ماندگاری تزریق چربی به صورت

ماندگاری تزریق چربی به صورت ❤️【سال 2022】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. تزریق چربی یکی از روش های جوان سازی و حجیم سازی اعضای بدن به خصوص صورت است که در صورت انجام صحیح و توسط فرد مناسب نتایج درخشانی در بیشتر شدن زیبایی دارد. در این روش غیر تهاجمی، پیوند چربی با دریافت سلول های چربی از بدن فرد و تزریق این سلول ها به نواحی که نیاز به افزایش حجم دارند، انجام می شود. در ادامه برای آشنا شدن با ماندگاری تزریق چربی به صورت با ما همراه باشید.

تزریق چربی به صورت چیست ؟

برداشت چربی از قسمتی از بدن و تزریق آن به قسمتی دیگر را تزریق چربی یا پیوند چربی می گویند. این روش بیش از هر ناحیه دیگری در صورت استفاده می شود و در افرادی که به دلایل مختلف از جمله افزایش سن و از بین رفتن بافت صورت، فرورفتگی و اسکار ناشی از جوش، زخم یا سوختگی و در جوانانی که می خواهند شکل یا افزایش حجم صورت خود را انجام دهند.

تزریق چربی به صورت چیست ؟

چگونگی انجام تزریق چربی به صورت

تزریق چربی از ناحیه شکم به صورت توسط پزشک در هر کلینیک زیبایی انجام می شود که در ادامه با آن آشنا می شوید :

استخراج چربی از نواحی بدن :

با تعیین ناحیه ای که قرار است چربی از آن استخراج شود، شروع می شود. پزشکان از مناطقی از بدن استفاده می کنند که چربی اضافی در آنجا تجمع می یابد. یکی از رایج ترین گزینه ها برای از بین بردن چربی های شکم، صورت است. می توانید از چربی های سایر قسمت های بدن مانند ران و باسن استفاده کنید. به این ترتیب ناحیه مورد نظر بدن بی حس می شود و سپس مقدار مورد نیاز چربی توسط یک مکنده مخصوص استخراج می شود.

آماده سازی چربی استخراج شده :

پس از استخراج مقدار مورد نیاز چربی، نوبت به آماده سازی آن برای تزریق می رسد. در این مرحله چربی ها را در ظروف مخصوصی ریخته و در سانتریفیوژ قرار می دهند تا خالص شوند.

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر :

آخرین مرحله در فرآیند تزریق چربی، ریختن چربی های تصفیه شده در سرنگ های مخصوص است. سپس پزشک با استفاده از مهارت و تجربه خود، آن ها را به ناحیه ای از صورت که از قبل بی حس و استریل شده است تزریق می کند. در نتیجه بیمار بلافاصله ظاهر مورد نظر را به دست می آورد.

تزریق چربی به صورت چه مزایایی دارد ؟

مزایای تزریق چربی به صورت عبارت است از :

  • دوره نقاهت بعد از تزریق چربی بیش از چند ساعت نیست. فرد می تواند با پای خود کلینیک را ترک کند و بلافاصله به کار و زندگی روزمره خود بازگردد.
  • نسبت به روش های تهاجمی با اهداف یکسان هزینه کمتری داشته باشد.
  • این روش جوان سازی را می توان در کلینیک به صورت سرپایی و بدون نیاز به استفاده از تجهیزات بیمارستانی انجام داد.
  • در صورتی که عمل برداشت، جداسازی و تزریق سلول های چربی توسط پزشک به درستی انجام شود، ماندگاری این روش از مزایای تزریق چربی نسبت به تزریق ژل یا فیلینگ محسوب می شود.
  • از آنجایی که ماده تزریقی از بدن فرد استخراج می شود، تزریق چربی کمترین عوارض و احتمال ایجاد حساسیت را دارد.

عوارض تزریق چربی به صورت :

این روش یک روش بسیار کم خطر است که عارضه خاصی ندارد. صرف نظر از روش درمانی، امکان دارد عوارض تزریق چربی به صورت حتی اگر موقتی باشند، رخ دهد. هنگام برداشتن چربی از اندام مورد نظر ممکن است در آن ناحیه احساس درد، سوزش و فشار خفیفی داشته باشید که طبیعی است و با استفاده از قرص های آرامبخش برطرف می شود.

چند روز بعد از عمل، ناحیه ای که چربی از آن برداشته شده است، امکان دارد احساس سوزش، تورم، کبودی و ترشح نوعی مایع خونی داشته باشد که طبیعی است و جای ترس ندارد. محل تزریق متورم و کبود خواهد شد که به طور طبیعی برطرف می شود.

چه افرادی برای تزریق چربی به صورت مناسب هستند ؟

تزریق چربی به بدن و صورت می تواند ویژگی های مربوط به از بین رفتن پوست صورت را با بیشتر شدن سن از بین ببرد و درمان کند. به عنوان مثال در این زمینه خطوط لبخند، خطوط اخم، خطوط ماریونت، چین و چروک و شیارهای ایجاد شده روی پوست، درمان نازک شدن صورت و نقاط خالی پوست صورت می توان از آن استفاده کرد.

به غیر ز این می توان لب هایی را که حجم خود را از دست دادند با روش انتقال چربی درمان کرد و یا با زیباسازی پوست صورت فرورفتگی های ناشی از زخم و آسیب های پوستی را برطرف کرد. افرادی که با یک یا چند مورد از این مشکلات مواجه هستند امکان دارد افراد مناسبی برای استفاده از روش درمانی انتقال چربی باشند.

هزینه تزریق چربی به صورت

این امر به عواملی مانند میزان چربی منتقل شده، نیاز بیمار و میزان اصلاح انجام شده بر روی بافت های چربی بستگی دارد. درمان انتقال چربی و هزینه تزریق چربی به صورت نسبت به برخی دیگر از درمان های حجم دهنده و چاق کننده صورت کمتر است و به ویژه در این زمینه می توان به روش جراحی لیفت صورت برای جوان سازی صورت اشاره کرد.

بر اساس مقدار چربی مورد نیاز و تعداد واحدهای تزریق محاسبه می شود. تزریق چربی روشی مطمئن برای افرادی است که می خواهند از حجم دهی و جوان سازی صورت در نواحی چانه، گونه ها، لب ها، زیر چشم و اطراف چشم استفاده کنند. تزریق چربی یک روش جوان سازی ایمن با نتایج و اثرات ماندگار و چشمگیر است.

دوره بهبودی تزریق چربی چقدر است ؟

بعد از جراحی حدود 7 روز صورت متورم می شود. سپس تورم به تدریج کم می شود. بیمارانی که فقط تحت تزریق چربی قرار می‌گیرند، بعد از هفت روز می‌توانند فعالیت‌های روزانه و کار را از سر بگیرند. بیمارانی که این روش را در ترکیب با سایر روش ها انجام می دهند، بسته به روش انجام شده امکان دارد دوره نقاهت طولانی تری را تجربه کنند.

چند هفته بعد از درمان، زمانی که تورم کم می شود، بیمار احساس می کند که قسمتی از حجم صورت خود را از دست داده است. این یک روش طبیعی است زیرا این زمانی است که تورم کم می شود و تزریق چربی در حال بازسازی است. بعد از حدود دو ماه به تدریج چربی تزریق شده ظاهر می شود و حجم صورت بیشتر می شود.

پدیده ای که او گاهی در بیماران مشاهده می کنند بهتر شدن پوست صورت است. این اتفاق برای همه بیماران نمی افتد، اما در برخی از آن ها دیده می شود. برخی از دانشمندان این پدیده را به تأثیر احتمالی یک سلول بنیادی که امکان دارد در بافت اطراف سلول های چربی وجود داشته باشد نسبت دادند.

هزینه تزریق چربی به صورت

تفاوت تزریق چربی و تزریق ژل :

اگرچه انتقال چربی صورت شامل تزریق چربی برداشته شده از بدن به صورت است، اما تنها یک درمان جزئی در نظر گرفته می شود. یک برش منفرد در محل برداشت چربی ایجاد می شود که با بخیه بسته می شود. این روش برای از بین بردن تورم دوره نقاهت کوتاهی دارد و بیمار باید برای پذیرش خطرات ناشی از جراحی جزئی و دوره کوتاه بیهوشی و بهبودی آماده باشد. تزریق ژل روشی پرطرفدار است زیرا نیازی به بیهوشی ندارد و تنها باعث ایجاد ناراحتی جزئی برای بیمار می شود، اما نتایج آن بسیار محدودتر است.

درمان امکان دارد بسیار پرهزینه باشد، بنابراین هرچه احتمال ماندگاری نتایج بیشتر باشد، بهتر است. تزریق ژل تنها یک راه حل موقت برای از بین بردن چین و چروک است و بسته به نوع ژل استفاده شده، نتایج بین 6 تا 18 ماه باقی می ماند. مزیت اصلی تزریق چربی دوام آن است. از آنجایی که چربی بخشی طبیعی از بدن انسان است، سلول های تزریق شده می توانند سال ها در بدن زندگی کنند، به استثنای تعداد کمی که دوباره جذب می شوند.

آیا تزریق چربی همیشگی است ؟

هنگام تزریق چربی به صورت و بقیه اندام‌ها، پزشک از روش های خاصی برای رساندن چربی به لایه‌های عمیق‌تر پوست استفاده می‌کند. پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده و هر یک از این لایه ها دارای رگ های خونی، اعصاب است. پزشک چربی ها را بین رگ ها تزریق می کند تا آن ها بتوانند با مکان جدید خود سازگار شوند و از تغذیه بهتر در مجاورت رگ ها بهره مند شوند. ماندگاری تزریق چربی در صورت و سایر اندام ها به بدن بیمار و میزان چربی زنده تزریق شده بستگی دارد.

با توجه به ماندگاری تزریق چربی به صورت، هرچه بیمار کمتر ناحیه تزریق را لمس و ماساژ دهد، تزریق چربی صورت بیشتر از حد معمول دوام خواهد داشت. ثابت ماندن و حفظ وزن پس از تزریق چربی از نکات کلیدی در ماندگاری تزریق چربی است. چربی را از یک قسمت بدن خود بردارید و آن را به قسمت دیگری که می خواهید حجیم کنید تزریق کنید. این یک روش دائمی در نظر گرفته می شود. به شرطی که با تکنیک درست انجام شود.

درست است که برخی از سلول های چربی به محض تزریق می میرند، اما این درصد در مقایسه با بافت های چربی که در محل جدید خود باقی می مانند و موقعیت خود را حفظ می کنند، بسیار کم است. این ویژگی یک مزیت بزرگ برای این کار است. زیرا روش های دیگر بیشتر شدن حجم دائمی نیستند و باید پس از چند ماه تمدید شوند. تزریق چربی از بدن فرد با روش های دیگر تفاوت دارد زیرا سلول های چربی در محیط جدیدی به زندگی خود ادامه می دهند.

البته این بدان معنا نیست که همه سلول ها همیشه با همان کیفیت اولیه نگهداری می شوند. هر چه سن فرد بالاتر می‌رود، به دلیل کاهش کیفیت یا مرگ سلول‌ها، امکان دارد اثرات تزریق چربی به صورت فرد کمی کم شود. این نه تنها برای سلول های تزریق شده، بلکه برای تمام سلول های بدن اتفاق می افتد. اما این چربی ها برای مدت بسیار طولانی باقی می مانند و ظاهر دلخواه را به آن می بخشند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

با بیشتر شدن سن، چین و چروک ها به تدریج در نواحی مختلف بدن به ویژه صورت ظاهر می شوند که پیری زودتر خود را نشان می دهد. برای از بین بردن این چین و چروک ها می توان از تزریق چربی استفاده کرد که این چین و چروک ها را از بین می برد و پوست را جوان می کند. تزریق چربی بسیار طبیعی است و طول عمر بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد.

در تزریق چربی از نواحی که چربی زیادی دارند چربی گرفته می شود و با سرنگ نازک به چین و چروک صورت تزریق می شود که باعث زیباتر و شاداب تر به نظر رسیدن فرد می شود. اگر شما هم صورت لاغر دارید یا مشکل چربی سوزی صورت دارید، می توانید از روش تزریق چربی برای بازگرداندن زیبایی خود استفاده کنید.

آیا در همه افراد میزان ماندگاری تزریق چربی یکسان است ؟

خیر در بعضی از اندام ها ماندگاری انتقال چربی بیشتر از سایر اندام ها خواهد بود. ما نباید انتظارات یکسانی از روش و پایداری آن داشته باشیم. برای مثال ماندگاری تزریق چربی گونه بیشتر از خطوط کناری لب است. البته از آنجایی که این روش باعث ایجاد حساسیت، عوارض و بهبودی طولانی مدت نمی شود، ماندگاری بالایی دارد، به روشی بی خطر تبدیل شده است و نیازی به تکرار آن نیست.

به هر حال افرادی که این کار را در مراکز معتبری و زیر نظر پزشک حاذق مانند دکتر روحانی که در امر انتقال چربی تخصص لازم را دارند انجام دهند بهترین نتیجه را خواهند گرفت. مراقبت های لازم پس از تزریق بر ماندگاری آن تأثیر می گذارد. شاید ماندگاری تزریق چربی دائمی نباشد، اما طول عمر نسبتا زیادی داشته باشد که به انتخاب و انتظار هر مراقب بستگی دارد.

ترمیم تزریق چربی به صورت :

در برخی از کلینیک ها از اصطلاحی به نام ترمیم تزریق چربی برای بیماران استفاده می شود که به معنای تکرار تزریق چربی در جلسات منظم است. بیشتر بیمارانی که انتظارات معقولی از نتایج تزریق چربی خود دارند، تنها با یک تزریق به هدف خود می رسند. ماهیت چربی به گونه ای است که با تزریق، درصدی از سلول ها زنده می مانند و درصد کمی از بین می روند. هر چه تزریق چربی با روش های ماهرانه و کاربردی تری انجام شود و میزان چربی کمتر و کندتر تزریق شود، نتایج بهتری برای بیمار به همراه دارد.

در طول جلسات ترمیم تزریق چربی، ماندگاری چربی تزریق شده به اندام هدف بیشتر می شود و سلول های چربی زنده جایگزین سلول های چربی مرده می شوند. تعداد دفعات لازم برای ترمیم تزریق چربی به بدن بیمار و صلاحدید پزشک بستگی دارد. اندام هایی که بیمار بیشتر از آن ها استفاده می کند مانند لب ها، دست ها و … نسبت به سایر قسمت های بدن احتباس چربی کمتری دارند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی به صورت از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید . ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تزریق چربی به لب ❤️【در سال 2022】
نوشتهٔ بعدی
عوارض تزریق چربی به لب ❤️【در سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست