مزایای اندولیفت بینی

مزایای اندولیفت بینی【سال 1401】❤

ما در این مقاله سعی داریم شما را با مزایای اندولیفت بینی آشنا کنیم. بیشتر شدن سن منجر به از بین رفتن اجزای تشکیل دهنده پوست می شود. پروتئین های کلاژن و الاستین از جمله اجزایی هستند که در زیبایی و شادابی پوست تاثیر بسزایی دارند. استعمال دخانیات، ورزش نکردن، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر خورشید و رژیم غذایی نامناسب و افزایش سن، باعث آسیب به پوست می شود. در بیشتر روش های جوان سازی، پوست به کلاژن تحریک می‌شود و فرآیند خود ترمیمی را آغاز می‌کند. اندولیفت روشی جدید برای تحریک بافت های عمیق برای ساخت کلاژن جدید برای کم شدن افتادگی پوست و سفت کردن آن است. در ادامه برای آشنا شدن با مزایای اندولیفت بینی با ما همراه باشید.

اندولیفت چیست ؟

جوان سازی پوست از دیرباز آرزوی بسیاری از ما بوده است. با گذشت زمان و پیشرفت در علم، روش های زیبایی و درمان پوست به طور قابل توجهی توسعه یافته است. در بین فناوری های جدید، لیزر حرف اول را زده است و امروزه در بسیاری از روش های درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. اندولیفت از فناوری لیزر استفاده می کند. اندولیفت روشی برای جوان سازی پوست صورت و سایر قسمت های بدن است که نتایجی مشابه جراحی لیفت صورت دارد. نتایج این روش درمانی در مقایسه با جراحی لیفت صورت بسیار رضایت بخش بوده و با حداقل تهاجم، خطرات و عوارض همراه است. اندولیفت بدون بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. نیازی به ایجاد بریدگی و بخیه نیست و هیچ جای زخم یا جای زخمی روی پوست باقی نمی گذارد.

اندولیفت چیست ؟

تاثیرات اندولیفت در پوست :

اندولیفت نوعی لیزر درمانی کم تهاجمی است که با هدف لیفت یا بالا بردن اجزای صورت انجام می شود. در این روش برخلاف جراحی لیفتینگ نیازی به برش، بیهوشی، بخیه و بستری شدن نیست. اما تاثیر این روش درمانی بسیار شبیه به جراحی لیفت صورت است و شاهد بهتر شدن افتادگی پوست و از بین رفتن چین و چروک هستید. دستگاه اندولیفت از لیزری با طول موج 1470 نانومتر استفاده می کند. این اشعه لیزر نوعی نور مادون قرمز است. این طول موج بیشترین تاثیر را روی آب و چربی بافت پوست دارد. هدف اصلی اندولیفت، ذوب چربی اضافی پوست و سفت کردن آن است.

در اندولیفت بر خلاف لیزر موهای زائد از پرتو لیزر به صورت موضعی و سطحی استفاده نمی شود. این لیزر با استفاده از الیافی به ضخامت یک مو که به زیر پوست فرستاده می شود، به بافت های عمیق تابش می کند. لیزر به طور انتخابی چربی را می شکند و اسکلت پروتئینی بافت را سازماندهی می کند. هنگام عبور از لایه های پوست، میکروفیبر بسیار ظریف پرتو لیزر را بر روی بافت های عمیق پوست متمرکز می کند و مسیر لیزر را به محل مورد نظر جراح هدایت می کند.

نحوه عملکرد اندولیفت چگونه است ؟

لیزر اندولیفت بر خلاف لیزر موهای زائد صورت به عمق پوست نفوذ می کند. الیاف مورد استفاده برای صورت 200-300 میکرون و 400-600 میکرون برای بدن است. فیبر به راحتی و بدون ایجاد برش در ناحیه زیرپوستی پوست وارد می شود. اندولیفت در واقع باعث کم شدن درم و تحریک تولید کلاژن و تحریک ایجاد رگ های خونی جدید در پوست می شود. میکروفیبر با نفوذ به لایه‌های عمیق‌تر پوست به دلیل لیپولیز یا چربی سوزی به بهتر شدن و لیفت نواحی یا مکان‌های مختلف تجمع چربی کمک می‌کند و افتادگی و چین و چروک این نواحی را بهتر می کند و از طرفی با تحریک تولید، باعث بهبود و لیفت می‌شود.

از کلاژن، منجر به استحکام می شود و بافت پوست را بهتر می کند. اندولیفت به دلیل بازسازی عروق پوست به جوان سازی و بهتر شدن ساختار سلولی کمک می کند. بنابراین ضمن فرم دهی به صورت منجر به جوان سازی و بهبود کیفیت پوست نیز می شود. از نظر فیزیکی، هر جسمی بسته به ویژگی های فیزیکی خود، محدوده مشخصی از طول موج ها را جذب می کند. در اندولیفت چربی و بافت همبند، گیرنده های طول موج به بافت تابش می کنند که با جذب طول موج گرما ایجاد می شود و منجر به بازسازی و شکل گیری بافت می شود در حالی که سایر بافت ها آسیب نمی بینند.

کاربرد های اندولیفت

اندولیفت کاربرد هایی دارد که در ادامه با مهم ترین کاربردهای اندولیفت آشنا می شوید :

 • اصلاح زوایای صورت و گردن و سایر نواحی بدن
 • سفت کردن پوست در مدت زمان کم
 • فعال ساختن رشته‌های کلاژن و الاستین برای استحکام و انعطاف‌پذیری بیشتر
 • بالا بردن میزان اکسیژن رسانی به سلول‌های پوست
 • بالا بردن میزان تغذیه سلول‌های پوست
 • بیشتر شدن کیفیت متابولیسم سلولی از طریق فعال کردن بیشتر میتوکندری
 • بالا بردن گرمای درون بافت‌ها برای بیشتر شدن ساخت رگ در بدن
 • لیپولیز بافت‌های زیرپوستی

کاربرد های اندولیفت

هزینه اندولیفت بینی چقدر است ؟

هزینه اندولیفت بینی به عواملی مانند سطح مهارت و میزان تجربه کادر درمان، محل درمان، میزان مشکلات پوستی، سطح مهارت متخصص پوست، موقعیت جغرافیایی، دستگاه و مواد مورد استفاده بستگی دارد. برای این که از هزینه دقیقی این روش آگاه شوید باید با پزشک متخصص مشورت کنید.

مهم ترین نکات مربوط به اندولیفت :

الیاف به راحتی در نواحی زیرپوستی قرار می گیرند بدون اینکه پزشک پوست را برش دهد. لیزر اندولیفت در واقع تولید کلاژن را تحریک می کند و ساخت رگ های خونی جدید وظیفه این روش را بر عهده دارد. با نفوذ فیبر اندولیفت به لایه های عمقی پوست، چربی از بین می رود و این امر افتادگی و چین و چروک را بهبود می بخشد. باید بدانید که با تحریک تولید کلاژن، بهبودی پوست افزایش می یابد.

لیزر اندولیفت برای جوان سازی پوست و التیام سلول های کلاژن سازی تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل کانتورینگ باعث شادی و بهبود پوست صورت و بدن می شود. از نظر فیزیکی، هر جسمی بسته به ویژگی های فیزیکی خود، طیف وسیعی از طول موج ها را جذب می کند. در اندولیفت بافت چربی گیرنده های طول موج تابش شده را برای شکل دهی و بازسازی دریافت می کند، در حالی که هیچ یک از بافت های دیگر آسیب نمی بینند.

اندولیفت بینی چه عوارضی دارد ؟

این روش ایراد یا عارضه خاصی ندارد و فقط می توان به تورم و کبودی در نواحی پوست اشاره کرد که موقتی بوده و پس از چند روز فروکش می کند. پس از اندولیفت، تا 2 هفته پس از درمان انتظار کمی تورم و کبودی داشته باشید. مانند سایر درمان های حرارتی، خطر سوختگی پوست، تغییر رنگ پوست، یا کبودی عصبی وجود دارد که می تواند منجر به ضعف عضلانی اطراف دهان به مدت 3 تا 6 ماه شود. عدم تقارن و خطوط نامنظم ممکن است اتفاق بیفتد و نیاز به درمان اضافی داشته باشد.

ماندگاری اندولیفت بینی :

ماندگاری استفاده از اندولیفت مانند سایر روش های درمانی و زیبایی به شرایط مختلفی بستگی دارد. سن، روش مراقبت از پوست، نوع پوست و سبک زندگی را می توان از جمله مواردی نام برد که بر ماندگاری اندولیفت لیزر تاثیر می گذارد. در برخی شرایط، متخصص امکان دارد تکرار این فرآیند را در فواصل زمانی مختلف به منظور اثربخشی بیشتر پیشنهاد دهد. ماندگاری این روش نسبت به سایر روش های جوان سازی مانند تزریق ژل و بوتاکس برتری دارد و اثرات آن حداقل 2-3 سال باقی می ماند.

اندولیفت بهتر است یا هایفو ؟

اندولیفت و هایفو بهترین روش های مورد استفاده در زمینه زیبایی هستند. اندولیفت در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و از آن جمله می توان اندولیفت زیر چشم، اندولیفت بینی، صورت، بازوها، باسن، شکم و سایر قسمت های بدن را نام برد. در مورد هایفو می توان گفت دستگاهی است که با امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا کار می کند. دستگاه هایفو از طریق تولید گرما در پوست باعث بیشتر شدن و تقویت کلاژن می شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی بیشتری برای پوست به ارمغان می آورد.

از طرفی قیمت دستگاه اندولیفت و قیمت دستگاه هایفو می تواند یکی از عوامل موثر در مقایسه بین آن ها باشد. با توجه به قیمت دستگاه ها، جوان سازی پوست صورت با اندولیفت گرانتر از هایفو درمانی است. روش های کم تهاجمی یا غیر تهاجمی در زمینه جوان سازی پوست که شامل اندولیفت، مزولیفت، آراف فرکشنال، درماپن یا میکرونیدلینگ و هایفوتراپی می باشد، مبتنی بر افزایش میزان کلاژن سازی در بافت های زیرین پوست است. هر یک از این روش ها می تواند ویژگی های مثبت و منفی خود را داشته باشد.

مزایای اندولیفت بینی

اندولیفت بینی مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه با مزایای اندولیفت بینی آشنا می شوید :

 • فعال سازی عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج سلولی یکی از مزای اندولیفت بینی است.
 • این جراحی مدت کم و عملی سرپایی دارد.
 • در این روش از طول موج منحصر به فرد ۱۴۷۰ نانومتر استفاده می شود.
 • دوره نقاهت کوتاه مدت که نیازی به برش و بخیه ندارد.
 • بهترین روش غیر جراحی بلفاروپلاستی پلک یا بینی است.
 • به بیهوشی نیازی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • قابلیت ترکیب با هندپیس (Light Scan) را دارد.
 • قابلیت به کار گیری در کنار سایر روش های زیبایی از جمله تزریق فیلر را دارد.
 • یکی از مزایای اندولیفت بینی اصلاح زوایای صورت، گردن و بازوها است.
 • هزینه پایین در مقایسه با سایر روش های لیفت یکی دیگر از مزای این روش است.
 • از مزایای دیگر آن فعال سازی ساخت مجدد کلاژن ها است.

مزایای اندولیفت بینی

لیزر لیپولیز و لیزر اندولیفت چه تفاوت هایی دارند ؟

لیزر لیپولیز نیز اساس کار اندولیفت است و شبیه درمان اندولیفت است. لیزر لیپولیز برای برداشتن بافت چربی در نواحی بزرگتر مانند شکم استفاده می شود. بر خلاف روش اندولیت در روش لیپولیز از کانول فلزی نازک استفاده می شود و در روش اندولیفت میکروفیبرها جای کانول را می گیرند و بسته به محل درمان میکروالیاف ضخامت های متفاوتی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

اندولیفت یک جراحی سرپایی است که پوست را برش نمی دهد و نیازی به بیهوشی ندارد. به منظور پیشگیری از سکته مغزی و مرگ که یکی از خطرات تمام جراحی های تحت بیهوشی عمومی است، اما این روش نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، زیرا گاهی اوقات جراحی ها زمان بر است، بنابراین حتی یک روز قبل باید به کلینیک مراجعه کرد. با توجه به زمان محدود درمان در مقایسه با روش جراحی، تفاوت قابل توجه در این موارد پزشکان را به سمت استفاده از روش‌های کمتر تهاجمی سوق داده است.

با توجه به اینکه عوارض جراحی نسبت به روش تهاجمی بسیار بیشتر است، عفونت، خونریزی و بخیه زدن ناحیه عمل در برخی بیماران مشهود است و خطراتی در محل های جراحی وجود دارد، مانند برخی بیماران به دلیل حساسیت با بیهوشی عمومی حتی قبل از شروع عمل خطر مرگ زیادی وجود دارد، بنابراین به دلیل کم شدن خطرات و عوارض ذکر شده، پزشکان این روش را بیش از پیش ترجیح می دهند.

یکی دیگر از دلایل انتخاب این روش این است که نتایج درمان انجام شده بر روی بیمار بلافاصله قابل مشاهده است و زمان بهبودی بسیار کمتری را می طلبد و بر خلاف عمل های جراحی که به هیچ وجه قابل برگشت نیستند و حتی برگشت پذیر هستند. برخی از این روش های جراحی فاقد توانایی ترمیم هستند، بنابراین روش های کم تهاجمی مانند هایفوتراپی اثرات طولانی مدت و برگشت پذیری دارند.

نتیجه جوان سازی پوست با اندولیفت

این روش تکنولوژی پیشرفته ای است که با تحریک کلاژن سازی باعث لیفت صورت، کم شدن عمق خط خنده و زاویه دار شدن فک و سفت و صاف شدن پوست صورت یا بدن می شود. با از بین بردن چربی بدن، می تواند باعث نازک شدن موضعی و سفتی بافت پوست شود. همچنین پوست را ترمیم می کند و پوست را تغذیه می کند به طوری که وقتی امواج لیزر به بافت های بدن برخورد می کند، انرژی نور به گرما تبدیل می شود و بدن در تلاش برای کم شدن دمای بافت ها گرم می شود که با رگ زایی و بیشتر شدن خون انجام می شود. ایجاد بافت فیبری باعث تحریک تولید کلاژن و بازآرایی اسکلت پوست می شود که باعث جوان سازی پوست می شود. کم شدن چربی موضعی در نواحی صورت و بدن، افزایش کلاژن که پوست را ترمیم و بازسازی می کند تا برخی از عوارض پوستی را از بین ببرد از نتایج جوان سازی پوست با اندولیفت هستند.

نتیجه جوان سازی پوست با اندولیفت

کلام آخر

قبل از انجام این رو سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. مراقبت ها و دستورات پزشک را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر مقاله مزایای اندولیفت بینی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مراحل اندولیفت بینی【سال 1401】❤
نوشتهٔ بعدی
ماندگاری اندولیفت زیر چشم【سال 1401】❤

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست