معایب تزریق چربی به لب

معایب تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با معایب تزریق چربی به لب آشنا کنیم. داشتن لب های زیبا برای خانم ها بسیار مهم است. یکی از قسمت هایی از بدن که در آن تزریق چربی انجام می شود قسمت لب است. تزریق چربی به لب ها باعث بیشتر شدن حجم لب ها می شود که مزیت اصلی این روش است. بیشتر شدن سن یکی از دلایل اصلی کم شدن حجم لب است که با تزریق قابل حل است. در ادامه برای آشنا شدن با معایب تزریق چربی به لب با ما همراه باشید.

تزریق چربی به لب چیست ؟

لب ها یکی از اجزای اساسی و مهمی هستند که تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارند. هر چه لب های شما برجسته تر باشد، روی زیبایی صورت شما تاثیر بیشتری می گذارد. اگر لب های شما کوچک هستند یا حالت زیبایی ندارند، اصلا نگران نباشید. زیرا با راه حلی که به شما داده می شود می توانید این مشکل را حل کنید. تزریق چربی به لب ها جدا از این که لب ها را برجسته می کند، چین و چروک های کنار آن ها را از بین می برد.

تزریق چربی به لب چیست ؟

چگونگی عملکرد تزریق چربی

به این روش پیوند یا انتقال چربی گفته می شود. در این روش، چربی از قسمت‌هایی از بدن فرد مانند بیرونی ران، باسن یا شکم برداشته می‌شود و به قسمت‌هایی که امکان دارد فاقد حجم باشند تزریق می‌شود. نمونه هایی از مکان هایی که این تزریق انجام می شود عبارتند از صورت، دست ها، سینه ها و باسن. روش تزریق چربی در مطب یا مراکز درمانی زیر نظر متخصص و با بی حسی موضعی انجام می شود. بسته به اندازه محل تزریق، تزریق چربی بین 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.

ابتدا محل برداشت چربی و تزریق چربی ضد عفونی می شود. سلول های چربی با استفاده از سرنگ یا لوله مخصوصی که به دستگاه مکنده متصل است از شکم، باسن و قسمت بیرونی ران خارج می شوند. پس از برداشتن چربی، سلول ها توسط پزشک درمان و تصفیه می شوند. در این مرحله با تغییر سلول های بنیادی، سلول های بنیادی بافت چربی فعال می شوند. این فعال سازی توسط دستگاه مخصوص یا با کمک داروها، مواد شیمیایی یا لیزر انجام می شود.

سپس این چربی به زیر پوست در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. پس از این مرحله می توان از یک پانسمان برای پوشاندن محل تزریق استفاده کرد. امکان دارد 3-6 ماه طول بکشد تا نتیجه دقیق تزریق چربی مشخص شود. در این مدت 30 تا 50 درصد چربی توسط بدن بازجذب شده و از بین می رود. به همین دلیل در هنگام تزریق اولیه، ناحیه مورد نظر را با مقدار بیشتر از حد معمول پر می کنند.

تزریق چربی هرگز صد در صد چین و چروک، جای زخم، گونه های فرورفته و لابیا مینور را بهتر نمی کند. حدود سه تا چهار روز طول می کشد تا اولین مویرگ ها به بافت چربی جدید برسند و بتوانند آن را با خون تامین کنند. اگر سلول های چربی پیوندی در این سه تا چهار روز خون رسانی نشوند، از بین می روند. برخی از سلول های چربی تزریق شده برای همیشه زنده می مانند و برخی از آن ها توسط بدن بازجذب می شوند و در این روش پذیرفته نمی شوند.

چه افرادی برای تزریق چربی به لب مناسب هستند ؟

اگر نواحی آفتاب سوخته و آسیب دیده روی صورت خود دارید. اگر می خواهید نتیجه طولانی تری نسبت به سایر پرکننده ها مانند ژل داشته باشید. اگر می خواهید اندامتان خوش فرم تر، برجسته تر و زیباتر باشد. اگر می خواهید صورت یا دست های خود را جوان کنید و چین و چروک ها را از بین ببرید. برای بازسازی سینه ها زمانی که سینه ها شکل و فرم صحیحی ندارند یا شکل و اندازه آن ها با یکدیگر متفاوت است. همچنین می توانید از تزریق چربی برای از بین بردن اثرات قابل مشاهده کاشت بافت مصنوعی در سینه استفاده کنید.

استفاده از تزریق چربی در نواحی بدن :

از تزریق چربی می توان برای ترمیم و جوان سازی نواحی مختلف بدن و صورت استفاده کرد. در ادامه با نواحی که می توان در آن تزریق چربی انجام داد آشنا می شوید :

تزریق چربی به صورت :

ترمیم چین و چروک های صورت مانند خط لبخند، خط خنده با چربی گرفته شده از ناحیه شکم یا ران انجام می شود. ترمیم جای جوش و جای جوش یا اثرات آفتاب سوختگی، پرکردن گونه ها و لب ها و رفع چین و چروک پیشانی از موارد استفاده از چربی به عنوان پرکننده است. پرکردن لب و پرکردن بینی از عمل های رایجی است که برای زیباسازی صورت استفاده می شود.

در روش پرکننده بینی، جراح پلاستیک از تزریق چربی برای فرم دادن و بلند کردن بینی استفاده می کند. در مورد زیبایی لب، روش های مختلفی برای به دست آوردن فرم دلخواه لب وجود دارد، مانند انواع ژل لب، پروتز لب و پرکننده لب. تزریق چربی لب برای فرم دهی و زیباسازی فرم لب ها انجام می شود و روشی متفاوت با پروتز و تزریق ژل است زیرا به جای مواد مصنوعی از چربی بدن هیچکس استفاده نمی شود.

تزریق چربی به سینه :

تزریق چربی به سینه ایده جدیدی نیست، اما همیشه بحث برانگیز بوده است. به طور خاص، نگرانی هایی وجود دارد که استفاده از چربی خود امکان دارد باعث آهکی شدن بافت و تولید کیست شود که امکان دارد از انجام آزمایشات ماموگرافی و تشخیص صحیح سرطان سینه جلوگیری کند. اما این روش عوارض کمی دارد و به عنوان روشی جدید برای جراحی پلاستیک و زیبایی سینه ها یا بیشتر شدن حجم آن استفاده می شود.

تصویربرداری رادیولوژی قبل و بعد از عمل ضروری است زیرا به متخصص کمک می کند تا احتمال ابتلا به سرطان سینه را در نتیجه این روش به حداقل برساند. علاوه بر تزریق چربی می توان از تزریق ژل برای فرم دادن به سینه استفاده کرد. برای اصلاح شکل سینه و تغییر اندازه آن، عمل های زیبایی دیگری مانند لیفت سینه و پروتز سینه وجود دارد. انتخاب بین ایمپلنت سینه و تزریق چربی سینه امکان دارد کمی دشوار باشد. بهتر است خواسته های خود را در مورد تغییر اندازه یا شکل سینه با پزشک در میان بگذارید و به توصیه های پزشک در این زمینه تکیه کنید.

تزریق چربی به باسن :

به این روش لیفت باسن برزیلی گفته می شود. این روش برای افرادی که به دلیل بیشتر شدن سن یا تغییرات وزن قابل توجه فرم طبیعی باسن خود را از دست دادند و یا افرادی که به هر دلیلی نیاز به تغییر شکل باسن خود دارند استفاده می شود. تزریق چربی باسن برای افرادی که دارای چربی اضافی در سایر قسمت های بدن خود هستند، مانند شکم، وزن مناسبی دارند، سیگار نمی کشند و سابقه عفونت یا عوارض جراحی های دیگر ندارند، توصیه می شود. تزریق ژل به باسن روشی برای فرم دادن به باسن است که با روشی مشابه تزریق چربی انجام می شود.

تزریق چربی برای پوست دست :

تزریق چربی به دست با هدف بیشتر شدن حجم، افزایش سطح پوست، رفع چین و چروک و بهتر شدن مشکلات پوستی مانند جای زخم و عوارض پیری انجام می شود.

تزریق چربی به اندام های تناسلی :

از تزریق چربی می توان برای بیشتر شدن حجم آلت مردانه و برای جوان سازی یا بیشتر شدن حجم لابیا بزرگ در زنان استفاده کرد. روش های مختلفی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردانه وجود دارد. اما استفاده از فیلر چربی یک روش غیر تهاجمی با استفاده از بافت چربی خود بدن است. تزریق چربی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مردان بیشتر از روش‌های دیگر نتیجه می‌دهد.

نوعی سلول بنیادی در بافت چربی وجود دارد که می تواند باعث بیشتر شدن جریان خون و رشد طبیعی آلت تناسلی مردانه شود. با بالا رفتن سن و کاهش سطح کلاژن، پوست بدن دچار چین و چروک می شود و لب ها از این قاعده مستثنی نیستند. از فیلر چربی می توان برای جوان سازی پوست واژن و بیشتر شدن حجم آن و زیبایی واژن استفاده کرد.

چگونگی عملکرد تزریق چربی

بعد از تزریق چربی به لب باید چه مراقبت هایی انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از تزریق چربی به لب بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب آشنا می شوید :

 •  سعی کنید از خوابیدن روی صورت خودداری کنید تا ژل ها و چربی ها حرکت نکنند.
 • برای تسکین درد، تورم و خارش می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • به مدت 48 تا 72 ساعت از قرار گرفتن در معرض دمای بالا مانند سونا خودداری کنید.
 • بهتر است به مدت 24 ساعت از آرایش روی لب خودداری کنید.
 • نوشیدن آب زیاد می تواند به بهبودی سریعتر کمک کند.
 • تا 48 ساعت پس از تزریق، ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • استفاده از سبزیجات و غذاهای مغذی می تواند در بهتر شدن تورم موثر باشد.

معایب تزریق چربی به لب

با توجه به ماندگاری طولانی مدت تزریق چربی به لب، این روش بی خطر و بدون عوارض است. استفاده از روش زیبایی تزریق چربی لب مانند سایر روش های زیبایی مانند تزریق بوتاکس برای یک سری عوارض طبیعی و اولیه مانند قرمزی یا التهاب در ناحیه تزریق می باشد که طبیعی است و نمی شود. ایجاد هر گونه نگرانی بعد از چند ساعت به طور کامل برطرف می شوند. امکان دارد پزشک استفاده از کیسه یخ را برای تسکین قرمزی و التهاب در نواحی تزریق پیشنهاد کند. اگر قصد دارید از روش های دیگری برای از بین بردن قرمزی و التهاب ناحیه تزریق استفاده کنید، باید با هماهنگی پزشک از این روش ها استفاده کنید.

آیا تزریق چربی به لب درد دارد ؟

شدت درد هر جراحی زیبایی برای بیماران مختلف متفاوت است. ناراحتی ناشی از تزریق چربی بسیار خفیف است و این روش نیازی به بیهوشی ندارد. شدت درد بستگی به محل تزریق دارد و تزریق در نواحی حساس خاصی مانند اطراف لب ها دردناک تر است.

کاربرد های تزریق چربی به لب :

قسمت هایی از پوست صورت با حجم کم مانند گونه ها، گودی زیر چشم، دور چشم، پشت چشم، زیر چشم، پلک ها، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لب ها، چانه و حتی قسمت هایی مانند پشت دست ها، سینه، واژن را می توان با تزریق چربی گرفته شده از فرد و تزریق به ناحیه مورد نظر پر کرد و کم شدن حجم را اصلاح کرد. بسیاری از افرادی که به این تزریق چربی برای جوان سازی صورت علاقه مند هستند، تزریق چربی در صورت را بیشتر از سایر اعضای بدن دوست دارند، به خصوص خانم ها یا افرادی که به طور ناگهانی در مدت زمان کوتاهی وزن کم می کنند.

تزریق چربی به لب چه عوارضی دارد ؟

این روش خطرات و عوارض کمتری در بین روش های دیگر مورد استفاده برای جوان سازی دارد، اما نمی توان گفت بدون خطر است. البته اگر پزشک خوب و کلینیک خوبی را برای این عمل زیبایی انتخاب کنید، هیچ خطری برایتان نخواهد داشت، در غیر این صورت امکان دارد با مراجعه به مراکز غیرمجاز که هزینه کمتری دریافت می کنند، با مشکل مواجه شوید. عوارض تزریق چرب به لب عبارت است از :

 • نداشتن تقارن در ناحیه تزریق
 • عفونت
 • کم بودن تأثیر تزریق
 • جمع شدن مایع یا خون زیر پوست
 • لخته شدن خون
 • واکنش به مواد بی حسی
 • آمبولی
 • آسیب به لایه های زیرین پوست
 • تغییر دائمی رنگ پوست
 • از بین بردن بافت اصلی پوست
 • از بین بردن عصب پوست

تاثیرات و نتایج تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب نتایج طبیعی دارد. ماندگاری تزریق چربی به لب به محل تخلیه چربی، مهارت پزشک و متابولیسم بدن بستگی دارد. در این روش 30 درصد چربی جذب بدن می شود اما 70 درصد باقی می ماند. پزشک برای رسیدن به نتایج مناسب، چربی بیشتری تزریق می کند.

آیا تزریق چربی به لب یک روش همیشگی است ؟

استفاده از این روش در صورت مراقبت های بعد از تزریق می تواند تا سه سال دوام داشته باشد و پس از آن مراجعین می توانند با انجام تزریق چربی بر روی لب فرم جذاب و زیبایی را برای لب های خود ایجاد کنند.

تاثیرات و نتایج تزریق چربی به لب

کلام آخر

قبل از انجام این کار سعی کنید از افراد با تجربه کمک بگیرید و اطلاعات لازم را درباره معایب تزریق چربی به لب کسب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله معایب تزریق چربی به لب همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مزایای تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد ❤️【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست