مزایای تزریق چربی به صورت

مزایای تزریق چربی به صورت ❤️【سال 1401】

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. پر بودن صورت به خصوص در نواحی مانند گونه ها و لب ها مورد توجه بسیاری از افراد است. در حالی که مردم به دنبال درمانی برای از بین رفتن چاقی از کل صورت و شکم هستند، بیمارانی مراجعه می کنند که می خواهند قسمت هایی از صورت مانند گونه ها، لب ها، چانه، زاویه فک و لب ها را چاق کنند. زیبایی و جوان سازی پوست به خصوص پوست صورت یکی از مواردی است که امروزه مورد توجه مردم به خصوص خانم ها است. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای تزریق چربی به صورت با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی به روشی گفته می شود که در آن چربی از شکم و سایر نواحی بدن فرد گرفته می شود و به صورت تزریق می شود. هدف از این روش، حجم دادن به صورت، لب ها، باسن یا دست ها است و باعث می شود آن را پرتر و جوان تر نشان دهد. تزریق چربی می تواند فرورفتگی های صورت و برخی از انواع اسکارها را پر کرده و ظاهر آن ها را بهتر کند. تزریق چربی به صورت باعث لیفت شدن بافت صورت و ایجاد پری و برآمدگی می شود. تزریق چربی می تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر روش ها مانند لیفت صورت انجام شود.

تزریق چربی چیست ؟

کاربرد تزریق چربی :

کاربرد تزریق چربی عبارت است از :

 •  برجسته سازی اجزای صورت به خصوص لب ها
 • آتروفی چربی در اثر بیشتر شد سن در نواحی خطوط خنده خط اخم، پلک و اطراف کاسه چشم و ناودان اشکی
 •  بازسازی سینه
 • درمان نواقص مادرزادی مانند آتروفی همی فاسیال
 • برای پشت دست برای به وجود آمدن ظاهری پرتر و جوان تر برای دست
 • تروماهای صورت و اندام ها، پرکردن بعضی از انواع اسکار و بهتر شدن ظاهر آن ها
 • برجسته سازی باسن
 •  صدمات حاد ومزمن بافت نرم

نحوه تزریق چربی به صورت چگونه است ؟

یک مرکز معتبر با کادر پزشکی مجرب و مجرب انتخاب کنید. در مورد نحوه تزریق چربی به صورت اطلاعاتی را از پزشک دریافت کنید. بی حسی ناحیه شکمی و استخراج چربی با ابزار مخصوصی به نام کانولا انجام می شود. استخراج چربی لازم برای انجام تزریق چربی در صورت با استفاده از روش های مرسوم میکروفت یا نانوفت صورت می گیرد. برای اینکه چربی مورد نظر به طور یکنواخت در نواحی مورد نظر تزریق شود، پزشک نقاطی از صورت را مشخص می کند که قرار است چربی در آنجا تزریق شود. ضدعفونی ناحیه ای که گریس دریافت می کند. به صورت بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین تزریق می شود. در نقاطی که پزشک تعیین می کند به مقدار دلخواه چربی تزریق می شود.

بهترین روش تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت با روش نانوفت جدیدترین روش انتقال چربی از بدن فرد است که ظریف تر است. این روش می تواند نواحی کوچکی مانند خطوط صورت و اندام های آن را مورد هدف قرار دهد و ثابت شده است که تغییرات حاصل از این روش بسیار طبیعی خواهد بود. برای استخراج چربی از شکم و تزریق آن به صورت، از یک سوزن بسیار ظریف برای صاف کردن چین و چروک، بازگرداندن جوانی و بهتر شدن کیفیت پوست صورت استفاده می کنند. ابتدا پزشک مقدار کمی چربی را از جایی مانند شکم افراد استخراج کرده و با دستگاه های مخصوص آن را تصفیه و تصفیه می کند.

روش تزریق چربی صورت به این صورت است که پزشک ابتدا نقاط تزریق را در نواحی مورد نظر مشخص می کند و تزریق چربی به صورت را آغاز می کند. این روش بسیار ایمن است و به گزینه ای محبوب و محبوب برای حجم دهی و جوان سازی صورت تبدیل شده است زیرا تزریق چربی با بدن فرد صد در صد سازگار است و این مزیت باعث می شود بدن مواد تزریقی را پس نزند و یا واکنش آلرژیک نشان دهد. امکان دارد بین 1 تا 3 ماه طول بکشد تا نتایج حاصل از تزریق چربی مشاهده شود.

چه افرادی برای تزریق چربی به صورت مناسب هستند ؟

از نظر ژنتیکی، برخی از افراد از تجزیه چربی رنج می برند و با بیشتر شدن سن قسمت هایی از بدنشان نامتقارن می شود. آن ها بهترین کاندیدها برای تزریق چربی در نظر گرفته می شوند. برای این افراد، تمرین تزریق چربی راه حل خوبی برای بازگرداندن تقارن به صورت یا بدن است. کسانی که قصد حجیم کردن لب ها، گونه ها و از بین رفتن چین و چروک های صورت را دارند از بهترین گزینه ها برای انجام این روش هستند. تزریق فیلر لب یک روش موثر برای حجیم کردن لب ها است.

برای تزریق چربی به صورت برای بزرگتر نشان دادن صورت یا از بین رفتن چین و چروک صورت، چربی کمتری نیاز است. افرادی که از سلامت عمومی کامل برخوردار هستند و انتظارات معقولی از عمل دارند و از تمام عوارض و خطرات آن آگاهی کامل دارند و میزان چربی لازم در بدنشان وجود دارد، نتیجه لازم را خواهند دید. افراد مبتلا به فشار خون بالا، افراد مبتلا به دیابت و قند خون پایین، افراد دارای مشکلات خونریزی، افراد مبتلا به افسردگی شدید و افراد مبتلا به بیماری قلبی کاندیدای مناسبی برای این شغل نیستند.

مزایای تزریق چربی به صورت

امروزه تزریق چربی به دلیل فواید زیادی که دارد در همه کشورها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این روش یک روش بی خطر است. در روش های دیگر احتمال خطرات وجود دارد اما در روش تزریق چربی به صورت احتمال هرگونه خطر بسیار کم است. در روش تزریق چربی احتمال عفونت کمتر از تزریق فیلرهای دیگر است. این روش نیازی به بیهوشی کامل ندارد و فقط بی حسی موضعی کافی است. این یک عمل سرپایی است و زمان لازم برای انجام آن کوتاه است و نیازی به بستری شدن ندارد.

تزریق چربی صورت نوعی پیوند چربی است. تزریق چربی هیچ گونه زخمی بر جای نمی گذارد و درد بسیار کمی دارد. نتایج بعد از مدت کوتاهی قابل مشاهده است چون از چربی بدن فرد استفاده می شود، امکان بروز واکنش های آلرژیک وجود ندارد، بنابراین بسیار بی خطر است. نتایج تزریق چربی بسیار طبیعی و ماندگار است. یکی از  مزایای تزریق چربی به صورت این است که چربی های ناخواسته شما از بین می رود. از آنجایی که چربی از سلول های زنده تشکیل شده است، احتمال حرکت آن کمتر از ژل است. به لطف روش های جدید تزریق، بین 50 تا 70 درصد سلول های گرفته شده از بدن پس از تزریق زنده می مانند.

سن مناسب برای تزریق چربی به صورت چه سنی است ؟

برخی افراد بر این باورند که از آنجایی که تزریق چربی یک روش بی خطر است و از چربی بدن خود فرد به عنوان پرکننده استفاده می شود، همه افراد کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی خواهند بود. اولین شرط برای فرآیند انتقال چربی به صورت داشتن سن مناسب است. کارشناسان سن مناسب برای انتقال چربی را از 20 سالگی می دانند. این روش عمدتا برای درمان افتادگی پوست صورت، درمان چین و چروک و برای پرکردن حجم از دست رفته پوست استفاده می شود، بهترین سن برای تزریق چربی بین 30 تا 65 سالگی است. زیرا علائم اصلی پیری در همان سن ظاهر خواهد شد. انجام چنین روشی در سن بلوغ کاملا اشتباه است زیرا صورت شما در حال رشد است و این مشکل می تواند بر سلامت شما تاثیر منفی بگذارد.

مزایای تزریق چربی به صورت

فاصله بین جلسات تزریق چربی به صورت :

تزریق چربی یک روش زیبایی موقت است، بنابراین زمانی که اثرات اصلی این روش بر روی صورت شما از بین رفت، باید آن را مجددا تزریق کنید. باید فاصله بین جلسات تزریق چربی رعایت شود زیرا اگر زودتر برای این منظور اقدام کنید با مشکل گلوله شدن چربی در زیر پوست مواجه می شوید و اگر فاصله زمانی بین جلسات انتقال چربی زیاد باشد حجم چربی بیشتر می شود. کارشناسان تخمین می زنند که بین هر جلسه تزریق باید حداقل 6 ماه صبر کنید. سپس وضعیت صورت بررسی می شود. اگر اکثر نتایج انتقال چربی از بین رفت، تزریق مجدد انجام می شود.

آیا نتیجه تزریق چربی به صورت همیشگی است ؟

روش تزریق چربی به عنوان یکی از روش های موقتی زیباسازی صورت شناخته می شود. اما عوامل مختلفی در طول مدت اثر تزریق چربی موثر است. به عنوان مثال اگر تحرک اندام مورد نظر زیاد باشد، چربی در زمان کمتری جذب بدن می شود و اثر انتقال چربی سریعتر از بین می رود. یا کسانی که ورزش های سنگین و رژیم های سخت پس از انتقال چربی به صورت انجام می دهند باید منتظر بمانند تا نتیجه تزریق چربی در یک چشم به هم زدن از بین برود. به همین دلیل است که طول مدت اثر انتقال چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت ای بعد از تزریق چربی به صورت آشنا می شوید :

 • اگرچه عفونت نادر است، اما آنتی بیوتیک های خوراکی قبل و بعد از عمل تجویز می شود. برای کنترل درد نیازی به داروی مخدر نیست و استفاده از استامینوفن کافی خواهد بود.
 • سعی کنید برای جلوگیری از جابجایی چربی تزریق شده به مدت 7 تا 10 روز از فشار دادن بیش از اندازه به محل تزریق خودداری کند.
 • در صورت نیاز 24 ساعت پس از تزریق چربی می توانید آرایش کنید.
 • امکان دارد در ناحیه تزریق و محلی که چربی برداشته شده، کبودی، تورم و درد داشته باشید. این حالت طبیعی است و به تدریج طی چند روز تا چند هفته از بین می رود.
 • در ناحیه تزریق چربی هیچ بخیه ای وجود ندارد و نیازی به بخیه یا بانداژ نیست.
 • برای کم شدن تورم و تسریع بهبودی آن در 3 روز اول پس از تزریق، از کمپرس یخ در نواحی صورت که تزریق چربی انجام شده است استفاده کنید. اگر عادت به ورزش دارید تا یک هفته از ورزش شدید خودداری کنید. پس از چند روز می توانید ورزش های سبک تری انجام دهید.
 • برای کم شدن تورم، بهتر است در روزهای اول پس از تزریق چربی، سر خود را در هنگام خواب بالا نگه دارید و اگر این حالت خواب شما را مختل نمی کند، سعی کنید تا 1 هفته این گونه بخوابید.
 • در طول دوره استراحت و نقاهت در خانه، از فعالیت هایی مانند نظافت و باغبانی که نیاز به خم شدن یا اعمال فشار دارند اجتناب کنید، زیرا این کار می تواند تورم صورت را بدتر و طولانی تر کند.

تزریق چربی به صورت چه عوارضی دارد ؟

تزریق چربی روشی بسیار کم خطر است و عوارض خاصی ندارد. در هر روش درمانی، عوارض تزریق چربی به صورت، حتی اگر موقتی باشد، وجود دارد. زمانی که چربی را از اندام مورد نظر خود خارج می کنید، امکان دارد در آن ناحیه احساس درد، سوزش و فشار خفیفی داشته باشید و باعث ترشح نوعی مایع خونی شود که بسیار طبیعی است و با استفاده از قرص های آرام بخش برطرف می شود. شایع ترین عارضه ای که می تواند هم در ناحیه اهداکننده چربی و هم در ناحیه گیرنده چربی ایجاد شود، تورم و کبودی است که به مرور زمان از بین می رود.

گاهی اوقات می توان با تزریق های غیر اصولی در قسمت های مختلف صورت عدم تقارن ایجاد کرد. خطر عفونت در محل تزریق چربی بسیار کم است، این باید با استفاده از آنتی بیوتیک کنترل شود. یکی دیگر از عارضه‌های جانبی این است که در نزدیکی محل‌های بریده شده برای برداشت چربی، امکان دارد رنگ پریدگی و جای زخم مشاهده شود که با مراقبت‌های پس از تزریق و گذشت چند روز به تدریج از بین می‌روند.

نتایج ماندگاری تزریق چربی به صورت :

پس از کم شدن تورم، قوام چربی پیوندی بیشتر شبیه به بافت میزبان است تا کیفیت ساختاری بافت چربی حفظ شود. با تزریق چربی به شکل قطعات کوچک در کنار یکدیگر، بافت چربی گیرنده یکپارچه شده و شبیه بافتی می شود که به آن تزریق شده است. برخی از بیماران معتقدند تزریق چربی دائمی نیست، اگرچه این درست نیست. وقتی تزریق چربی به درستی انجام شود، درصدی از سلول های چربی تزریق شده زنده می مانند و ماندگار می شوند.

از آنجایی که برخی از سلول های چربی از بین می روند، تمایل به اصلاح یا تزریق بیش از اندازه لازم وجود دارد، به طوری که پس از چند هفته نتایج نهایی مطلوب تری حاصل می شود. ماندگاری چربی در مناطقی از بدن که حرکات محدودی دارند و در مناطقی از بدن که حرکت می کنند کمتر است. برای به دست آوردن نتایج ماندگارتر لازم است.

تزریق چربی به صورت چه عوارضی دارد ؟

کلام آخر

سعی کنید برای انجام این روش درباره مزایای تزریق چربی به صورت اطلاعات کسب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. توصیه می شود بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام این کار انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله مزایای تزریق چربی به صورت همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
لیزر موهای زائد صورت ❤️【سال 1401】
نوشتهٔ بعدی
هزینه لیزر موهای زائد آقایان ❤️【سال 1401】

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست