عوارض اندولیفت زیر چشم

عوارض اندولیفت زیر چشم【سال 1401】❤

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض اندولیفت زیر چشم آشنا کنیم. وقتی پوست چروک می شود، پوست زیر آن خالی می شود و پوست شکسته می شود. در این شرایط استفاده از کرم ها و درمان های موضعی در کم شدن عمق چین و چروک ها ناکام مانده و تنها می تواند از ایجاد چین و چروک های جدید جلوگیری کند. جوان سازی پوست اولین قدم برای از بین بردن چین و چروک و آسیب های پوستی است. اندولیفت یکی از روش های جوان سازی پوست است که برای از بین رفتن چین و چروک، افتادگی و لکه های روی پوست استفاده می شود. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض اندولیفت زیر چشم با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست ؟

اندولیفت یک روش مدرن است که الاستین و کلاژن تولید می کند و در نتیجه پوست را جوان می کند. اندولیفت با لیزر روشی جدید برای تحریک بافت های عمیق برای ساخت کلاژن جدید برای کم شدن افتادگی پوست و سفت کردن آن است. اندولیفت روشی برای جوان سازی پوست صورت و سایر قسمت های بدن است که نتایجی مشابه جراحی لیفت صورت دارد. نتایج این روش درمانی در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار رضایت بخش بوده و با حداقل تهاجم، خطرات و عوارض همراه است. اندولیفت بدون بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. نیازی به بریدگی و بخیه نیست و جای زخم و اسکار روی پوست باقی نمی گذارد.

اندولیفت چیست ؟

روش انجام اندولیفت :

در روش اندولیفت بدون ایجاد بریدگی یا سوراخ در پوست فیبر بسیار ظریفی وارد پوست می شود و بین بافت چربی و لایه عمیق درم قرار می گیرد و در مرحله بعد لیزر اندولیفت به این وصل می شود. فیبر توسط فیبر دیگر و انرژی لیزر در طیف مادون قرمز در ناحیه مورد نظر تابش می شود. دستگاه اندولیفت از لیزری با طول موج 1470 نانومتر استفاده می کند. این اشعه لیزر نوعی نور مادون قرمز است. این طول موج بیشترین تاثیر را روی آب و چربی بافت پوست دارد. هدف اصلی اندولیفت، ذوب چربی اضافی پوست و سفت کردن آن است. در اندولیفت، از پرتو نوری استفاده می شود که فقط بر بافت‌های هدف ما تأثیر می‌گذارد.

لیزر اندولیفت چه کاربرد هایی دارد ؟

در ادامه با مهم ترین کاربرد های اندولیفت آشنا می شوید :

 • از بین رفتن چین و چروک صورت
 • سفت کردن پوست
 • لیفتینگ صورت
 • جوان سازی پوست
 • پر کردن و اصلاح زاویه فک
 • بهتر شدن جای زخم، جوش و بریدگی
 • برطرف کردن پف و افتادگی زیر چشم
 • از بین بردن نشانه‌های پیری
 • درمان افتادگی پلک پایین و بالا
 • محو و یا حذف خطوط پیشانی
 • لیفت ابرو

عملکرد لیزر اندولیفت زیر چشم :

در ادامه به عملکرد اندولیفت زیر چشم می پردازیم :

آماده سازی بیمار :

ناحیه مورد نظر برای اندولیفت توسط پزشک تهیه می شود. این آماده سازی شامل تمیز کردن و استریل کردن پوست بیمار است.

تنظیم دستگاه :

قبل از شروع کار پزشک باید فیبر استریل فرد را به دستگاه متصل کند، این الیاف در بسته بندی مخصوص استریل بوده و پس از اندولیف به فرد داده می شود. پارامترهای دستگاه اندولیفت با توجه به هر مکان در طول اندولیفت تغییر می کند طول موج دستگاه اصلی اندولیفت 1470 نانومتر است. امواج لیزر از طریق فیبر بسیار ظریف و نازک به قطر 300 میکرون به پوست نفوذ می کند که منجر به ایجاد سوراخ های کوچکی می شود.

دوره نقاهت :

پس از تمام شدن کار با دستگاه، پزشک با توجه به صلاحدید خود و شرایط بیمار داروها و پمادها را تجویز می کند. همه این داروها باید با دقت و به طور منظم مصرف شوند. توصیه هایی برای مراقبت های پس از درمان در دوران نقاهت باید با حساسیت کامل دنبال شود.

چرا لیزر اندولیفت برای درمان کیسه های زیر چشم توصیه می شود ؟

لیزر اندولیفت برای از بین بردن کیسه های زیر چشم به ویژه برای بیماران جوان یا بیماران مبتلا به لیپوپتوز خفیف یا متوسط ​​مناسب است. بیمارانی که از جراحی پلک می ترسند از اندولیفت با لیزر زیر چشم برای درمان این پف ها استقبال می کنند. اندولیفت زیر چشم در مقایسه با سایر روش‌های میکرو جراحی یا تزریقی، اگر توسط پزشک متخصص انجام شود، یک عمل ایمن است. تجهیزات لیزر و دستگاه مورد استفاده دارای گواهی پزشکی CE بوده و کاملا تایید شده است. بهبود کیسه های زیر چشم و سیاهی دور چشم بلافاصله بعد از لیزر قابل مشاهده است. نتیجه بالینی یکپارچه و مؤثر پس از 3 ماه قابل توجه است.

لیزر اندولیفت چه کاربرد هایی دارد ؟

هزینه اندولیفت زیر چشم :

هزینه اندولیفت زیر چشم به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان لیفت و ترمیم ناحیه افتادگی پوست یکی از مهم ترین عواملی است که باعث می شود چهره فرد زیبایی خود را از دست بدهد. بسته به افتادگی پوست، هزینه اندولیفت متفاوت است. علاوه بر این، اندازه ناحیه لیفتینگ تاثیر زیادی در لیفت صورت دارد. در ادامه با عوامل تاثیر گذار در هزینه اندولیفت زیر چشم آشنا می شوید :

دستگاه و مواد مصرفی :

دستگاه اندولیفت یکی از مدرن ترین دستگاه هایی است که برای از بین رفتن افتادگی پوست طراحی شده است. این دستگاه از لیزر برای درمان افتادگی پوست استفاده می کند. چون فیبرهای نوری فقط برای یک نفر استفاده می شوند و یکبار مصرف هستند به همین دلیل هزینه بالایی دارند.

مهارت و تجربه تیم درمانی :

سطح تخصص و تجربه پزشک تاثیر زیادی در هزینه اندولیفت دارد. هر چه پزشک تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد و مدارک تحصیلی او در این زمینه بیشتر باشد، قطعا لیفت صورت را به نحو بهتری انجام خواهد داد. از طرفی تجربه تیم پزشک در هزینه اندولیفت بسیار مهم است.

کلینیک مورد نظر :

هزینه های کلینیک در هزینه اندولیفت بسیار موثر است. منطقه جغرافیایی محل استقرار کلینیک و تجهیزات پزشکی و همچنین سطح بهداشت محیط و پرسنل و نوع دستگاه تاثیر بسزایی در هزینه اندولیفت دارد.

اندولیفت زیر چشم چه مزایایی دارد ؟

مزایای اندولیفت زیر چشم عبارت است از :

 • بهبودی پس از جلسات به سرعت اتفاق می افتد.
 • این یک درمان سرپایی و کم تهاجمی در نظر گرفته می شود.
 • مدت زمان پروسه درمان بسیار کوتاه است.
 • بدون بیهوشی انجام می شود.
 • کمترین درد را ایجاد می کند.
 • هیچ بریدگی، بخیه، خونریزی یا بانداژ وجود ندارد.
 • مجهز به سیستم خنک کننده است و در نتیجه آسیب پوست به حداقل می رسد.
 • برای اکثر گروه های سنی قابل استفاده است.
 • مجهز به سیستم های کنترل عمق و کنترل حرارت برای دستیابی به بهترین نتیجه و به حداقل رساندن خطا و آسیب می باشد.
 • می توان آن را با سایر تکنیک های زیبایی مانند PRP، بوتاکس و فیلرها ترکیب کرد.

دلیل افتادگی پلک

افتادگی پلک در بسیاری از موارد به دلیل عدم رعایت و مراقبت از پوست پلک و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش بدون استفاده از کرم دور چشم است. نکته مهم بعدی افزایش سن است که افتادگی پوست پلک را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و در نهایت پوست پلک را به سمت چشم کشیده و دچار افتادگی می شود. برخی افراد از بیماری های عضلانی رنج می برند و این عارضه ناشی از این بیماری ها است. در ادامه با دلایل افتادگی پلک آشنا می شوید :

پتوز مادرزادی :

امکان دارد در زمان تولد برای نوزادان مشکلاتی ایجاد شود، این بیماری ها می تواند منجر به مشکلاتی در رشد عضله محافظ پلک فوقانی شود و در نهایت پلک در دوران شیرخوارگی دچار افتادگی شود. این افتادگی در 70 درصد موارد در یک چشم اتفاق می افتد. اما انجام عمل در سنین پایین امکان پذیر نیست و باید منتظر یک دوره مناسب باشید. البته باید بهترین زمان را برای درمان در نظر گرفت زیرا عدم درمان آن می تواند باعث اختلال بینایی در کودک شود و یا از نظر روحی اثرات منفی و مخربی برای کودک داشته باشد.

بیشتر شدن سن و پیری :

افزایش سن بر خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست تاثیر می گذارد، این عامل می تواند باعث افتادگی پوست و افتادگی پلک ها شود، این افتادگی در هر دو چشم ایجاد می شود و در برخی افراد به قدری شدید است که از دید صحیح جلوگیری می کند. بهترین درمان برای این نوع ریزش مو لیفت پلک یا بلفاروپلاستی است که می تواند اثرات مثبتی داشته باشد.

میاستنی گراویس :

میاستنی گراویس بیماری است که می تواند منجر به ضعف عضلانی و افتادگی پلک شود، این اختلال که به ندرت اتفاق می افتد و احتمال بروز آن بسیار کم است، باعث آسیب شدید و افتادگی عضلات پلک و صورت می شود. این عارضه می تواند سایر عضلات بدن را تحت تاثیر قرار دهد.

بیماری های عضلانی :

گاهی افتادگی قسمت‌های صورت به دلیل دیستروفی عضلانی است، این بیماری که یک بیماری ژنتیکی است، حرکت چشم‌ها و پلک‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و باعث افتادگی می‌شود، اما در نهایت فرد می‌تواند با وجود این بیماری، آن را درمان کنید یا از روش های کم تهاجمی برای بهتر شدن ظاهر چشم کمک بگیرید.

دلیل افتادگی پلک 

چه زمانی می توان نتیجه ترمیم اندولیفت را مشاهده کرد ؟

اندولیفت یکی از چندین روش ترمیمی با حداقل تهاجم بافتی است که تاثیر سریعی در جوان سازی و انقباض پوست نشان می دهد. در طول دوره درمان چند هفته ای، تولید کلاژن پوست شروع شده و به مدت 6 تا 12 ماه پس از اندولیفت به طور مداوم ادامه می یابد. درمان اندولیفت در صورت اعمال مکرر روش های ترمیمی، ترمیم مداوم ایجاد می کند.

عوارض اندولیفت زیر چشم

عوارضی مانند تورم و کبودی تا دو هفته پس از جراحی اندولیفت انتظار می رود. مثل هر روش دیگری که نیاز به استفاده از تجهیزات حرارتی دارد، ممکن است پوست دچار سوختگی شود یا رنگ پوست در محل ترمیم تغییر کند و تغییر رنگ دهد. آسیب عصبی ناشی از رادیوتراپی و عمل اندولیفت منجر به اختلال و ضعف عضلات اطراف دهان به مدت 3 تا 6 ماه می شود که خطر و خطر دیگری است که البته بسیار نادر است. امکان دارد در ترمیم پوست و انقباضات، هماهنگی متقارن در دو نیمه صورت برقرار نشود و اختلال در تقارن دو نیمه صورت ایجاد شود و در این صورت بیمار برای رفع آن نیاز به درمان بیشتری دارد. با مراجعه به پزشک متخصص و انجام اندولیفت در کلینیک های معتبر، خطر ایجاد عوارض ناخواسته به میزان قابل توجهی کم می شود.

آیا اندولیفت نیاز به استفاده از روش تهاجم بافتی دارد ؟

فیبرهای نوری ریز موم مانند فقط از طریق سوراخ های بسیار کوچک می توانند به لایه های پوست نفوذ کنند و نیازی به بیهوشی بیمار یا استفاده از بخیه در ناحیه ترمیم شده نیست. امکان دارد التهاب و تورم مشاهده شود در نهایت این عوارض چند ساعت طول می کشد و نیازی به بانداژ یا پانسمان نیست و می توانید پس از انجام اندولیفت به فعالیت های عادی روزانه خود بپردازید.

ترکیب اندولیفت با سایر روش های ترمیمی و جوان سازی :

اندولیفت می‌تواند اثر هم افزایی و تقویت‌کننده سایر روش‌های زیبایی درمانی فعلی داشته باشد که می‌توان آندولیفت را همزمان یا با تاخیر با سایر فرآیندهای زیبایی ترمیمی انجام داد. مانند :

روش ترمیمی لایه برداری غیر سایشی :

به گونه ای که پرتوهای لیزر تجزیه شده عامل انتقال انرژی به لایه های پوست می باشند که با اندولیفت قابل اجرا است.

استفاده همزمان روش HIFU :

روشی حاصل از استفاده از امواج اولتراسوند متمرکز با چگالی بالا در ناحیه پوست با روش اندولیفت مجاز است.

ماسک های صورت پچ پوستی :

قطعه ای که سطح پوست را می پوشاند که دارو و ماده مورد نظر را با سرعت ثابت و معینی از پوست جدا می کند.

آیا اندولیفت یک روش ترمیمی همراه با اثرات پایدار است ؟

انتظار می رود اثرات ترمیمی اندولیفت به مدت 2-3 سال حفظ شود و در لایه های عمیق ادامه یابد. تعدادی از عوامل سبک زندگی ممکن است بر دوام اثرات درمانی اندولیفت تأثیر بگذارد. رژیم غذایی سالم، فعالیت بدنی منظم روزانه، ممنوعیت نوشیدنی های الکلی و ترک سیگار امکان دارد سرعت و شدت روند پیری را کم کند.

تعداد جلسات اندولیفت برای ترمیم پوست :

تعداد جلسات مورد نیاز بر اساس ساختار بافتی پوست بیمار و شدت مشکل پوستی تعیین می شود و قبل از شروع فرآیند اندولیفت تعداد جلسات مورد نیاز برای بیمار توضیح داده می شود. برای پوست بسیار شل شده ممکن است به 2 یا 3 جلسه هر 6 ماه نیاز باشد. اما به طور معمول و به طور متوسط ​​70 تا 80 درصد بیماران تنها به یک جلسه اندولیفت ترمیمی نیاز دارند.

عوارض اندولیفت زیر چشم

کلام آخر

قبل از انجام این روش درباره عوارض اندولیفت زیر چشم تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ماندگاری اندولیفت زیر چشم【سال 1401】❤
نوشتهٔ بعدی
هزینه لیزر صورت آقایان【سال 1401】❤

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست