فواید لیزر موهای زائد ❤️【در سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با فواید لیزر موهای زائد آشنا کنیم. یکی از مشکلات عمده اکثر افراد به خصوص خانم ها رفع موهای زائد است. این سوال همیشه مطرح بوده و روش های مختلفی برای آن ذکر شده است. اما اکثر این روش ها دائمی نیستند و باید به طور مرتب آن ها را تکرار کنید. خوشبختانه پیشرفت های تکنولوژی تاثیرات مثبت خود را در زمینه های زیبایی دیده است. یکی از این موارد استفاده از دستگاه لیزر برای رفع موهای زائد بدن است. در ادامه برای آشنا شدن با فواید لیزر موهای زائد با ما همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست و چگونه انجام می شود ؟

یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد، لیزر موهای زائد می باشد. انجام لیزر موهای زائد در کنار عمل های زیبایی و جراحی پلاستیک، یکی از رایج ترین راه های بهبود زیبایی ظاهری افراد نیز محسوب می شود. همچنین این روش محبوبیت زیادی بین افراد به ویژه بانوان دارد. برای لیزر موهای زائد ابتدا بر اساس نوع و رنگ پوست فرد یک دستگاه لیزر مناسب به منظور انجام حذف موهای زائد در نظر گرفته می شود. انتخاب نوع دستگاه لیزر بسیار مهم است. زیرا لیزر موهای زائد در افراد مختلف با انواع پوست نیاز به دستگاه خاصی دارد تا به نتیجه مطلوب برسد.

در شروع فرآیند لیزر موهای زائد، متخصص پزشکی بخشی از بدن فرد را که قرار است لیزر شود، با بی حسی موضعی تحت بی حسی موضعی قرار می دهد. سپس دستگاه لیزر با تابش پرتوهای لیزر موهای ناخواسته روی پوست را شناسایی می کند و سپس رنگدانه ها و فولیکول های مو را می سوزاند و از بین می برد. با استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد، پزشک این فرآیند را چندین بار طی چندین جلسه درمانی تکرار می کند تا موهای رشد کرده به طور کامل از بین برود. اگر فردی قصد حذف موهای زائد در چندین ناحیه مختلف بدن و اندام خود را داشته باشد، فرآیند لیزر موهای زائد در نواحی دیگر انجام می شود و آن ها را از بین می برد.

لیزر موهای زائد چیست و چگونه انجام می شود ؟

دلیل رشد موهای زائد زنان :

این می تواند نشان دهنده آمادگی بیولوژیکی بدن برای تولید مثل باشد. باعث حفظ فرمون ها می شود. که در نهایت باعث جذب همسر شما برای یک رابطه می شود. از ناحیه تناسلی هنگام ساییدگی در حین فعالیت و رابطه جنسی محافظت می کند، دمای مطلوب ناحیه رویش مو را در هوای بسیار گرم یا سرد حفظ می کند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر است ؟

2 تا 3 هفته بعد از اولین درمان شما طول می کشد تا تفاوت قابل توجهی مشاهده شود و حدود 6 تا 8 جلسه برای دستیابی به نتایج کامل مورد نیاز است، اگرچه بلوندها به جلسات بیشتری نسبت به موهای تیره نیاز دارند. موهای صورت سریعتر رشد می کنند و هر 4 هفته یکبار نیاز به درمان دارند. موهای پا به آرامی رشد می کنند و می توان هر 12 هفته یکبار آن را انجام داد. جدای از این دو ناحیه درمانی منحصر به فرد، 8 هفته فاصله خوبی بین جلسات است.

باید در درمان‌ها و جلسات لیزر منظم باشید تا بتوانید موها را در مراحل مختلف چرخه رشد هدف قرار دهید، متوجه خواهید شد که پس از از دست دادن موهایتان در جلسه قبلی لیزر، ناحیه صاف و بدون مو خواهد شد. هنگامی که متوجه شدید که موها از یک چرخه رشد جدید خارج می شوند، نوبت به لیزر درمانی و جلسه بعدی شما می رسد.

فواید لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد با ارسال پالس های نور بسیار متمرکز به طور مستقیم به فولیکول های مو عمل می کند. سپس فولیکول ها گرمای این نور را جذب می کنند و باعث ریزش مو می شوند. در لیزر موهای زائد فوایدی وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

دقت بالا :

در لیزر موهای زائد، اشعه لیزر با دقت زیادی به فولیکول مو هدایت می شود و آن را از بین می برد تا بافت های مجاور آسیب نبینند.

سرعت درمان بالا :

زمان درمان برای هر فرد بسته به اندازه ناحیه مورد نظر شما متفاوت است مثلا زمان لیزر صورت کمتر از زمان لیزر دست یا پا است، اما سرعت لیزر بسیار بیشتر از آن است. سایر روش های درمانی مانند اپیلاسیون و اصلاح. همچنین نتایج موهای خود را در چند هفته اول اولین درمان مشاهده می کنید.

هزینه و قیمت :

امکان دارد در ابتدا نیاز به سرمایه گذاری بیشتری برای لیزر موهای زائد داشته باشید، اما در دراز مدت لیزر موهای زائد در شهرک غرب برای شما مقرون به صرفه تر است زیرا زمان کمتری برای اپیلاسیون، کرم موبر یا اصلاح نیاز دارید.

لیزر درمانی طولانی مدت است، پس از اتمام جلساتی که کلینیک برای شما تعیین می کند، تنها باید هر چند ماه یک بار برای تمدید به کلینیک مراجعه کنید که در دراز مدت باعث صرفه جویی زیادی در هزینه شما می شود.

درد کمتر :

پس از شروع درمان، دیگر نیازی به برخورد با موهای زشتی مانند موهای زائد که در اپیلاسیون ایجاد می شود، ندارید، در مورد تیغ ها این گونه است، شدت درد بسته به افراد متفاوت است و در برخی از قسمت های بدن امکان دارد دردناک تر باشد.

اما در دستگاه های لیزری جدید این درد به صفر رسیده است و در بقیه دستگاه ها مانند ضربه بند لاستیکی است و با خنک شدن قوی دستگاه ها و استفاده از کرم ها و لوسیون ها احساس بسیار زیادی خواهید داشت. بی حسی یا درد کمی داشته باشید وگرنه هیچ احساسی ندارید.

استفاده در تمام نواحی بدن :

شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر جایی از بدن خود مانند صورت، پاها، پشت، زیر بغل، ناحیه بیکینی یا هر جایی که موهای زائد دارید، استفاده کنید.

رفع موهای زیر پوستی :

پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد از ریشه از بین می روند و جایی برای رشد ندارند، اما پس از اصلاح یا اپیلاسیون، فولیکول مو  سر جای خود است و احتمال زیادی وجود دارد که موهای مورد نظر آن ها با رشد پیچ ​​خورده دوباره رشد کنند و باعث عفونت پوست می شود. با وجود اینکه بعد از لیزر موهای زائد NIR امکان رویش مو وجود دارد، اما به دلیل دقت بالای لیزر، این مو صاف و بدون خمیدگی رشد می کند.

تاثیر گذاری در حذف مو :

پرتو لیزر به عمق پوست نفوذ می کند و فولیکول موهای شما را هدف قرار می دهد و آن را از بین می برد. این فولیکول برای رشد مجدد نیاز به زمان طولانی دارد، به همین دلیل لیزر موهای زائد در مقایسه با روش های دیگر موثرترین روش برای از بین بردن موهای زائد شما است.

چه افرادی برای لیزر موهای زائد مناسب هستند ؟

لیزر موهای زائد برای همه امکان پذیر است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های جدید لیزر، امکان لیزر موهای زائد برای تمامی رنگ های پوست و مو وجود دارد. افرادی که موهای تیره و زخیم، پوست به نسبت روشن دارند برای انجام این روش مناسب هستند و افرادی که موی قرمز، موی بلوند، موهای طلایی سرخ گون، موی سفید دارند جلسات بیشتری نیاز است.

فواید لیزر موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر

24 ساعت قبل از جلسه لیزر توصیه می شود ناحیه مورد نظر را که می خواهید لیزر را روی آن انجام دهید اصلاح و شیو کنید. این کار بیشتر موهای سطحی را از بین می برد، اما باید به گونه ای انجام شود که به تکنسین این امکان را می دهد که به اندازه کافی فولیکول مو را ببیند تا بداند در صورتی که ناحیه مورد نظر به درستی تراشیده نشده باشد، کدام ناحیه را با لیزر هدف قرار دهد، درمان اگر به درستی تراشیده نشود، تشخیص دقیق محل رشد فولیکول ها روی پوست دشوارتر خواهد بود.

همچنین، اپیلاسیون قبل از لیزر هرگز ایده خوبی نیست و بهتر است از محصولات مراقبت از پوست مانند کرم یا روغن استفاده نکنید. در روز لیزر موهای زائد از آرایش خودداری کنید، محل لیزر باید تمیز و بدون آرایش باشد. قبل از شروع درمان با متخصص لیزر و پزشک خود مشورت و صحبت کنید، پزشک پس از معاینه پوست و مو تعداد جلسات شما را تعیین می کند، همچنین در صورت داشتن هرگونه حساسیت یا بیماری پوستی در گذشته یا حال به پزشک خود اطلاع دهید.

4 تا 6 هفته قبل از برداشتن موهای زائد با لیزر یا موم ممنوع است. زیرا با این روش ها فولیکول مو از جای خود خارج می شود و چیزی برای لیزر باقی نمی ماند. بهترین روش اصلاح با تیغ است که فولیکول مو را در خود رها می کند. اگر قبل از لیزر پوست خود را برنزه یا برنزه کردید، نگران نباشید یا می توانید از دستگاه Nd Yag که مخصوص پوست های تیره است استفاده کنید.

قبل از لیزر آفتاب نگیرید و خود را در معرض آن قرار ندهید زیرا حساسیت پوست افزایش می یابد، اما اگر به هر حال برنزه می شوید و می خواهید لیزر را انجام دهید، فقط از کلینیک مورد نظر خود بپرسید که آیا این دستگاه  را دارد یا خیر. اگر روی پوست خود دچار آفتاب سوختگی یا تاول شدید، بهتر است لیزر را به زمان دیگری موکول کنید، زیرا ممکن است لیزر این سوختگی ها را چند برابر کند و به هیچ وجه روی موهای شما تأثیر نگذارد.

از مصرف آنتی بیوتیک ها قبل از لیزر خودداری کنید، زیرا آن ها حساس کننده نور هستند، یعنی پوست شما را به نور حساس می کنند و باعث سوختگی پوست می شوند. بیست و چهار ساعت قبل از درمان الکل مصرف نکنید. قبل از جلسه لیزر از نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنید.

چرا لیزر موهای زائد برای همه تاثیر گذار نیست ؟

لیزر موهای زائد برای همه رنگ‌های پوست و مو مناسب است، اما به عنوان مثال، کسانی که موهای روشن‌تری دارند نسبت به سایرین به زمان بیشتری نیاز دارند تا لیزر موثر باشد، زیرا موهای بور و روشن نسبت به موهای معمولی رنگ کمتری دارند و اگر فولیکول های شما مقدار ناکافی نور لیزر را جذب کنند، گرمای حاصله نمی تواند فولیکول های مو را از بین ببرد.

تیپ پلاستی در لیزر موی زائد

یک اصطلاح بسیار رایج در لیزر موهای زائد، نوع پوست است. برای تعیین نوع پوست هر فرد برای انتخاب لیزر مناسب باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. برای مثال رنگ پوست، مو، چشم و میزان آفتاب سوختگی نوع پوست هر فرد را مشخص می کند.

دلیل اهمیت نوع پوست در تعیین نوع لیزر برای از بین بردن موهای زائد، تضاد بین مو و پوست است. هر چه میزان کنتراست بیشتر باشد. لیزر در از بین بردن موهای زائد موثرتر است. به همین دلیل است که بهترین نتایج در لیزر موهای زائد به افرادی با موهای تیره و پوست روشن داده می شود. 6 تیپ پوستی برای افراد مختلف وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

تیپ پوستی 1 :

افرادی هستند که پوست بسیار روشن، موهای بلوند و چشمان سبز یا آبی دارند. این نوع شامل افرادی می شود که در کشورهای اروپایی زندگی می کنند یا موهای خاکستری دارند. به همین دلیل تعداد کمی از ایرانی ها به این نوع پوست می افتند. این نوع پوست در برابر نور خورشید بسیار آسیب پذیر است.

تیپ پوستی 2 :

نوع 2 مربوط به افرادی با پوست روشن و موهای قهوه ای، روشن یا بلوند است که چشمانی آبی، سبز یا قهوه ای روشن دارند. اما باز هم تعداد این گونه افراد در ایران کم است.

تیپ پوستی 3 :

افراد با موهای تیره و پوست سبز نوع 3 هستند. این پوست ها رنگدانه بیشتری دارند. رنگ مو در افراد دارای پوست نوع 3 قهوه ای تیره یا خرمایی است و چشم ها در بیشتر موارد قهوه ای هستند. اکثر ایرانی ها دارای پوست نوع 3 هستند.

تیپ پوستی 4 :

این افراد پوست و موهای تیره تری دارند و چشمانشان قهوه ای است. برخی از افرادی که در مناطق جنوبی زندگی می کنند به دلیل قرار گرفتن در معرض زیاد خورشید در این دسته قرار می گیرند.

تیپ پوستی 5 :

پوست های نوع 5 در برابر آفتاب سوختگی بسیار مقاوم هستند. اما به راحتی تیره می شوند و برنزه می شوند. افرادی که در این دسته قرار می گیرند؛ آن ها پوست، مو و چشم قهوه ای تیره دارند.

تیپ پوستی 6 :

نوع 6 بیشتر برای افرادی با رنگ پوست مشکی ژنتیکی مناسب است. این افراد پوست و موهای بسیار تیره ای دارند و موهایشان بسیار پرپشت است.

تیپ پلاستی در لیزر موهای زائد

کلام آخر

قبل از انجام لیزر موهای زائد سعی کنید درباره فواید لیزر موهای زائد از افراد با تجربه مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. همچنین شما می توانید برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیزر در شهرک غرب به سایت مربوطه مراجعه کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
لیزر موهای زائد در شهرک غرب ❤️【در سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
معایب لیزر موهای زائد ❤️【در سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست