مزایای تزریق چربی به لب

مزایای تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای تزریق چربی به لب آشنا کنیم. یکی از زیبایی های صورت داشتن لب های برجسته است که چهره را جذاب می کند. عوامل مختلفی مانند جاذبه، نور خورشید و سیگار کشیدن در روند سریع پیری صورت موثر بوده و بر بافت لب ها تاثیر می گذارد. برخی از افراد دارای لب های نازک و بی شکل هستند، در این گونه موارد، پرکردن و حجیم شدن لب ها یکی از راه های زیباسازی صورت از طریق تزریق فیلر به بافت لب ها محسوب می شود. در ادامه برای آشنا شدن با مزایا تزریق چربی به لب با ما همراه باشید.

تزریق چربی به لب چیست ؟

برخی از افراد از نظر ژنتیکی لب های نازکی دارند و برخی دیگر با بیشتر شدن سن زیبایی و برجستگی خود را از دست می دهند. بعضی از تاثیرات مانند کم شدن برجستگی لب ها، کاهش حجم لب ها، کم شدن ارتفاع لب ها می تواند با بیشتر شدن سن در لب ها تاثیر بگذارد. لب بالایی هر فرد از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت های سفید و قرمز توسط لبه لب ها از یکدیگر جدا می شوند.

حجم قسمت سفید لب کمتر از حجم قسمت قرمز است که باعث ایجاد چین و چروک های عمودی و افقی در قسمت سفید می شود. افراد مسن خطوط عمودی زیادی روی لب ها دارند که باعث ظاهری ناخوشایند می شود. به همین دلیل بهتر است این قسمت یا فیلر پر شود تا چین و چروک از بین رفته و لب ها زیبایی از دست رفته خود را بازیابند. یکی از این فیلرها چربی است.

تزریق چربی به لب چیست ؟

مراحل تزریق چربی به لب

اولین مرحله استخراج چربی است. در این مرحله در اتاق عمل چربی از قسمت های خاصی از بدن مانند پایین شکم یا هر دو طرف پهلو یا ران برداشته می شود و پزشک برای این منظور از یک سوزن بسیار کوچک یا یک کانول استفاده می کند. پزشک مقدار چربی مورد نیاز برای بیشتر شدن حجم لب ها را استخراج می کند، به این معنی که چربی استخراج شده نه بیشتر و نه کمتر است.

میزان چربی مورد نیاز برای تزریق چربی لب در مقایسه با چربی مورد نیاز برای باسن، پاها یا سینه ها بسیار ناچیز است. بعد از این مرحله، مرحله دوم آماده سازی چربی است که به صورت زیر انجام می شود. هنگامی که چربی در محل مورد نظر جمع شد، آن را در سانتریفیوژ قرار می دهند تا با سرعت بسیار بالا پردازش و تمیز شود. در این شرایط و با کمک این دستگاه سلول های چربی در حین چربی گیری از مایعات و سلول های آسیب دیده جدا شده و برای تزریق به لب آماده می شوند.

در نهایت مرحله سوم تزریق چربی به لب است که به صورت زیر انجام می شود. پس از انجام دو مرحله فوق، چربی لب تزریق می شود تا ظاهر مطلوب بیمار به دست آید و ماندگاری تزریق چربی به لب بیشتر شود. میزان حجم لب به خواسته ها و انتظارات بیمار و نظر پزشک برای ایجاد ظاهر طبیعی لب ها بستگی دارد. در تزریق چربی لب به غیر از حجم دهی، فرم دادن به لب مورد نیاز است.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می شود ؟

هنگام تزریق چربی لب، از چربی انباشته شده در بدن فرد خارج می شود. این چربی را می توان از شکم، پهلو، ران برداشت. در هر صورت این چربی کاملا طبیعی بوده و پس از انجام فرآیند تصفیه به لب ها تزریق می شود. البته از آنجایی که همیشه مقداری چربی پس از مدتی جذب بدن می شود، در زمان تزریق کمی بیشتر از مقدار لازم چربی به لب ها تزریق می شود تا پس از جذب مقداری از آن، لب ها برجستگی طبیعی خود را پیدا کنند.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به لب :

سالمندانی که حجم لب های آن ها کم شده، افرادی که لب هایشان متقارن نیست، افرادی که چربی زیر پوستشان انباشته شده است. افرادی که لب آن ها پر از چین و چروک یا بسیار نازک است، افرادی که از سلامت جسمی و روحی کافی برای این تزریق برخوردارند، کسانی که انتظارات غیرمنطقی ندارند، کسانی که دوست دارند حجم لب های خود را افزایش دهند.

قبل از تزریق چربی به لب چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که دچار خطرات و عوارض نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از تزریق چربی به لب آشنا می شوید :

  • تا چند هفته قبل از تزریق چربی از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید.
  • با پزشک در مورد سوابق پزشکی، داروها و حساسیت به داروهای بیهوشی مشورت کنید.
  • چند هفته قبل از تزریق سیگار نکشید تا از عفونت و خون رسانی ضعیف جلوگیری شود.
  • نتایج آزمایشات پزشکی را ارائه دهید و سلامت عمومی بدن را تأیید کنید.
  • رقیق کننده های خون و مکمل های گیاهی را چند روز قبل از تزریق قطع کنید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب :

پس از انجام تزریق چربی لب ما باید احتیاط های لازم را انجام دهید تا نتیجه مطلوب را مشاهده کنید تا در اسرع وقت زیبایی و فرم دهی به لب های خود داشته باشید و ماندگاری تزریق چربی لب برای شما افزایش چشمگیری پیدا کند. ابتدا سعی کنید قبل از تزریق از رقیق کننده های خون استفاده نکنید و قبل و بعد از تزریق چربی لب استفاده از هر نوع دارویی با مشورت و تشخیص پزشک انجام شود.

پس از تزریق در صورت مشاهده قرمزی و التهاب در نواحی تزریق شده به هیچ وجه نگران نباشید و پس از مشورت با پزشک می توانید با استفاده از کمپرس یخ آن را برطرف کنید. پس از انجام این روش زیبایی، با دست به نواحی تزریق شده فشار نیاورید و سعی کنید تا سه روز آب و رطوبت به نواحی تزریق شده نرسد. متخصص پزشکی شما دستورالعمل های بیشتری در این زمینه به شما ارائه می دهد که باید از آن ها پیروی کنید.

تزریق چربی به لب چه عوارضی دارد ؟

تزریق چربی به لب مانند روش های دیگر دارای عوارضی است که ان عوارض کوتاه مدت هستند و بعد از مدتی از بین می روند. این عوارض شامل خارش پوست، خونریزی در محل تزریق، قرمزی پوست، کبودی، تورم، عفونت ناحیه تزریق در صورت آلوده بودن تجهیزات یا وجود آلودگی در محیط مجاور است.  در بیشتر مواقع برای رسیدن به نتیجه مناسب نیاز به ۴ تا ۶ جلسه تزریق دارید.

از آنجایی که برخی از سلول های چربی رشد سلولی را تحریک می کنند، برخی از پزشکان می ترسند که تزریق چربی به سینه رشد سلول های سرطانی را فعال کرده و باعث سرطان سینه شود. متخصص پوست، مو و زیبایی در جلسات مشاوره قبل از عمل توصیه های لازم را در خصوص نحوه انجام تزریق، فواید و عوارض آن به شما خواهد داد. در این جلسات تمام سوالات و نگرانی های خود را با پزشک در میان بگذارید و با آگاهی کامل از واقعیت ها اقدام به تزریق چربی کنید.

مراحل تزریق چربی به لب

مزایای تزریق چربی به لب

برای زیباسازی صورت و از بین رفتن چین و چروک این ناحیه روش های زیادی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل وجود دارد. این روش یک روش طبیعی است. بر خلاف ژل، چربی یک ماده طبیعی است که توسط خود بدن تولید می شود. این درمان بی خطر است. در روش های دیگر خطرات احتمالی وجود دارد، اما در تزریق چربی چنین خطراتی وجود ندارد یا احتمال آن بسیار کمتر است. احتمال واکنش بدن به تزریق چربی بسیار کم است. از آنجایی که چربی از بافت‌های خود بدن می‌آید و به خود بدن بازمی‌گردد، احتمال واکنش بدن به تزریق بسیار کم است.

در بیشتر موارد احتمال واکنش بدن به این نوع تزریق وجود ندارد. ماندگاری چربی تزریقی بسیار بیشتر از روش های دیگر مانند تزریق ژل است. تزریق چربی در بسیاری از نواحی بدن قابل استفاده است. علاوه بر صورت، می توان از چربی برای زیبایی شکم، ران، باسن و … استفاده کرد. تزریق چربی نیاز به استراحت زیاد ندارد. به این ترتیب بعد از تزریق می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. هزینه این روش در مقایسه با روش های مشابه مناسب است. از آنجایی که چربی از بدن شما خارج می شود، فقط برای این کار به پزشک زیبایی، سرنگ مخصوص و برخی لوازم جانبی نیاز دارید.

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

روش های مختلف تزریق چربی برای اهداف مختلف وجود دارد. با توجه به این تنوع نمی توان قیمت دقیق تزریق چربی را تعیین کرد. هزینه تزریق چربی به لب به عوامل مختلفی مانند هزینه کلینیک و دستمزد پزشک متخصص پوست و مو و زیبایی، روش برداشتن چربی و ناحیه برداشتن چربی، جلسات مشاوره قبل از عمل و هزینه های بعد از عمل که با توجه نوع عمل متفاوت است، حجم چربی تزریقی، مناطق تزریق چربی بستگی دارد. برای تعیین دقیق هزینه تزریق چربی باید با متخصص پوست، مو و زیبایی مشورت کرد تا با توجه به میل شما و پس از مشاوره با وی، حدود هزینه تعیین شود.

زمان ماندگاری تزریق چربی به لب :

برخی از تفاوت های اصلی بین تزریق چربی و تزریق ژل شامل ماندگاری آن ها است، تزریق ژل به طور کلی در طی یک دوره از ماه تا یک سال پایدار است، در حالی که چربی می تواند چندین سال دوام بیاورد. ماندگاری تزریق ژل یا تزریق چربی تا حد زیادی به مراقبت پس از انجام این روش های زیبایی بستگی دارد.

اگر فرد پس از تزریق ژل به توصیه های پزشک عمل کند و از اعمال فشار و ضربه به لب ها خودداری کند، تزریق ژل مشکلی ایجاد نمی کند و در نهایت ماندگاری ژل تزریقی بیشتر می شود. در تزریق چربی لازم است فرد با مشورت پزشک رژیم غذایی خود را تنظیم کند و در نتیجه از کم شدن وزن شدید خودداری کند زیرا در صورت کم شدن وزن اولین سلولی که از بین می رود سلول های چربی هستند و در نهایت تزریق چربی دشوار است.

آیا تزریق چربی به لب یک روش همیشگی است ؟

استفاده از این روش در صورت مراقبت های بعد از تزریق می تواند تا سه سال دوام داشته باشد و پس از آن مراجعین می توانند با انجام تزریق چربی بر روی لب فرم جذاب و زیبایی را برای لب های خود ایجاد کنند.

دلیل گلوله شدن چربی بعد از تزریق :

رعایت نکردن مراقبت های بعد از تزریق، عدم دسترسی پزشک، نفوذ آب و سایر مایعات به داخل حفره خالی ایجاد شده در حین عمل، لخته شدن خون در ناحیه زیر جلدی پس از تزریق چربی، همگی از عواملی هستند که می توانند باعث ایجاد رسوب چربی شوند. در حالت طبیعی امکان دارد این اتفاق بیفتد و طبیعی است. اما اگر بیش از یک ماه گذشته است و چربی ها برآمدگی دارند، حتما باید به متخصص پوست، مو و زیبایی و یا جراح پلاستیک مراجعه کنید.

آیا امکان ترمیم چربی وجود دارد ؟

ترمیم پرکننده چربی دشوار است اما غیرممکن نیست. گاهی پزشکان پیشنهاد می کنند ابتدا تزریق ژل انجام شود و در صورت رضایت از نتیجه، پس از جذب کامل ژل و از بین رفتن اثرات آن، از فیلر چربی استفاده کنید. اما اگر از فیلر چربی استفاده می کنید و به نتیجه دلخواه نرسیدید می توانید آن را اضافه یا حذف کنید. قبل از هر اقدامی بهتر است در مورد نتیجه نهایی و جنبه های مختلف تزریق چربی با متخصص مشورت کنید.

زمان بهبودی بعد از تزریق چربی به لب

پس از تزریق چربی نسبت به سایر مداخلات، فرد با سرعت بیشتری به زندگی عادی باز می گردد، اگر تزریق با بی حسی موضعی انجام شود، امکان بازگشت سریع به روال عادی وجود دارد، اگر با بیهوشی عمومی انجام شود، به حالت عادی برگردد. اگر لیپوساکشن به روش تزریق چربی اضافه شود، این روش بسته به ناحیه ای که لیپوساکشن می شود متفاوت است.

تزریق ژل بهتر است یا چربی ؟

تزریق ژل لب موقتی است و اگر فردی خواهان نتایج طولانی تری است باید پس از مدتی ژل را دوباره تزریق کند. تزریق چربی دائمی است و اثر آن برای مدت طولانی باقی خواهد ماند. هر دوی این پرکننده ها از مواد طبیعی ساخته شدند و عوارض جانبی کمی دارند. اما چربی از بدن فرد می آید و عوارض آن بسیار کمتر است.

زمان بهبودی بعد از تزریق چربی به لب

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید درباره مزایای تزریق چربی به لب اطلاعات کسب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ماندگاری تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
معایب تزریق چربی به لب ❤️【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست