ایجاد شدن غبغب می شود. با تجزیه و تحلیل بافت پوست زیر پوست و کلاژن موجود در پوست، پوست آویزان می شود و سن افراد را بیش از حد نشان می دهد. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای اندولیفت با ما همراه باشید.

غبغب چیست ؟

برآمدگی زیر چانه است که به دلیل وضعیتی که در زیر چانه آویزان است ایجاد می شود. ظاهر خروپف ناشی از افتادگی عضلات و افتادگی صورت و گردن است. وجود پف زیر چانه هم در خانم ها و هم در آقایان اتفاق کی افتد و ظاهری چرب به صورت می بخشد. در گذشته از بین رفتن غبغب با لیفت صورت انجام می شد اما امروزه با کمک روش های نوین پزشکی بدون جراحی امکان پذیر است.

غبغب چیست ؟

دلیل ایجا د غبغب

ایجاد غبغب می تواند دلایلی داشته باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

ضعف غدد فوق کلیوی :

غدد فوق کلیوی دو غده درون ریز هستند که هورمون های مختلفی مانند اپی نفرین و نوراپی نفرین و استروئیدهایی مانند آلدوسترون و کورتیزول را ترشح می کنند. این دو غده روی کلیه ها قرار دارند. هر غده یک قسمت بیرونی به نام قسمت قشر مغز و یک قسمت داخلی به نام مدولا دارد. قسمت قشری هورمون های استروئیدی تولید می کند. برخی از نارسایی های غدد فوق کلیوی می تواند باعث تجمع چربی در گردن و بالای استخوان ترقوه و به اصطلاح گردن بوفالویی شود.

چاقی و سبک زندگی نامناسب :

عادات غذایی نادرست و مصرف زیاد غذاهای پرچرب و فرآوری شده باعث تجمع چربی در بافت های مختلف بدن از جمله شکم می شود. یک رژیم غذایی خوب و پرهیز از عادات بد غذایی نقش مهمی در سبک زندگی سالم دارد.

عادت های اشتباه :

عادت به پایین آوردن سر و چانه یکی از دلایل اصلی غبغب است. با اعمال فشار مداوم بر ناحیه زیر چانه، خروپف ایجاد می شود.

بیشتر شدن سن :

با بیشتر شدن سن، متابولیسم شما کم می شود کاهش متابولیسم منجر به کم شدن حجم ماهیچه های بدن می شود، در نتیجه استخوان های بدن دچار ضعف ساختاری می شوند، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، که باعث ایجاد پف می شود. با کم شدن بافت چربی زیر پوست و کلاژن در پوست گردن آویزان می شود و سن افراد را بیشتر از واقعی نشان می دهد.

ژنتیک و عوامل ارثی :

نقش عوامل ژنتیکی و ارثی در پیدایش خصوصیات و شکل گیری مشکلات مختلف در بدن افراد بسیار مهم است. بسیاری از افراد ژن یا ژن های دخیل در ایجاد غبغب را از والدین خود به ارث می برند. بسیاری از افرادی که برای درمان غبغب مراجعه می کنند به دلایل ارثی با این مشکل مواجه می شوند. اگر علت غبغب در فردی ژنتیکی یا ارثی باشد، حتی پس از رعایت رژیم های غذایی و ورزش های مختلف مربوط به لاغری و استفاده از روش هایی که به رفع غبغب می گویند، این مشکل برطرف نمی شود و از بین نمی رود.

کم کاری تیروئید :

کم کاری تیروئید یکی از علل چاقی و بروز کم کاری تیروئید در فرد است. کم کاری تیروئید بعد از دیابت شایع ترین مشکل در بین بیماری های غدد درون ریز است. اگر غده تیروئید نتواند مقدار هورمون های مورد نیاز بدن را تولید کند، کم کاری تیروئید رخ می دهد.

مناسب نبودن ارگونومی گردن و سر :

پایین آوردن مداوم سر و چانه یکی از عوامل اصلی غبغب در بسیاری از افراد است. دلیل آن این است که فشار مداوم به ناحیه زیر چانه باعث افتادگی عضلات فک به خصوص عضله پلاتیسما می شود که در زیر فک تا انتهای گردن قرار دارد که باعث تشکیل توده ای در زیر چانه می شود.

نداشتن ویتامین و پروتئین :

ویتامین ها و پروتئین ها مواد مهمی هستند که نقش عمده ای در حفظ خاصیت ارتجاعی پوست دارند. وجود انواع مختلف ویتامین ها در بدن و تنظیم هضم و تغذیه بافت های پوست در ناحیه گردن باعث می شود این بافت ها استحکام خود را به طور کامل حفظ کنند و دچار مواردی مانند غبغب که نتیجه شل شدن عضلات تجمع چربی است می شوند.

برای از بین رفتن غبغب باید از چه روش هایی استفاده کرد ؟

روش های زیادی برای جوان سازی گردن و غبغب وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

لیپوساکشن غبغب :

یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی که برای از بین بردن جوش استفاده می شود، لیپوساکشن و برداشتن چربی از ناحیه جوش است که با بی حسی موضعی انجام می شود. این روش برای کسانی که پوست خوب و محکمی دارند موثرتر خواهد بود.

دلیل ایجاد غبغب 

لیزر فرکشنال و سوزنی :

امروزه روش های مبتنی بر فناوری فراکشنال با موفقیت در درمان اسکارهای پوستی، چین و چروک های پوستی، ضایعات مختلف رنگدانه ای، جوان سازی و از بین رفتن افتادگی پوست در ناحیه کشاله ران و گردن استفاده می شود. در این روش، متخصص پوست سوزن های نازکی مانند مو را وارد پوست می کند. گرما از سر این سوزن ها ساطع می شود و این امر باعث تخریب و لیز سلول های چربی می شود. این سوزن ها با تحریک تولید کلاژن باعث لیفت و بیشتر شدن کیفیت پوست در ناحیه تحت درمان می شوند. درمان لیزر فرکشنال به چندین جلسه نیاز دارد و بسته به میزان افتادگی و سن بیمار بین 4 تا 6 جلسه در فواصل یک ماهه توصیه می شود.

لیزر آر اف گرمایی سطحی:

این لیزرها با تولید گرما، پوست ناحیه کشاله ران را بالا می برند که نیاز به جلسات متعدد دارد. در این روش با محدود کردن انرژی به کانون های کوچک در ناحیه تحت درمان، می توان انرژی زیادی را به بافت رساند، در حالی که پوست اطراف بافت اصلی در این روش سالم می ماند و بافت آسیب دیده بازسازی می شود. استفاده از این روش نسبت به دو روش قبلی تاثیر کمتری خواهد داشت و به عنوان یک درمان مکمل با چند جلسه توصیه می شود.

مزوتراپی لیپولیتیک :

مزوتراپی غبغب روشی غیر تهاجمی است که می تواند ظاهر پوست را در گروه های سنی مختلف بهتر کند و یکی از بهترین روش ها برای سفت کردن پوست و اصلاح افتادگی پوست به خصوص در نواحی با چربی ذخیره بالا می باشد. مزولیپولیتیک حاوی مواد حل کننده چربی است و برای حل کردن چربی زیر پوست استفاده می شود. در مزوتراپی پزشک مواد و داروهای آنتی اکسیدانی که باعث کلاژن سازی مستقیماً زیر پوست می شود تزریق می کند و به این ترتیب کلاژن سازی صورت می گیرد.

چه افرادی برای لیفت غبغب مناسب نیستند ؟

قبل از انجام اندولیفت غبغب باید با پزشک همه شرایط را در میان بگذارید. اگر شرایط خاص و عفونت در گردن دارید باید  به پزشک اطلاع دهید. اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید و یا اگر در دوران شیردهی هستید باید با پزشک گفت و گو کنید. افرادی که مشکلات بلع یا خون ریزی دارند باید به پزشک اطلاع دهند. پزشک باید درباره همه داروهایی که مصرف می کنید و یا بیماری هایی که دارید با شما گفت و گو کند تا ما در هنگام انجام این روش دچار مشکل نشوید.

مزایای اندولیفت غبغب

مزایای اندولیفت غبغب عبارت است از :

 • هیچ آسیبی به سایر اندام های زیر جلدی وارد نمی کند و نسبت به سایر جراحی ها بسیار ایمن تر است.
 •  یکی از مزایای اندولیفت غبغب این است که دوره نقاهت کوتاهی دارد .
 •  به بیهوشی نیازی ندارد و با ژل موضعی بی حسی می توان درد را کم کرد.
 • این روش نیازی به برش و بخیه ندارد.
 • یکی دیگر از مزایای اندولیفت غبغب این است که هزینه مقرون به صرفه ای دارد.
 •  باعث کانتور، همتراز شدن و سفت شدن پوست می شود.
 • در همان جلسه اول نتایج و تغییراتی که رخ می دهد قابل مشاهده است.
 • اندولیفت اثرات خونریزی و زخم بر جای نمی گذارد.
 • یکی دیگر از مزایای اندولیفت کوتاه بودن مدت مداخله و امکان انجام آن به صورت سرپایی است.

اندولیفت غبغب چه مراحلی دارد ؟

این روش دارای مراحلی است که در ادامه با آن آشنا می شوید :

آماده سازی بیمار :

ناحیه مورد نظر برای اندولیفت توسط پزشک تهیه می شود. این آماده سازی شامل تمیز کردن و استریل کردن پوست بیمار است.

تنظیم دستگاه اندولیفت :

قبل از شروع کار پزشک باید دستگاه اندولیفت را از نظر طول موج تنظیم کند. در این روش از امواجی با طول موج 1470 نانومتر برای جوان سازی و لیفتینگ پوست استفاده می شود. امواج لیزر توسط سوزن های بسیار ظریف و نازک به پوست زده می شود که در نتیجه زخم های سطحی روی پوست مشاهده می شود.

تجویز دارو و انجام مراقبت ها :

پس از تمام شدن کار با دستگاه، پزشک با توجه به صلاحدید خود و شرایط بیمار داروها و پمادها را تجویز می کند. همه این داروها باید با دقت و به طور منظم مصرف شوند. توصیه هایی برای مراقبت های پس از درمان در دوران نقاهت باید با حساسیت کامل دنبال شود.

مزایای اندولیفت غبغب

هزینه لیزر اندولیفت چقدر است ؟

زیرا اندولیفت یک جراحی تهاجمی نیست. هزینه کل داوطلبان بسیار کمتر از هزینه جراحی های لیفتینگ است. از طرفی عوارض اندولیفت روی صورت بسیار کمتر از روش های تهاجمی است و نتایج بهتری به همراه دارد. برخی از مواردی که بر هزینه‌های اندولیفت تأثیر می‌گذارند عبارتند از : مکان انجام زیباسازی اندولیفت، منطقه جغرافیایی که در آن عمل انجام می‌شود، شرکتی که دستگاه اندولیفت از آنجا خریداری شده است. مهارتی که تیم درمان استفاده می‌کند و میزان ترمیم ناحیه مورد نظر فرد در صورت می تواند در هزینه لیزر اندولیفت نقش داشته باشد.

نتایج انجام لیزر اندولیفت :

لیزر اندولیفت با تحریک پوست برای تولید کلاژن، چین و چروک و لیفت صورت را کم می کند. اندولیفت چانه چربی اضافی انباشته شده در زیر چانه را از بین می برد. در اندولیفت نتایج درمان بلافاصله قابل مشاهده است و زمان بهبودی بسیار کمتر از روش های جراحی است. اندولیفت در تمام قسمت های صورت، گردن و سایر قسمت های بدن مانند باسن، ران، ساق پا و… که دارای افتادگی یا افتادگی پوست هستند، تاثیر گذار است. اندولیت را می توان با سایر روش های جوان سازی پوست مانند هایفوتراپی استفاده کرد و ترکیب این روش ها موثرتر است.

ماندگاری لیزر اندولیفت چقدر است ؟

ماندگاری درمان های زیبایی مانند همه درمان ها در همه زمینه های پزشکی، در افراد مختلف متفاوت است و به نوع پوست، وضعیت بدن و میزان و نوع مشکلات پوستی افرادی که کاندید این روش درمانی هستند، بستگی دارد. در صورت تشخیص پزشک، می‌توان اندولیفت را برای افراد در فواصل زمانی معین تکرار کرد تا تأثیر بیشتری داشته باشد. ماندگاری اندولیفت نسبت به سایر روش های جوان سازی پوست بیشتر است و بین 2 تا 3 سال ماندگاری دارد.

مقایسه لیزر اندولیفت با سایر جراحی

در اندولیفت، کلاژن سازی پوست پس از درمان شروع می شود. اندولیفت یک جراحی سرپایی است که بدون برش پوست و با کمترین درد، بیهوشی، خونریزی و جراحی انجام می شود، اما جراحی هایی مانند جراحی لیفت صورت که به معنای بالا کشیدن قسمت هایی از صورت مانند ابرو، پیشانی است نیاز به بیهوشی دارد و از اندولیفت شایع تر است. در جراحی لیفت صورت، امکان دارد برای هر قسمتی از صورت که حالت طبیعی صورت را مختل کند، مشکلاتی ایجاد شود.

در صورتی که هیچ یک از اجزاء و اعصاب صورت در حین اندولیفت آسیب نبینند، احتمال آسیب به شاخه های عصب صورت وجود دارد. عوارض جراحی بسیار بیشتر از روش های غیر جراحی است، عفونت، خونریزی و مشکلات بخیه زدن ناحیه عمل در برخی بیماران مشهود است. در برخی از بیماران به دلیل حساسیت به بیهوشی عمومی، خطر مرگ بالا است.

بعد از اندولیفت غبغب چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از اندولیفت غبغب بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از اندولیفت غبغب آشنا می شود :

 • از داروهای خاصی مانند پماد یا قرص برای کنترل درد یا جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
 • از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل پرهیز کنید.
 • از آفتاب دوری کنید.
 • سعی کنید سر خود را بالاتر از قلب خود نگه دارید.
 • اگر دچار عوارض شدید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • توصیه می شود گردن خود را تا جایی که امکان دارد کمتر حرکت دهید.

مقایسه لیزر اندولیفت با سایر جراحی

کلام آخر

سعی کنید برای انجام این روش درباره مزایای اندولیفت غبغب تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. برای انجام این روش بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله مزایای اندولیفت غبغب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاربرد تزریق چربی ❤【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
مراحل اندولیفت بینی【سال 1401】❤

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست