ماندگاری تزریق چربی به لب

ماندگاری تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری تزریق چربی به لب آشنا کنیم. زیبایی و جوان سازی صورت از قدیم توجه افراد را به خود جلب کرده است زیرا صورت شما اولین قسمتی از بدن است که دیده می شود. یکی از راه های زیباسازی، شادابی و فرم دادن به صورت تزریق چربی برای از بین رفتن چین و چروک و فرم دهی به لب ها، گونه ها و سایر قسمت های صورت است. برای آشنا شدن با ماندگاری تزریق چربی به لب با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

در این روش، بافت ها و سلول های چربی از یک قسمت از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران ها که حاوی چربی اضافی است، برداشته می شود و به قسمت دیگری که ظاهرا حجیم تر است، منتقل می شود. تزریق چربی نوعی پیوند چربی است. به عنوان مثال، اگر می خواهید با تزریق چربی گونه های خود را چروک کنید یا چین و چروک های صورت خود را محو کنید، مقداری از چربی از سایر قسمت های بدن مانند شکم شما برداشته می شود و این چربی به بدن شما منتقل می شود. در عمل پیوند کلیه، قلب امکان دارد بدن عضو جدید را نپذیرد و آن را پس بزند. در تزریق چربی همین اتفاق می افتد. بنابراین چربی مورد نیاز برای تزریق از بدن فرد خارج می شود که سلول های آن با بدن فرد سازگار است. در این صورت مشکلی برای عدم پذیرش چربی تزریق شده توسط بدن وجود ندارد.

تزریق چربی چیست ؟

چگونگی عمل تزریق چربی

برای تزریق چربی به صورت یا بدن، چربی از یکی از اندام های شما استخراج شده، شسته و تصفیه می شود و سپس با سوزن های مخصوص زیبایی به نواحی مورد نظر تزریق می شود. امکان دارد لازم باشد این روش چندین بار تکرار شود تا به نتایج دلخواه برسید. در ادامه با مراحل تزریق چربی آشنا می شوید :

استخراج چربی :

با کمک شما، پزشک ناحیه استخراج چربی را انتخاب می کند و آن را بی حس می کند. سپس یک برش کوچک در آنجا ایجاد می کند، از روش استریلیزاسیون استفاده می کند و سپس از ساکشن برای استخراج چربی استفاده می کند.

پالایش و انتقال چربی :

هنگامی که مقدار مورد نظر چربی از این ناحیه استخراج می شود، جراح آن را نازک کرده و با سرنگ های کوچک سلول های چربی را برای انتقال آماده می کند. مشخص کردن چربی را می توان با سانتریفیوژ کردن آن و حذف ناخالصی ها انجام داد.

قرار دادن در ناحیه مورد نظر :

ناحیه مورد نظر برای پیوند آماده می شود. جراح شما یک سوزن یا لوله را در محل مورد نظر و در ناحیه برش وارد می کند. سوزن چندین بار در ناحیه مورد نظر وارد و بیرون کشیده می شود. با هر بار برداشتن سوزن، چربی طبیعی با دقت به بافت قبلی اضافه می شود. این روش چندین بار تکرار خواهد شد تا نتیجه مطلوب حاصل شود و بافت چربی مورد نظر تشکیل شود.

برخی از جراحان ماساژ ناحیه پیوند را برای نتایج رضایت بخش توصیه می کنند. دیگران توصیه می کنند از روش قرار دادن برای درست کردن خطوط استفاده کنید. پزشک امکان دارد ناحیه پیوند را با بانداژ بپوشاند. هدف پزشک زیبایی شما این است که زیباترین و طبیعی ترین نتایج را برای شما به ارمغان آورد و جراحی را به راحتی و آسودگی هر چه بیشتر تجربه کنید.

چه مواردی را می توان با تزریق چربی اصلاح کرد ؟

احیای حجم های از دست رفته صورت مانند گونه ها، اصلاح چین و چروک دور چشم، خطوط صورت و اخم، بهتر شدن فرم بدن، بهتر شدن ظاهر جای زخم و جوان سازی صورت و بدن، اگر به دنبال اصلاحی با ماندگاری بیشتر از فیلرها هستید می توانید از این روش استفاده کنید. اگر چه نتایج تزریق چربی طولانی مدت باقی می ماند، اما دائمی نیستند. با بیشتر شدن سن، امکان دارد دوباره حجم خود را از دست بدهیم و مجبور شوید روش تزریق چربی را تکرار کنید. کیفیت و نتیجه تزریق چربی به مهارت پزشک بستگی دارد، بنابراین انتخاب پزشک مناسب مهم است. برای افرادی که به تزریق مواد دیگر حساس هستند، تزریق چربی راه خوبی برای کم شدن خطر ابتلا به آلرژی است.

انواع مواد قابل تزریق برای بیشتر شدن حجم لب :

برجسته سازی و بزرگ کردن لب یکی از روش های زیبایی محسوب می شود که می تواند لب هایی پرتر و زیباتر به شما بدهد. انواع مختلفی از فیلرها وجود دارد که می توان به بافت لب شما تزریق کرد که در ادامه آن ها را بررسی می کینم :

تزریق کلاژن :

در گذشته کلاژن یکی از بیشترین موادی بود که به عنوان پرکننده برای بیشتر کردن حجم لب استفاده می شد. امروزه استفاده از کلاژن اهمیت بسیار کمتری دارد.

تزریق چربی :

گاهی اوقات از چربی به عنوان گزینه ای برای بیشتر کردن حجم لب استفاده می شود.

تزریق ژل :

رایج ترین ماده پرکننده ای که امروزه بیش از سایر روش ها توجه متخصصان پوست را به خود جلب کرده است، ماده ای مشابه اسید هیالورونیک است.

بعد از تزریق چربی به لب چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق چربی آشنا می شوید :

  • در صورت مشاهده هرگونه عفونت، خونریزی پس از عمل، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
  • پس از تزریق چربی، ناحیه تزریق شده اندکی متورم خواهد شد. به همین دلیل برای کم شدن  این تورم باید بعد از عمل شروع به راه رفتن و حرکت کنید. همچنین حرکت و راه رفتن به جلوگیری از تشکیل لخته خون در محل تزریق کمک می کند.
  • تا چند هفته بعد از عمل باید از فعالیت های سنگین خودداری کنید.
  • باید از گن هایی استفاده کنید که خاصیت ارتجاعی دارند و مخصوص تزریق چربی هستند. این گن ها مختص محل اهداکننده چربی در بدن شما هستند.
  • برای جلوگیری از تورم باید از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد می تواند نقش مهمی در کنترل تورم داشته باشد.

نتایج تزریق چربی به لب

نتایج تزریق چربی بعد از عمل قابل مشاهده است. برخلاف بسیاری از روش های زیباسازی و جوان سازی پوست، تزریق چربی روشی است که نتایج آن خیلی سریع قابل مشاهده خواهد بود. اگر می خواهید نتایج تزریق را به طور کامل و واضح و زیبایی محل تزریق را ببینید، باید چند هفته صبر کنید تا تورم و کبودی محل تزریق از بین برود. پس از کم شدن تورم و کبودی، می توانید نتایج را به وضوح مشاهده کنید. بسیاری از این روش ها ماندگاری بسیار کوتاهی دارند در حالی که تزریق چربی برعکس آن ها بوده و طول عمر بالایی دارد.

نتایج تزریق چربی به لب

چه افرادی برای تزریق چربی به لب مناسب هستند ؟

برای تزریق چربی نیازی به داشتن شرایط و محیط خاصی نیست. نیازی به داشتن شرایط خاصی برای تزریق چربی ندارید. اما باید از سلامت جسمانی کامل برخوردار باشید. اگر بیماری خاصی دارید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید. نکته بسیار مهم دیگر داشتن چربی کافی است. اگر خیلی لاغر هستید و چربی بدنتان بسیار کم است، نمی توانید پیوند چربی را به خوبی انجام دهید. تزریق چربی به سینه، ران، ساق پا، معده نیاز به چربی بیشتری دارد، زیرا فرد می خواهد این اندام ها را بزرگتر نشان دهد.

اما برای تزریق چربی به صورت برای بزرگ شدن لب ها و گونه ها و یا از بین بردن چین و چروک صورت به چربی کمتری نیاز است. اگر می‌خواهید باسن، سینه، لب‌ها یا گونه‌های خود را برجسته‌تر کنید یا اگر می‌خواهید چین و چروک، خطوط اخم، خطوط لبخند را از بین ببرید یا صورت یا دست‌های خود را جوان کنید، می‌توانید از تزریق چربی استفاده کنید. مشاوره و استفاده از پزشک متخصص در این زمینه و در یک کلینیک معتبر می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد.

عوارض تزریق چربی به لب :

این روش یک روش بسیار کم خطر است که هیچ عارضه خاصی ندارد. صرف نظر از روش درمانی، امکان دارد عوارض جانبی، حتی اگر موقتی باشند، اتفاق بیفتد. هنگام برداشتن چربی از اندام مورد نظر، امکان دارد در این ناحیه احساس درد، سوزش و فشار خفیفی داشته باشید که طبیعی است و با استفاده از قرص های آرامبخش برطرف می شود. چند روز بعد از عمل، ناحیه ای که چربی از آن برداشته شده است، امکان دارد احساس سوزش، تورم، کبودی و ترشح نوعی مایع خونی داشته باشد که طبیعی است و جای ترس ندارد.

ناحیه تزریق متورم و کبود می شود که خود به خود و به طور طبیعی برطرف می شود. امکان مشاهده رنگ پریدگی و جای زخم در نزدیکی محل های بریده شدن چربی وجود دارد که طبیعی است. برخی از پزشکان در انجام این نوع عمل جانب احتیاط را نمی گیرند و افراط می کنند. در این مرحله امکان دارد به نتیجه دلخواه نرسید. برای جلوگیری از این موارد حتما با پزشک معتبر و متخصص مشورت کنید. قبل از مراجعه به پزشک، حتما در مورد او تحقیق کنید. می توانید از اطرافیان خود بپرسید یا به یک مرکز معتبر مراجعه کنید.

آیا تزریق چربی درد دارد ؟

میزان درد بستگی به نوع عمل شما دارد. تزریق صورت درد کمتری نسبت به تزریق ران و سینه دارد. هنگام تزریق چربی به صورت، میزان چربی منتقل شده کمتر است. پزشک به روش های مختلف از جمله بی حسی موضعی درد را کنترل می کند.

ماندگاری تزریق چربی به لب

افرادی که می خواهند وزن کم کنند نگران چربی سوزی هستند. این نوع افراد سعی می کنند از طریق ورزش چربی را از دست بدهند یا بسوزانند. بنابراین چربی ها از جمله چربی های شکم و … با ورزش از بین می روند. بنابراین چربی های تزریق شده از بین می رود. زمان از دست رفتن چربی بستگی به شما و فعالیت شما دارد. چربی ها توسط بدن جذب می شوند که این عامل اساسی برای طول عمر چربی ها است. ماندگاری تزریق چربی به لب طولانی است و چندین سال طول می کشد تا اثر آن کاملا از بین برود.

تزریق چربی به اطراف لب چگونه است ؟

تزریق چربی لب را می توان در اطراف لب و نواحی مختلف لب مانند لب بالا یا لب پایین انجام داد و به طور کلی افرادی که با مشکل کم شدن حجم لب ها به دلیل بیشتر شدن سن یا نامتقارن بودن لبه ها و وجود چین و چروک در اطراف لب مواجه هستند، می توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به لب باشند. افرادی که می خواهند مناطق مختلف خود را برای اهداف زیبایی نشان دهند می توانند از این روش استفاده کنند.

تنها نکته مهم در مورد تزریق چربی اطراف لب این است که نقاط مورد نظر باید توسط پزشک به درستی انتخاب شود تا بعد از تزریق بتوانید نتیجه مطلوب را مشاهده کنید و در برخی از کلینیک های زیبایی به تزریق چربی لب  لیفت لب گفته می شود. در نظر داشته باشید که بلافاصله پس از تزریق، نتایج مطلوبی را مشاهده نمی کنید زیرا چربی تزریق شده باید جذب بافت های سلولی شود و مدتی طول می کشد تا نتایج مناسب را مشاهده کنید.

تزریق چربی به لب مدل روسی :

یکی از محبوب ترین مدل هایی که افراد مختلف در مراجعه به کلینیک به پزشک خود پیشنهاد می کنند، استفاده از روش تزریق چربی به لب مدل روسی است. دلیل این نکته مهم این است که استفاده از مدل روسی به فرم لب و فرم صورت شما بستگی دارد و امکان دارد این مدل برای همه تیپ های صورت مناسب نباشد که حتما در جلسه مشاوره پزشک به شما گفته می شود. در طول جلسه مشاوره کارشناسان کلینیک زیبایی کاتالوگ کاملی از نمونه های تزریق چربی به لب را در اختیار شما قرار می دهند تا علاوه بر مدل روسی تزریق چربی لب با سبک ها و مدل های مختلف آشنا شوید.

ماندگاری تزریق چربی به لب

کلام آخر

قبل از انجام این روش درباره ماندگاری تزریق چربی به لب اطلاعات لازم را کسب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هزینه تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
مزایای تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست